Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2021., 17:18   #56401
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Sto kupiti u DE do 5-6 k €? Moze i domace ako mislite da nema razlike u cijeni prevelike!

Mami i tati treba nesto pouzdano, gradska voznja tu i tamo do ZG.

Hvala.
Manje,veće, dizel, benzin, koliko km rade godišnje?

Npr

https://www.njuskalo.hr/auti/hyundai...oglas-35247127

https://www.njuskalo.hr/auti/kia-rio...oglas-35173417

Zadnje izmijenjeno od: lowrider. 23.08.2021. u 17:23.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 19:09   #56402
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Univerzalan odgovor na sva takva pitanja je Skoda Octavia
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2021., 20:31   #56403
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
OBD Eleven. Ja ima mPFL O3.

Konkretno ovo vezano za spuštanje desnog retrovizora kada ubaciš u rikverc postoji mogućnost.

Imaju dva puta do toga.

1. Ako imaš elektrificirano vozačevo sjedište sa memorijom pozicije onda je znatno lakše. Retrovizor ima puno veći hod.

2. Ako nemaš elektrificirano vozačevo sjedište sa memorijom pozicije onda je malo bezveznije rješenje, ali i ono dobro dođe. Desni retrovizor u tom slučaju ima manji hod i povremeno mu se zna desiti da se ne vrati nazad u istu poziciju sa koje je krenuo prema dole.

U mom slučaju je ova druga opcija i uključio sam spuštanje desnog retrovizora kada se ubaci u R. Bude korisno kada se parkiraš baš blizu ivičnjaka. A to što se retrovizor ne vraća uvijek u istu početnu poziciju kompenzuješ ručno i to je to.

Još jedna dobra opcija je "skandinavsko zadnje poziciono svjetlo". Kada ti prekidač svjetala na AUTO modu, poziciona svjetla imaš uključen asamo naprijed (DRL), dok su zadnja potpuno isključena. U slučaju sumaglice i magle si nevidljiv sa zadnje strane što povećava mogućnost da ti se neko instalira zguza.
Kada uključiš opciju "skandinavska zadnja svjetla" onda imaš zadnju poziciju i dok je prekidač u AUTO modu.

Sve zavisi šta imaš od opcija trenutno "otključano" i šta bi ti želio. Kontrola prozora preko ključa, pamćenje nivoa grijanja grijača u sjedištima, broj blinkanja žmigavaca u taster modu, isonemogućavanje start/stop sistema, prepoznavanje znakova ako imaš prednju lane assist kameru i minimalno amundsen infotainment, canton ekvilajzer ako imaš minimalno amundsen infotainment (a ne posjeduješ canton set zvučnika), podešavanje nivoa sušenja kočionih diskova kada voziš po kiši, podešavanje XDSa i još brdo toga. Sve zavisi šta te usrećuje.

To je odgovor kojeg sam čekao!

Moja situacija je kao i tvoja tj. pod brojem 2. Onemogućavanje start stop sistema bi bilo jako cool, nemam prednju lane assist kameru (), sušenje kočionih diskova...fml nisam ni znao da to postoji.

I ovo skandinavski mod se čini jako cool. Mogao bi si ja to kupiti pa se malo poigrati.

p.s s koliko kredita je terba uzeti? To mi je malo nepoznanica. Koiko kredita košta neki fičur? Svaki je neki X ili je svaki 1 kredit? Vidim da ih prodaju sa 100 ili sa 200 kredita. Ima dodatno ultimate i pro pretplata...
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 21:13   #56404
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Univerzalan odgovor na sva takva pitanja je Skoda Octavia

Hvalaaa. Pogledao sam te skode to je stvarno super, cak se protegnuti i do Rapida nije lose.

Jel li istina da se ne moze uvesti auto stariji od 10 godina po novom?
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 21:57   #56405
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
To je odgovor kojeg sam čekao!

Moja situacija je kao i tvoja tj. pod brojem 2. Onemogućavanje start stop sistema bi bilo jako cool, nemam prednju lane assist kameru (), sušenje kočionih diskova...fml nisam ni znao da to postoji.

