Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2009., 16:08   #31
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor Igneos79 Pregled postova
pas masters...jednog dana cu imati dijete i to dijete ce me pitati cime sam se bavio u zivotu, a ja cu mu reci, suti sine i lizi taj sladoled....buaaaaaaaa((((((
Postoji jos solucija !
Nemoj praviti bebace pa im nes imati sta objasnjavati

EDIT: Par metara dalje ima ona prodavaonica razglednica, kampiraj ispred, prekac i dilaj pecenjake, a u fušu lizi i ljepi markice na razglednice eheh

EDIT2: Mozda oblizes i stogod mladje od onih prastarih markica
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2009., 18:22   #32
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,143
Jebeš vebšop. Otvori EZO TV, zarada zagarantirana.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2009., 20:58   #33
mario85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
A da probas s proizvodnjom kucista. Kucista s pasivnim hladenjem kao onaj stol koji se reklamirao prije nekoliko godina ili drvena da se uklapaju s namjestajem.
mario85 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2009., 23:05   #34
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor mario85 Pregled postova
A da probas s proizvodnjom kucista. Kucista s pasivnim hladenjem kao onaj stol koji se reklamirao prije nekoliko godina ili drvena da se uklapaju s namjestajem.
A sto ce utrpati unutra kad je to van standarda?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2009., 01:37   #35
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Nauči htmll, php, i ostale pizdarije i radi web stranice. Početni kapital ti ne treba, samo malo volje. Kad se ušemiš ić će ti brzo i možeš uvijek nać neki poslić.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2009., 02:01   #36
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Igneos79 Pregled postova
pa u biti i spadam pod te suse koje bi htjele neki auto, a da se zbog auta ne moraju odvici od makjata u kaficu i dvi kutije bilog waltera dnevno...pa kemijam...ajmo rec da se u kompjuktore kuzim pa je bilo logicno da probam nesto u vezi toga, ali sad ste me prestrasili...prokleti kapitalizam...ja nisam rodjen da sefujem, ali moram neki bog pocet radit, a ne crkavat u sadasnjoj firmi s mizernom placicom...bar bi ovo svoje znanje trebao moci naplatiti...a ne ide mi se van...na kraju cu posudit lovu frendu da otvori web shop u kojem ce prodavat cipele...


edit: sto mislite o specijaliziranom ducanu? Recimo ducan u kojem se prodaju samo kucista, ali tih kucista ima 1001 model, pa tko god hoce kuciste nabavlja i kupuje od mene?
Dobro u quratz, jel ti moram ovako posataviti da shvatis.

Po 892 put na forumu ja ljudima objasnjavam ISTU stvar. Dakle idemo ponovo. Da smo u zivo na kavi uz cigaretu i makijato ja bi ti to rekao ovako.

Dakle nemoj mi zamjeriti. Ovo je stvarno U DOBROJ, ali stvarno U DOBROJ namjeri. Razgovor bi tekao:

Citiraj:
Dobro jesi ti glup ? Imas 29 godina i kenjas kvake i bajas gluposti.
ali doslvno bi ti rekao tako.

Dakle ti bi prodavao sto ? Neki fancy komad hardwarea sa plavim ledicama iz tajvana ? Pa ko to kupuje ? Spejs master, Beren i hrpetina klinaca sa nekog PCE foruma na koji odpada ravno 0,0002% korisnika racunala u ovoj zabiti.

Pa dobro jel ti vec sad nije jasno kamo to vodi ?

Od PREprodavanja informaticke robe DANAS nemozes pocet zivjet i zivjet. da bi mogao biti konkurentan moras uzet nesto sto SVIMA treba i moras tog uzet par kontenjera. Pa bogtemazo danas vise nemozes kupiti zvakacu/auto od proizvodjaca ako ne uzmes pakarinje od 2 kontenjera. A kaj bi ti narucivao 2 sigmatek hladnjaka iz nigjdjezemske za peru klokera sa foruma, gdje ti vec sam shipping prelazi cijenu hladnjaka ? Ono logika ?

daj SHVATITE vise da u ardveru, klokanju i instalaciji windblowsa NEMA NEMA NEMA NEMA NEMA NEMA NEMA kruha.

