Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.06.2016., 17:31   #721
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
e upravo to mene raspizdi... dodje mi bratic iz zagreba (slobostina) i veli mi kako mu je neki "expert" instaliravanje windowsa 7 naplatio 250 kn i to je kao cijena s "popustom" za njega... da bi mu nakon 10 dana bacalo da treba aktivaciju. pa jebemti takvog "majstora". i onda ja to trebam napravit kao mukte. a meni tu zao rec ljudima 50 kn za 15 min posla - bas to sta kazete , klik klik klik, al jebiga, on to ne zna a ja znam. a trebalo je vremena da znam gdje sta kako.
Kad antivirusni paničare na KMS pa ga korisnik naravno u strahu izbriše
Munjara je offline  
Staro 06.06.2016., 20:12   #722
amper
Registered User
 
amper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
tocno to ja pitam svoju staru dok pita dal da klikne "tu". reko kaj oce eksplodirat nekaj ak krivo kliknes?
To je to. Iako se ljudi služe računalom dio populacije zna koristiti internet explorer i office, adakta. Drugo ih ne interesira.

Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Kad antivirusni paničare na KMS pa ga korisnik naravno u strahu izbriše
I nazove tvrdeći da si ih zeznuo i instalirao im virus.
A nebi kupili oriđiđi windowse....
amper je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2016., 00:42   #723
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
tocno to ja pitam svoju staru dok pita dal da klikne "tu". reko kaj oce eksplodirat nekaj ak krivo kliknes?
Pripazi samo da nebi bilo :
"Čuješ zvono, otvaraš i vidiš dva tipa u bijelim mantilima stoje ispred i kažu:
- Došli smo po bubreg!
- Kakav bubreg ???
- Pa Vaš bubreg! Kliknuli ste-next-next-next-I AGREE-finish! "
Kristijan1 je offline  
Staro 09.07.2016., 17:37   #724
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Hej ekipa, ovako, instaliranje legalnih Windowsa 10 na dva totalno nova, ne particionirana kompa s instalacijom drivera.....koja bi bila cijena po računalu?
Treba mi neka okvirna cijena uluge po računalu za čistu instalaciju s driverima te koja bi bila cijena po računalu da instaliram i sve potrebne aplikacije?
Na žalost, situacija je takva da moram prihvatiti i ovako neke poslove, a cijeli život radim to "u dobrotvorne svrhe" te za "hvala" (nekada ni to).
Sada godinama nisam nikome ništa radio, no trebao bih otići intalirati OS na dvije kante, no nemam pojma koliko naplatiti?

U nekih petnaest godina nisam ovako privatno za takve stvari uzeo ni lipe, ali više nisam u godinama kada bi radio za "hvala", a nemam ni slobodnog vremena za takve stvari koje ne mogu naplatiti (pogotovo ne ljudima koji mi nisu bliski prijatelji).

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline  
Staro 09.07.2016., 17:50   #725
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
100-150 kn samo za instalaciju windowsa, ako stavljaš još dodatne osnovne programe onda još gore nekih 50 kn.
To se meni čini ok, iako ih ima ovdje koji će reći da oni bez 500 kn to ne rade i takve stvari.
To je tvoje slobodno vrijeme i samo ti znaš koliko trebaš naplatiti i za koliko novaca ti se to isplati raditi.
panasonic je offline  
Staro 09.07.2016., 18:44   #726
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,968
200 kn os + driveri, 300 s aplikacijama. Ispod tog nema smisla
Cuky je offline  
Staro 09.07.2016., 18:47   #727
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
200 kn os + driveri, 300 s aplikacijama. Ispod tog nema smisla
Sa kakvim aplikacijama?? Koje instaliraš za 6 minuta?
Mr.Black je offline  
Staro 09.07.2016., 19:04   #728
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Sa kakvim aplikacijama?? Koje instaliraš za 6 minuta?
yepp.. i u kojima odeš na advanced i poisključuješ razne search addonove koji se automaCki instaliraju kod neukih korisnika.. pa još kad te pita za krekiranu verziju officea i razno razne guposti, mislim da je 100kn za isntaliranje programa sasma ok cijena
John Creasy je offline  
Staro 09.07.2016., 20:11   #729
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,534
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Sa kakvim aplikacijama?? Koje instaliraš za 6 minuta?


