Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2013., 22:52   #511
sYsT3m
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Ankum
Postovi: 161
sYsT3m je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 08:56   #512
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,901
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Alphu će dobiti samo steameri i YouTubeeri, Lewis, Frankie, Lirik, Sacriel i slični.
Obični smrtnici vjerovatno neće prismrditi ni beti.
Prije zime ništa.
Kako se čini, prismrdit ćemo alphi u šestom.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2013., 20:56   #513
sYsT3m
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Ankum
Postovi: 161
jel probao tko DayZero?

samo cu reci da zombiji moraju tako izgledati u dayzu... u 20 min igranja, potrosio sam 10 painkillera isto tolko zavoja ako ne i vise... ne sponaju se tako da krecu iz zgrada, vec se na rubu naselja sponaju, i ima ih svugdje te se takodjer sponaju u zgradama, ne zapinju vise u drvecu, pa im nemozes pobjeci, al u zgradama su i dalje spori.

naglasak je vise na prezivljavanje a manje na PVP, neki PVP u elektru mislim da nema sanse...
sYsT3m je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 21:26   #514
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Kako se čini, prismrdit ćemo alphi u šestom.

Ne znam, meni se čini da su to nebuloze.

Pazi, to govori isti lik koji se kunio u izlazak standalonea u 12. mjesecu prošle godine.

Iz svih intervjua se vidi da igra nije pohvatala ni konce oko same mehanike osnovnih stvari u igri, a ni Halla nije bilo mjesec dana dok se pentrao na Mt. Everest.

Prije će bit da lik još bulazni od nedostatka kisika.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 22:03   #515
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,901
Jao ajde bre, zvučiš ko da je smak svijeta šta se netko zajebao s deadlineom. Radim ko developer u firmi, i vjeruj mi, klijente i korisnike manje muči zaje_an deadline, a puno više loš proizvod. Kad izbaciš nešto što radi i valja, svi zaborave zaje_an deadline. A loš proizvod košta puno više. Imaš friški primjer od prije nekoliko mjeseci, također ima Z u imenu.

Everest - nije ga bilo skoro 2 mjeseca. I svejedno, i ti bi da možeš na njegovom mjestu. Ja znam da ja ne bi ni sekunde razmišljao.

Iz twitter i reddit postova vidim da imaju working alpha build koji se deploya sa Steama, gotovu server/client mmo arhitekturu (što je najveći dio posla, zapravo), i working server koji igra/testira 50ak ljudi.

Bleh, ne da mi se nabrajat, sve smo rekli već. Alpha će biti otvorena za javnost za kojih mjesec dana po pričanju, pa ćemo znat ko tu kog j..e.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 21:46   #516
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Meh, stvarno me ne zanima previše standalone, dok imamo ovakav fenomenalan mod.


One does not simply kill PointDexter:





Osveta je brza
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 22:07   #517
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Aj kad si ti već stavio, mogao bi i ja

__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 00:26   #518
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,294
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Meh, stvarno me ne zanima previše standalone, dok imamo ovakav fenomenalan mod.


One does not simply kill PointDexter:





Osveta je brza

daj jel ovaj sta pere s tobom i prica na pocetku ROX?
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 10:39   #519
sYsT3m
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Ankum
Postovi: 161
sYsT3m je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 15:12   #520
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
nitko ne spominje ovu leakanu prealphu koja s emoze skinut?

doduse nije ni cudno da se nis ne pise, kad nije vrijedno spomena
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2013., 15:33   #521
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Stari build sa starim inventorijem, sve sto smo vidjeli iz tadasnjih video clipova. Ne isplati se skidat. Al' svejedno, osjeti se da je igra kombinacija ARMA 2, ToH i ARMA 3. Najvaznije je da se nova MMO arhitektura pokazala uspjesnom u zadnjem testiranju i sad se ceka samo dodatni sadrzaj za alphu. Uz novi inventorij, naglasak na prezivljavanje i tisuce zombija koje spawna sami server na pocetku, DayZ bi mogao opet biti DayZ
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 17:50   #522
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
daj jel ovaj sta pere s tobom i prica na pocetku ROX?
Ha? Tko?
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 14:36   #523
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,294
nista nista krivo san skuzia

u novom patchu mi se ne svida ovaj dnevnik, bolji je bia status monitor i cao...

