Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2021., 20:46   #56941
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Uglavnom, jad i bijeda u Japanu...
Ma meni se čini da je on totalno sve pomiješao...
Sad je u Londonu, a misli da je to HR, a Japan je zamijenio sa Sj. Korejom...

Nema drugog objašnjenja da netko ide sprdat Japan čija samo jedna kompanija (Toyota) ima prihod 10x veći od proračuna HR države

Jedino nas R1mac izvlači sa svojom auto kompanijom čiji će se novi model zvati Maglev jer će biti brz kao taj vlak, a i jer će biti magla kao i sve do sada.
Naravno da ni taj model neće uspjeti dobiti homologaciju nakon par godina testiranja i crash testova, po staroj dobroj tradiciji

Zadnje izmijenjeno od: masterCG. 02.10.2021. u 20:51.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2021., 21:51   #56942
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Previše čitaš plaćene članke njemačke autoindustrije.

Zadnjih par stranica ... kao da sam zalutao na neki antivaxer baterija 5G čipiranje teorija zavjere forum.
Citiraj:
'Without data, you’re just another person with an opinion', W. Edwards Deming


P.S malo ste otišli u OT s ekonomijama Kine, Japana i ostatka svijeta.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2021., 23:25   #56943
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Naveo si podatak koji o realnim uvjetima u zemlji znači nula, baš nula. Niti jedan ozbiljan ekonomist niti istraživač ne koristi BDP po stanovniku kao neko sredstvo usporedbe jer ne prikazuje realnu sliku dobrostanja neke zemlje. No, najlakše je uzeti jedan broj i praviti se da je to to.

A ne uzimaš ni u obzir da Kina ima 10 puta veću populaciju nego što je cijeli Japan i da samo u nekim, industrijskim ili akademskim sektorima u Kini možeš izvući više stručnjaka nego što Japan ima uopće stanovnika. Njihovi fakulteti, na razini našeg TVZ-a ili čak i niže imaju laboratorije za testiranja, nanomaterijale, simulacije o kakvima na najrazvikanijim i najkvalitetnijim fakultetima Zapada još sanjaju ili se bore za sredstva za njih.

BDP po stanovniku je jedna od najbesmislenijih brojki, i već brojni ekonomisti i stručnjaci traže da se to prestane iskazivati jer je glupost koja ne mjeri apsolutno ništa, a pogotovo malo znači u postindustrijskim društvima.
Polako jbt. Samo sam linkao prvi broj koji mi je pao na pamet jer me zaintrigirala @1vAn-ova tvrdnja pa sam bacio oko na sto mi je prvo palo na pamet.

broj 2. Umjesto da si me poklopio (i uzjebo se bezveze - stvarno nemam nista protiv ni Japana, ni Balkana, ni Kine) mogao si dat neku konkretnu brojku, informaciju, sto god.

三:@1vAn Nisam nikad bio ni u Kini ni u Japanu ali nisam bas ni totalno neinformiran. Gurat Japan i Balkan u istu recenicu ipak zahtijeva malo konkretnije argumente od "cura mi je bila tamo". Ne kazem da je tamo sve bajka ali kad se vec angaziras daj malo vise informacija.
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
P.S malo ste otišli u OT s ekonomijama Kine, Japana i ostatka svijeta.
A gle, ti isto flejmas s "grobekima" pa tema ide dalje

Al ajde, nazad na temu, gledam nesto zimske tj cjelogodisnje gume jer se vozim penzija i malo km, a i ne da mi se 2 put godisnje mislit i lovit termin za zamjenu guma.
Zasto mi je nedavno spominjana cc2 u dimanziji 45/17 preko 400kn skuplja od dimenzije 16/55 (205 sirina)? Ima tu neka alternativa za nas ne-racere koji saltamo na 2k rpm?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 01:29   #56944
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Nije flame ako je data based.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 06:39   #56945
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Zasto mi je nedavno spominjana cc2 u dimanziji 45/17 preko 400kn skuplja od dimenzije 16/55 (205 sirina)? Ima tu neka alternativa za nas ne-racere koji saltamo na 2k rpm?
Imaš nepopularnu dimenziju, pomiri se s tim.

Imao 205/55/16, bagatela gume
225/45/17 ne strašno skuplje(očekivano za col veće, ista veličina kotača, za isti auto)
225/45/18 dosta skuplje
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 07:34   #56946
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Nije flame ako je data based.
Ajde da bude sve data based. Navedi molim te par drugih automobila koje smatras grobekima:

Opel Mokka?
Honda e?
Jeep Wrangler?

