Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 31.01.2009., 12:10   #31
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
evo konkretno smartbox 500W (stariji model sa 14cm ventilatorom, novi ima 12cm) gura kod frenda 6000+ x2, neku gigabyte 6100, 4gb, 2x hdd, 2x optika, prvo 7950 sada 9600gso, skoro pa dvije godine. nikakvih problema zasada, niti zujanja, naponi ok, sve ok.

imao i ja doticno, ali zamijenio ga chieftec koji je (barem sto se tice jeftinijih brandova) sigurniji. tako da ne mogu nikako reci da je smartbox srot jer nisam imao nikakvih problema, ali ipak srce mirnije kuca sada.

btw, najlosija mi je stvar kod smartboxa sto ne mozes naci apsolutno nista na netu o njemu. osim sto na naljepnici pise "made in hong kong, china" . i naravski, +12V1 - 18A, +12V2 - 18A, +3.3V - 35A, +5V - 32A. sad, koliko je tome vjerovati, u to necu ulaziti.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 31.01.2009., 12:27   #32
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
nikad nisam imao problema s napajanjem , sad imam pc power & cooling a u rezervi MS 550w - oba rade savrseno . Bilo je nestanaka struje , grmljavine , padova napona ali nikad nista...
alen.s je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2009., 12:27   #33
SnakePriest
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb,Rudeš
Postovi: 197
zato treba kupovat napajanja koja imaju u sebi zastitu od prevelikog napona kao sto ima Fortron.ja sljedeci mjesec idem kupovat sebi Fortronca.ja takoder imam no name napajanje i dobit ce nogu u guzicu kad dode Fortronac.
SnakePriest je offline  
Staro 31.01.2009., 12:48   #34
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
zanima me koliko od ovih "dobri su i jeftileni" ljudi je svjedočilo pucanju napajanja pred očima i posljedicama takve havarije.

mogu shvatiti uštedu na kejsu, grafi, ramu, optici... ali kod stvari poput napajanja, mbo i diskova mi nije jasno.
syss je offline  
Staro 31.01.2009., 12:55   #35
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Ja mogu shvatiti i ustedu na napajanju jer sam puno puta cuo od ljudi da za napajanje samo gledaju koliko watta pise na kutiji a cijena da je sto niza , to je jednostavno takvo razmisljanje , a uz to ne zele ocito i dati vise novca za tako nesto sto nema direktan utjecaj na mogucnosti kompa jer imaju takav iskrivljen pojam kompa . Osobno radije skinem 100kn na grafi i 100kn na manjem hardu i uzmem napajanje koje koliko toliko ulijeva povjerenje .
Router je offline  
Staro 31.01.2009., 13:03   #36
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Ja mogu shvatiti i ustedu na napajanju jer sam puno puta cuo od ljudi da za napajanje samo gledaju koliko watta pise na kutiji a cijena da je sto niza , to je jednostavno takvo razmisljanje , a uz to ne zele ocito i dati vise novca za tako nesto sto nema direktan utjecaj na mogucnosti kompa jer imaju takav iskrivljen pojam kompa . Osobno radije skinem 100kn na grafi i 100kn na manjem hardu i uzmem napajanje koje koliko toliko ulijeva povjerenje .
Slažem se.

Baš, evo, pljunuo sam soma kuna za svoje napajanje (da, ne treba mi takvo snažno) i danas nakon godine i po, psu vrijedi 700kn garant.

Koliko vrijede ostale komponente stare godinu i pol?
Gilbert5 je offline  
Staro 31.01.2009., 13:13   #37
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
zanima me koliko od ovih "dobri su i jeftileni" ljudi je svjedočilo pucanju napajanja pred očima i posljedicama takve havarije.

mogu shvatiti uštedu na kejsu, grafi, ramu, optici... ali kod stvari poput napajanja, mbo i diskova mi nije jasno.
stvar je sto sam, dok sam imao am2, kupovao u jednoj od tri-cetiri lokalne trgovine tu, u sisku. tj samo jednoj, ali necu je reklamirat . isto i frend, samo sto je on ostao na istoj konfi jer je iskesirao malo vise od 6000 kuna za kuciste, ali dan-danas mu sve tera, tak da je zadovoljan.

