Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2009., 13:09   #31
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Imho ta prcanja sa kolkovijima koji su uvjet za ispit (koje je neko gore spomenuo) su totalno izokretanje duha reformi, očito je baš zamišljeno da iskoristi nedorečenosti u statutima i ostavi moć prolaz/pad čvrsto u rukama profesora a ne u rukama statistike...
nekako mi se po procitanom cini da je netko studirao po starom
imam osjecaj da si pomjesao ovaj nas "zavrsni ispit" sa pojmom ispit...
mi ispite kao takve vise nemamo, nema rokova, pa ovi preduvjeti za zavrsni imaju smisla (zasto bi na usmeni isao onaj ko nije prosao ni kolokvij).
kolokviji nisu vise nagrada za one koji uce tokom semestra, nego ih jednostavno moras dat, jer ako padnes koji, na kraju semestra ce ti bit jako veselo kad ti u pet dana dodju npr. cetiri popravna....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 14:37   #32
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,139
lolara, još jedna banana... primjerice, imam dva kolokvija iz fizike, jednog napišem lošije, skupim 29 bodova - padnem predmet i sljedeće godine opet. Uglavnom, ne znaš jel gore skupit 29 bodova i past odmah predmet ili skupit 30 pa ić na onaj popravni kojeg moraš riješit 100% za 10 bodova...

Samo jedna jedina šansa iz kolokvija, pa to je prestrašno...
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2009., 15:23   #33
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
nekako mi se po procitanom cini da je netko studirao po starom
imam osjecaj da si pomjesao ovaj nas "zavrsni ispit" sa pojmom ispit...
mi ispite kao takve vise nemamo, nema rokova, pa ovi preduvjeti za zavrsni imaju smisla (zasto bi na usmeni isao onaj ko nije prosao ni kolokvij).
kolokviji nisu vise nagrada za one koji uce tokom semestra, nego ih jednostavno moras dat, jer ako padnes koji, na kraju semestra ce ti bit jako veselo kad ti u pet dana dodju npr. cetiri popravna....
Nekako ti se cini dobro ali opet ne sasvim jer kod nas je dvaput mjenjan (radikalno) program studija u zadnih 10g i sasvim drugačije su strukturirani ispiti kao takvi nego ovi koje vecina spominje bilo u starom ili novom obliku, (neznam točno kako su mjenjali sad u zadnjoj reviziji) i ja sam upao u generaciju kad se mjenjalo sa klasične cjelogodišnje šeme slušanja na blokovsku nastavu i mi nismo imali ništa slično ovome kaj sam ja napisao nego sam rekao da bi to bio pravedan sistem kad se već to radi, kod nas je sasvim druga prica bila sa debelom većinom ispita i kolko znam svi imaju pismeni i usmeni po novome, a za same kolokvije neznam kolko su koji obavezniji od onih koje smo mi imali u svoje vrijeme ali znam da ti koji jesu kod većine predmeta nisu značili baš ništa za završni ispit osim da možeš pristupit i tamo si opet sve morao pisat i sve odgovarat...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 02:01   #34
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Vjerojatno misli na to da su otežali neke predmete, npr. tinf.
Ma ne samo tinf. Recimo ovo mi je poznato na prve dvije godine - uveden uvijet za Fiz da se mora riješit barem jedan zadatak (nije dovoljna samo teorija), pragovi na MI-evima iz Mat 1, 2, 3., labosi iz DL. Sad i debilni predmeti kojima se popunjava 30 ECTS-a traže recimo pola bodova iz MI-eva. Evo ove godine su nam čak izbacili bodove za prisustvo iz PPI, uveli na zadaćama da umjesto jednog zadatka koji je nosio dva boda, sada riješavaš tri za jedan bod . Naspram prijašnjih godina i nije baš tako fenomenalno...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 14:26   #35
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 905
Znači teže je? Meni je to ok, znam koji su sve "studenti" prolazili u mojoj generaciji, vrijeme je da se to stegne. Nije pravedno u svakom slučaju, mi smo bili test generacija pa nam je bilo lakše.
A ti bodovi za pristustvo su ionako bezveze, dođu svi pa ništa ne čuješ...
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2009., 18:38   #36
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Znači teže je? Meni je to ok, znam koji su sve "studenti" prolazili u mojoj generaciji, vrijeme je da se to stegne. Nije pravedno u svakom slučaju, mi smo bili test generacija pa nam je bilo lakše.
A ti bodovi za pristustvo su ionako bezveze, dođu svi pa ništa ne čuješ...
Jesu da, al su prilično jeftini bodovi.