Hyundai i10?
Suzuki Jimny?

Plus sto moram opet ponoviti, euro ncap postrozuje pravila svakih 2 godine, u 2020. su ih jako postrozili i dosta vozila koja jos nisu testirana bi mogli imati slicne rezultate s novim testiranjem.

Trebali bi oni svaki put nakon promjena sve aute istestirati, ali eto Sandero i Stepway su medju rijetkima testiranim po novim parametrima.


Da razjasnimo:
Jesu li Dacie medju najlosijim autima po sigurnosti danas? DA
Znaci li to da su grobeki: NE jer su standardi testova po kojima su testirani su puno strozi nego nekad i treba pricekati jos podataka da vidimo sto su sve "grobeki".

Dal je bolje kupit auto sa 5* nego sa 3*? Naravno da je!





Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 03.10.2021. u 07:41.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 08:59   #56947
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,418
Najjači komentaru vezi autoindustrije u zadnjih nekoliko godna:

"Ja prodajem Alfa Romeo, a ne automobil omotan oko iPada“ - Jean-Philippe Imparato, novi šef Alfe
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 09:26   #56948
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Najjači komentaru vezi autoindustrije u zadnjih nekoliko godna:

"Ja prodajem Alfa Romeo, a ne automobil omotan oko iPada“ - Jean-Philippe Imparato, novi šef Alfe
Ma nabijem ga....
Zelim si kupit Giuliju vec neko vrijeme, ali kako se nagovorit dat lovu za 2g staru Alfu, za koju je upitno dal ima Android Auto (te iz 2019. Neke imaju, neke ne), mnoge nemaju ventilaciju na zadnjim sicevima (ne 3 zonska klima nego uopce otvore), kad za istu lovu dobijem Jag XE ili BMW 3 na akciji... NOVI sa PUNO vise opreme, jedino nemaju 4x4 pogon...

Doslovce si vec 6mj zelim kupit Giuliju i odgadjam novi auto jer si nikako ne mkgu opravdati te sulude cijene koje drze!!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 09:41   #56949
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,418
Slažem se da je AR precjenjena, nepouzdana,... Ali ne vidim čemu 4x4. Ima BMW svoje xDrive verzije sa 4x4 pogonom.

Nije ni Jag puno bolji što se tiče pouzdanosti. Gledao sam si E-Pace sve dok nisam prozujao netom i našao hrpu kritika na nepouzdanost i statistiku koja je to isto tvrdila (zajedno sa 'mehaničkim blizancem' Range Roverom). Pljunut 50k da bi imao auto koji se pokvari kad ga ružno pogledaš? Hvala, ali ne hvala.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 09:52   #56950
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ajde da bude sve data based. Navedi molim te par drugih automobila koje smatras grobekima:

Dal je bolje kupit auto sa 5* nego sa 3*? Naravno da je!
Nisam porucavao te automobile (koje si naveo) s obzirom da ni nisu bili klasa koju sam ciljao kod kupnje automobila.

Standard postoji s razlogom i treba ga uvaziti.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2021., 10:12   #56951
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Zasto mi je nedavno spominjana cc2 u dimanziji 45/17 preko 400kn skuplja od dimenzije 16/55 (205 sirina)? Ima tu neka alternativa za nas ne-racere koji saltamo na 2k rpm?
Atest dimenzije je 300-350kn, atestiras si dimenziju koja je jeftinija a unutar 3% razlike je.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 11:50   #56952
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Imaš nepopularnu dimenziju, pomiri se s tim.

Imao 205/55/16, bagatela gume
225/45/17 ne strašno skuplje(očekivano za col veće, ista veličina kotača, za isti auto)
225/45/18 dosta skuplje
To sam si i mislio al sam se nadao da mi nesto promice.
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Atest dimenzije je 300-350kn, atestiras si dimenziju koja je jeftinija a unutar 3% razlike je.
Ako sam dobro racunao to znaci da jedino mogu 205 sirinu gume imati jer su 3% 198.85 i 211.15, a jedina guma u tom rasponu je 205. Dakle moram ici na drugu dimenziju felge: 16 ili 18.
18 nema smisla financijski, a 16'' felge su mi 3000kn (njuskalo) jer ne bi na celicne felge etetskih razloga radi (navikao sam se na alu felge).