dobro mi je sta su zombiji agresivniji, tj teze ih se rijesit i sta je loot rijedi da ne bude svako drugi degen sa dmrom

e da, zaboravia san na ovu infekciju nakon sta te zombie hita, cini igru dosta zahtjevnijom i antibiotici su must have
__________________

Zadnje izmijenjeno od: prileee. 12.06.2013. u 14:41.
prileee je online   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 18:10   #524
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,901
Cudno kak nitko jos nije pejsto... bum ja

http://www.youtube.com/watch?v=7DhZI...ature=youtu.be

Nije lose, za pocetak zombiji su jebaci, nema vise zaj...ancije s njima kako god okrenes.

Alpha uskoro za 100njak ljudi, vjerojatno kroz mjesec-dva na steamu, pa beta krajem godine imo.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 20:14   #525
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Preloše izgleda.
Ovo je i za alpha pojmove apsolutna nula.

Strašno.
Toliko su vremena i para uložili u motion capture a zombiji još uvijek trče i zig-zagaju kao i u ARMA-i što ne smiju.
Bitno da su im dodali dvije nove animacije.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2013., 00:20   #526
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,901
Preloše u odnosu na šta? Ja sam il' ćorav ili izgleda bolje nego DayZ. Za zombije je rocket sve objasnio na redditu, ako te zanima pročitaj, ako ne, ah well...

Trivijaliziraš pretjerano, a iz nekog razloga ignoriraš neke stvari. Tipovi pokušavaju napravit nešto s temeljima. I imaju muda, kao i npr. Blizzard s Titanom, reć 'je_eš ovo, trebamo raskopat sve i napravit kak spada'.

Bo, padne mi na pamet Arma3 - jednostavno izgleda apsolutno prej_beno grafički. Gameplay također na nivou, jedva čekam.

Ali po svim tim streamovima šta sam gledao, hrpa bugova i hacking problem identičan ko u dvojci, po meni 99% permanentan neovisno o tome kolko ga oni pokušavali fixat. Ko sprečavanje varanja u Flash igrama. Sizifov posao.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2013., 01:55   #527
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Da, napadi zombija u smislu damagea su tek placeholderi, tj uopce jos ne funkcioniraju nego se trenutno samo aktiviraju pola sekunde nakon pocetka animacije. Uopce ne sumnjam da ce i nakon prave implementacije biti jos uvijek bugoviti ali iskreno, vec i u leakanom prealpha buildu se vidi da ce to biti potpuno druga prica sa zombijima u odnosu na mod. Jos moraju poraditi na kretanju ali uopce zapravo ne zig zagaju kao u modu. Pomalo se krenu skupljati u hordu koja te proganja. Sve to daleko bolje izgleda nego u modu, cak i s bugovima.

Inventorij je graficki malo ruzan ali funkcionalnost je bitna a ona je tu. Ovi na E3 videu svaku stvar vuku lijevo-desno a to uopce nije potrebno i moguce je puno lakse izvesti. Odjeca i trpanje stvari po dzepovima traperica i jakni je totalno cool Dosta se pise o losim animacijama i uopce se ne slazem s tim. Animacije su zapravo dosta dobre, jedino je losa sinkronizacija i tranzicije izmedju animacija. S pozitivne strane sada je odziv na kontrole puno bolji. S obzirom da su isli mijenjat cijeli kostur i sve animacije pravit ispocetka, ocito tom dijelu pridodaju vaznost pa je za ocekivat da ce se te stvari ispolirat s vremenom.

Jedina losa stvar je sto je igra ocito jos uvijek u ranoj fazi razvoja pa ce u alphi biti bugova i nedostatka sadrzaja na samom pocetku ali po svemu vidjenom, mogli bi imati onu staru atmosferu sa pocetka DayZ-a ali bez hrpe limitacija samog moda. Lijepo je i vidjet kako se okrecu vise civilnoj opremi a udaljavaju od ARMA-e sa zombijima. U svakom slucaju cu igrat cim izadje.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2013., 17:54   #528
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Preloše u odnosu na ono što ljudi očekuju ili već trebaju očekivati.

Bolje izgleda?
Pojasni? Bolje grafički? Bolje mehanički?

