Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2016., 10:02   #511
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Taj fw update kroz acs mogu samo određebe osobe pokrenuti jer se to ne radi kroz aplikaciju koju imaju studenti.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 11:55   #512
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 997
A koje su prednosti u odnosu na 36? Meni 36 radi nirmalno.
android-split je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2016., 13:26   #513
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,392
Kako koje prednosti u odnosu na 36? Pa 36 vam je zadnji.
__________________
Potpis
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 13:28   #514
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 997
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Dodan .037 firmware u dropbox.
???
android-split je online   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 15:31   #515
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 469
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kako koje prednosti u odnosu na 36? Pa 36 vam je zadnji.
Prije 5 dana je dodan 37
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 16:46   #516
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,627
meni je .036 radio bolje od sadasnjeg .037

imam problema slicnih kao sa .028 (osim DNS-a) a to je da Speedport zbog nekog razloga prekine FTP sesiju kada IP kamera krene uploadati file na remote server

i onda imam hrpu slika koje se daju ucitati samo do 20-40% a ostatak je siv - tj. nema nicega, puca SSH sesija kada IP camera treba nesto poslati i slicno

sada zelim vratiti .036 nazad, nemamo changelog pa mozemo samo nagadjati
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 17:42   #517
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Saznao sam da verzija 0.37 popravlja neke greske kod maxtv multicast prometa, tako da nije niti potrebno stavljati na zadnju verziju.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 19:50   #518
turbojc
Premium
Moj komp
 
turbojc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonski Brod.
Postovi: 162
Ruke se pozlatile momku koji je objasnio kako napraviti FW update.

.36

S 28 na .36., milinaaaaa.

Btw, nikada mi nije ping bio ovoliki.
turbojc je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 20:23   #519
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,627
tragedija je da HT ne force-a update firmware-a kroz ACS, koliko se jos ljudi pati sa .028 a neznaju da postoji rjesenje u obliku .036 fw
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 20:37   #520
turbojc
Premium
Moj komp
 
turbojc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonski Brod.
Postovi: 162
Vjerojatno idu linijom manjeg otpora, pa si misle da ako se nitko ne žali, da nema problema.
A ima mnogo ljudi koji bi se žalili, a ne da im se jer znaju kako će to završiti.
No stvarno, šteta je što ne poduzimaju neke stvari.
Meni je ovo sada preporod kako se ponaša.
turbojc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2016., 07:40   #521
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,493
Citiraj:
Autor turbojc Pregled postova
Vjerojatno idu linijom manjeg otpora, pa si misle da ako se nitko ne žali, da nema problema.
A ima mnogo ljudi koji bi se žalili, a ne da im se jer znaju kako će to završiti.
No stvarno, šteta je što ne poduzimaju neke stvari.
Meni je ovo sada preporod kako se ponaša.
Istina. Ruter čak više nebaca onu grešku pri logiranju u Web interface i dosta je odzivniji.
Ali moram napomenuti da nakon 037 upgradea RTL na MaxTV-u nije mi radio dok nisu osvježili uslugu IPTVa.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 08:48   #522
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
036 nije "produkcijski" firmware i poznat je javnosti samo zahvaljujuci trudu pojedinaca s ovog foruma. Sto se HT-a tice za speedport ide par testiranih firmvera:
1) najcesce 028 (iz kutije) za internet (+voip) uslugu
2) ako se prilikom aktivacije modema ispostavi da korisnik ima i maxtv uslugu onda ide firmware 033

036 je nadgradnja 028 koja rjesava dns odziv i zajebanciju s istim
037 bi trebala rijesit probleme s multicastom u kombinaciji sa nekim centralama

(to je ono kako ja tumacim sve ovo)
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 09:12   #523
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,627
dobro je da postoji vise verzija firmware-a pa svatko moze izabrati sta mu odgovara, imam problema sa .037 pa mi je drago da mogu napraviti downgrade na .036 sa kojim mi sve radi kako treba (osim DynDNS clienta, mislio sam da su to u .037 popravili ali nisu)
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 12:28   #524
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Danas sam primjetio u verziji 0.37 da pod dhcp server opcijama sad ima opcija "Assign ISP DNS", i onda klijentima dodijeli t-com dns umjesto svojeg, cini mi se da ovo nije bilo u 0.36 verziji.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 12:38   #525
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,863
Nevjerojatno koliko kilave sa tih par osnovnih funkcija ?
Bilo im teško stavit kao na svakom normalnom routeru to da koristi "dodjeljen od ISP - a" i/ili ona dva polja da ih sam postaviš ??
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 15:20   #526
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,627
to mi je jasno za neki otkljucani router po zelji korisnika (tplink, dlink, asus bla bla) - ali zamisli da ostave/ukljuce ta dva DNS polja da upises DNS po zelji, i onda neki "ja-znam-sve-user" tu ispuni gluposti, zove 0800 9000 i trazi podrsku ili zamjenu uredjaja i slicno, mislim da je HT kao ISP u prvom redu (nakon profita) vodjen mislju da ima sto manje potencijalnih sansi da korisnik nesto promjeni(zaj*be) kako uopce nebi doslo do poziva sluzbi za korisnike (troskova)

ako pogledate unazad, HT svake godine otpusti 400-600 ljudi, i tako vec punih 10 godina... govorni automati i virualni tehnicari na moj.hrvatskitelekom.hr - good luck with that

hocu da kad nazovem podrsku da dobijem osobu koja zna sta je private IP range sta je public IP i razliku izmedju istih, NAT i barem neke osnove, to su znanja koja u danasnjem svijetu u godini 2016. se vise ne mogu smatrati vrlo specificnim znanjima nego spadaju u opcu (digitalnu) kulturu!
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 19:51   #527
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 423
Danas sam sjedio na kavi sa Tcom tehnicarem i gledali smo u ACSu koje sve firmware ima sluzbeno podrzane, za sada nema nista osim 0.28.
Mene zanima tko je uspio i kako dobit od tehnicara i preko kojeg kanala "sluzbeni" upgrade na vise firmware?
dukee je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 22:09   #528
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Nemoze ti to ni tehnicar, on mora zvati svoju podršku za tehnicare pa tamo naprave upgrade.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 22:56   #529
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,863
@dukee
Jel to pitaš da se otkrije tko je "špija" ?
Ako se ne varam pravi odjel za support optike (različiti od adsl vulgaris) ima ove novije fw i može ih spustiti preko remote.

