Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2010., 12:50   #601
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
sorry, krivo sam se izrazio (nisam sve doslovce iznjeo)

ugl, ja nisam imao takvih iskustava da dovedem procesor u previsoke temperature za normalan rad, a da pritom voltazu nisam podigao... znaci, tolko kolko podignes fsb bez da dizes voltazu, temp bi se trebala podici, ali ostati u tolerantnim granicama...
E tako već da
maX je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 13:02   #602
razor_blatine
Premium
Moj komp
 
razor_blatine's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: split
Postovi: 38
ma sve igrice koje sam igrao su mi radile normalno osim gta 4, a da radi njega i jos par igrica sad ulazim u mijenjanje graficke itd itd, mozda bi mi to jos povuklo i napajanje bla bla...
stvarno mi netriba
nabavit cu jos 2gb kingmaxa 800 ili 1066 (sad imam jedan 667 i jedan 1066) i procesor na 3.0 (eventualno katanu 3 ili ac f7)

i sta radi radi....

a grafu cu uzeti novu ((znaci ne polovnu), kad mi bude neke postene koristi od toga
razor_blatine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2010., 13:12   #603
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
Citiraj:
Autor razor_blatine Pregled postova
nabavit cu jos 2gb kingmaxa 800 ili 1066 (sad imam jedan 667 i jedan 1066) i procesor na 3.0 (eventualno katanu 3 ili ac f7)
a u tom slucaju nabavi jos jedan od 2gb na 800 pa ovu 667 digni na 800, a ovaj 1066 ce isto radit na 800, nije neki veliki problem...onda dignes fsb na 333mhz i furas proc na 3.33ghz (trebalo bi se dat uz pravilne postavke) i rame stavis na cca 800mhz i bok

ali bilo bi najbolje da prodas ili zamjenis ove sadasnje rame da bas nije tako sareno pa nabavis 2x2gb na 800 no to bi vjerojatno bio dodatni trosak

Citiraj:
Autor razor_blatine Pregled postova
a grafu cu uzeti novu ((znaci ne polovnu), kad mi bude neke postene koristi od toga
zasto ne polovnu? prosvjetli me
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 13:13   #604
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
Citiraj:
Autor razor_blatine Pregled postova
a grafu cu uzeti novu ((znaci ne polovnu)
Majka svih zajeba
maX je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 14:04   #605
razor_blatine
Premium
Moj komp
 
razor_blatine's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: split
Postovi: 38
kao i sve polovno... macak u vrici

pogotovo ako je to neko iz recimo zagreba, ja zivin u splitu i on mi posalje grafu, ja njemu pare i grafa neradi...
a sta onda?
neznam, nisam nikad kupovao preko online pazara (ili po vasem trznice)
razor_blatine je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 14:19   #606
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
kao i sa svime u zivotu, moras imat iskustva da bi mogo donjet neki zakljucak, najgore je kad nesto neces probat zato jer se bojis da nebi moglo uspjet

malo osiguranja ti moze pruzit i threadovi poput postenih i dobrih trgovaca te onih suprotnih, nadalje probaj trgovat sa ljudima za koje vidis da su duze na forumu i imaju veci broj postova, netko bi za tebe mogo mislit da bi ga mogo prevarit posto imas samo 30 postova...

u svemu treba malo prakse, ja isto ne volim bas kad mi salju postom ili kad ja saljem, ali nije uopce nemoguce nac nekog iz Splita za trgovinu...ako je tolki problem

Ovo je malo pre veliki OT pa cu sad stat, ali you get the point...valjda
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 14:44   #607
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor razor_blatine Pregled postova
kao i sve polovno... macak u vrici

pogotovo ako je to neko iz recimo zagreba, ja zivin u splitu i on mi posalje grafu, ja njemu pare i grafa neradi...
a sta onda?
neznam, nisam nikad kupovao preko online pazara (ili po vasem trznice)
ja na ovom forumu kupio i prodao komponenata za vec valjda 25 konfi sastaviti i jos nijednom nije bilo vecih problema, znaci nekih je bilo, ali u svakom slucaju nisam ostao ostecen za svoje novce...

