Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2017., 20:51   #511
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ovaj VIP ZTE router je smeće. Brzina mi je pala za 50% i tako je stabilna već dva tjedna, neovisno o dobu dana, opterećenju itd., nije mi se dalo s time gnjaviti. Danas izmjerio brzinu, isto. Restartam ZTE, brzina se vrati natrag na normalu :-)
Izmjerio sam s onim 3wg watchom, isti parametri, isti CellID, isti postotak, sve isto, čak nakon restarta isti i vanjski IP.
Ima kakva shema da ga u cronu s linux mašine restartam povremeno, neki URL, nešto?
Telnet i SSH konekcije naravno ne prihvaća :-)
Zovem frenda par km dalje, njegov je na drugom odašiljaču i ista priča, nakon reboota, skočila brzina za duplo.

baš sam primjetio da mi se sad brzina vrti oko 30 a prije išla preko 52...
<mytubeelement id="myTubeRelayElementToPage" event="preferencesUpdated" data="{&quot;bundle&quot;:{&quot;label_delimitor&quot;:&quot;:&quot;,&quot;percentage&quot;:&quot;%&quot;,&quot;smart_buffer&quot;:&quot;Smart Buffer&quot;,&quot;start_playing_when_buffered&quot;:&quot;Start playing when buffered&quot;,&quot;sound&quot;:&quot;Sound&quot;,&quot;desktop_notification&quot;:&quot;Desktop Notification&quot;,&quot;continuation_on_next_line&quot;:&quot;-&quot;,&quot;loop&quot;:&quot;Loop&quot;,&quot;only_notify&quot;:&quot;Only Notify&quot;,&quot;estimated_time&quot;:&quot;Estimated Time&quot;,&quot;global_preferences&quot;:&quot;Global Preferences&quot;,&quot;no_notification_supported_on_your_browser&quot;:&quot;No notification style supported on your browser version&quot;,&quot;video_buffered&quot;:&quot;Video Buffered&quot;,&quot;buffered&quot;:&quot;Buffered&quot;,&quot;hyphen&quot;:&quot;-&quot;,&quot;buffered_message&quot;:&quot;The video has been buffered as requested and is ready to play.&quot;,&quot;not_supported&quot;:&quot;Not Supported&quot;,&quot;on&quot;:&quot;On&quot;,&quot;off&quot;:&quot;Off&quot;,&quot;click_to_enable_for_this_site&quot;:&quot;Click to enable for this site&quot;,&quot;desktop_notification_denied&quot;:&quot;You have denied permission for desktop notification for this site&quot;,&quot;notification_status_delimitor&quot;:&quot;;&quot;,&quot;error&quot;:&quot;Error&quot;,&quot;adblock_interferance_message&quot;:&quot;Adblock (or similar extension) is known to interfere with SmartVideo. Please add this url to adblock whitelist.&quot;,&quot;calculating&quot;:&quot;Calculating&quot;,&quot;waiting&quot;:&quot;Waiting&quot;,&quot;will_start_buffering_when_initialized&quot;:&quot;Will start buffering when initialized&quot;,&quot;will_start_playing_when_initialized&quot;:&quot;Will start playing when initialized&quot;,&quot;completed&quot;:&quot;Completed&quot;,&quot;buffering_stalled&quot;:&quot;Buffering is stalled. Will stop.&quot;,&quot;stopped&quot;:&quot;Stopped&quot;,&quot;hr&quot;:&quot;Hr&quot;,&quot;min&quot;:&quot;Min&quot;,&quot;sec&quot;:&quot;Sec&quot;,&quot;any_moment&quot;:&quot;Any Moment&quot;,&quot;popup_donate_to&quot;:&quot;Donate to&quot;,&quot;extension_id&quot;:null},&quot;prefs&quot;:{&quot;desktopNotification&quot;:true,&quot;soundNotification&quot;:true,&quot;logLevel&quot;:0,&quot;enable&quot;:true,&quot;loop&quot;:false,&quot;hidePopup&quot;:false,&quot;autoPlay&quot;:false,&quot;autoBuffer&quot;:false,&quot;autoPlayOnBuffer&quot;:false,&quot;autoPlayOnBufferPercentage&quot;:42,&quot;autoPlayOnSmartBuffer&quot;:true,&quot;quality&quot;:&quot;hd720&quot;,&quot;fshd&quot;:false,&quot;onlyNotification&quot;:false,&quot;enableFullScreen&quot;:true,&quot;saveBandwidth&quot;:false,&quot;hideAnnotations&quot;:false,&quot;turnOffPagedBuffering&quot;:false}}"></mytubeelement><mytubeelement id="myTubeRelayElementToTab" event="relayPrefs" data="{&quot;loadBundle&quot;:true}"></mytubeelement>
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 21:57   #512
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 255
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ovaj VIP ZTE router je smeće. Brzina mi je pala za 50% i tako je stabilna već dva tjedna, neovisno o dobu dana, opterećenju itd., nije mi se dalo s time gnjaviti. Danas izmjerio brzinu, isto. Restartam ZTE, brzina se vrati natrag na normalu :-)
Izmjerio sam s onim 3wg watchom, isti parametri, isti CellID, isti postotak, sve isto, čak nakon restarta isti i vanjski IP.
Ima kakva shema da ga u cronu s linux mašine restartam povremeno, neki URL, nešto?
Telnet i SSH konekcije naravno ne prihvaća :-)
Zovem frenda par km dalje, njegov je na drugom odašiljaču i ista priča, nakon reboota, skočila brzina za duplo.
Da li si samo ugasio/upalio ruter (ponovno pokretanje), ili si radio reboot-resetiranje (vraćanje na tvorničke postavke) ?
selk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2017., 06:27   #513
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,013
Običan reboot iz njegovog sučelja.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 19:02   #514
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Zadnji dan u ovom mjesecu, potrošnja prvi put dosad danas /31.03/ mi prešla 100 gb. Učinio sam to namjerno da vidim kada budu turisti na brzini 1/1 mbps kako će to ići. Obavijestila me sekretarica /automat/ od vipa da sam prešao 100 gb. Čak i "ona stvar" radi na toj brzini ali iptv ne, tako i tako to gledam samo ja. Bit će im sasvim dovoljno za poslati/primiti koji e-mail, WhatsApp, viber, surfati - ali film si neće moći pogledati. To će biti za one u zadnjem tjednu mjeseca, ovim drugima prije mislim da će biti dovoljna potrošnja pola vip-ovog rezervoara /50 gb/, meni je dosta ona druga polovica.

