Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2009., 19:26   #751
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,758
Koliko je sigurno derat ju na 1.35? Koliki je max struje koji joj se smije dat?
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 14:46   #752
Ivan123
Banned
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: -
Postovi: 191
Nece joj nista biti, ali s tom voltazom mora ici daleko vise, tj. s manjom voltazom mora ici na toliko....
Ivan123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2009., 21:39   #753
MikroChip
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Dubrava, Zagreb
Postovi: 20
pozz...molio bih brz odgovor u odabiru coolera za HD 4870x2..dvoumim se izmedu http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.909.149 i schyte mushashija...kad bi uzimo uzeo bi od schytea ovaj al ne znam jel kompatibilan sa mojom grafom pa ako moze brzi odgovor??
MikroChip je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 21:42   #754
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,634
Nije kompatilbilan. Jedino taj koji si naveo kompatibilan vga cooler za hd4870x2 koji možeš kupiti u RH.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 21:50   #755
MikroChip
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Dubrava, Zagreb
Postovi: 20
onda uzimam taj..problema oko instalacije ne bi smjelo biti...kolko vidim spominju se nekakvi prekratki sarafici???
MikroChip je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 21:51   #756
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,634
Citiraj:
Autor MikroChip Pregled postova
onda uzimam taj..problema oko instalacije ne bi smjelo biti...kolko vidim spominju se nekakvi prekratki sarafici???
Navodno su prekratki šarafići za 1-2 mm, no to nije problem ako pošalješ mail direktno coolingu - poslat će ti duže.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 21:54   #757
MikroChip
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Dubrava, Zagreb
Postovi: 20
ma to cu ja nekako sam rjesit..(ne ceka mi se njih)..jos jedno pitanje..ja sam pokusavo tu nesto klokat i kad klokam niti jedan program me ne slusa oko 2d taktova..znaci clockam u amd gpu toolu 2d stavim 507 na prvom GPU i to ok ostane...no kad stavim na drugom 506 stavi se al se onda u 3d radu ne digne na 750 nego ostane na 506...sta bi to moglo bit i ima li rjesenja?
MikroChip je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 15:37   #758
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Danas kupio Accelero i odmah ga namontirao. Sama montaza i nije bas nesto komplicirana, stovise totalno jednostavno.
Dobio sam verziju sa onim duzim saraficima pa me na srecu izbjeglo natezanje po trgovinama sa zeljezarijom i trazenjem odgovarajucih sarafica.
Samo ima jedan problem, a to je da zadnji vent dodiruje s-ata konektore pa sam morao hardove i DVD-RW pobacati po konektorijma. Nisam imao vremena pogledati dali je zapinjalo bas za konektore ili je bio problem u kablovinju. Uglavnom stvar je bila u milimetrima koliko sam nabrzinu vidio i sada sve radi kako treba, samo mi se ne svida sto su mi hardovi umjesto recimo na 1. i 2. s-ata konektoru spojeni, vec na 3. i 4. No i ti s-ata kablovi koje imam su losi pa imaju ogromne konektore (tocnije komad plastike) pa cu probati kod kuce naci druge kablove. Oni pod 90 stupnjeva ne igraju posto je premali razmak izmedu konektora i ne mogu ih "uglavit" jednog pored drugoga. Vec vidim da ce biti opet kemijanja.....

Pokrenio sam Risen i napokon vise nema one buke od stock venta, vec je ovo sada puno bolje. Za temperature cu vidjeti nakon dan-dva....kada budem imao vremena.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 15:44   #759
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Danas kupio Accelero i odmah ga namontirao. Sama montaza i nije bas nesto komplicirana, stovise totalno jednostavno.
Dobio sam verziju sa onim duzim saraficima pa me na srecu izbjeglo natezanje po trgovinama sa zeljezarijom i trazenjem odgovarajucih sarafica.
Samo ima jedan problem, a to je da zadnji vent dodiruje s-ata konektore pa sam morao hardove i DVD-RW pobacati po konektorijma. Nisam imao vremena pogledati dali je zapinjalo bas za konektore ili je bio problem u kablovinju. Uglavnom stvar je bila u milimetrima koliko sam nabrzinu vidio i sada sve radi kako treba, samo mi se ne svida sto su mi hardovi umjesto recimo na 1. i 2. s-ata konektoru spojeni, vec na 3. i 4. No i ti s-ata kablovi koje imam su losi pa imaju ogromne konektore (tocnije komad plastike) pa cu probati kod kuce naci druge kablove. Oni pod 90 stupnjeva ne igraju posto je premali razmak izmedu konektora i ne mogu ih "uglavit" jednog pored drugoga. Vec vidim da ce biti opet kemijanja.....

