Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2007., 20:15   #31
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
eo o D3:
http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=66307

neznam, il ce biti nesto iz SC-a, il D3, a da je nest jos novije, hmm, mala mogucnost..
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 22:19   #32
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Paske Pregled postova
Obzirom da ti je Drizzit Do Urden avatar - to me ne čudi
Dobar stari Paske Eh, lijepo je bit okruzen ljudima koji te razumiju. OK, priznajem da slucaj nije bio tezak, ali svejedno

Ali reci, zar ne bi bio gust? Moja ideja za takav MMO je bila ono, secret operations. Npr imas dva tima od po X ljudi, oba imaju isti zadatak, ukrast planove od XYZ lika u roku 48 (pravih) sati. Planiranje, obilasci mete, pracenje, spijuniranje, party sastavljen od hackera (rogue), bullya (tank), medica (healer), sexy pice za distract (succubus/warlock :P), pa cak i beskorisnog ekonomista koji samo pametuje...

Naravno, mozes sastaviti i tim od 5 bullya cija ce taktika biti "pusti protivnicki tim da se docepa planova i onda jedna sacekusa..." ono beskonacno taktika, igra se odvija u jednom gradu koji zivi svojim zivotom, a umjesto da questove daju NPC-evi, questove daju GameMasteri u realnom vremenu. Postoji ladder sa timovima, svaki tim naravno ima i zamjene...

Reci, jesam lud ili sto?
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2007., 23:06   #33
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Najs ideja!

Iam i ja svoju; MMO strategija/shooter - ono igrac pocne ko obicni prasinar, a onda kak napreduje u misijama, il kak se istice, postaje leader, zapovjedik ovo ono, planira napade s ostalim obicnim ogracima, s tim da oni nijesu ko u obicnim strategijama da se mogu ponovo izgradit, neg ak pogines u toj misiji, nema vise igranja dok se ne zarsi misija, sve to ljepo smjesteno u neku SF buducnost + makaljaza s elijenima... velke svemirske bitke, koje vode pravi ljudi s pravim vojnicima, uspjek misije sastoji se od pravog timskog rada...

Err, briem da moremo sam sanjat tak neke kompleksnog, jer kolko vidim danas se igre delaju sto jednostavnije, za potpune dumije, ocit primjer je nedavno izasla STALKER, nie MMO, al ebote kolko ljudi se zali da nemoze igrat, da ne moze ubit, ovo ono...
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 23:09   #34
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Zadnje glasine su da će Blizzard objaviti čak dvije igre sutra. Trebalo bi se raditi o Diablu 3 i SC 2. Evo živi bili pa vidjeli sutra.
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 01:47   #35
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
SC2 bi dobro sjeo, pogotovo da ga recenzira Damir Đ. Rukavina
Da i ako bi bio dobar ko originalni SC i ako mu nebi dao 99 mislim da bi ga osobno isao zapaliti

inace nadam se da ce objaviti SC2 rts a ne mmorpg
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 04:30   #36
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
totalni su supci. dodjem doma u 4:29, koliko je to u Koreji? pa bar jedno 12:29... i jos uvijek nista na siteu. sad cu morat cim se probudim klikat po netu. bastardosi
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 09:20   #37
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
veve je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 10:34   #38
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Do I smell ripoffs?