I ovo skandinavski mod se čini jako cool. Mogao bi si ja to kupiti pa se malo poigrati.

p.s s koliko kredita je terba uzeti? To mi je malo nepoznanica. Koiko kredita košta neki fičur? Svaki je neki X ili je svaki 1 kredit? Vidim da ih prodaju sa 100 ili sa 200 kredita. Ima dodatno ultimate i pro pretplata...
11. i 12.9. sam u Zagrebu, na aerodromu Lučko (28. Padobransko prvenstvo Hrvatske). Dodjes na Lučko i poigramo se sa mojim OBD Elevenom, ispodešavaš šta ti volja i usput popijemo nešto. A možda iskoristiš i priliku da skočiš iz aviona.

Taman da vidiš kako to sve radi, pa vidi hoćeš li sebi kupivati jedan da imaš za "po kući".
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je online   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 22:10   #56406
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Pa dalo bi se. Nismo bili na cugi ima 10 godina.

Skakao iz aviona i ne bi bas. Mozda ako me napijes.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 22:19   #56407
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Will be in touch. Ima tu jos par sektaša koje bih volio vidjeti poslije nekoliko godina. Nešto se dogovaramo, možete biti moji gosti u VIP loži. Samo navuci neku uvjerljivu plavu vlasulju i neki uzak minić da lakše opravdam tvoje prisustvo.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je online   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 05:36   #56408
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Hvalaaa. Pogledao sam te skode to je stvarno super, cak se protegnuti i do Rapida nije lose.

Jel li istina da se ne moze uvesti auto stariji od 10 godina po novom?

Može se uvesti sve iznad Euro3 norme, pitanje je isplativosti.
Ja se nadam uvesti Octaviu MK2 RS karavana kroz neko vrijeme, na auto od cca 3000-3500€ su davanja jos 2000€ prije registracije...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 08:29   #56409
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Univerzalan odgovor na sva takva pitanja je Skoda Octavia
Wolv, molim te nemoj bogohulit
Utvrdili smo da se škoda za tu lovu ne uzima. Eventualno ako je besplatna, onda se isplati.
Evo mog prijedloga u duhu foruma:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...e-326ea37549b6

Nakon sto se poplacaju davanja ostane i za cevape a bogami je i selo zadovoljno
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 08:36   #56410
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Hvalaaa. Pogledao sam te skode to je stvarno super, cak se protegnuti i do Rapida nije lose.

Jel li istina da se ne moze uvesti auto stariji od 10 godina po novom?
Rapid ti je iznutra sav plastčan, ali jako plastičan. Inače odličan auto što se tiče prostora, prtljažnika. Malo lošija zvučna izolacija, posebno na dizlu, al osnovni radio s zvučnicima zvuči jako dobro
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2021., 09:39   #56411
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Ja stvarno nisam netko tko pati na high end materijale, i ne smeta mi "plasticky" osjecaj u autima nize kategorije, ali Rapid... prvi put u zivotu da sam imao osjecaj da sjedim u jednokratnom autu. Ono, kad ispraznis tank, kupujes novi, takav je osjecaj.

Uz to su me uzasno furstrirala vrata.



Rijetko kad se vide ovako lose slozena vrata. Da taj dio nisu mogli bolje izdizajnirat da nema tog ostrog kuta. Kuzio bi da je gore frameless staklo, ali ovako, katastrofa. Poogotovo ako se izlazi/ulazi negdje gdje nema previse prostora za otvoriti vrata. Majca/jakna easy zapnu sa to smece.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 09:44   #56412
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Wolv, molim te nemoj bogohulit
Utvrdili smo da se škoda za tu lovu ne uzima. Eventualno ako je besplatna, onda se isplati.
Evo mog prijedloga u duhu foruma:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...e-326ea37549b6