Pa za 6 minuta mi majstor vesmasinu popravi, pa mi naplati milijardu kuna
__________________
mamutarka je online  
Staro 09.07.2016., 20:50   #730
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,968
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Sa kakvim aplikacijama?? Koje instaliraš za 6 minuta?
Free aplikacije, npr. Internet browseri, mpc hc, pdf readeri, itd. Ima tu posla, kakvih jebenih 6 min.
Cuky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.07.2016., 21:06   #731
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,857
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Free aplikacije, npr. Internet browseri, mpc hc, pdf readeri, itd. Ima tu posla, kakvih jebenih 6 min.
Da. Baš ima. Nisi nikada čuo za ninite.com ?

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline  
Staro 09.07.2016., 21:13   #732
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Pa jbt..a ja za 250-300 namještam početne stranice u IE i chrome (google.hr) stavljam adblockere, office, i gluposti..tak da i najveći ne znalac može raditi..
Mr.Black je offline  
Staro 09.07.2016., 21:42   #733
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,551
50kn po satu si računaj i bok.. i sad koliko ti padne vremena.. tu nebudeš fulao..
dodatna gnjavaža.. opet računaš sate i bok
dadoremix je offline  
Staro 09.07.2016., 22:06   #734
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,968
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Da. Baš ima. Nisi nikada čuo za ninite.com ?

Poslano sa mog SM-G930F
Jesam, ali ne moze ti sve postavke podesit kak ti zelis tako da mi ne pomaze.
Cuky je offline  
Staro 10.07.2016., 12:08   #735
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,568
Instalacijom sa ninite.com za 6 minuta dobiješ 10 nepotrebnih servisa koji se dižu uz pc, media player ne pokazuje naše znakove u titlovima, kad klikneš desni klik imaš 10 opcija za istu stvar od winrara, imaš AV koji bombardira korisnika pop-upovima i glupostima, u browseru nema adblocka itd. Još ako ćeš ići korak više se podesi i teamviewer tako da čim klikne na njega ti se spojiš na pc.

Stvar je u detaljima, svatko može reinstalirati Windowse i puknuti drivere i ostaviti samo ikonu Recycle bin na desktopu, ali podesiti sve tako da se brzo diže, da sve radi čim ga upališ i da korisnik može bezglavo surfati - e to je već posao. Ili ću napraviti nešto kako spada ili neću radije ništa napraviti, jer kad ne napraviš kako spada nakon par mjeseci te opet zovu i gnjave svako toliko (upalila sam pc i pojavio se neki prozor da nešto updatea, šta da radim?)
tiki66 je offline  
Staro 10.07.2016., 20:50   #736
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Dogovorio sam za 200 po računalu, ali čisti OS i driveri + 100 za aplikacije.

Nego, ne želim biti bezobrazan, ali zar se nije to premalo 50 kn po satu?

Kao neku smjernicu mogu uzeti svoj posao koji sam radio dosta godina tj. kao fitness trener i gdje je sat vremena tj. 45 min bilo 150 kn i to za klijente koji su plaćali za mjesec u naprijed tj. za šesnaest treninga u naprijed, a oni koji su dolazili jednom svakih par tjedana su dobivali cijenu od cca 180-200 kn za 45 min (s time da je npr. ovih 150 kn za 45 min uistinu povoljno kada se gleda koliko drugi uzimaju (neki naplaćuju po 500 kn za 45 min. i imaju poprilično puno posla)).
Uz to, posla je uvijek bilo toliko da si mogao birati s kime hoćeš i kada hoćetš ćeš raditi, ali treba biti profesionalan i držati se dogovora kao i kod svih ostalih poslova (trenutno ga ne radim zbog selidbe u drugi grad, a tu se ljudi s kineziologijom neće još dugo godina cijeniti i sva sreća da sam na "ti" s kantama, mrežama i sl. (naravno, Cisco mi tu baš ništa ne znači) jer bi u suprotnome bio bez ikakvih primanja).

Ovo navodim samo zato što mislim da uistinu malo cijenite svoj rad i svoje vrijeme jer 50 kn po satu je malo (pogotovo kada OS dignete uistinu brzo, jedino da to namjerno rastegnem, no npr. ovo ide za jednog arhitekta koji ima rokove pa ne bi htio zezati i odužiti nešto što napravim uistinu brzo).

Hvala svima na savjetima, ali pitam jer posla je sve više pa ću očito u skoroj budućnosti morati za sve ići s računom (godinama sam svima radio besplatno...od instaliranja OS-a do održavanja mreža, ali više nisam u godinama kada mogu svoje slobodno vrijeme samo tako rasipati bezveze (znalo se dogoditi da po par mj. nemam zbog toga normalno i slobodno popodne....sada sam se vratio kući pa ljudi misle da je i dalje sve besplatno, ali ne ide više tako).