Ali gledam ovaj ( https://tiresize.com/height-calculator/ ) kalkulator i on mi u zelenom daje i 215/45/R17. I sad si prodajem da mozda nesto krivo racunam ili mi fali neki info pa da ipak mogu staviti 215/45/R17 gumu koja je jedno 120kn jeftinija. Necu nes bitno ustjedjeti uz atest al imat cu siru gumu.

Dakle pitanje je jel mogu staviti 215 gumu ili mi je najjednostavnije otic/zvat stanicu za tehnicki pa ce mi oni rec?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 15:23   #56953
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Slažem se da je AR precjenjena, nepouzdana,... Ali ne vidim čemu 4x4. Ima BMW svoje xDrive verzije sa 4x4 pogonom.

Nije ni Jag puno bolji što se tiče pouzdanosti. Gledao sam si E-Pace sve dok nisam prozujao netom i našao hrpu kritika na nepouzdanost i statistiku koja je to isto tvrdila (zajedno sa 'mehaničkim blizancem' Range Roverom). Pljunut 50k da bi imao auto koji se pokvari kad ga ružno pogledaš? Hvala, ali ne hvala.
Govorim za 300k kuna. 3ka je 286 na akciji, Jag sa 204 konja i dobrom opremom 299 na akciji. To su novi.

A Giulija je 299k 2019. Q4 Veloce, bez klime iza, bez 360 kamerom....

Na to sam mislio 4x4, u tom cjenovnom rangu

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 16:16   #56954
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,418
Ako misliš na BMWe koji su na 'akciji' kod Tomića, baš i nisu neka prilika. Ta famozna Advantage oprema je prilično ograničena, da ne kažem siromašna. Osim toga, te 'akcije' su svakih par mjeeseci pa je upitno zašto ih toliko ima i otkud svi ti auti.

Ako imaš keš, onda ti se više isplati uzeti auto izvana. Za manje para ćeš dobiti kvalitetniji auto sa više opreme. U principu, što je auto kod nas skuplji to ga se više isplati uvesti/unesti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 16:43   #56955
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako misliš na BMWe koji su na 'akciji' kod Tomića, baš i nisu neka prilika. Ta famozna Advantage oprema je prilično ograničena, da ne kažem siromašna. Osim toga, te 'akcije' su svakih par mjeeseci pa je upitno zašto ih toliko ima i otkud svi ti auti.

Ako imaš keš, onda ti se više isplati uzeti auto izvana. Za manje para ćeš dobiti kvalitetniji auto sa više opreme. U principu, što je auto kod nas skuplji to ga se više isplati uvesti/unesti.
Ma sve to stoji, samo kazem kako Alfa tu i dalje lose stoji. Em nema opremu (iako ne Veloce) em je rabljena em je Alfa.

Za 350k sam si slozio dobar 320xd sa boljom opremom nego rabljena Alfa za 300k...

Cijene su im su lu de, inace bi ju vec vozio.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 12:48   #56956
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,688
Automobili

Da završimo na temu Japana i Kine napokon.

Japan je zemlja u kojoj je nabava telefonskog broja/SIM kartice na razini dobivanja fiksnog telefonskog broja ranih 90-ih u Hrvatskoj, zemlja u kojoj se plaća čekovima, jer kreditne kartice nisu raširene, zemlja u kojoj je faks osnovno (nigdje nisam napisao jedino) poslovno komunikacijsko sredstvo i gdje ćeš u trgovini prije naći novi CD/DVD player nego smartphone…

Da, u pravu ste, najnapredniji su na svijetu, samo vucite BDP i sjedišta svih firmi, skroz je relevantno za činjenicu da su zapeli barem 20 godina u vremenu kod brda stvari koje čine svakodnevni život.

Od svih proizvoda japanskih firmi koje imam, a imam ih dosta (20-ak) jedan (1) je napravljen u Japanu.

Okrećite sad i dalje sve napisano

Što se auto svijeta tiče, koji su im dosezi danas?
Honda NSX? Flop, iako ni nije japanski nego kompletno američki auto
Lexus LFA? Flop
R35 GT-R? Od 2007 na tržištu s revizijama/redizajnima.
Supra? BMW Z4

Što je zadnje revolucionarno, a da je došlo iz Japana?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 04.10.2021. u 13:13.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 13:42   #56957
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,418
LFA flop? Tebe je, izgleda, vožnja 'krivom' stranom udarila u glavu pa pričaš stvari za nikad prežaljenu M&D temu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 13:49   #56958
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Iv@ne, nisam od tebe očekivao toliku količinu budaleština s obzirom na dob, staž i iskustvo
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 13:53   #56959
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 467
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ma nabijem ga....
Zelim si kupit Giuliju vec neko vrijeme, ali kako se nagovorit dat lovu za 2g staru Alfu, za koju je upitno dal ima Android Auto (te iz 2019. Neke imaju, neke ne)...