Jebiga, da sam učio prošle godine lakše bio prošao nego ove, al šta ćeš. Uči više i ne seri .
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2009., 18:45   #37
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 905
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Jesu da, al su prilično jeftini bodovi.

Jebiga, da sam učio prošle godine lakše bio prošao nego ove, al šta ćeš. Uči više i ne seri .
To je jedina životna pouka koju sam izvukao na faksu
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2009., 19:03   #38
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ma ne samo tinf. Recimo ovo mi je poznato na prve dvije godine - uveden uvijet za Fiz da se mora riješit barem jedan zadatak (nije dovoljna samo teorija), pragovi na MI-evima iz Mat 1, 2, 3., labosi iz DL. Sad i debilni predmeti kojima se popunjava 30 ECTS-a traže recimo pola bodova iz MI-eva. Evo ove godine su nam čak izbacili bodove za prisustvo iz PPI, uveli na zadaćama da umjesto jednog zadatka koji je nosio dva boda, sada riješavaš tri za jedan bod . Naspram prijašnjih godina i nije baš tako fenomenalno...
A gle, na pola toga sam navikao sad na diplomskom.
Imam nekoliko predmeta koji imaju bodovanje samo međuispiti, završni i dz. Također imam predmeta koji imaju na svemu od navedenog uvjete.

Također se slažem da treba malo pojačati kriterije jer svakakvih se je provuklo.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2009., 19:10   #39
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Informtika stručni studij Osijek 2. godina..
Kod nas su kolegiji podijeljeni na predavanja, auditorne i laboratorijske vježbe.. Kolokviji su na svima.. Ako prođem oba kolokvija iz predavanja nemoram na usmeni.. Ako prođem kolokvije iz auditornih nemoram an pismeni.. Laboratorijske moram riješiti kako god znam jer su oni uvjet za potpis iz koelgija (a i labosi su prelagani).. Nemoram izaći ni na jedan kolokvij iz predavanja i auditornih, ali onda idem na pismeni ispit i usmeni poslije njega.. Nije mi jasno, netko je gore spomenio fiziku da je pao na kolokviju i da je ponavljao predmet.. Ja sam proošao fiziku preko kolokvija ali da sam pao, išao bi na klasični ispit i na usmeni koliko god ima rokova u toj akademskoj godini (regularni rokovi, dekanski rok čak i još dodatni rokovi poslije dekanskog ).. Na ETFOS-u mogu reći da je malo prelagano.. Imam 8 kolegija u drugoj godini.. 3 mogu prenijet u 3. godinu, a 1 iz 1. godine.. Mislim ono.. I još su neki likovi padali godinu, a uvjet za 2. je bilo 7 predmeta bilo kojih.. Pre pre pre lagano.... ..


Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Stalno spominju "Nadam se da cu polozit kolokvij" Ne znam jel se pod tim podrazumijeva da ako prodju odredeni postotak ne moraju na zavrsni ispit :S Kod mene se trazi 40% ocjene sa dva kolokvija i dolascima da mozes na zavrsni ispit.