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline  
Staro 10.07.2016., 20:58   #737
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Nego, ne želim biti bezobrazan, ali zar se nije to premalo 50 kn po satu?
Nije ako radiš u fušu, nemaš nikakva davanja državi, nemaš alat koji moraš kupovati i obveze koje moraš podmirivati.
Dođeš, odradiš, uzmeš pare i odeš.
Kad prijaviš informatički servis onda možeš dizati cijene u nebo i onda se možeš uspoređivati s nekakvim fitness trenerima kojima je to posao, majstorima za veš mašine, električarima itd.
Ali opet, tko kaže da bi ti trebao raditi i za 50 kn po satu u fušu?
Naplaćuj onoliko koliko ti smatraš da je ok.
panasonic je offline  
Staro 10.07.2016., 23:27   #738
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
dodatno na to odrađena dijagnostika kvara, ugradnja novih komponenti, čišćenje i zamjena termalne paste (jer je taj PC bio komad prašine doslovce). Te bubnem cijenu od 300 kunića za taj "mali posao" na što dobijem odgovor da sam "skup".

Poanta moje male pričice je da je ovaj bizniz jako nezahvalan i ljudi ne cijene naše znanje, naš trud, naše "ulaganje" u naše obrazovanje te trud.
Naplatite svoj posao onoliko koliko smatrate poštenim, tu još ima par faktora: obitelj, poznanici itd.. Njima ili ne naplatim ili nešto simbolično tipa cuga i slično...
-->
Iz mog iskustva ja nejdem ispod 300kn za instalaciju OS-a, drivera i aplikacija, naravno uz "fine tuning" po želji klijenta. Jednostavno se ne isplati, uvijek imaju nekakve lude želje i zahtjeve zato ja odmah kažem cijena je takva za to i to, a kasnije ako hoće još nešto samo kažem svoju cijenu radnog sata i odmah promjene način razgovora.

Primjer 1 (od njih xzy):
Zove i kaže: neće se podići OS, hoću novi OS i koliko to košta? Ja kažem 300kn sa namještanjem svega po želji klijenta. Dođem tamo i imam šta vidjeti, klijentica sama krenula "popravljati" i skurila napajanje (prebacila switch na 110v) [ili 115v ne sjećam se točno]. Kažem da je ubila napajanje i da treba novo napajanje, te da se cijena servisa podiže za cijenu napajanja (dakle nisam joj htjeo još naplatit i ugradnju) te ugradim novo napajanje i dijagnosticiram da je riknuo i HDD (prvotni problem, nije se dizao OS, radi neispravnog hard diska), te opet napomenem da joj je prvotni problem uzrokovao neispravan HDD te da treba i tu komponentu zamjeniti novom, dakle ponovo ugradim novu komponentu (za koju ponovo nisam naplatio ugradnju by the way) te instaliram OS, drivere, aplikacije po želji klijenta i ostali popratni sadržaj...
Dakle prvotna cijena je bila 300kn za OS, drivere i aplikacije ---> dodatno na to odrađena dijagnostika kvara, ugradnja novih komponenti, čišćenje i zamjena termalne paste (jer je taj PC bio komad prašine doslovce). Te bubnem cijenu od 300 kunića za taj "mali posao" na što dobijem odgovor da sam "skup".

Poanta moje male pričice je da je ovaj bizniz jako nezahvalan i ljudi ne cijene naše znanje, naš trud, naše "ulaganje" u naše obrazovanje te trud.
Naplatite svoj posao onoliko koliko smatrate poštenim, tu još ima par faktora: obitelj, poznanici itd.. Njima ili ne naplatim ili nešto simbolično tipa cuga i slično...
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline  
Staro 10.07.2016., 23:38   #739
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ne znam ja sta vi brijete?! 100 kn sat,200 kn sat, 300 kn sat. Instalacija 300,400,500,programi 100,200? WTF.De se spustite na zemlju.Ljudi rade za 20 kn po satu na lopati i 40 stupnjeva u hladu. Danas svaka šljuka zna instalirati windowse i pratece programe.Mozes mislit problema instalirati chrome,win rar,skype,irfan view,daemon tool,office i ostala sranja.Da placate PDV drzavi i radnika pa ajde,al na crnjaka OMG.
Romano.Cule je offline  
Staro 11.07.2016., 00:11   #740
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Ne znam ja sta vi brijete?! 100 kn sat,200 kn sat, 300 kn sat. Instalacija 300,400,500,programi 100,200? WTF.De se spustite na zemlju.Ljudi rade za 20 kn po satu na lopati i 40 stupnjeva u hladu. Danas svaka šljuka zna instalirati windowse i pratece programe.Mozes mislit problema instalirati chrome,win rar,skype,irfan view,daemon tool,office i ostala sranja.Da placate PDV drzavi i radnika pa ajde,al na crnjaka OMG.
znači ti bi reinstalirao operativni sustav, instalirao sve prateće applikacije, podesio sustav za 60 kn??
alengrosevic je offline  
Staro 11.07.2016., 00:27   #741
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Sve za 150 kn
Romano.Cule je offline  
Staro 11.07.2016., 00:35   #742
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Onda ti radi za 150 kn sve i sve 5. Još mu i doma dođi, spoji sve na ruter pa na TV i onda budi 24/7 helpdesk pa u nedjelju navečer oko 20:30 objašnjavaj zašto kasni titl u filmu