Nakon sto se poplacaju davanja ostane i za cevape a bogami je i selo zadovoljno
Si siguran da ostane za ćevape? Unos ti je cca 25000kn+rega.
Tak da neće ostati ništa od buđeta
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 10:02   #56413
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,016
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Univerzalan odgovor na sva takva pitanja je Skoda Octavia
A ništa, onda bude škoda karavanka
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 10:20   #56414
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Si siguran da ostane za ćevape? Unos ti je cca 25000kn+rega.
Tak da neće ostati ništa od buđeta
Hehe...onda nista od cevapa a selo ostaje zadovoljno
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 10:30   #56415
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,859
To je na kraju i jedino bitno
Ako i nakon 10 zdravomarija prije unosa kola zafali para za nedajbozegluhobilo neki servis, uzmes malo od djecjeg doplatka i jos malo dodas od onoga sto si prekjucer digo na kladusi i opet prst u uho - selo to niti ne mora znati
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 10:31   #56416
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
a ako ništa drugo, imaš pun imenik frendova koji ti mogu uletjeti s 200kn do utorka, a najkasnije do vikenda
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 10:51   #56417
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,116
Hahahahaha. Djecji doplatak i frendovi s 200 kuna. Epic.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 11:03   #56418
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Hahahahaha. Djecji doplatak i frendovi s 200 kuna. Epic.
Takvi i nece Skode
Znam jednog koji nema prebite kune, duzan je "cijelom gradu", pljuje po BMWima koji nemaju M paket, vozio je Octaviju (novu) iz rent a cara, popljuvao je je zestoko i sad vozi C klasu iz rent a cara i prica da je prodao prosli auto i kupio novi.

Rvatski mentalitet mojeg malog mista.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 12:43   #56419
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Tko plaća te silne rentacare?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 13:12   #56420
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Placaju ih ovi sto ovako komentiraju ovakve gluposti i sto tvrde da cijela dijaspora pere babama guzice i rade na bausteli.
Ja stvarno ne mogu shvatiti ozbiljno nekoga tko mi tvrdi da ce radije kupiti Skodu Octaviu nego BMW 5 ako si ga moze bez problema priustiti. Pa to je isto kao da kazes da ces radije pojesti burger u Macdonaldsu nego biftek u restoranu jer eto biftek jedu oni sto se kurce.
Ali ok, ne vrijedi se upustati u takve rasprave. Svjestan sam toga

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 13:30   #56421
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Tko plaća te silne rentacare?
Klijenti ponzijeve sheme, a dobri auti iz rentacara su bitni da ekipa popuši fore oko te ponzijeve sheme.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 13:35   #56422
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Klijenti ponzijeve sheme, a dobri auti iz rentacara su bitni da ekipa popuši fore oko te ponzijeve sheme.
A očito mu uspijeva, ako mu po Ponzijevoj shemi to netko plaća. Nije ni on onda tako blesav. Vozi nove aute, klijenti mu plaćaju i još s autima koje oni plaćaju on privlači klijente?
Lik je kralj, ne budala.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 13:35   #56423
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Klijenti ponzijeve sheme, a dobri auti iz rentacara su bitni da ekipa popuši fore oko te ponzijeve sheme.
Slaba šema ako nema prebite pare i dužan cijelom gradu.

Pa zašto bi netko morao kupiti bmw da ima neki iznos koji je dovoljan da se takav auto kupi.
Ja prvi nebi nikad.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 13:52   #56424
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A očito mu uspijeva, ako mu po Ponzijevoj shemi to netko plaća. Nije ni on onda tako blesav. Vozi nove aute, klijenti mu plaćaju i još s autima koje oni plaćaju on privlači klijente?
Lik je kralj, ne budala.
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Slaba šema ako nema prebite pare i dužan cijelom gradu.

Pa zašto bi netko morao kupiti bmw da ima neki iznos koji je dovoljan da se takav auto kupi.
Ja prvi nebi nikad.
Lowrider ga je bolje skužio, šema mu ne ide više dobro, išla je, ali je prestao ljudima isplaćivati "dividende" i vraćat pare, pa posuđuje da vrati i da plati troškove života... Uglavnom ovo je predaleko otišlo, ne da mi se o njemu pričati, samo sam ga dao primjer kao čovjeka kojem je BMW bez M paketa sranje, Octavia je sranje, a on sam nema prebite pare, iako se kurči da ima milione.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Placaju ih ovi sto ovako komentiraju ovakve gluposti i sto tvrde da cijela dijaspora pere babama guzice i rade na bausteli.
Ja stvarno ne mogu shvatiti ozbiljno nekoga tko mi tvrdi da ce radije kupiti Skodu Octaviu nego BMW 5 ako si ga moze bez problema priustiti. Pa to je isto kao da kazes da ces radije pojesti burger u Macdonaldsu nego biftek u restoranu jer eto biftek jedu oni sto se kurce.
Ali ok, ne vrijedi se upustati u takve rasprave. Svjestan sam toga

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
Kupit BMW-a i "moć si ga priuštit" nije isto. Bio je jednom jedan nogomenti manager, online, hattrick, imao si tamo Divine igrače (20/20 ocjena), i mnogi su ih mogli kupiti, ali jako rijetki su si ih mogli priuštiti (plaća).