Njihova ideja je auto, vozne karakteristike, infotainment im nije bitan. Vozio sam Giuliu i auto je stršan, zbilja. Nisam pratio kako stoji s pouzdanošću, ali nekako vjerujem da je kvalitetna.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 13:53   #56960
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 748
A nego što je nego flop? Preskup, premalo napravljenih primjeraka da bi utjecao na imidž Lexusa, i nedovoljno popularan da bi se natjecao sa ostalim top end autima. A na njegov razvoj je potrošeno valjda toliko novca da su mogli kupiti jedan cijeli drugi premium brend auta.

Specifično su ga razvili da napravi buzz oko Lexusa kao brenda, i jel to napravio? Niti trunku. A pogledaj šta je recimo napravio Audi R8 za njihov brend? Razvikao ga je do besvijesti.

Po čemu taj auto nije flop?
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 15:51   #56961
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,418
LFA nije rađen da se na njemu zaradi nego da se vidi što Toyota može napraviti. Da su htjeli zaraditi, ne bi napravili samo 500 primjeraka već bi ih štancali kao Audi svoj R8. Financijski je sigurno bio flop, ali tehnološki nikako.

Poznata je činjenica da je motor priča za sebe i da ga neki uvrštavaju među najbolje motore u toj klasi. U njegov je razvoj bila duboko uvučena i Yamaha.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 15:55   #56962
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Njihova ideja je auto, vozne karakteristike, infotainment im nije bitan. Vozio sam Giuliu i auto je stršan, zbilja. Nisam pratio kako stoji s pouzdanošću, ali nekako vjerujem da je kvalitetna.
Vozio sam ga i ja, i auto je fantastican za vozit.
Ali ne smije kostati ko Porsche Cayman kojeg je jos bolje za vozit.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 16:13   #56963
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 748
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
LFA nije rađen da se na njemu zaradi nego da se vidi što Toyota može napraviti. Da su htjeli zaraditi, ne bi napravili samo 500 primjeraka već bi ih štancali kao Audi svoj R8. Financijski je sigurno bio flop, ali tehnološki nikako.

Poznata je činjenica da je motor priča za sebe i da ga neki uvrštavaju među najbolje motore u toj klasi. U njegov je razvoj bila duboko uvučena i Yamaha.
I reci mi, kome su to pokazali? Jesi kad vidio nekog tko je rekao, vau, vidi LFA, ova Toyota je stvarno top auto firma? Ne bi rekao.

Mogao je i Audi napraviti R8 u manje komada, ali onda ne bi imao isti efekt. R8 je isto auto da pokaže što Audi može napraviti najbolje. Ali taj R8 možeš vidjeti u Berlinu, Parizu, Krakowu, pa kvragu, vjerojatno i u Zagrebu i možeš čuti kad zaturira motorom i reći, jbt to je auto i nakon toga bi možda i ti htio neki drugi Audi koji je jeftiniji. Sad svi znaju šta i Audi može napraviti kad vide R8 na cesti, na autoshowu gdje osjete taj auto, a ne sa stranica Toyota ili wikipedije.

S 500 komada nećeš napraviti ništa jer taj auto nitko neće vidjet osim na nekolici autoshowova i par izložbenih primjeraka u salonima ako je bilo. 99.9% populacije će za taj auto čuti jedino na Wikipediji. Takve limitirane serije si mogu priuštiti Ferrari, Bugatti, Lotus, Aston Martin i slična imena koja su već brend i za koja se već zna što pokazuju.

Sori, za mene će bilo koji takav auto biti i ostati flop, jer nitko živ (i prosječan čovjek) zbog tog auta nije rekao “Hm, vidi, ova Toyota zna napraviti heben auto, a ne samo one kamione za teroriste i gradske aute.” I sam si napisao da je to auto rađen da pokaže što Toyota zna. A za taj auto znamo mi tu u automobilističkoj temi i još ostali fanovi auta. To za mene nikako nije uspjeh kad preko 90% ljudi za taj auto nikad nije ni čulo.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 18:48   #56964
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
LFA flop? Tebe je, izgleda, vožnja 'krivom' stranom udarila u glavu pa pričaš stvari za nikad prežaljenu M&D temu.
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
LFA nije rađen da se na njemu zaradi nego da se vidi što Toyota može napraviti. Da su htjeli zaraditi, ne bi napravili samo 500 primjeraka već bi ih štancali kao Audi svoj R8. Financijski je sigurno bio flop, ali tehnološki nikako.