* Protoss can create force fields anywhere, and phase fields that teleport units to anywhere on the battlefield. - C&C3? Scrinove moći
* Zerglings can mutate into incredibly powerful, moving bombs. - Nod Fanatics?
* New Protoss unit: Immortals; They have a special shield that activates when being powerfully attacked. Ok, ovo nije loše
* New Protoss unit: Stalker; Is a quadroped type creature that has a blink ability. C&C3 Scrin Shock Trooperi
* New Terran unit: Reapers; They can hop across uneven terrain using jump packs, and seem to be the counter to Immortals, with two pistols that don't activate the Immortal's shield. Kombinacija GDI Zone troopera i NOD shadowsa
* New Protoss unit: Colossus; Has dual laser weapons and very long legs, allowing them to traverse difficult terrain. Ok, zgodno Half Life 2? Ali ipak nije rip iz RTS-a
* New Protoss unit: Phoenix; Can charge weapons for multiple blasts, but once charge is used, ship is left inert for a short period. Ok, nije loše no bojim se da će imati korist kao i Scrin Devouer koji se treba punit na tiberium da pojača damage i rate of fire, što na papriu nije loše, ali u praksi se rijetko koristi
* New Protoss unit: Warprey; Flying unit that does increasingly higher damage the longer its laser hits a target. NOD laserska artiljerija, ali dobro ona ne leti...
* New Protoss unit: Mothership; You can only have one of these at a time. It has abilities like Timebomb, which creates a field around it stopping enemy missles inside. When the field fades, the missles fall to the ground. Can also use Planet Cracker, which fires a beam from the mothership down to the ground. Can also create a Black Hole in places, which literally sucks ships into it, destroying them. Kako inventivno kombinacija Scrin Mothershipa + Scrin superweapona, ok ovaj Timebomb je novost, ali ono...


No ne sumnjam da će Blizzard daleko bolje rješiti online sustav mečeva i bitki od EA-a.

Eto toliko od nekog tko s kritičke strane promatra Blizzard

Skrinšoti?
http://bl4nk.com/imgs/starcraft2/in-game/
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 19.05.2007. u 11:11.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 10:56   #39
LARN81
ghotic warrior
Moj komp
 
LARN81's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 398
Evo i sluzbena objava konacno na: http://www.blizzard.com/ ....Starcraft2 weeeee! Iako mi prema featursima vise izgleda kao dodatak nego kompletno nova igra...sve tri rase,a bilo je govora o novoj (izgleda da nista od toga). Moram priznat da mi se cini ko projekt koji je napravljen da zadovolje CEO-a firme koji je u jednom intervju reko da bi htio vidjet novu SC igru do 2008god.

Evo pustit cu se iznenadit...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: LARN81. 19.05.2007. u 11:20.
LARN81 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 11:05   #40
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 929
evo ga, postalo je i službeno! Starcraft 2!
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2007., 12:30   #41
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Evo i službena stranica. http://www.starcraft2.com/


jjjjjjjjjjjjjjjeeeeeee
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 14:58   #42
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Homage ili blatantna kopija

__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 15:44   #43
Sand
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG Travno
Postovi: 333
Pogledao na youtubu ingame filmić, ali stvarno dok ga gledate prolaze vam misli baš kao što je i Mar napisao. Jetpack (C&C3) i quadroped trooper (C&C3), čisti copy/paste, ono i po bojama.
Sand je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 15:47   #44
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Da se razumijemo - briga me koliko su pokrali C&C 3 - SC je SC, a Blizz je i dalje jedan od boljih developer teamova.

Iako su polako postali ogromni i pretili nakon WOW-a, veselim se SC2 ko malo dijete
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 16:51   #45
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Ako koga zanima, ima mod za Generalse po imenu Starkiller koji pretvara C&C u SC (blasfemija! )
Ako imate generalse, evo vam link.

Filmić izgleda ludo, a rade ga "ludi" rusi

http://mods.moddb.com/1530/starkiller/
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 16:57   #46
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Nakon pomnijeg promatranja - SC meets 3D + nove misisje i filmeki ...

Iako se slažem da ne treba mijenjati pobjedničku formulu - ovo je već malko gadno ...