Uostalom ko to kupuje ? Balavurdija na maminoj i tatinoj sisi. Bogtemazo pa njima je i djabe skupo. Sta ces ti molim te prodavat i kome ? Zivjet ces od kucista ? Sta mislis da hgspot prodaje vešmašine jer im se eto prodaje vešmašine ?

Daj malo mučni glavom.

Trebas vidjeti kako izgleda corporate svijet u ITu na pol sata da SHVATIS da tu nema kruha. To je ono bjez od toga kolko te noge nose. Danas mozes nesto naplatiti znanje, a i to je pitanje kolko dugo.

Bjez od te informatike kolko god te noge nose. Kazem ti kupi skrinju i prodaj sladoled. Kad kupis novi auto i stan za par godina, sjeti me se i posalji mi razglednicu.

Ja znam ekipu koja prodaje kavu na kiosku i zivi bolje od sveucilisnih profesora. A to mozes fakat svugdje prodat. Daj si zamisli covjeka koj prodaje kebab kraj cibone. Bogtemazo on samo da radi petkom i subotom NEMOZE propast. Kebab recimo 25kn (fakat neznam kolko je), on potrosi na svaki recimo 10kn (puno sam reko) i dakle na svakom zaradi 15kn. Ja ti garantiram da on proda u 7 dana 1000kebaba i to je cca 60 000 i kusur tisuca kuna svaki mjesec. Covejece danas da otovoris kafic ces propast. Nema sanse da prodas tolko kave. A sad si racunaj kolko mozes prodat sladoleda na rivi di SVATKO kupuje sladoled. Pa da prodajes ledo, prodat ces ga gro jer je jeftiniji od lopovskih slasticarnica i da na svakom zaradis kunu, a ja ti garantiram da ces zaraditi vise i onda prodas recimo u 12 sati rada da ga jebes 200 sladoleda ti si vec ono osigurao si egzistenciju. A mislim da mozes komotno tu cifru prebacit u 3 puta vecu. Ovo je da prodajes sladoled u dubravi usred zime. Covjece nemas troska, ne sjedi ti ekipa ko u bircu, nego idu jedan za drugim i samo prodajes. Bogte mazo pa ja znam covjeka koji na jebenom mljetu u selu babine kuče sa ono minijaturnim prometom iznajmljuje peveccikle i hebo mene pas ako taj covjek ne masti TAKVE pare da ga boli quratz i 9 mjeseci van sezone nemora mrdnut prstom.

a ne ti bi prodavao neke hebene kompjuktore. Daj bogtemazo zaboravi to. Covjece da imas 30kn profit po hladnjaku di ces ti prodat svaki dan 10 komada. Ma nema sanse. covjece pisieksperta i njima slicnih je u hrvatskoj mozda 5000, pa podjeli to na 365 pa to je 13 ljudi dnevno da jednom godisnje mjenjaju hladnjak. Pola tih ljudi ne kupuje u webshopu jer oce odma, pola bi ih od ostalih na rate, a pola od ostatka mjenja hladnjak jednom na 3 godine. Pa to je covjece onak 2 covjeka i buljo i sta ces im prodat ? Sta ?

Zaboravi. nema zivota od webshopa i nema zivota od prodavanja magle. da je to tako svi bi prodavali maglu i zivjeli ko carevi. zaboravi.

p.s. post je okrutan i ono zbrda zdola jer je kasno, ali ono stvarno u najboljoj namjeri. Zaboravi to sto mislis raditi...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2009., 07:34   #37
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Dobro u quratz, jel ti moram ovako posataviti da shvatis.

Po 892 put na forumu ja ljudima objasnjavam ISTU stvar. Dakle idemo ponovo. Da smo u zivo na kavi uz cigaretu i makijato ja bi ti to rekao ovako.