www.speedtest.net/my-result/a/2749239767
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 01:30   #515
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,680
Net za apartmane

Da ne otvaram novu temu, povezano je sa mobilnim netom za pokući

Malo gledam što uzeti za apartmane, gdje nema parice/adsl/vdsl

U prosjeku boravi 12-15 ljudi u kuci (preko ljeta,preko zime nema nikoga)
Mislim da je 100Gb malo za 30 dana
Naletih na ovo https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
7 dana 4G flat 80kn
Znači misečno cca 350kn
Apartmani puni 3 miseca , izadje 1050kn
Ruter jednokratno nabavim za 500kn (koliko vidim router moze automatski slat sms svako 7 dana, al nisam siguran? )

A homebox turbo je 150kn, jel treba ugovorna obveza?
tj svih 12/24 miseci placat?

Prva opcija mi zvuči bolje, al malo kompliciranije, pogotovo oko slanja sms svako 7 dana. Jel neko zna dali se može to preko appa od tcoma ili preko weba?
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 02:07   #516
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Da ne otvaram novu temu, povezano je sa mobilnim netom za pokući

Malo gledam što uzeti za apartmane, gdje nema parice/adsl/vdsl

U prosjeku boravi 12-15 ljudi u kuci (preko ljeta,preko zime nema nikoga)
Mislim da je 100Gb malo za 30 dana
Naletih na ovo https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
7 dana 4G flat 80kn
Znači misečno cca 350kn
Apartmani puni 3 miseca , izadje 1050kn
Ruter jednokratno nabavim za 500kn (koliko vidim router moze automatski slat sms svako 7 dana, al nisam siguran? )

A homebox turbo je 150kn, jel treba ugovorna obveza?
tj svih 12/24 miseci placat?

Prva opcija mi zvuči bolje, al malo kompliciranije, pogotovo oko slanja sms svako 7 dana. Jel neko zna dali se može to preko appa od tcoma ili preko weba?
Možeš se registrirat na mojT portal, dodati broj u svoj profil preko kojeg ćeš kupovati taj net i sam obnavljati svakih 7 dana klikanjem po aplikaciji.
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2017., 08:05   #517
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Obnova je automatska ak ima dovoljno love na racunu
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2017., 22:23   #518
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,013
Evo možda još nekome zatreba, kako rebootati ZTE MF283+ preko skripte.
Ovo je za curl, ima i windows verzija lako se nađe na netu.