Pokrenio sam Risen i napokon vise nema one buke od stock venta, vec je ovo sada puno bolje. Za temperature cu vidjeti nakon dan-dva....kada budem imao vremena.
daj sliku dvije da vidimo kako je "legao"

p.s. ti si baš hiperaktivan frajer, jedan dan vodeno, drugi dan accelero...3 dan fazno, 4 dan uzimaš pIII, a 5 dan seliš u Liku i sadiš krumpir

šala ofc

kakve su temp, barem za početak?
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 15:57   #760
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
daj sliku dvije da vidimo kako je "legao"

p.s. ti si baš hiperaktivan frajer, jedan dan vodeno, drugi dan accelero...3 dan fazno, 4 dan uzimaš pIII, a 5 dan seliš u Liku i sadiš krumpir

šala ofc

kakve su temp, barem za početak?
Hehehe....hebiga danas otisao u Links po novi kabal i vidim tamo taj Accelero i reko tko ga hebe.....kada je bal....

Iskreno nisam ni imao priliku vidjeti temp posto sam jurio na posao, samo sam pokrenio Risen i vidio da vise grafa ne radi kao "fen" i pao mi je kamen sa srca.

Niti jedna igra nije tako runila vent na grafi kao sto je stvar sa Risen-om.....makar ne kuzim sta je to tako posebno u toj igri da tako "zblesira" grafu tj. vent na njoj.

Postam slike nakon par sati igranja...da vidimo temperature, a budem stavio slike medu "Kablovinje...."...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2009., 16:33   #761
MikroChip
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Dubrava, Zagreb
Postovi: 20
ja sam ga jucer smontirao...samo me muce VRM temperature..na furmarku idu do 115 stupnjeva! moze pomoc?
MikroChip je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 17:13   #762
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,758
Da - nemoj vrtit furmark bezveze u igrama sigurno nisu tolike temp
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 17:16   #763
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor MikroChip Pregled postova
ja sam ga jucer smontirao...samo me muce VRM temperature..na furmarku idu do 115 stupnjeva! moze pomoc?
Samo tako nastavi pa ćeš skurit grafu
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 17:16   #764
MikroChip
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Dubrava, Zagreb
Postovi: 20
istina...sad sam DiRT 2 igrao i 108 su :S..jos uvijek previse...kakve to posljedice moze imat i ako mogu ikako rjesit ovo bez ponovnog razmontiravanja???
MikroChip je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 18:34   #765
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
nemozes to rjesit to je tako racunaj da se prije grijala cijela grafa na 90 stupnjeva sumnjam da ces skurit grafu moja radi bez beda a vec 3mj imam instaliran AC extreme nemas frke i nemoj se zivcirat
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 18:36   #766
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
sumnjam da ces skurit grafu
Ja sam mislio na pretjeranu torturu Furmarkom koji ni u kratkim intervalima nije baš najzdraviji za grafu
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 18:45   #767
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
ma znam ja na sto si ti mislio nikad u zivotu nisam palio te testove jer me to nikad nije zanimalo imam everest da istestiram cijeli komp za stabilnost i to je to.... meni su temp odlicna na grafi 40 idle 75 kad se vrti dirt2
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 19:10   #768
MikroChip
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Dubrava, Zagreb
Postovi: 20
meni su temp odlicne isto..znaci gpu ne prelazi niakd 68 C (testano furmarkom isto) al vrm-ovi me je**. jel moze to ovako ostat il bi trebao nesto poduzet..molim ove malo iskusnije da daju odgovor isto..
MikroChip je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 11:31   #769
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Temperature od GPU su ok, ali VRM ode do 90 s.
Kako to ohladiti jos malo!? Mislio sam staviti jedan 120 mm vent iza grafe ili ga uglavit sastrane u one "kuciste" na Cosmosu koje dolazi bas uz grafu.
Dali netko zna dali se to da izvesti tj. dali se da ugraditi u to kod grafe na Cosmosu....mislim da ovo tj. tu unustra bih stavio 120 mm vent da puse po grafi:



Ako ne tu...gdje da stavim jos jedan vent koji bi puhao direktno po grafi!?
Imam kod kuce u ladici tri KamaFlex-a i jednu Nanoxiu.....pa bih nesto od koga stavio.