Dakle nemoj mi zamjeriti. Ovo je stvarno U DOBROJ, ali stvarno U DOBROJ namjeri. Razgovor bi tekao:



ali doslvno bi ti rekao tako.

Dakle ti bi prodavao sto ? Neki fancy komad hardwarea sa plavim ledicama iz tajvana ? Pa ko to kupuje ? Spejs master, Beren i hrpetina klinaca sa nekog PCE foruma na koji odpada ravno 0,0002% korisnika racunala u ovoj zabiti.

Pa dobro jel ti vec sad nije jasno kamo to vodi ?

Od PREprodavanja informaticke robe DANAS nemozes pocet zivjet i zivjet. da bi mogao biti konkurentan moras uzet nesto sto SVIMA treba i moras tog uzet par kontenjera. Pa bogtemazo danas vise nemozes kupiti zvakacu/auto od proizvodjaca ako ne uzmes pakarinje od 2 kontenjera. A kaj bi ti narucivao 2 sigmatek hladnjaka iz nigjdjezemske za peru klokera sa foruma, gdje ti vec sam shipping prelazi cijenu hladnjaka ? Ono logika ?

daj SHVATITE vise da u ardveru, klokanju i instalaciji windblowsa NEMA NEMA NEMA NEMA NEMA NEMA NEMA kruha.

Uostalom ko to kupuje ? Balavurdija na maminoj i tatinoj sisi. Bogtemazo pa njima je i djabe skupo. Sta ces ti molim te prodavat i kome ? Zivjet ces od kucista ? Sta mislis da hgspot prodaje vešmašine jer im se eto prodaje vešmašine ?

Daj malo mučni glavom.

Trebas vidjeti kako izgleda corporate svijet u ITu na pol sata da SHVATIS da tu nema kruha. To je ono bjez od toga kolko te noge nose. Danas mozes nesto naplatiti znanje, a i to je pitanje kolko dugo.

Bjez od te informatike kolko god te noge nose. Kazem ti kupi skrinju i prodaj sladoled. Kad kupis novi auto i stan za par godina, sjeti me se i posalji mi razglednicu.

Ja znam ekipu koja prodaje kavu na kiosku i zivi bolje od sveucilisnih profesora. A to mozes fakat svugdje prodat. Daj si zamisli covjeka koj prodaje kebab kraj cibone. Bogtemazo on samo da radi petkom i subotom NEMOZE propast. Kebab recimo 25kn (fakat neznam kolko je), on potrosi na svaki recimo 10kn (puno sam reko) i dakle na svakom zaradi 15kn. Ja ti garantiram da on proda u 7 dana 1000kebaba i to je cca 60 000 i kusur tisuca kuna svaki mjesec. Covejece danas da otovoris kafic ces propast. Nema sanse da prodas tolko kave. A sad si racunaj kolko mozes prodat sladoleda na rivi di SVATKO kupuje sladoled. Pa da prodajes ledo, prodat ces ga gro jer je jeftiniji od lopovskih slasticarnica i da na svakom zaradis kunu, a ja ti garantiram da ces zaraditi vise i onda prodas recimo u 12 sati rada da ga jebes 200 sladoleda ti si vec ono osigurao si egzistenciju. A mislim da mozes komotno tu cifru prebacit u 3 puta vecu. Ovo je da prodajes sladoled u dubravi usred zime. Covjece nemas troska, ne sjedi ti ekipa ko u bircu, nego idu jedan za drugim i samo prodajes. Bogte mazo pa ja znam covjeka koji na jebenom mljetu u selu babine kuče sa ono minijaturnim prometom iznajmljuje peveccikle i hebo mene pas ako taj covjek ne masti TAKVE pare da ga boli quratz i 9 mjeseci van sezone nemora mrdnut prstom.