Kao drugo, ako netko ima milione, zašto bi morao kupovati BMW-e, Mercedese, Audije, Astone... ? Doslovce znam ljude kojima puca K za auto i imaju tonu para, a voze Peugeota. Vjerojatno ih ima i koji voze Škodu.

To što ih ti ne možeš shvatiti, apsolutno nije njihova briga. Siguran sam da postoji i puno ljudi koji ne bi mogli shvatiti neke tvoje želje ili ne želje. Možda netko ne može shvatiti zašto ti voliš nogomet i zašto bi išao na gostovanja i trošio vrijeme (ako ideš) ili na skakanje padobranom, paraglding, karting, whatever...

Procjenio sam da imaš dovoljno godina da bi morao znati da nemaju svi ljudi iste preference.

Iako se ja generalno slažem s tobom. Svatko tko je odradio put od barem 300km u premium autu, zna za šta su oni rađeni.

Volvo, Merc, BMW, valjda i Audi (nisam ga dovoljno vozio, samo po gradu), su napravljeni na max udobnost na dugim putovanjima, počevši od sjedala.

Ja imam Golfića sa "top" sjedalima, ona Ergoactive, imaju i masažu... tvrda su za popizdit na dugim putovanjima i nakon nekih 2h već me lagano živciraju. Da moram vozit 600km (a budem uskoro, pa vam mogu javit), brijem da bi popizdio.

Kad sam isti taj put vozio sa Merc C klasom sam se preporodio i shvatio zašto ljudi daju te pare za Merca. Odradio put od 300km tamo i nazad u jednom danu bez da sam osjetio. S Golfom sam isto odrađivao taj put u jednom danu, ali bi osjetio posljedice tog putovanja.

S BMW-om 5-ca G30 nisam bio toliko oduševljen kao s Mercom, ali nebo i zemlja u odnosu na Golfa.
S Volvom (S60) sam išao na put od 700km u jednom komadu, isto nikakvih problema, osim što mi ga bilo muka vozit (120ks, a jako težak prednji kraj), ali da je bio D3 ili D4 to bi bila duga priča, svejedno se nisam umorio.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 13:54   #56425
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Slaba šema ako nema prebite pare i dužan cijelom gradu.



Pa zašto bi netko morao kupiti bmw da ima neki iznos koji je dovoljan da se takav auto kupi.

Ja prvi nebi nikad.
Ako sam te dobro dešifrirao šta želiš reći, pitaš se zašto bi netko sa zadnjim novcima kupio BMW? To si u pravu, takvi su budale, ali su budale i oni koji kupe Škodu zadnjim novcima. Marka auta nema veze sa time, zar ne?

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Lowrider ga je bolje skužio, šema mu ne ide više dobro, išla je, ali je prestao ljudima isplaćivati "dividende" i vraćat pare, pa posuđuje da vrati i da plati troškove života... Uglavnom ovo je predaleko otišlo, ne da mi se o njemu pričati, samo sam ga dao primjer kao čovjeka kojem je BMW bez M paketa sranje, Octavia je sranje, a on sam nema prebite pare, iako se kurči da ima milione.







Kupit BMW-a i "moć si ga priuštit" nije isto. Bio je jednom jedan nogomenti manager, online, hattrick, imao si tamo Divine igrače (20/20 ocjena), i mnogi su ih mogli kupiti, ali jako rijetki su si ih mogli priuštiti (plaća).



Kao drugo, ako netko ima milione, zašto bi morao kupovati BMW-e, Mercedese, Audije, Astone... ? Doslovce znam ljude kojima puca K za auto i imaju tonu para, a voze Peugeota. Vjerojatno ih ima i koji voze Škodu.



To što ih ti ne možeš shvatiti, apsolutno nije njihova briga. Siguran sam da postoji i puno ljudi koji ne bi mogli shvatiti neke tvoje želje ili ne želje. Možda netko ne može shvatiti zašto ti voliš nogomet i zašto bi išao na gostovanja i trošio vrijeme (ako ideš) ili na skakanje padobranom, paraglding, karting, whatever...



Procjenio sam da imaš dovoljno godina da bi morao znati da nemaju svi ljudi iste preference.