Oh well - reklama za WOS. Možda bude i dobra
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 19:02   #47
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Tooooo super
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 19:19   #48
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
hm zakaj mislite da je sc pobral po cnc3 mozda je bas obrnuto?
pa pogledajte malo scrina cisti hibrid protosa i zerga
ustvari cemu te dvije igre usporedivati!?
veve je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 20:24   #49
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
C&C moze samo sanjati o popularnosti i igrivosti kako sto ima SC...
naspram SC ..C&C je ko krizic-kruzic vs šah...

jedino me znaima kad ce to doc na HRV trziste smrc...
ko ce to sad docekat
focal je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 20:36   #50
bad::cat
zloČesta maČka
Moj komp
 
bad::cat's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: MuMu Land
Postovi: 126
starcraft 2...... weeeeeeeeeeeeeeeeeee
__________________
::: mjau :::

bad::cat je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 20:39   #51
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
@focal, ne pricaj budalastine :b

Citiraj:
jedino me znaima kad ce to doc na HRV trziste smrc...
ko ce to sad docekat
Kao da ima neke razlike u odnosu na ostala tržišta???
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 20:43   #52
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Err, nakon yustrog pregleda cinematica, screenshootova, bryog citanja o novim unitima, te brisanja slina, moram zakljuciti sljedece:

- sve ostalo isto, samo kaj je sad 3D
- opet sve ostalo isto samo u vecoj rezoluciji
- jos jednom sve ostalo isto al s boljim animacijama explozija, likova
- the most famouse word; again > sve ostalo isto samo kvalitetnij zvuk

dodali nove unite, nove misije i thats it, bas kak je neko spomenuo ranije, kaj je s novom rasom?, ak se dobro sjecam na kraju brood wara, sretnes onog nekog lika koji je uber jako, koji je uber star ovo ono...
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 20:46   #53
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
evo mozemo se kladit da ce kasnit minimum misec dana u odnosu na koreju japan i USA...
focal je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 20:53   #54
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
Citiraj:
Autor KnezTame Pregled postova
Err, nakon yustrog pregleda cinematica, screenshootova, bryog citanja o novim unitima, te brisanja slina, moram zakljuciti sljedece:

- sve ostalo isto, samo kaj je sad 3D
- opet sve ostalo isto samo u vecoj rezoluciji
- jos jednom sve ostalo isto al s boljim animacijama explozija, likova
- the most famouse word; again > sve ostalo isto samo kvalitetnij zvuk

dodali nove unite, nove misije i thats it, bas kak je neko spomenuo ranije, kaj je s novom rasom?, ak se dobro sjecam na kraju brood wara, sretnes onog nekog lika koji je uber jako, koji je uber star ovo ono...
Vidm da nikad nisi ozbiljno igrako SC...
SC je naj izbalansiranija igra na svjetu od RTS-ova....4 rase je tesko uskladit jako tesko zna se to vrlo dobro i WAR3 jel je war3 neizbalansiran naspram SC...i nikad ga nece dovest u red...
Oni su to cak bili odgađali zbog toga da ne zaseru igru...
SC BW je doveden do svrsenstva u balansu i igrivosti i nije mu trebalo nista drugo osim malo novih sema, bolje grafikle i zvuka...apsolutno nista..

Volio bi da se ne ureknem al ovo je definitivno HIT godine..i prodat ce se u vise primjeraka prvi vikend nego naj prodavanija igra dosad u 7dana...tako je bilo sa WAR3 kad je izasa tako ce bit i sad...jel budimo realni niko nemoze napravit RTS ko BLIZZARD....
focal je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 21:06   #55
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
THQ?

Err doduse istina nisam nesto previse igro SC, al zasto bi bilo tesko s 4 rase napraviti balans?, pa ak su uspjeli s 3, mogu i s 4...

dodushe meni je zakon Warhammer 40k, neznam kak vama...


Bas gledam podrobnije screenshotove, hmm, da nisu mogli napravi demage terena, bah, sad mi je jasno zake su mogli s tak "malo" ljudi napraviti SC2, velika vecina je ostala ista...
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 21:13   #56
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Citiraj:
Autor focal Pregled postova
evo mozemo se kladit da ce kasnit minimum misec dana u odnosu na koreju japan i USA...
Citiram Blizzard:
Citiraj:
Our goal is to release the game simultaneously across the world in multiple languages. As we get closer to release, we'll have more details to share.
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 21:13   #57
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Slažem se s Paske-om da je ovo samo uvod u SoC, jer na tome se vrti lova. Ovo je samo da zapale stare fanove i po mogućnosti regrutaju kojeg novog tko nije igrao SC.