Code:
curl -s -m 3 -d "goformId=LOGIN&password=moj_pass_hash" -e "http://192.168.1.10/index.html" "http://192.168.1.10/goform/goform_set_cmd_process"
curl -s -m 3 -d "goformId=REBOOT_DEVICE" -e "http://192.168.1.10/index.html" http://192.168.1.10/goform/goform_set_cmd_process
Samo treba promijeniti IP routera i umjesto moj_pass_hash ubaciti ono što ste posnifali preko npr. inspect element iz browsera
Možda bi se dalo i elegantnije napisati, ali za početak je ok, sad to lijepo ide u cron i jednom tjedno ili češće reboot radi onog primijećenog pada brzine veze nakon par dana.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	login_post_mozilla.png‎
Views:	264
Size:	19.0 kB
ID:	17848  
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 17:50   #519
jura249
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 4
Pozdrav ekipa,danas su mi uključili homebox turbo,zanima me kakvi su vasi dojmovi,da li vam izdrži cijeli mjesec? Ja sam ga danas koristio 2-3 sata,skinuo sam oko 1gb preko torrenta a ostalo je bilo samo speed test i jedan video na youtube-u,i evo sad pogledam u ruter i pise potroseno 5gb cini mi se malo previse u tako kratkom vremenu.Brzina nije loša 50/25.

EDIT(nakon daljnjeg testiranja shvatio sam da jedan test brzine interneta na stranici http://www.speedtest.net potroši oko 120mb,a ja sam ih danas odradio puno dok sam tražio pravo mjesto za ruter,mislim da je zbog toga potrošnja ogromna)

Zadnje izmijenjeno od: jura249. 05.04.2017. u 18:15.
jura249 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 13:00   #520
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 255
Naišao sam na odašiljač-lokaciju s kojeg primam 4g signal na homeboxu, evo uslikao sam kako to izgleda. Samo ne znam jel su te čelije na onome velikom širokom stubu, ili na onima malima stubovima pokraj, ima 3 manja ne znam za što su oni.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	vip bazna stanica.jpg‎
Views:	289
Size:	352.0 kB
ID:	17864  
selk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2017., 10:21   #521
Mladenovic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zabok
Postovi: 6
Poštovani, uzeo sam vip homebox turbo. Živim na rubnim dijelovina brzina mi je od 3 do 25 mbps downloada s tim da sam stavio modem na tavan na najvišu točku. Molio bih vas savjet koje antene mi dodatne preporučujete vanjske ili unutarnje koje bi lovile bolji signal.. Hvala unaprijed!
Mladenovic je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2017., 13:32   #522
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Svi nesto nose na tavan Mada sam prije isprobao tavan, ljep je dan i reko ajd idem opet malo mrdati no ovog puta sam sa jednom stap antenom.

Evo 2 mjerenja sacuvao ss.



U kuci je 60/30 sada recimo... Evo setup kako je izgledao



Inace na toj gredi nisam prije probao, jesam na prozoru i tamo je signal slabiji, oko -67/68 pa mi nije ni palo na pamet prije stavljati na gredu kada je zid.

Ispod 80Mbps uglavnom s tog mjesta ne ide ali nema potrebe da ga radi toga drzim na tavanu, po noci kada je flat, 80Mbps dobijem i iz kuce a preko dana ne vidim sto bi mi trebalo brze od ~60Mbps.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2017., 15:39   #523
Mladenovic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zabok
Postovi: 6
Poštovani našao sam neke antene na e bayu pa me zanima dali bi bile u redu da ih naručin, koja od ovih bi bila bolja za vipov homebox?

http://www.ebay.com/itm/122183831864?redirect=mobile

http://www.ebay.com/itm/4G-LTE-Dual-...257Ciid%253A33
Mladenovic je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2017., 16:52   #524
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,854
@silver_tip jesu ti ikada odgovorili iz vipa vezano za antene i konektore ? I mrzim te lol. Meni brzina pala na 18 / 26

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2017., 18:28   #525
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Mladenovic Pregled postova
koja od ovih bi bila bolja za vipov homebox?
Nijedna, to su sve igracke, zali boze para...

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
@silver_tip jesu ti ikada odgovorili iz vipa vezano za antene i konektore ? I mrzim te lol. Meni brzina pala na 18 / 26
Ne, mulavitis/grbavitis od strane vip-a. Dali su ti konektori za prihvat antena direkt za 3G/LTE modem ili su direktni prihvat za WiFi u MIMO nacinu rada ostaje i dalje vrlo nejasno.