Zvukovi su apsolutno isti, čak i mod ima sound mod zvan JSRS, koji je u najmanju ruku - maestralan.

Prije 2 mjeseca su stavili devblog gdje pokazuju mehaniku zombie pathfindinga - dakle, zed ima metu - zed trči prema meti. Lijepo se vidi da zedovi još uvijek trče kao bezglave kokoši, vrludaju i zig-zagaju kao i u modu. Tu ne govorim o napadu koje totalno de-sinkroniziran nego o samoj mehanici kretanja AI-a, koja je totalno broken

Inventory je više nego katastrofalan, i nijedan finished product tog inventory sistema ne može ispasti dobro. Poglupili su ga nepotrebno. Trebali su ostavit kako je.

Evo intervju JackFragsa sa Rocketom ne E3-u



Probaj uočiti kako Dean preko nečega što liči malo previše na ARMA 2/3 editor postavlja scenario da bi pokaža nighttime. Prežalosno, čak nema ni vlastiti editor.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2013., 18:15   #529
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Bolje izgleda i graficki i mehanicki. U to se lako uvjeriti cak i u starom prealpha leaku.

Ne mislis li da je mozda problem do ljudi koji misle sto trebaju ocekivati? Zamjera se ovo ili ono sto nije drukcije od moda, no prisjetimo se samo koliko je tocno igra u razvoju otkada je odlucen potpun prelazak na novu arhitekturu. Znas li koliko je vremena potrebno za napraviti cijelu novu igru? Zvukovi su kao i dosta toga samo placeholderi. Puno ih je lakse odraditi sve odjednom nego pojedinacno a posto zvukove jos nisu dirali, nema ni smisla da su u ovom trenutku drukciji. ARMA 2 inventorij je nesto najneintuitivnije sto moze biti pa bi prakticki bilo sto bio upgrade, a kamoli ne ovaj novi sistem sa odjecom primjeren ovom tipu gameplaya. Tj barem onom tipu na koji Dean cilja, ne ovaj nonsense u sto se mod pretvorio.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2013., 21:11   #530
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,901
Hammer, kad bi ja nabrajao mane DayZ moda na nacin koji ti to radis za SA, ljudi bi mislili da je to takvo bugovito smece od igre da se ne isplati ni pogledat screenshotove, kamoli provest zadnjih 12 mjeseci i sitno igrajuci. A obadvoje znamo da to nije istina. Doduse, mod je odlutao u X smjerova od kojih se vecina svodi na istu stvar, ali jos uvijek nije izgubio ono nesto.

Meh, nemam vremena nazalost za raspravu - kad releaseaju nesto igrivo, pogledat cemo svi iz ovog threada jel to cemu ili ne, pa cemo onda izvlacit zakljucke.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2013., 00:44   #531
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Pa da, i ne samo bugovito, nego DayZ mod opcenito na papiru izgleda katastrofalno i kao potpun gubitak vremena. Za punu, novu igru koja ce biti sve sto je DayZ mod pokusavao biti, samo jos i bolje, trebat ce cekati minimalno jos godinu dana od izlaska alphe. Pa za originalnu Chernarus mapu je bohemiji trebalo 2 godine da ju izrade i kompletiraju. I sad se ljudi zale sto ovo ili ono nije gotovo u nekoliko mjeseci

Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Probaj uočiti kako Dean preko nečega što liči malo previše na ARMA 2/3 editor postavlja scenario da bi pokaža nighttime. Prežalosno, čak nema ni vlastiti editor.
Tek sad ovo vidjeh. Meni je presmijesno da je ovo nekome prezalosno Izgleda kao RV engine editor sa DayZ UI skinom, kako bi drukcije trebao izgledati? Onda je valjda jos zalosnije sto ARMA 3 editor izgleda kao onaj iz Operation Flashpointa iz 2001.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2013., 11:13   #532
newyxX
Mlatimudan
Moj komp
 
newyxX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zadar(ST)
Postovi: 418
Dugo me nije bilo. Ima li kakvi novosti? Igra li itko ovo cudo vise?
newyxX je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2013., 20:43   #533
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,901
U điru su Overwatch i DayZero uglavnom. I nadanje da će krajem osmog izić neki igrivi k...c da vise završimo s tom sapunicom.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2013., 11:32   #534
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,901
http://www.youtube.com/watch?v=4j0cPwIbwsM

Eo zadnji devblog.