nego, stvar je jer smo uzimali samo u jednoj trgovini. i taj smartbox je bio medu najboljima, ako ne i najbolji od izbora (delux, ms, nesto sa ira*""! i tako bla). nije bilo hgspota ni vemila, a da narucujem samo napajanje iz zagreba nema smisla. ali zato je ova trenutna moja konfa slozena iz 5-6 trgovina, i isto preporucujem svakome tko me pita za bilo kakav savjet kod kupovine.

tako da nije isao frend ustedjeti, niti ja sa starom konfom, jer je napajanje placeno nemalih 220 kuna. ali da se moglo bolje i malo skuplje, svakako jest, ali je vise bila stvar kupovine na jednom mjestu.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 31.01.2009., 13:35   #38
bobby22
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Ma tjerat ce i dalje sve i nema briga nikakvih
Ja od 97 imam no name napajanja i nikad briga nikakvih imao....Tko voli dati novce za nesto sto je nepotrebno neka slobodno da..(da je tak kak se pise tu onda 85posto racunala bi bilo spaljeno i odavno na smetlistu,kinezi bi propali i slicno)...
bobby22 je offline  
Staro 31.01.2009., 13:41   #39
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Ja smatram napajanjem jednim od najvažnijih komponenti u kucistu, i najjaci su mi takvi kao ti...Ima se za mushkine, 6000+, biostarku i onda se ide stedit na napajanju.Mislim nije to bog zna kakva konfa ali i sam ces iskusit kako boli novcanik, kad tad ce taj neon krepat i kao ono najgore povuci ce ostale komponente za sobom.
tech je offline  
Staro 31.01.2009., 13:45   #40
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
e to je bit... ima se za razne nepotrebne izdrkotine, a na psu se daje 100kn max.

@bobby... opet kažem - da ti prasne i ostaneš bez diska, jel bi i dalje mislio tako? ipak ću se ja držat stare "presiromašan sam da bi kupovao jeftino"

@burko... nije tebe išlo, generalno kažem.
syss je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2009., 13:47   #41
Hei$$e
Premium
Moj komp
 
Hei$$e's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 444
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Ja smatram napajanjem jednim od najvažnijih komponenti u kucistu, i najjaci su mi takvi kao ti...Ima se za mushkine, 6000+, biostarku i onda se ide stedit na napajanju.Mislim nije to bog zna kakva konfa ali i sam ces iskusit kako boli novcanik, kad tad ce taj neon krepat i kao ono najgore povuci ce ostale komponente za sobom.
Neka. Pusti sada to. Konfa je njegova. Novci su njegovi. Za*eb će biti njegov. A tada će biti kasno.
Hei$$e je offline  
Staro 31.01.2009., 13:51   #42
bobby22
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
nece nis prasnut...jer nemre komp nit priblizno potegnut koliko bi trebalo da nesto pocne prasnut...A kad nekometreba snage neg si kupit nest kvalitetnije..
Ima se a za napajanje se nema jer je nepotrebno...da sam isao na 4870 s 4jezgre,,piknuo bi si jace napajanje,,za ovo je posve nepotrebno isto jace...kao i u 90posto ostlaih slucajeva...to je bit..a ne prasnut ce vam kao sto svi stalno govorite
A ti si smatraj najvaznijim ako oces i kantu od kompjutora(za koju netko da 1900kn) da mu svjetle led diodice i slicno...
bobby22 je offline  
Staro 31.01.2009., 13:55   #43
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
di je onaj smajlić što se po glavi udara... taj mi sad treba.
syss je offline  
Staro 31.01.2009., 14:26   #44
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,700
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
mrak... od cijele konfe ti navedeš dva diska i dve optike ko najžešće potrošaće
to kaj ta 4 uređaja zajedno ne troše 50W nije bad

dajte ovakve izjave ostavite za sebe
pa kad si ti novi Gates i voliš overlockat ti uzmi fensi-šmesni marke, meni je dobro i ovo...
isto kao kad preporučiš Toyotu Rav za vožnjicu po gradu...
quazar912 je offline  
Staro 31.01.2009., 14:27   #45
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Citiraj:
Autor bobby22 Pregled postova
nece nis prasnut...jer nemre komp nit priblizno potegnut koliko bi trebalo da nesto pocne prasnut
Šališ je, jelda?

quazar912 - hoće ti reći da te komponente koje si naveo troše najmanje u cijelom sistemu. Usporedba ti ne stoji, tko kaže da moraš uzeti napajanje od soma kuna? Već za 250kn se da nabaviti kvalitetno napajanje koje će bez problema tjerati sve normalne konfe.
tor je offline  
Staro 31.01.2009., 14:34   #46
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,700
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Slažem se.