kakve veze ima ko koliko i za koliko radi? Moj kum radi u firmi gdje mu je sat plaćen 172 kn neto. I što, njemu bi za reistalaciju kompa onda po toj matematici trebo uzet barem 2 soma
Vrijediš onoliko za koliko se prodaš

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 11.07.2016. u 00:40.
Brko je offline  
Staro 11.07.2016., 00:41   #743
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Šta ču? Ja sam jeftina kurva .haha Te priče o kumovima i takvim satnicama sam slušao jos od kolega iz Frankfurta na majci '91
Romano.Cule je offline  
Staro 11.07.2016., 00:46   #744
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dobro, šalim se malo Nema generaliziranja i fiksnog cijenika, barem ne kod mene

Ako ekipa oko tebe nema para i neka je besparica u pitanju, jasno je da nećeš derati. Hell, odradio sam hrpu reinstalacija i "optimizacija" mukte, doslovno za čašu soka ili 10 jaja jer znam da ljudi nemaju, a komp im treba jer klinci idu u školu. I takvi fakat paze, drže se uputa i komp im radi ko majka godinama, za njihove potrebe.

A opet, ima rulje koja usere komp svako malo, love se ima, pa im se uzme po 300-500 kn ovisno o intervenciji. Ono, deri papane i to
Brko je offline  
Staro 11.07.2016., 01:01   #745
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,680
Iz iskustva... (možda samo imam takvu sreću)

- Traže brzo i jeftino jer kasni plaća/treba djeci za izlet/hranu/knjige...

- dolazak doma, početak posla i spašavanje podaka (iako sam rekao ranije da sve bitno spreme na disk/DVD...)

- dok instalacije traje ne radiš ništa, pa kad već ne radiš ništa, daj pogledaj moj najnoviji ajfon pa mi pokaži kako se koristi ovo/ono/prebaci brojeve/podesi cloud

- aha, ti se kužiš u sve to, pa daj mi pogledaj i tv/satelitski..., namjesti programe, sortiraj...joj pa ja imam 2 LNB-a a nisam znao, daj i to podesi kad si već tu.

- joj, a ja sam imao drugu temu na winampu, daj mi i to stavi

- zašto nemam sve bookmarkse u chromeu? jesi se ulogirao s google accountom? a kaj je to?

- onda sljedi tečaj pravilnog korištenja računala... ali zašto si mi stavio besplatni antivirus, to ne valja. Imao sam krekirani NOD.... Da, zato sam i ovdje...

Na kraju, to sve potraje preko 5h, koje sam potrošio na gluposti i naplatio ih 300 kn.

Šećer na kraju, telefonski pozivi za svaku sitnicu u svako doba dana i očekuje se rješenje iz rukava ili Teamviewer....bez naknade naravno.

Srećom... nakon nekog vremena se opametio...

100 kn/h. Kad me nazoveš, dobiješ instrukciju da napišeš sve probleme i pitanja u Word dokument, pošalješ i izabereš dan kad želiš da dođem. Imaš random pitanje...ne znam, piši na popis.

Dođem, odradim listu u sat vremena. Za sva dodatna pitanja, imaš novi word dokument. Vidimo se u idućem terminu ili započinjemo idući sat.