Ako prođem kolokvije iz predavnaja, kolokvije iz auditornih te labose ako ih ima (kolegiji tipa engleski jezik, matka i to nema labose) i zadovoljan sam rezultatima, odem kod profe kad budu upisi ocjene i on mi upiše moju dvojkicu i riješio sam kolegij.. Kod nas kolokviji nisu uvjet za završni ispit, nego za prolaz cijelog kolegija..
E sad zavisi kakvi su uvjeti na kolokvijima.. Recimo iz arhitekture računala predavanja (teorije) moram na svakom od dva kolokvija imat više od 40% točnog, dok iz arhitekture računala auditornih (zadataka) iz dva kolokvija moram skupit ukupno 40% (oba kolokvija 40%, ili prvi 0%, a drugi 80% )

Kako koristiti multiquote
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=113121

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 21.11.2009. u 20:52.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 00:56   #40
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ma bolonja je sranje teško..

Kod nas se mora dolazit na predavanja da bi se dobilo potpis (bez potpisa se možeš slikat, ne možeš ni na ispit), čak nas zapisuju i prozivaju ko djecu u vrtiću. WTF?!

Moram svaki dan na faks, a nemam neko određeno vrijeme, jedan dan sam na faksu od 8-16h, nekad od 8-12 pa pauza i onda opet od 18-20h, nekad imam samo od 10-14h i sl.
Nema šanse da si nađem neki posao ili se bavim nečim van nastave kad imam tako sjeban raspored, a moram dolazit na predavanja koja su btw potpuno beskorisna i debilna (profesor čita prezentaciju koju svak živ ima u pdf-u ili ppt-u...!
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2009., 01:31   #41
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ma bolonja je sranje teško..

Kod nas se mora dolazit na predavanja da bi se dobilo potpis (bez potpisa se možeš slikat, ne možeš ni na ispit), čak nas zapisuju i prozivaju ko djecu u vrtiću. WTF?!

Moram svaki dan na faks, a nemam neko određeno vrijeme, jedan dan sam na faksu od 8-16h, nekad od 8-12 pa pauza i onda opet od 18-20h, nekad imam samo od 10-14h i sl.
Nema šanse da si nađem neki posao ili se bavim nečim van nastave kad imam tako sjeban raspored, a moram dolazit na predavanja koja su btw potpuno beskorisna i debilna (profesor čita prezentaciju koju svak živ ima u pdf-u ili ppt-u...!
Tak nam je svima.

Ja neznam, meni je studiranje postalo zesca suga. ove godine je jos gore nego lani. Fakat razmisljam da se prebacim na vanredno, nadjem stalni posao i laganini, 5 ispita na godinu i kaj gotov sam 3 godine kasnije od planiranog, a u medju vremenu cu nesto raditi, zejebavat se i generalno gledano bolje provoditi vrijeme nego sad.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 01:34   #42
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Tak nam je svima.

Ja neznam, meni je studiranje postalo zesca suga. ove godine je jos gore nego lani. Fakat razmisljam da se prebacim na vanredno, nadjem stalni posao i laganini, 5 ispita na godinu i kaj gotov sam 3 godine kasnije od planiranog, a u medju vremenu cu nesto raditi, zejebavat se i generalno gledano bolje provoditi vrijeme nego sad.
Da građevina može vanredno ja se ne bi mislio ni sekunde..

Koliko mi ovo ide na živce, počeo sam razmišljat o tome da završim tri godine i da ne idem na diplomski ako nađem posao...
  Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 06:42   #43
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Da građevina može vanredno ja se ne bi mislio ni sekunde..

Koliko mi ovo ide na živce, počeo sam razmišljat o tome da završim tri godine i da ne idem na diplomski ako nađem posao...
Nebi vjerovao najvjerojatnije se moze. Gubis prava ako 3. put upises predmet. Ko spominje izbacivanje sa faksa ? Nitko. Dakle ti si od tada vandredni student. Koliko sam ja shvatio dakle - ima jos uvjek na skoro svim fakultetima. barem kod mene na brdu bi trebalo biti.