ovdje mozes naci GeForce 9800GTX 512mb za 500 - 550 kn, znaci polovnu ali sa jos nesto garancije koja stvarno vrijedi, te garanciju clana ako je pouzdan da radi i ako radi, u principu nema joj šta biti, teško da će sama krepat cim dode u tvoje ruke... Ta grafa vrti sve redom igre, daje solidne rezultate i vrijedi te novce, a kad je rijec o takvoj grafi to i nisu neki novci, nikada prije god i više dana nisi mogao kupiti middle grafu za te novce...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 00:07   #608
razor_blatine
Premium
Moj komp
 
razor_blatine's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: split
Postovi: 38
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
malo osiguranja ti moze pruzit i threadovi poput postenih i dobrih trgovaca te onih suprotnih, nadalje probaj trgovat sa ljudima za koje vidis da su duze na forumu i imaju veci broj postova, netko bi za tebe mogo mislit da bi ga mogo prevarit posto imas samo 30 postova...
ma znam to i sam, necu sigurno kupovati od nekoga ko ima nekoliko postova.
registriran sam od 2007-e. ok nema to veze ali imam dosta postova na linksovom forumu (nick je samo "razor"), dosta ljudi koji su tamo sada/bili znaju da je ista osoba.

da u pravu si necemo offtopicariti...

ako mi bude jos sto trebalo pitat cu....
razor_blatine je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 20:43   #609
interior07
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: ZAgreb
Postovi: 2
e4600 overclock

Bok, mislio sam pitat nekog ko ima volje i kome se da, da mi napise kako da clockam navedeni procesor i do kolko sa stock ventilatorom , inace jos imam graficku hd3870 i 2 gb rama ak kaj znaci... hvala unaprijed
interior07 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:53   #610
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
interioru je maticna asus p5k, neznam kak da mu u biosu otkljucam overclock opcije. rami mu rade na 800mhz.
help netko
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2010., 21:54   #611
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
A.I. Tweaker staviš na Manual?
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 12:41   #612
Langolier
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 34
Problemi sa e4300

Ako tko može pomoći oko pregrijavanja proc.
Imam e4300 ploču ga-965g-ds3 i 2gb mem
Proc mi se zagrijava pa preko 65 stupnjeva i sve to štima dok sve stoji mirno
ali dok uđem u neku igru tipa sins of a solar empire stvar se počinje kuhati i zamrzavati.
Cooler je stock naravno , proc i cooler sam očistio tako da prašina nije problem. Bios je F9 driveri svi najnoviji.I ako mi netko može reći koji bibio najbolji hladnjak za e8400 pošto si njega hoću uzeti?
E da a temp matične je oko 60 stupnjeva. Meni se čini da je to malo previsoko. Please help.
Hvala unaprijed
Langolier je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 12:56   #613
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Promijeni termalnu pastu, i provjeri je li ti u biosu voltaža proca na defaultu ako si prčkao prije po tome.
Hladnjak za E8400? Mislim da bi ti Katanica bila OK, a nije ni skupa:
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.903.182
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 12:59   #614
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,698
Jesi probao dotaknuti cooler na tih 65C?
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 13:34   #615
Langolier
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 34
Jesam i topli je kao i matična a ta coller namjeravam dati i do 400 kn. Ja se više nebi tu igrao.
A voltaže su na defaltu.
I još nešto, uvijek pa makar ja formatirao komp "300" puta u frenvencija je malo iznad 1200 mhz oko 1205. Sad ne znam...
Langolier je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 13:56   #616
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Langolier Pregled postova
Jesam i topli je kao i matična a ta coller namjeravam dati i do 400 kn. Ja se više nebi tu igrao.
U tom slučaju preporuka:
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.907.052
+
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.908.127
Pa si dugoročno miran.
I, kao što rekoh, promijeni termalnu pastu pa vidi kakve će temperature onda biti.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 14:44   #617
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor Langolier Pregled postova
Jesam i topli je kao i matična a ta coller namjeravam dati i do 400 kn. Ja se više nebi tu igrao.
A voltaže su na defaltu.
I još nešto, uvijek pa makar ja formatirao komp "300" puta u frenvencija je malo iznad 1200 mhz oko 1205. Sad ne znam...
Ček ti formatiras kom pa di dobio 1200 mhz