Iako se ja generalno slažem s tobom. Svatko tko je odradio put od barem 300km u premium autu, zna za šta su oni rađeni.



Volvo, Merc, BMW, valjda i Audi (nisam ga dovoljno vozio, samo po gradu), su napravljeni na max udobnost na dugim putovanjima, počevši od sjedala.



Ja imam Golfića sa "top" sjedalima, ona Ergoactive, imaju i masažu... tvrda su za popizdit na dugim putovanjima i nakon nekih 2h već me lagano živciraju. Da moram vozit 600km (a budem uskoro, pa vam mogu javit), brijem da bi popizdio.



Kad sam isti taj put vozio sa Merc C klasom sam se preporodio i shvatio zašto ljudi daju te pare za Merca. Odradio put od 300km tamo i nazad u jednom danu bez da sam osjetio. S Golfom sam isto odrađivao taj put u jednom danu, ali bi osjetio posljedice tog putovanja.



S BMW-om 5-ca G30 nisam bio toliko oduševljen kao s Mercom, ali nebo i zemlja u odnosu na Golfa.

S Volvom (S60) sam išao na put od 700km u jednom komadu, isto nikakvih problema, osim što mi ga bilo muka vozit (120ks, a jako težak prednji kraj), ali da je bio D3 ili D4 to bi bila duga priča, svejedno se nisam umorio.
Ne volim nogomet, ali razumijemo se.
Koliko sam skuzio, na ovoj temi se okupljaju ljubitelji automobila, pa ti tamo neki milijarderi koji voze Fiate ne vjerujem da dolaze tu komentirati

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 16:06   #56426
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Po meni, najveci faktor u kupovini auta je psiha. Onda potreba. Opce poznato je da pola balkana kupuje auto koji mu ne treba ali ga zeli. Netko iz gusta netko "za raju". Ja kupujem auto iz potrebe i da sada uzimam auto kupio bih E klasu ili BMW 5. Zato jer zimi vozim duge relacije i uz Citroen C5 X7 kojeg imam, naudobniji mi je Merc E i Audi 6 pa nakon toga BMW 5. Ta tri mi uz udobnost nude tišinu na autocesti, premium materijale i puno prostora što u kabini što u gepeku. Ima naravno automobila s više mjesta, mozda Škoda Superb, ali nema mi udobnost Merca E. Doduse nisam vozio Superba, vozio sam se u njemu 30km, ali vec u startu se vidi da nije ta udobnost. Passat necu ni spominjat, leđa su me boljela 2 dana nakon što sam odradio Rovinj- Beč u komadu. Ali ima mjesta i veliki gepek. Svaki ima neki plus i minus i bitno je da odabereš sta ti je bitno kod automobila prije kupnje. I naravno, može li tvoj budžet izdržati to što želiš. Ako nešto baš trebaš (ili ludo želiš) snaći ćeš se za troškove bar neko vrijeme dok ti ne dosadi.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 24.08.2021. u 19:31.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 16:31   #56427
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,854
Isto tako nekad je razina opreme , ti tip sjedala, razlika nebo i zemlja udobnosti istog auta.

Passat neki osnovni od kuma i Passat highline od mog starog su isto godište a udobnost je je jako velika razlika
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 16:38   #56428
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 563
Čitajući ove komentare, ja sa svojim hyundaijem mogu bit prezadovoljan radim 35 tkm godišnje i uživam u vožnji svakog trenutka
Od opreme mi fale ventilirana sjedala (toplogrozan sam i mrzim ljetne vručine, sve iznad 30).

Znam u danu napravit 400km i da uživam u svakom trenu vožnje.

A sram me reć kolko sam ga platio. Razumijem da je to jedan od boljih hyundaia u to vrijeme, al vidim da se tu priča o bmw, audi i mercedesima kao vrh vrhova.

Dal je itko od vas isprobao novu sonatu ili bude možda imao priliku isprobati (ne prodaje se u eu, al u srbiji da)?
Ako da, da mi javi doživljaj..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 18:03   #56429
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Hyundai i Kia prave vrhunske aute u zadnjih 10ak godina. Meni se Santa Fe i Sorento jos uvijek opasno svidjaju iako kvalitet materijala nije na razini onoga u X5 ili GLE.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 19:16   #56430
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,964
Vjerujem da im i cijena nije na razini x5 i gle 😁
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na