Kad i ako nabavim uredjaj a da nije 500kn bice jasnije kad ga raskupusam ko svinjce na klanju, no 500kn ne dam za taj hoby.

Utjecaja nekoga imaju ali ne onako kako bi to trebalo biti, pogotovo je nejasno zasto je sa 2 recimo stap antene ili njihovim lopatama prijem
gori vs jedna stap ili lopata sa desne strane iskljucivo gledajuci od naprijed modem.

Jedna ljevo ili 2 odjednom ne daju tako dobar rezultat kao samo jedna se desne strane, to je ono sto sam za sada utvrdio testiranjem.

Jedna napomena da tko god isprobava sa tim stap antenama od routera, one su SMA zenski prihvat dakle nemaju PIN koji strsi kao na vip-ovim
lopatama jer takav pin nalazi se na ulazu za prihvat antene na routeru kakvom. Treba uzeti od koaksilnog kabla za tv srednju bakrenu zicu u duljini 14mm
te istu ugurati u stap antenu, ide malo teze ali ide i nece se sama iscupati jer konektor kod vip routera ili bilo kojega drugoga sa prihvatom sma muskog
konektora/antene je izveden tako da se "stipaljka" unutra siri na prolaz PIN-a / zice.




@buljaka

Razlistalo se drvece, palo je i meni preko dana na 60Mbps sa 70Mbps... to je bilo ocekivano. Takodjer nocu sam vukao po 84/85Mbps a sada jedva dobaci 80Mbps.
Pa evo, renatam ti ja svoj tavan Dobis zapravo za djabe, sam moras uzet 5GHz WiFi opremu za link do svoje kuce, naravno jedan LAN izlaz od tvog routera ide kod mene u komp
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2017., 20:55   #526
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,112
Citiraj:
Autor Mladenovic Pregled postova
Poštovani našao sam neke antene na e bayu pa me zanima dali bi bile u redu da ih naručin, koja od ovih bi bila bolja za vipov homebox?

http://www.ebay.com/itm/122183831864?redirect=mobile

http://www.ebay.com/itm/4G-LTE-Dual-...257Ciid%253A33
Ni u ludilu bacat novce za te i takve prevarantske uratke!!!

Navedeni gain "Gain: 35 dBi" je uvreda zdravom razumu i svatko tko vjeruje tom podatku treba kupit takvu antenu za izljecenje


Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2017., 21:21   #527
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,680
Može par linkova za antene koje stvarno valjaju i rade (vanjske)?
Treba mi za TP-Link TL-MR6400 http://www.tp-link.com/sa/products/d...TL-MR6400.html , tj netreba mi još,al moguće da će trebati, kad odem na lokaciju i testiram brzine. Taj router ima svoje dvi antene.

Ebay/aliexpress
SMA
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2017., 23:01   #528
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 255
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
@silver_tip jesu ti ikada odgovorili iz vipa vezano za antene i konektore ? I mrzim te lol. Meni brzina pala na 18 / 26

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Napravi restart rutera, vrati na tvorničke postavke, pa će ti se brzina ponovo vratiti na normalu.
selk je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2017., 23:47   #529
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,112
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Jedna napomena da tko god isprobava sa tim stap antenama od routera, one su SMA zenski prihvat dakle nemaju PIN koji strsi kao na vip-ovim lopatama
Uvrijezeno je da se za GSM/UMTS/LTE uredjaje koriste SMA konektori, a za WiFi uredjaje RPSMA konektori, pa ti sad vidi ...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2017., 23:53   #530
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,112
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Može par linkova za antene koje stvarno valjaju i rade (vanjske)
S ovima ne mozes fulat, ako se radi o otvorenom prostoru. Ako je lokacija unutar gradskog prostora, onda su najbolje ovakve
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 00:39   #531
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Uvrijezeno je da se za GSM/UMTS/LTE uredjaje koriste SMA konektori, a za WiFi uredjaje RPSMA konektori, pa ti sad vidi ...
Pa da... ajde ti volis filozofirati pa vidi ...


Evo pogledaj sliku, kolega predlozio TL-MR6400 pa pogledaj unutarnji ustroj pcb-a i kako ide sa konektora na GSM modem.





Vidis i sam, cista veza izmedju konektora i modema. Pogledaj sad pcb ovog vipovog djubreta MF







Pod prepostavkom da je kod MF u MPCIe isto modem cemu ovi dodatni pcb vodovi koji vode iz konektora ? Iz oba konektora za prihvat antena vode po 2 voda.
Na desnom konektoru vod ide prema unutarnjoj WiFi anteni, ljevi vodi prema "kocki" na pcb-u sto bi mogla biti druga unutarnja pcb WiFi antena.