Poznata je činjenica da je motor priča za sebe i da ga neki uvrštavaju među najbolje motore u toj klasi. U njegov je razvoj bila duboko uvučena i Yamaha.

Financijski LFA je flop. Auto je dosao na trziste cca deset godina prekasno jer su ga stalno doradivali. I kad je napokon stigao na trziste modeli s kojima se trebao natjecati su vec bili debelo na zalasku i oteli dio kolaca. FFS jos uvijek ima neprodanih primjeraka po salonima.

Tehnoloski je auto dragulj, i poanta je bila pokazat da mogu napravit sportski auto.

A vezano za Yamahu, pa Yamaha je suradivala na gro motora za Toyotu/Lexus. Uz taj iz LFA jedan od mozda poznatijih je V8 u ISF ali bilo ih je dosta i za manje razvikane modele.

https://mag.lexus.co.uk/lexus-lfa-timeline/
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 18:58   #56965
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
A vezano za Yamahu, pa Yamaha je suradivala na gro motora za Toyotu/Lexus. Uz taj iz LFA jedan od mozda poznatijih je V8 u ISF ali bilo ih je dosta i za manje razvikane modele.

https://mag.lexus.co.uk/lexus-lfa-timeline/
4.4 V8 benzinac iz XC90 i S80 je zapravo Yamahin motor. Isto dragulj od motora.

A 4.8 V10 lexusov/yamahin je nešto posebno, meni draži od 5.7 V10 iz Carrere GT. Morali su ugraditi digitalni okretomjer, jer analogni ne bi mogao kazaljku tako brzo pomicati kako se taj motor može zavrtitit. U manje od sekunde od podruma pa do 9500 okretaja.

Lexus claimed their engine could rev from idle to its redline in 0.6 seconds and an analog tachometer needle could not accurately track the LFA's changes in engine speeds.

Zato što je flop ljudi su se prije niti 2 mjeseca trgali za LFA nurburgring edition na aukciji za cijenu Bugatti-a. Cijene im rastu kao Bitkonju.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 19:13   #56966
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
I reci mi, kome su to pokazali? Jesi kad vidio nekog tko je rekao, vau, vidi LFA, ova Toyota je stvarno top auto firma? Ne bi rekao.

Mogao je i Audi napraviti R8 u manje komada, ali onda ne bi imao isti efekt. R8 je isto auto da pokaže što Audi može napraviti najbolje. Ali taj R8 možeš vidjeti u Berlinu, Parizu, Krakowu, pa kvragu, vjerojatno i u Zagrebu i možeš čuti kad zaturira motorom i reći, jbt to je auto i nakon toga bi možda i ti htio neki drugi Audi koji je jeftiniji. Sad svi znaju šta i Audi može napraviti kad vide R8 na cesti, na autoshowu gdje osjete taj auto, a ne sa stranica Toyota ili wikipedije.

S 500 komada nećeš napraviti ništa jer taj auto nitko neće vidjet osim na nekolici autoshowova i par izložbenih primjeraka u salonima ako je bilo. 99.9% populacije će za taj auto čuti jedino na Wikipediji. Takve limitirane serije si mogu priuštiti Ferrari, Bugatti, Lotus, Aston Martin i slična imena koja su već brend i za koja se već zna što pokazuju.
Ferrari da, dodao bi i Porsche u taj rang.
Ostatak navedenih ne. Propadali su nekoliko puta da ne kazem da nisu bili profitabilni.

Inace svatko tko je netko u auto svijetu dobro zna sto je LFA.

A mislim i da se i obican covjek dvaput okrene za recimo LC500
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 04.10.2021. u 19:18.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 22:18   #56967
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 918
pozz ekipa

gume, di naručujete, nabavljate, kupujete?
trebam riješit zimske za superbicu

hvala
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 22:34   #56968
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,545
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
pozz ekipa

gume, di naručujete, nabavljate, kupujete?
trebam riješit zimske za superbicu

hvala
www.reneko.hr za sve takve stvari...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 22:59   #56969
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,285
Zadnje uzea na gumelider.com.hr
A inace imas ih svugdi, impex, kupigume, ekupi…


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 23:19   #56970
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
www.reneko.hr za sve takve stvari...
Nema neki webshop da se vide cijene?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na