Ajde ti fino pokreni cpuz i očitaj na koliko ti proc radi. IMHO nema potrebe davati za cooler 400 kn, kad za 160 katana odradjuje svoj posao vise nego korektno.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 11:51   #618
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
IMHO nema potrebe davati za cooler 400 kn, kad za 160 katana odradjuje svoj posao vise nego korektno.
Ili ubosti Hyper TX3 koji je upravo osvanuo na Tržnici

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=179474
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 11:52   #619
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
Citiraj:
Autor Langolier Pregled postova
I još nešto, uvijek pa makar ja formatirao komp "300" puta u frenvencija je malo iznad 1200 mhz oko 1205. Sad ne znam...
U idleu (kad procesor nije opterećen) EIST spušta množitelj procesora sa defaultnih 9x na 6x zbog uštede energije.
maX je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 21:12   #620
Estarriol
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 34
Samo da provjerim kod vas dal sam što zaboravio.

OC-ao sam E4400 sa CoolerMaster Hyper 101 hladnjakom moj proc sa defaultnih vrijednosti na:

Clock Ratio: 10 -
Host Frequency: 200 - 240
SPD: Auto - 3.0

Uz to sam stavio napon na CPU-a na 1.3V (1.248 stvarnih, na manje se ne boota), te sam povisio napon memorije za 0.2V.

Sistem je stabilan, nema errora, Prime95 za sada radi bez greške. Tempereture CPU-a su od 28 stupnjeva u idle do 55 na 100% load.

Zadovoljan sam sa brzinom i stvarno ne bih htio više OC-at nisi se igrati u BIOS-u. Moje pitanje je dal sam možda nešto zaboravio ili predvidio što bi mi moglo oštetit komp?
Estarriol je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 11:11   #621
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Moram ovu temu probudit iz mrtvih.
Naime držao sam svog e4400 dugo vremena na 2.66 Ghz sa stock coolerom undervoltanog sa 1.325 na 1.15 i u full loadu temperature nisu prelazile 60 stupnjeva. Pošto mi je tih 2.66 Ghz postalo malo uzeo sam Coolermaster hyper tx3 i colockao procesor na 3.2 (voltaža 1.35) i od tada samo problemi jer temperatura u full loadu prelazi 70 . Baš sam razgovarao sam Razerom o tome i veli čovjek sigurno cooler nije dobro sjeo. Reko moguće jer sam ga stavljao bez da sam išta vadio iz kompa. No kad sam izvadio matičnu van vidim dobro je sjelo sve, skinem cooler i vidim na njegovoj bazi lijepo namazana pasta, isto tako i na bazi proca. Skinem pastu (artic silver 5) i stavim zerotherm) i sve vratim u kučište i dobio sam u fulloadu nekih 3 stupnja (sa 73 na 70). Sad mi stvarno nije jasno zašto je to tako. No još me jedna sitnica muči, u biosu je namješteno da se procesor gasi na 60 stupnjeva, da li se to odnosi na jezgre? Jer recimo prije sa stock coolerom kad sam ga stavio na 3.0 () mislim da se ugasio pri paljenju nekog testa koji ga opterećuje 100 %, a sad ne . Any suggestions?
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 11:18   #622
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Odnosi se na temperaturu CPUa koja je uvijek manja od jezgri. Jeli dolazi možda do nestabilnosti zbog temperatura kad si ga podigao na 3.2GHz ili ti se samo čine visoke temperature?
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 11:23   #623
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Odnosi se na temperaturu CPUa koja je uvijek manja od jezgri. Jeli dolazi možda do nestabilnosti zbog temperatura kad si ga podigao na 3.2GHz ili ti se samo čine visoke temperature?
Samo mi se čine temperature prevelike....OCCT sam puštao do 15 min da radi i za to vrijeme kaže da je stabilan...da odvrtim par sati ? Ajd da je 65, ali 70 i više je fakat previše
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 11:26   #624
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
70°C previše za e4400 ? NOT
Vrućine su, komp je u kućištu, cpu je 65nm te na 1.35V. Nije to neka prevelika temperatura a uostalom, ja sam svog bivšeg e4300 kurio na 100°C tri dana i gad nije htio crknut.