a ne ti bi prodavao neke hebene kompjuktore. Daj bogtemazo zaboravi to. Covjece da imas 30kn profit po hladnjaku di ces ti prodat svaki dan 10 komada. Ma nema sanse. covjece pisieksperta i njima slicnih je u hrvatskoj mozda 5000, pa podjeli to na 365 pa to je 13 ljudi dnevno da jednom godisnje mjenjaju hladnjak. Pola tih ljudi ne kupuje u webshopu jer oce odma, pola bi ih od ostalih na rate, a pola od ostatka mjenja hladnjak jednom na 3 godine. Pa to je covjece onak 2 covjeka i buljo i sta ces im prodat ? Sta ?

Zaboravi. nema zivota od webshopa i nema zivota od prodavanja magle. da je to tako svi bi prodavali maglu i zivjeli ko carevi. zaboravi.

p.s. post je okrutan i ono zbrda zdola jer je kasno, ali ono stvarno u najboljoj namjeri. Zaboravi to sto mislis raditi...
point taken, nuf said, close this book
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2009., 18:12   #38
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Igneos79 Pregled postova
point taken, nuf said, close this book
jos jedan zivot spasen

hvala Fleks
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 10:48   #39
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,712
Et i ja naletih na ovu zanimljivu temu, inace i ja sam prije otvaranja obrta razmišljao o partnerima, ali brzo odustao od toga...

Ovako po mojem, web shop se nikako ne isplati, obrt bi se vise isplatio ali na taj nacin da si ti jedini radnik tamo i da vecinu profita ostvarujes servisom, ostalo, ne jer kao i sto znas i ovako je nasa ljepa Hrvatska pre zasicena info shopovima a ljudi radje odvajaju za kruh i mljeko nego za neke hitech stvari...A i ako dodje do toga da moraju uzeti neki komp za dječurliju, to su cifre do cca 4k i na kredu, čekove itd, s cime tebi otežavaju posao,ne jako, ali otezavaju...

A kada smo kod kartica, zavisi o tvojem žiro racunu gdje ce biti otvoren, npr ja imao u hypo oni nisu mogli odma dati vec rekli poslovanje u + bar 4mj, najprije od svih daje zagrebačka i pbz ili american

Sto se tice dizanja gotovinskog i ulaganja u tak nesto, nemoj ni pomisljati, jer iako mozda posao bude isao vjeruj ti neces izdrzati jer sam biti u tome ubija, a da netko radi za tebe ubija profit (citaj: ja bi mozda i uspijo da nisam popizdio i zaposlio radnika, tada je sve pocelo ici u bannitis)

Moja topla preporuka, imas posao drzi se njega-radi za nekoga, a ako mislis neku lovu u nesto ulagati uvijek postoje razne opcije (čitaj ilegala ) gdje se moze uvijek od nečega napraviti još više...A ako nisi za ilegale, uvijek je tu rulet i kladionica, dignes cca 20k gotovine i lupas svaki dan 5k na jedan par cc 1.5 koef (zaraditi ces svaki dan cc 2k kn) naravo ako budes pogađao, ali vijeruj šanse su ti čak 70% vece za profitiranje!

pozz
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 10:56   #40
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,563
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
A ako nisi za ilegale, uvijek je tu rulet i kladionica, dignes cca 20k gotovine i lupas svaki dan 5k na jedan par cc 1.5 koef (zaraditi ces svaki dan cc 2k kn) naravo ako budes pogađao, ali vijeruj šanse su ti čak 70% vece za profitiranje!
I onda Bandic kaze da otrovana voda u Vrbanima nije imala nikakvog utjecaja na (dusevno) zdravlje tamosnje zivalji...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2009., 10:59   #41
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,712
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
I onda Bandic kaze da otrovana voda u Vrbanima nije imala nikakvog utjecaja na (dusevno) zdravlje tamosnje zivalji...
Nope mi na vrbanima smo na pivi

Al i Bandic i Moja malenkost imamo samo dobru namjeru, okaniti se vode i hw

FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na