Baš, evo, pljunuo sam soma kuna za svoje napajanje (da, ne treba mi takvo snažno) i danas nakon godine i po, psu vrijedi 700kn garant.

Koliko vrijede ostale komponente stare godinu i pol?
ma ti lsi "legenda" na više foruma...
tebi baš takvo napajanje treba - zar imaš prek njega cijeli kvart?? ili raduiš neke testove i animacije za NASAu???

ako ja kažem da sam za "drot" (žicu za zvučnike) za HT dao 2000kn neki će reć:" ma budala, mogo je kupit u Pevcu po 1kn metar!"
Da al ja razliku čujem, tako možda i ti kod mjerenja imaš sigurniju struju sa tim od soma kn, al kod mene nema izbacivanja napona i sl...ne znam gdje ti onda živiš...

edit @Tor - znam al ja ne overlockam da treba 1kW struje - to je samo za one koji nemaju pametnije posla pa se igraju overlockom i kombiniranjem komponenti cijeli dan...
quazar912 je offline  
Staro 31.01.2009., 14:36   #47
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
pa kad si ti novi Gates i voliš overlockat ti uzmi fensi-šmesni marke, meni je dobro i ovo...
isto kao kad preporučiš Toyotu Rav za vožnjicu po gradu...
nije ti to preporućio nego auto sa zračnim jastucima, abs kočnicama itd za sigurnost
btw
corsair cx 400W bi mogao držati većinu konfi sa ovog foruma, a napajanje košta 390 kn
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline  
Staro 31.01.2009., 14:38   #48
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,700
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
nije ti to preporućio nego auto sa zračnim jastucima, abs kočnicama itd za sigurnost
btw
corsair cx 400W bi mogao držati većinu konfi sa ovog foruma, a napajanje košta 390 kn
sigurnost od prevelikog napona i sličnih smetnji se ima u vidu pred naponske zaštite na letvi za struju a ne u napajanju za komp - tak je kod mene.
quazar912 je offline  
Staro 31.01.2009., 14:40   #49
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Evo samo da dam usporedbu, 14 kompova, kojima je taman istekla garancija, na svima popucali kondici, a svaki mjesec odu 2 napajanja,
Tako da smo sa 14 kompova spali na 7 u roku 4-5 mjeseci.
Zato jer me nisu sluslali sefovi kad sam rekao da uzmemo neko kvalitetnije napajanje.
Sad kad treba iskesirat 15k+ za nove dijelove, jer su na nekima osim maticnih otisle i graficke, ramovi...
Sad a joj pa to je skupo.

Tako da jeftino napajanje nikada, radje uzmem slabije komponente, nego stedim na napajanju.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline  
Staro 31.01.2009., 14:45   #50
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,700
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Evo samo da dam usporedbu, 14 kompova, kojima je taman istekla garancija, na svima popucali kondici, a svaki mjesec odu 2 napajanja,
Tako da smo sa 14 kompova spali na 7 u roku 4-5 mjeseci.
Zato jer me nisu sluslali sefovi kad sam rekao da uzmemo neko kvalitetnije napajanje.
Sad kad treba iskesirat 15k+ za nove dijelove, jer su na nekima osim maticnih otisle i graficke, ramovi...
Sad a joj pa to je skupo.