Ne ulijeva mi taj OCCT u zadnje vrijeme baš povjerenja, pokreni Prime95 ili LinX bar 1h pa javi rezultate
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 11:38   #625
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Za početak stavi na njega TX3 i vrati podesavanja na kojima je radio pod stock hladnjakom pa uporedi temperature (trebale bi biti niže). Ako se desi nešto drugo (dobiješ veće temeprature nego sa stockom na istim podešavanjima onda gledaj šta je sa TXom).

Uradi to čisto da vidiš da li je do hladnjaka (možda se IHS i baza ne ljube kako treba).
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 13:37   #626
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Moram ovu temu probudit iz mrtvih.
Naime držao sam svog e4400 dugo vremena na 2.66 Ghz sa stock coolerom undervoltanog sa 1.325 na 1.15 i u full loadu temperature nisu prelazile 60 stupnjeva. Pošto mi je tih 2.66 Ghz postalo malo uzeo sam Coolermaster hyper tx3 i colockao procesor na 3.2 (voltaža 1.35) i od tada samo problemi jer temperatura u full loadu prelazi 70 . Baš sam razgovarao sam Razerom o tome i veli čovjek sigurno cooler nije dobro sjeo. Reko moguće jer sam ga stavljao bez da sam išta vadio iz kompa. No kad sam izvadio matičnu van vidim dobro je sjelo sve, skinem cooler i vidim na njegovoj bazi lijepo namazana pasta, isto tako i na bazi proca. Skinem pastu (artic silver 5) i stavim zerotherm) i sve vratim u kučište i dobio sam u fulloadu nekih 3 stupnja (sa 73 na 70). Sad mi stvarno nije jasno zašto je to tako. No još me jedna sitnica muči, u biosu je namješteno da se procesor gasi na 60 stupnjeva, da li se to odnosi na jezgre? Jer recimo prije sa stock coolerom kad sam ga stavio na 3.0 () mislim da se ugasio pri paljenju nekog testa koji ga opterećuje 100 %, a sad ne . Any suggestions?
to je skroz normalna temp i kolko god se ti trudio neces uspjet postic nista bolje pogotovo ne kad je vani ovako vruce

ovo u biosu da se gasi slobodno iskljuci...

nije ni bitno kolko ti se cpu zagrijava pod occtom i slicnima jer ga nista nece moc toliko zagrijat u normalnom radu, niti igrajuci bilokoju igru

moj prijedlog ti je da upalis real temp i fino odigras pola sata nesto i vidis kola je bila max temp i drzis se toga i nemas frke

jedino di vidim moguca poboljsanja je u boljem protoku zraka kroz kuciste, ne znam koliko ventica imas, ali barem jedan za ispuh i jedan za upuh zraka bi trebo imat i onda nebi trebalo bit problema
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 16:30   #627
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Kućište je otvoreno (jer ovo fensi Swing je smeće ). Imam jedan vent odostraga na kučištu + 2 sastrane nekak montirana samo da pušu po hardu i ispod grafe (čovjek nebi povjerovo ali pomaže ). Što se tiče zagrijavanja, istina, da ga igrajući ne budem nikad na toliku temp zagrijao jer primjerice Mass Effect koji mi koristi proc otprilike 90% ne zagrije jezgre preko 60 stupnjeva. Navečer ili sutra ujutro ću skinut neke druge programe i updateat ove programe koje imam pa ću ponovit test i nakon toga vratit na stari klok pa napravit usporedbu. Btw. u idleu, evo recimo sad, kad komp nije korišten sat vremena jezgre su na 43/44.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 18:05   #628
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
sve sta si reko je skroz ok i nebi se trebo nista brinut...
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 18:24   #629
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Instalirao nove verzije Core Tempa i TAT-a i temp. su manje....Core Temp je smanjio temp u idleu za 5 stupnjeva dok je u TAT-u ostala ista no kad sam opteretio proc na 100 % Tat pokazuje do 60, Core Temp 2 stupnja manje.....reko sigurno je u programima bio problem no Everest i OCCT koje nisam updateao pokazuju isto oko 60, kao da se sve stabiliziralo ? Science fiction ? Pa 5 dana mi je 70 bilo ?
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 19:19   #630
sultz34
uglymadafaka
Moj komp
 
sultz34's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: eternalrecession
Postovi: 478
Možda malo vode i brusa , pa napast' bazu kulera ..
Ko zna jel' 100% ravan ko staklo ?
__________________
Neću žvaku, 'oću kusur.
sultz34 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na