A te fore da je Blizzard kraj RTS-ova... cc pa ljudi jeste igrali CoH, Warhammer, C&C (imho iako je SC možda izbalansiraniji u MP-u - a i mora biti jer je izašlo xx patcheva, meni je C&C daleko zabavniji).

A i nije probem izbalansirati igru kad ogromnom Battlecrusieru treba skoro 15 pogodaka da ubije protossovog izviđača (scout). To me dosta podsjeća na Millenimu Falcon vs. Star Destroyer/Tie-Fighter okršaje

Također izvrsne igre (CoH i Warhammer) nažalost nisu stekli toliku popularnost kao i SC/WC jer je sada konkurencija puno veća nego što je to bilo prije skoro 10 godina (a i više ako računamo C&C: TD).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 21:14   #58
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
gledaj kod igrara kako sta su SC....ti je LAN sve..i battle.net...
Di se igraju veliki turniri vrti velika lova...ljudi zive od toga itd itd
balans i atraktivnos i mogucnost izvođenja raznih shema i bezbroj razlicitih taktika je na prvom mjestu..a sad oce doc jos jedna rasa to je nebitno...

zalud svim ostalim RTS dobra grafika..kad je jedan SC star 10godina popularniji i igriviji od njih i dan dans... nisam igro u zanje vrjeme sc..

al prije 1-2godine znaci 8 godina nakon izlaska igre na netu bi bilo oko 2miljuna ljudi igralo na raznim serverima...to ni jedna igra nece nikad postic...
focal je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 21:23   #59
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Slažem se s Paske-om da je ovo samo uvod u SoC, jer na tome se vrti lova. Ovo je samo da zapale stare fanove i po mogućnosti regrutaju kojeg novog tko nije igrao SC.

A te fore da je Blizzard kraj RTS-ova... cc pa ljudi jeste igrali CoH, Warhammer, C&C (imho iako je SC možda izbalansiraniji u MP-u - a i mora biti jer je izašlo xx patcheva, meni je C&C daleko zabavniji).

A i nije probem izbalansirati igru kad ogromnom Battlecrusieru treba skoro 15 pogodaka da ubije protossovog izviđača (scout). To me dosta podsjeća na Millenimu Falcon vs. Star Destroyer/Tie-Fighter okršaje

Također izvrsne igre (CoH i Warhammer) nažalost nisu stekli toliku popularnost kao i SC/WC jer je sada konkurencija puno veća nego što je to bilo prije skoro 10 godina (a i više ako računamo C&C: TD).
Gledaj to sto se tebi sviđa neto ...ili sto se meni sviđa nesto to je NEBITNO...ljudi smo i imamo razlicite ukuse

pogledaj realno nikad ni jedna druga strategija nece bit nacjonalan sport neke nacije...nikad ni jedan RTS nece imat tri nacjonalna TV kanala posvecena tome...nikad ni jedna druga strategija nece imat ligu u kojoj se za prelazak jednog igraca u drugu momcad placaju odstete od 200 000$...
i di se zarađuje bolje nego u HNLu i svim nogometnim ligama europe osim liga PETICE.. to je samo koreja...

a ni u europi ni americi nije nista loseije... npr MONDRAGON prije 1-2g neznam toce jel sam tad to sve skupa prestao pratit je imao godisnju zaradu od 40 000€ a nije bio profesionalac...nego je samo peglao turnire po europi...

Znaci di ima novaca tu postoji velik interes jel to niko nebi financirao( tj reklamirao se preko toga)
da je nogomet poularan ko bagminton DROGBA bi imao placu od 500€ ako i toliku...pa sad ti vidi
focal je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2007., 00:24   #60
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
samo cu reci da brojim sate do izlaska
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na