Isto si gruntam da nadjem neki stalni posao, da zajebem ove gluposti preko SCa i prebacim se na vanredno. Mislim ovo stvarno nema smisla. Ako oces iole uzivati u studentskim danima moras raditi, a to ovako stvarno nema smisla... Covjece radi 2sata predavanja (alo dva sata !!!) ja moram biti na faxu od 10 do 18. Ma da...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 09:41   #44
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da i nama je bilo isti shit za radit sa strane, ostalo ti je je samo ljeto a tu opet nisi mogao na miru šljakat jer ti je u pravilu uvjek nekaj ostalo za jesen od ispita koji su bili uvjet, kasnije smo uspjeli natjerat upravu da nam ništa ne stavlja iza 15:00 ali naravno za bilo koji normapni posao to je opet već prekasno a kako na burzi ima i previše onih koji čekaju i ovako je jaaaako teško je nać nekaj kaj se isplati radit, a kamoli kad dolaziš s kojekakvim uvjetima i repovima...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 10:11   #45
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Tak nam je svima.

Ja neznam, meni je studiranje postalo zesca suga. ove godine je jos gore nego lani. Fakat razmisljam da se prebacim na vanredno, nadjem stalni posao i laganini, 5 ispita na godinu i kaj gotov sam 3 godine kasnije od planiranog, a u medju vremenu cu nesto raditi, zejebavat se i generalno gledano bolje provoditi vrijeme nego sad.


U pravu si. Ja sam isto tako razmisljao za dogodine...
Uz to ovi vanredni kod mene imaju lakse kolokvije, barem iz matematike. Njima stavi determinantu 3. reda, indukciju sa n(n+1)=1 i jednostavne matrice, mislim ono
A ja se moram hebat sa det. 5. ili 6. reda, indukcijom sa milijun potencija i isto toliko n-ova, dok sve raspises ne znas di se nalazis.
I jos jedan dokaz koliko je nas sustav u banani; to radim na ekonomiji, a nikad ni vidio u srednjoj ekonomskoj. A sljedeci kolokvij derivacije, integrali...
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 10:42   #46
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
kod nas nema vanrednih, pa se svi prebacuju na profesorski smjer kad pocne zapinjat....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2009., 23:48   #47
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
zlatan primjer "završim višu građevinu blizu doma pa onda na visoku u ZG" od frenda koji tako polaže

završio je 3 godine više, sve u roku, došao prošlu godinu u ZG na građevinu da upiše 4. godinu, ali mu nisu dali jer se više od pola predmeta na poklapa i sad mora raditi 2 godine nadoknade..... toliko o istoj bolonji na svim fakultetima

ovdje na građevini je bilo pravilo da se može 3 puta upisati isti predmet, ali su ovu godinu dodali i mogućnost 4. upisa (frend ide 4. puta na matematiku 1 ) uz uvjet da niste 8 puta pali ispit

i da, pravilo je da je prolaz na kolokviju 25% točno rješeno što je samo prolaz uz obavezni cijeli ispit, 60% je oslobođenje dijela ili cijelog ispita (ovisi kako koji predmet)
a neki predmeti imaju obavezan usmeni dok ih većina ima usmeni uz mogućnost oslobođenja

zanimljivi su i ova 2 primjera kako su profi složili pravila
mehanika 2
- prvi kolokvij zadaci 25% je prolaz, 55% je oslobođenje pismenog
- prvi kolokvij teorija 60+% za oslobođenje (pišete samo ako imate 55+% na zadacima za mogućnost oslobođenja usmenog)
- drugi kolokvij zadaci isto kao prvi s time da ako shebete i imate manje od 55% je to cijeli ispit
- drugi kolokvij teorija 60% za potpuno oslobođenje ispita uz ocjenu

s time da svaki kolokvij novi po 100 bodova (zadaci barem, za teoriju nisam siguran)
tako da nam je jako zabavno sa 4 kolokvija iz 1 predmeta

i da, ovaj prvi kolokvij zadatke više od 50% studenata nije imalo ni 25%


a Mehanika tekućina
- 2 kolokvija po 100 bodova svaki, 60% zadaci, 40% teorija sa izvodima