NIsam gledao kakve su bile temp. sa stock ventom, ali sada igram Risen i nakon cca 1 h igranja Everest ocita 98 stupnjeva na VRM!?
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 09.12.2009. u 12:20.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 16:17   #770
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,281
Neki pasivac na vrm!?!?
Pa AC sa sva 3 venta bi trebao puhati i po tome dijelu???
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 17:09   #771
MikroChip
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Dubrava, Zagreb
Postovi: 20
trebao bi al nema objasnjenja zasto su vrm temperature takve...
MikroChip je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 18:05   #772
MikroChip
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Dubrava, Zagreb
Postovi: 20
evo jos nesto zanimljivo = http://www.viteccorp.com/data/af4268.pdf
MikroChip je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 23:17   #773
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
i sto se onda sekiras vidis da ju neces skurit.....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 09:48   #774
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Da, samo sto sam danas pokrenio Futuremark i nakon par min se komp ugasio.
VRM preko 100 otisli......obavezno moram neki vent nakeljit blizu njih¨danas! Ili cu staviti na Cosmosu jos i sa donje strane na Cosmosu KamaFlex na 1500RPM.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 10:19   #775
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Da, samo sto sam danas pokrenio Futuremark i nakon par min se komp ugasio.
VRM preko 100 otisli......obavezno moram neki vent nakeljit blizu njih¨danas! Ili cu staviti na Cosmosu jos i sa donje strane na Cosmosu KamaFlex na 1500RPM.
ug, ja bih vec odavno kalašem prošarao nekog da sma dao 500 kn za hladnjak za grafu od 2k kn i onda da imam jos uvijek probleme.

nabavi pasivulje nekakve i nakelji gore, tako sam ja na g80 8800gts stavio i nije bilo problema.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 10:31   #776
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Gdje tocno da stavim pasivce...jer ne znam koji dio nije hladnjak prekrio pa ako nije bed da mi netko zaokruzi njesto gdje da popikam pasivce jos.

Evo i slike grafe (neka sa neta):






TNX! Do onda cu vec namontirati ipak i neki vent iza grafe za svaki slucaj, a i stavit cu vent da mi hladi diskove posto sam tek sada vidio da ima predvidene utore za onu glupost koju dobijes za vent.
Uz to oni ventovi na vrhu kucista su za k....., a i onaj sa donje strane posto iskreno ja jace napravim propuh dok prdnem nego sto ga oni rade.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 11:40   #777
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,759
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Gdje tocno da stavim pasivce...jer ne znam koji dio nije hladnjak prekrio pa ako nije bed da mi netko zaokruzi njesto gdje da popikam pasivce jos.
http://www.guru3d.com/article/accele...-review-test/4
E-mil je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 12:27   #778
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Da, ali sve je tako napravljeno....mislio sam da se jos nesto moze negdje "zakeljit" na grafu......nije to ok sto temp na VRM ode tako gore.....ncncnc....

Dali je neki vlasnik kartice smislio jos neko dodatno hladenje koje bi ohladilo VRM uz taj Accelero!?
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 12:32   #779
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,759
Da li si dobro očistio ostatke smeća na čipovima kad si skinuo stari hladnjak (vlažnom krpicom/gumicom/alkoholom... čime li se već najbolje čisti) ??
E-mil je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 12:43   #780
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Da li si dobro očistio ostatke smeća na čipovima kad si skinuo stari hladnjak (vlažnom krpicom/gumicom/alkoholom... čime li se već najbolje čisti) ??
Ocistio sa gumicom i alkoholom.....nije na cipovima bas nista smeca ostalo.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na