TLDR: Nece jos, moja procjena sredinom jeseni. Zasto - rade na player network bubbleu, da skratim.

Bo, nema smisla whineat dok nes ne izidje, ali ako nista, bar mi se sve vise svidja to sto vidim... Daleko od idealnog, al' bolje da razvlace nego da izbace govno.
__________________
sound powered by B&W/Denon

Zadnje izmijenjeno od: zwer. 03.08.2013. u 11:38.
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2013., 11:35   #535
newyxX
Mlatimudan
Moj komp
 
newyxX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zadar(ST)
Postovi: 418
Je li moze netko napisati u kratko sta se desava. Neda mi se gledati.
Ugl. sad peglam DayZero s jednim englezom. Zwer hvala na preporuci.
Edit: Pa po tome mi se cini da su ljudi koji su radili DayZero mod napravili vise nogo ovi sto su radili standalone.

Zadnje izmijenjeno od: newyxX. 03.08.2013. u 12:18.
newyxX je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2013., 12:45   #536
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,901
Citiraj:
Autor newyxX Pregled postova
Ugl. sad peglam DayZero s jednim englezom. Zwer hvala na preporuci.
Edit: Pa po tome mi se cini da su ljudi koji su radili DayZero mod napravili vise nogo ovi sto su radili standalone.


Ukratko, fundamentalni problem DayZ moda je engine.

Da ne ulazim u tehnikalije - zamisli imaš solidan obiteljski sedan, uzmimo najdosadnijeg Passata kao primjer. Zatim odbacis limariju, našarafiš limariju od Toyote Hilux, podigneš mu ovjes s nekim umetcima, zategneš vezicama i ducktapeom te sve natrpaš sa lošom elektronikom iz Renault Lagune.

To je DayZ. Izgleda kao Hilux, ali pati od miljona problema zato jer nije izgrađen od nule nego namodificiran.

SA s druge strane... je morao kompletan ovjes izgradit od nule, istestirat ga da vide kolko može podnest, i onda našrafit elektroniku napravljenu po mjeri. I tek na kraju istu onu karoseriju od Hiluxa, dorađenu i unaprijeđenu.

Na kraju, ispadne imas 'isto sranje', samo jedno pati od trilijun problema, dok drugo, nadajmo se, radi ko po loju

Pogledaj video svejedno.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2013., 20:35   #537
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
baš skidam dayzero nisam ga još isprobao.
ima 1.8gb mora da je dobar.
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2013., 21:13   #538
newyxX
Mlatimudan
Moj komp
 
newyxX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zadar(ST)
Postovi: 418
Ako hoces mozes peglat samnom i jednim englezem. Fali nam jos jedan.
Ugl. ZOMBIES.NU ima odlicne private hivove, a i whitelist sistem im je super.
Mi igramo na DE1.
newyxX je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 19:46   #539
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
"We are going to have a playable closed alpha by June, followed by beta" bla bla

Koji megalol
Još svi popušili pa se kunili u alphu u 6. mjesecu a evo nam 8.

Najjače mi je ovo pak sad u 8. mjesecu - "are we going to have a playeble alpha out? In short - NO." ;D

Inače, što se mene tiće - take your time Dean, standalone mi uopće ne treba, al lik je full of BS do grla


Citiraj:
Autor newyxX Pregled postova
Edit: Pa po tome mi se cini da su ljudi koji su radili DayZero mod napravili vise nogo ovi sto su radili standalone.
DayZero mi je prilično loš mod. Zapravo bio bi puno igriviji da ga ne sputava prilično loš Chernarus.

Srećom pa je u završnoj fazi DayZero Podagorsk, mapa je opaka, relativno mala, a puna akcije

I Taviana 3.0 bi trebala uskoro, iskreno tome se radujem više nego standaloneu.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 06:11   #540
newyxX
Mlatimudan
Moj komp
 
newyxX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zadar(ST)
Postovi: 418
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova



DayZero mi je prilično loš mod. Zapravo bio bi puno igriviji da ga ne sputava prilično loš Chernarus.
To je bila metafora.
Ugl. meni je i zbog tehnickih razloga Chernarus najbolja mapa.
newyxX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na