25% prolaz, 50% oslobođenje pismenog, 90% oslobođenje usmenog sa ocjenom 4
prošlu godinu je bilo "malo" drugaćije
25% prolaz, 50% oslobođenje pismenog, 70% oslobođenje usmenog sa ocjenom 3

i sada svi koji se žele osloboditi moraju znati praktički sve jer treba računati da će se neko pitanje pogriješiti da ne bude manje od 90% što je nerealno makar se dobiva ocjena 4 za to jer znam da bi 90% ljudi prihvatilo ocjenu 2 samo da prođu taj predmet koji 1/3 studenata ponavlja svake godine ( s time da će ove godine to vjerojatno biti 2/3) jer pismenog se nije tako teško osloboditi nego je usmeni onda onaj puno teži dio gdje relano 10% studenata prolazi po broju onih koji dođu na usmeni
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 22:45   #48
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Imam pitanje u vezi pada predmeta.
Dakle ja sad okinem jedan predmet u prvom semestru, a ostatak iz tog prvog i drugog semestra sredim.
I sto onda na jesen? Upisem predmet koji sam pao i slusam sve predmete iz 3. semestra ili jedan manje zbog ponovnog upisa?
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 22:47   #49
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ovisi koji predmet padaš. Ako padneš neki koji je važan i koji otvara neke predmete u drugom semestru, a bez kojih kasnije ne možeš upisati treći semestar, imaš problem. S druge strane ako se radi o nekom predmetu koji nije uvjet, onda ga jednostavno ponovno upisuješ iduće godine.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 22:55   #50
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Roknut cu vjerojatno Matematiku. Imam je predvideno samo u prvom semestru. Sto bi znacilo da vrijedi ova tvoja posljednja recenica.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 23:46   #51
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
preporucio bih ti da pitas na svom faksu da se ne iznenadis....
ja sam pao na drugoj samo jedan predmet, ali kod nas (PMF-MO) mozes kao upisat max 35 bodova po semestru, pa iako ovo cudo sto sam ja pao nije prethodnik za nijedan kolegij sa trece, imao sam problema jer je go*no bilo 7 ects-a, pa mi je to, sa kolegijima iz trece, bilo 37 bodova... nakraju sam uspio upisat uz molbu, koja je nekima prosla, a nekima ne.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2010., 01:43   #52
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
A to isto gore sa molbama je zesci lom. To valjda na eci peci pec dozvoljavaju.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2010., 01:55   #53
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334


Ma da, ovisi, gledaju po imenu , recimo Duško ili Boško nebi prošao sa zamolbom

Ja evo teram po TVZ-u, i na paraleli radim profil na mojPosao.hr - nema šta nepadam
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2010., 04:19   #54
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
A to isto gore sa molbama je zesci lom. To valjda na eci peci pec dozvoljavaju.
paaa, nije bas eci peci pec, nego moras bit ili "izvrstan student" ili "student koji redovito izvrsava svoje obaveze", a oboje od ovoga je strogo definirano i napisano negdje.. bar se nije placala molba.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 13:13   #55
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ma bolonja je sranje teško..

Kod nas se mora dolazit na predavanja da bi se dobilo potpis (bez potpisa se možeš slikat, ne možeš ni na ispit), čak nas zapisuju i prozivaju ko djecu u vrtiću. WTF?!