Tako da jeftino napajanje nikada, radje uzmem slabije komponente, nego stedim na napajanju.
ja tvrdim da su ovo babske priče.baš da je sve bilo povezano sa "lošim napajanjem".....evo ti kontra - ja još od nikog nisam čuo da mu je crklo Smartbox napajanje (dosta sam ih osobno ugradio - za kućne potrebe, ma štogot to značilo)
quazar912 je offline  
Staro 31.01.2009., 14:49   #51
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
@quazar912
da je bar neki dobar UPS, jer sama letva nije baš toliko pouzdana
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline  
Staro 31.01.2009., 14:52   #52
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
quazar912 - odi kupi žicu, ostavi ljude na ovom topici na miru. Ne želiš "bacati lovu" na napajanje, nemoj - nitko ne ne tjera, ali prestani spamati i provocirati. Ne kužim koji je smisao tvog postanja na ovom topicu? Kako tebe nitko neće nagovoriti da promijeniš mišljenje, tako ni ti nećeš uspjeti u tome stoga nemoj ni postati ovdje.
tor je offline  
Staro 31.01.2009., 14:59   #53
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor bobby22 Pregled postova
nece nis prasnut...jer nemre komp nit priblizno potegnut koliko bi trebalo da nesto pocne prasnut...A kad nekometreba snage neg si kupit nest kvalitetnije..
Ima se a za napajanje se nema jer je nepotrebno...da sam isao na 4870 s 4jezgre,,piknuo bi si jace napajanje,,za ovo je posve nepotrebno isto jace...kao i u 90posto ostlaih slucajeva...to je bit..a ne prasnut ce vam kao sto svi stalno govorite
A ti si smatraj najvaznijim ako oces i kantu od kompjutora(za koju netko da 1900kn) da mu svjetle led diodice i slicno...
uh... bobby aka Zlatni Neon se javio
ja bi ipak radije uzeo Fortron PNF 350W za 200kn nego zlatni neon ili smartbox

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
pa kad si ti novi Gates i voliš overlockat ti uzmi fensi-šmesni marke, meni je dobro i ovo...
isto kao kad preporučiš Toyotu Rav za vožnjicu po gradu...
mogu reči samo ovo -

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
sigurnost od prevelikog napona i sličnih smetnji se ima u vidu pred naponske zaštite na letvi za struju a ne u napajanju za komp - tak je kod mene.

ovim si sve reko... zaštita na letvi od 20kn je definitivno stvar kojoj ću povjerit 1TB podataka i soma eura vrijedne komponente
znaš li kaj je uopće prenaponska zaštita na letvi?


Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ma ti lsi "legenda" na više foruma...
tebi baš takvo napajanje treba - zar imaš prek njega cijeli kvart?? ili raduiš neke testove i animacije za NASAu???
čuj kolega zna više od tebe - to je činjenica
sad treba li mu takvo napajanje to nije tvoja briga jer ga ti nisi platio

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
edit @Tor - znam al ja ne overlockam da treba 1kW struje - to je samo za one koji nemaju pametnije posla pa se igraju overlockom i kombiniranjem komponenti cijeli dan...
a neki drobe gluposti i navode dva diska i dve optike ko najžešće potrošaće u svom stroju



Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ja tvrdim da su ovo babske priče.baš da je sve bilo povezano sa "lošim napajanjem".....evo ti kontra - ja još od nikog nisam čuo da mu je crklo Smartbox napajanje (dosta sam ih osobno ugradio - za kućne potrebe, ma štogot to značilo)
problem je kaj ti tvrdiš da su to bapske priče na temelju čega toćno? - kolega govori na temelju svojih iskustava

ajde ohladi
uletio si na temu ko' gladan na kobase
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 31.01.2009., 15:12   #54
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
I ja sam koristio Codegena 400W, pa je planulo dok se buraz igrao Supreme Commandera...

Sva sreća da nije ništ poteglo.

To je još bilo na staroj konfi:
E6300, GB-P965-S3, 7600GT, 2GB DDR2, 2 diska...

Svako name napajanje je to trebalo gurat. Ovo očito nije.
IcyTexx je offline  
Staro 31.01.2009., 15:13   #55
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,700
hm, kao i na svakom forumu i ovdje se stvorio klan koji omalovažava druga mišljenja. moje mišljenje je bil to da i taj Smartbox more solidno radit za normalne korisnike. bez preseravanja i veličanja osobnog vlasništva kao što radi Wolverine! (ono, konfa soma eura...)
quazar912 je offline  
Staro 31.01.2009., 15:23   #56
Metamphetamine
Flaccitra
Moj komp
 
Metamphetamine's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 276
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova

mogu reči samo ovo -

možda OT na temu a možda i ne: kako ubaciti ovog retarda u text?
__________________
Metamphetamine je offline  
Staro 31.01.2009., 15:28   #57
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
hm, kao i na svakom forumu i ovdje se stvorio klan koji omalovažava druga mišljenja. moje mišljenje je bil to da i taj Smartbox more solidno radit za normalne korisnike. bez preseravanja i veličanja osobnog vlasništva kao što radi Wolverine! (ono, konfa soma eura...)
A di to ja veličam osobno vlasništvo molim lijepo?