Ono sto ja iz slike mogu zakljuciti jedino da je ovaj MF neki MIX tj. da kakve god antene bile prikopcane ne sluze iskljucivo za WiFi ili GSM
modem a to bi i objasnilo sulude rezultate i status signala sa vipovim lopatama.

Bilo bi zanimljivo vidjeti kakav je signal direktnim prikljucivanjem antena na MPCIe modem, ovaj MF definitivno nesto mixa, mislim cemu dodatni vodovi sa konektora ?
Pogotovo sto se na ljevom vidi da je vod razdvojen od voda za MPCIe.

Inace lakse slikom objasniti kakva stap antena treba za ovaj MF.





Ako imate ljevu antenu onda u rupicu zica da bude ko desna
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 01:53   #532
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
S ovima ne mozes fulat, ako se radi o otvorenom prostoru. Ako je lokacija unutar gradskog prostora, onda su najbolje ovakve
Hvala. Mislim da bih mogao dobiti čak i optičku vidljivost direktno na repetitor ako antenu stavim na krov. Nije gradski prostor, jako slabo naseljeni otok. Udaljenost do repetitora cca 5km zračne linije
Ova prva me zanima,nije skupa, 60 eur...ova druge je već van ikakvog buđeta.
10m kabela mi je sasvim dosta.
Di ima u nas kupit ovu Iskrinu? Nemogu nać na guglu.
I koliko je to bolje od ove dvi antenice sta su sad na routeru. Onako laički
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 11:58   #533
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,112
Imas ih na Njuskalu i ovdje, ali pazi, samo ako ih kupis iz Slovenije (sa gornjeg linka) dobijes i potrebne kablove i konektore i najvaznije kutne limove za pravilnu MIMO monzazu.

Laicki receno, bar 10 puta su jace/bolje od postojecih
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 12:02   #534
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,112
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa da... ajde ti volis filozofirati pa vidi ...
Tnx, nebi_se_stel_mesat
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 17:36   #535
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 255
Ona gore na linku od Kermana nije P56 kao ona iz Slovenije, ova dolje na linku je P56 i pokriva frek. pojas od 790 do 2700MHz
http://www.kerman.hr/index.php?optio...5420&Itemid=64
Piše da se dobije kabal i SMA konektori.
selk je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 18:14   #536
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Kabel i konektori su u kompletu na slo anteni Iskra p56 i instalirani su na samoj anteni, preostaje ti samo da je zašarafiš na ZTE modem, učvrstiš za stup i naravno okreneš di treba.

https://www.4g-antennit.fi/product/3...in-kaapeleilla
Antena je ista kao na ovom linku iznad:
Ova od kermana nije takva, mala je razlika /post od selka/.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 11.04.2017. u 12:53.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 21:38   #537
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Ova od kermana nije takva, mala je razlika /post od selka/.
Šta nije isto? Ne kužim... Obe su P-56 sa SMA konektorom i 10m kabelom

Jedino je kolega Prezime stavio link od Kermana s drugom antenom, ovaj link od selk je ista kao i ova
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 06:27   #538
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
dhalan - razlika je u tome što nije isti raspored članaka i drugi je konektor.
Ova antena na linku od Selka a o kojoj vi govorite ima naziv LTE/UMTS Iskra P-56/TS9.
Ja govorim o anteni Iskra P-56 UNICOM MIMO.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 11.04.2017. u 07:46.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 18:06   #539
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
dhalan - razlika je u tome što nije isti raspored članaka i drugi je konektor.
Ova antena na linku od Selka a o kojoj vi govorite ima naziv LTE/UMTS Iskra P-56/TS9.
Ja govorim o anteni Iskra P-56 UNICOM MIMO.
Malo bolje pogledaj link
http://www.kerman.hr/index.php?optio...5420&Itemid=64
nigdje ne piše TS9
"Priključni kabel: 50ohma, dužine 10m, SMA konektor"
iste su i specifikacije i slike

Jeste uzemljili antene? Kako?

i da... kako napravit ovaj kut od 45? nije došlo ništa uz antenu...
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 20:20   #540
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Dal još nekome nakon što upali acestream/torrent ne radi uopće otvaranje stranica u browseru i općenito internet preko wifija na mobitelu?

Brzina za acestream je ograničena na 6/6 MBIT.

Tako da mu do 50 MBITA ostaje ohoho mjesta.
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na