Što si bolji prema ljudima i prilagođavaš se njihovoj situaciji, više te iskorištavaju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 11.07.2016., 01:15   #746
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,177
Bolje đaba ležat nego đaba radit. Mene je ženska pitala za windowse i ja reko 300 a ona pita imam li cd. Reko imam pobogu. A ona da joj posudim da ima ona tko bi joj stavio. Reko odjebi se gusko. Os posudit valjke i eko test pa tehnicki odradit doma? Pacijenata dakle ima al ja sam taj koji svoj rad cijeni. Oš neš nemoraš. Svakome prije pocetka kazem cifru da ne bude kasnije ovo/ono i od nedavno bez para ne dajem kantu. Jednom sam popusio novi hard od 500 i windowse.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline  
Staro 11.07.2016., 06:59   #747
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ivane Ivane... izgleda da su ljudi svuda isti
Brko je offline  
Staro 11.07.2016., 08:39   #748
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,568
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Ne znam ja sta vi brijete?! 100 kn sat,200 kn sat, 300 kn sat. Instalacija 300,400,500,programi 100,200? WTF.De se spustite na zemlju.Ljudi rade za 20 kn po satu na lopati i 40 stupnjeva u hladu. Danas svaka šljuka zna instalirati windowse i pratece programe.Mozes mislit problema instalirati chrome,win rar,skype,irfan view,daemon tool,office i ostala sranja.Da placate PDV drzavi i radnika pa ajde,al na crnjaka OMG.
Vidiš, ja bih baš rekao da je obrnuto - svaka šljuka zna uzeti lopatu i kramp i kopati, a instalirati Windowse i napraviti da sve to radi kako treba i ne zna baš svatko...
tiki66 je offline  
Staro 11.07.2016., 08:54   #749
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 733
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
...Danas svaka šljuka zna instalirati windowse i pratece programe...

Da je tako onda ne bi učesnici ove dretve imali svoje priče. Ja sam sestri i klincima složio stroj prije 15 godina i najdalje što su stigli je on/off. Mislim, shvaćam sestru ali ne i nečaka i nečakinju koje to jednostavno ne interesira i za sve postoji ujak koji će to srediti. I ne pomaže ni pristojni odjeb u smislu pa daj nauči nešto ni da im pokažem što i kako, jednostavno ne žele. A tako i hrpa korisnika jednostavno ne želi, ne zna, plaši ih da nešto ne pokvare, whatever. I jebiga, nije problem ni napraviti po nekoj razumnoj cijeni, problem je tlačidba sa svim i svačim maltene kao da je taj koji sredi komp neka vrsta daljinskog upravljača jer je njega/nju strah ili štajaznam pa daj ti to napravi. Može, ali sve ima svoju cijenu. Nećeš? Nauči, evo kratki tečaj tako i tako (BTW, ja rado kažem ljudima da nije problem naučiti barem neke osnovne stvari i nije mi problem pokazati)....mmmm, pa daj ipak ti to napravi.

99,9% slučajeva tako to ide.
Roy je offline  
Staro 11.07.2016., 09:57   #750
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Nije ako radiš u fušu, nemaš nikakva davanja državi, nemaš alat koji moraš kupovati i obveze koje moraš podmirivati.
Dođeš, odradiš, uzmeš pare i odeš.
Kad prijaviš informatički servis onda možeš dizati cijene u nebo i onda se možeš uspoređivati s nekakvim fitness trenerima kojima je to posao, majstorima za veš mašine, električarima itd.
Ali opet, tko kaže da bi ti trebao raditi i za 50 kn po satu u fušu?
Naplaćuj onoliko koliko ti smatraš da je ok.
Da, uz sve sam završio kineziologiju (višak vremena i potreba) pa sam tako i radio kao fitness trener te nije da sam jedan od "onih lokalnih" koji tri puta odu u fitness i misle da znaju sve o prehrani, anatomiji, treningu i sl.....a tu je cijena od 150 kn/45 min na dalje.

Zbog toga navodim kako mislim da je 50 kn/h malo, ali kao što je rečeno, svatko zna koliko cijeni svoj posao i vrijeme.

- - -

Ne bi se složio da svi znaji srediti OS, mrežu i sl., to jednostavno nije istina tj. da je tako ne bi bilo toliko posla.

Samo što je netko tu dobro rekao tj. dao je dobar savjet (makar su mi svi korisni jer naučim nešto novo), a to je za popis pitanja u Word-u i sve van toga je novi sat (samo ne znam kako bi mi to prošlo).

Ovo s plaćanjem jer nije bila plača, nema se novaca i sl. razumijem jer toga sam se kao klinac naslušao, ali sada posao ne počinjem dok se ne složi oko cijene (makar nema tu puno filozofije i vidim da svi generalno imamo slične cijene).

Hahahaha....ima zanimljivih situacija sa servisa i s pitanjima te raznim idejama, ali još me nisu zvali da im titlovi kasne (makar su me prije cca deset godina znali zvati samo zbog media player-a).

Zanimljiva je situacija kod nas s Eset-om, ne znam kako još uvijek svi vide samo NOD i još uvijek većina hoće samo i jedino "Pro" u nazivu, a s time se ne zezam i nema šanse da se gnjavim s patchevima i sl.



Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na