Ti si iznio svoje mišljenje, neki se nistu time složili i odma si uletio sa ''To su bapske priče''

Ovdje se nitko ne preserava, samo kaj ti to očito ne shvaćaš. Ono što većina ljudi ovdje želi reči jest da će radije dat pare za neki provjeren PSU koji nije preskup (Fortron PNF serija, Chieftec 400-450W modeli, Sharkoon 350-450W modeli, Corsair CX serija) nego napajanju kao što je Neon, MS, Smartbox, itd.

Sad to što se ti ne slažeš s takvim mišljenjem je tvoj izbor i tvoje pravo.
A ovo tvoje prozivanje korisnika i nazivanje preseratorima je samo znak ne zrelosti.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 31.01.2009., 15:33   #58
bobby22
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
ma pusti ih...vidis kad nemaju nist pametno argumentirati onda samo seru
Sve ce crknut,spalit ce mi komp...Zna se kakva napajanja idu u koji komp...a sad sto nazalost neki ljudi neznaju razliku pa bi svugdje trbali corsair,450w,i jaca..to je njihov problem
bobby22 je offline  
Staro 31.01.2009., 15:44   #59
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
ovdje nitko ne govori da trebaš snažnije napajanje nego govorimo o kvaliteti napajanja. Tu se podrazumjeva stupanj efikasnosti, kvaliteta filtracija napona, zaštita i na kraju količina buke koju ono generira.

velikoj većini ne treba snažnije napajanje od kvalitetnog 400W modela ili bolje rečeno od modela koji daje 300-350W na +12V

takva napajanja mogu bez problema tjerati današnje konfiguracije sa dvojezgrenim (pa i četverojezgrenim) procesorima i npr HD4870 grafičkom karticom.

Obratite pažnju na to koliko npr struje na +12V (kontinuirano) daje jedan Corsair CX400, Fortron 400W PNF a koliko neko NoName 400W napajanje
a nakon toga bilo bi divno kad bi provjerili filtraciju napona i samu efikasnost takvog napajanja.

Kad smo već kod efikasnosti na testu gdje su bila samo brand napajanja i to vrlo skupa i razvikana, na račun efikasnosti razlika između najefikasnijeg i najlošijeg iznosila je gotovo 100W pri opterećenju koje je generirao jedan QX6850 i dvije HD4870x2

nemojte da opet posežem za ovim testom

How Much Power Can a Generic 500 W Power Supply Really Deliver?
http://www.hardwaresecrets.com/article/534
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 31.01.2009., 15:49   #60
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor bobby22 Pregled postova
ma pusti ih...vidis kad nemaju nist pametno argumentirati onda samo seru
Sve ce crknut,spalit ce mi komp...Zna se kakva napajanja idu u koji komp...a sad sto nazalost neki ljudi neznaju razliku pa bi svugdje trbali corsair,450w,i jaca..to je njihov problem
Jedanputa kada vidiš što može prejaka struja učiniti kućištu (kada vidiš probijanje struje i doslovno kako se kućište topi), onda ćeš shvatiti što znači dati 100kn više za kvalitetno napajanje. Do tada ćeš tupiti svoje. I ne, ne treba se to desiti tebi, nego jednom od tvojih 1000 prijatelja/poznanika) i bit će ti dovoljno.
Velika većina vaših računala ne troši preko 200-250W pod opterećenjem (i to još govorim za struju koja se vuče iz utičnice, što znači da komp još manje troši). Od tuda i razlog da je svako napajanje dovoljno.
Nikome se ne uskraćuje mišljenje, no ovo je forum koji daje najbolje preporuke za predloženi novac i tako će i ostati. Nitko nije silovao snagu, već kvalitetu!
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na