Moram svaki dan na faks, a nemam neko određeno vrijeme, jedan dan sam na faksu od 8-16h, nekad od 8-12 pa pauza i onda opet od 18-20h, nekad imam samo od 10-14h i sl.
Nema šanse da si nađem neki posao ili se bavim nečim van nastave kad imam tako sjeban raspored, a moram dolazit na predavanja koja su btw potpuno beskorisna i debilna (profesor čita prezentaciju koju svak živ ima u pdf-u ili ppt-u...!
Aha, znači nisam jedini koji ima tako zeznut raspored i shemu, utješno
Nama su predavanja gotova a imamo još kolokvije, taman prije ispitnih rokova. FTW
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 13:18   #56
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,549
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Ja neznam, meni je studiranje postalo zesca suga. ove godine je jos gore nego lani. Fakat razmisljam da se prebacim na vanredno, nadjem stalni posao i laganini, 5 ispita na godinu i kaj gotov sam 3 godine kasnije od planiranog, a u medju vremenu cu nesto raditi, zejebavat se i generalno gledano bolje provoditi vrijeme nego sad.
http://www.youtube.com/watch?v=7dX94KesD7U
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 14:21   #57
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Evo jedan dobar tekst!
http://www.jutarnji.hr/sumrak-zagreb...backih/511675/

Pa možda spusti "upisao sam faks i zbog tog sam odjenom jako pametan" rulju
I baš mi je drago kaj s spomenuli ljubljansko sveučilište, jer je dobar primjer. Mi se možemo samo uspoređivati sa istočnim susjedima po ne-efikasnosti, te sa još par padobranaca na zapadu.

"Kad se pogleda stanje u regiji, ljubljansko je sveučilište posljednjih godina malo bolje od našega. Ipak, zagrebačko je sveučilište bolje od onih u zemljama bivše Jugoslavije, kao i od bugarskih, rumunjskih i grčkih sveučilišta - istaknuo je Bjeliš."
Sada Ljubljana više nije kao u bivšoj Jugoslaviji hehehe

"Ako se institucije rangiraju prema normiranoj kvaliteti časopisa u kojima se objavljuje, sveučilište pada na 1834. mjesto u svijetu. Ako se rangira po normiranoj citiranosti članaka, pada na 1881. mjesto. Oba su ta plasmana ispod gomile razmjerno opskurnih sveučilišta iz Kine, Indije ili Turske, pa i nekih afričkih zemalja."
1834. 1881. Sramota.

"Kod nas studira stotinjak stranih studenata. No, dobivamo poruke iz zemalja koje pripadaju Pokretu nesvrstanih, a čiji su studenti u doba bivše Jugoslavije studirali kod nas. Oni bi nam rado poslali svoje studente pa radimo na pokretanju prvog studija tehnike na engleskom jeziku - zaključio je Bjeliš."
Radimo na pokretanju. 2010. godina
  Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 17:26   #58
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
...
Pa možda spusti "upisao sam faks i zbog tog sam odjenom jako pametan" rulju
lol,, mislim da takva ekipa sto misli da je faks bogom dan, i to bas njima, i da su zbog faksa "_____" (sami upisite na crtu zeljeni superlativ), nece ni procitat, a ne shvatit clanak, odnosno rijeci Bjeliseve..
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 12:14   #59
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Nisam upoznat sa situacijom na ostalim fakultetima, ali ovako je to kod mene:
https://docs.google.com/fileview?id=...MjI5ZGUw&hl=en


Pa koga zanimaju glupa pravila i prijedlozi za izmjene nek zaviri.
Ja zbog ovih pravila nemam sansu za polagati jedan predmet, nego moram cekati rujan. Sto mi je poremetilo puno planova ...


Inace komentar vezan za FFRI:
Citiraj:
evo jednog apsurda nove bolonje (opet sa pravnog faxa, jbg )
student položi oba kolokvija, znači više od 50% na svakom, i ne može na završni, pa čak niti na popravni ispit jer nije bio 70% prisutan na predavanjima nego 62% ili mu fali samo jedan dolazak...
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 10:15   #60
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Pozdrav,

malo sam bacio oko na:
http://www.vsite.hr/

Ide li itko na taj fax? Iskustva? Dojmovi? Kvaliteta? Odnos prema studentu? Obveza dolaska na predavanja? Vježbe?

Program mi se čini ok. Naravno išao bi na vanredni zbog posla.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na