Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2007., 13:38   #31
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
@darko-bench - pozdrav i dobrodošao na PCE forum. Drago mi je da si se javio i razjasnio neke stvari u vezi testa kojeg ste napravili.
Da odgovorim na neke stvari:

1. Naravno da su razlike između testiranja BenQ-om i LiteOn-om inače "akademske prirode", tu se slažem. BenQ inače prijavljuje nešto više grešaka nego LiteOn. Međutim, svejedno stoji činjenica da u slučaju skeniranja medija snimljenih LG Renesas snimačima razina grešaka na BenQ-u poraste više nego za medije snimljene drugim snimačima, a jitter prilično "divlja". Ovo je u većini slučajeva, iako ne uvijek, zato sam rekao da je pouzdanost testiranja upitna. Doduše, pouzdanost testiranja medija amaterskom opremom inače je upitna i ona treba biti samo pokazatelj, onako "otprilike".
Ja isto svoje vlastite rezultate provjeravam BenQ-om (DW-1640, zapravo s dva različita primjerka, jedan na poslu), i oni pokazuju nešto višu razinu grešaka nego LiteOn, kao i viši jitter, međutim nikada nisam dobio rezultate ni približno loše kao što je slučaj na vašem posljednjem testu. Dobro, možda ste dobili poludefektan primjerak LG-ja, ali sva četiri snimača pokazala su rezultate koji se kreću od ne baš dobrih pa sve do katastrofalnih. Mislim da je problem u dotičnom primjerku BenQ-a kojim ste mjerili kvalitetu, jer mi to zvuči puno vjerojatnije nego da su sva četiri snimača toliko loša. Ovo je samo moje mišljenje, možda griješim...

2. Evo, gore sam rekao, pouzdanost amaterske u odnosu na profesionalnu opremu je vrlo upitna, ali kad se boljeg nema...

3. Nisam ni rekao da niste, već da može biti do medija (ako test nije ponavljan) ili do dotičnog primjerka snimača (što je očito slučaj).

Moja isprika za ocjenu da se niste baš proslavili, ali i dalje smatram da nešto nije bilo u redu s provjerom kvalitete svih snimača.

H44 koristi isti čipset (Renesas xx21xx) kao i H42, dok H62 koristi noviji xx22xx. Bitnih razlika (osim sučelja) nema. LG jest kriv za zbrku oko modela. Očiti primjer je izdavanje modela H44 koji je hardverski isti kao H42, i jedina razlika je firmware koji donosi "službenu podršku" za Vistu.

I na kraju, pohvala vama i prethodnim review-ima optike koje ste proveli, ovaj zadnji po mom mišljenju nije dovoljno pouzdan u segmentu provjere kvalitete. Zamjerki nema. Srdačan pozdrav.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 23:43   #32
hrocker
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 11
Zelio bih dati jedan amaterski pogled (przim 30-tak DVD-a mjesecno)
na naslov ovog thread-a
Imao sam LG H42L, te nakon sto mi je 'zagorio' 2 od 3 Traxdatina 16x DVD+ medija (linijski DVD player ih ne moze procitati) nabavio sam Pioneer DVR-112D - radi basprijekorno. Malo je glasniji, istina, no zato przi bez greske

Mozda svojim iskustvom pomognem nekom pri odluci...
hrocker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na