@MasterX
Hm, i da i ne,
baš T-Com je bio poznat po tome da je davao koliko - toliko konfigurabilne uređaje, pogledaj "povjest", tu kod nas imaš dobar info.

Ovaj Speedport je prvi kojeg su custom smučkali i okljaštrili, interesantno kakvo ova sr * * * ja počinju sa VoIp igrokazom jer hoće podatke za VoIp sakriti od usera,
otežati / onemogućiti korištenje nekog drugog operatera ... više o tome smo pisali x puta.

Ako je neki nadobudni "ja-znam-sve-user" zeznio stvar neka to rješavaju na drugi način, remote ili neka naplate popravljanje i sl. a ne da zbog toga svi normalni moraju patiti.
Ko da ti je prodalo auto sa limiterom na 3.000 điri ili 60 km/h jer _neki_glupi_razlog_

Ovo o otpuštanju ljudi, idiot automatima i da je namjerno i složeno da ne možeš doći do nekog pametnog ili nekog tko će nešto odmah ispravno odraditi ne treba ni komentirati ...
U prosjeku svako 3. put kad trebam nešto (obično kad kod nekog treba popraviti stvar) naprosto moraš podivljat jer student to nema u špranci / nema pristup / ne zna / ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 23:23   #530
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,493
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@dukee
Jel to pitaš da se otkrije tko je "špija" ?
Ako se ne varam pravi odjel za support optike (različiti od adsl vulgaris) ima ove novije fw i može ih spustiti preko remote.

@MasterX
Hm, i da i ne,
baš T-Com je bio poznat po tome da je davao koliko - toliko konfigurabilne uređaje, pogledaj "povjest", tu kod nas imaš dobar info.

Ovaj Speedport je prvi kojeg su custom smučkali i okljaštrili, interesantno kakvo ova sr * * * ja počinju sa VoIp igrokazom jer hoće podatke za VoIp sakriti od usera,
otežati / onemogućiti korištenje nekog drugog operatera ... više o tome smo pisali x puta.

Ako je neki nadobudni "ja-znam-sve-user" zeznio stvar neka to rješavaju na drugi način, remote ili neka naplate popravljanje i sl. a ne da zbog toga svi normalni moraju patiti.
Ko da ti je prodalo auto sa limiterom na 3.000 điri ili 60 km/h jer _neki_glupi_razlog_

Ovo o otpuštanju ljudi, idiot automatima i da je namjerno i složeno da ne možeš doći do nekog pametnog ili nekog tko će nešto odmah ispravno odraditi ne treba ni komentirati ...
U prosjeku svako 3. put kad trebam nešto (obično kad kod nekog treba popraviti stvar) naprosto moraš podivljat jer student to nema u špranci / nema pristup / ne zna / ...
Zato ja nikada nezovem 08009000 sve dok mogu sam napraviti.

Nisu jadni studenti krivi oni rade za male plaće a ovima to dođe ko melem na ranu.

Ali i ja dalje nemogu vjerovati koliko su prosječni korisnici blentavi npr. moj rođak neće da podigne sa 033 na 037 jer ala to će uništiti ruter a da bude još gore za postavljanje Wi-Fi imena i šifre zove 08009000

Da postoji opcija da kupim neki ruter koji bi pogonio MaxTV ovog bih odmah vratio ko iz topa.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 27.01.2016. u 23:28.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 06:21   #531
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Šta jer ne radi maxtv i bridge modu na speedport, a sve ostalo na novi router? Meni je tako radilo na optimi.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 09:43   #532
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,627
@Nikky - slazem se, ali mislim da moraju VoIP podatke i sakriti zbog zloupotrebe tj. eventualnog ABUSE-a, zamisli da se netko dokopa tudjih SIP user/pass-a pa napravi velik racun ili prijeti sa tog broja nekom mudonji...

@Karlo666 - probaj ASUS RT-N66U ili RT-AC56U ili RT-AC68U
oni mogu drzati PPPoE na VLAN ID 100
+ mogu drzati IPTV na VLAN ID 1500 (mislim da je to ID od MaxTV-a)

onda ti uopce ne treba speedport (ako imas optiku-UltraMAX-FTTH) nego direktno ASUS-WAN-port spojis na ONT, jedini je problem VoIP koji time gubis/nemozes koristiti

ako nemas optiku tj. koristis xDSL onda mozes staviti speedport u BRIDGE MODE (moj.hrvatskitelekom.hr) i preko speedporta bi ti ostali MaxTV i VoIP a router po zelji bi koristio za Internet-PPPoE
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 10:56   #533
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,203
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
@Nikky - slazem se, ali mislim da moraju VoIP podatke i sakriti zbog zloupotrebe tj. eventualnog ABUSE-a, zamisli da se netko dokopa tudjih SIP user/pass-a pa napravi velik racun ili prijeti sa tog broja nekom mudonji...
To bas nebi islo, ili bar nije islo pred koju godinu kad sam to probao napravit; probao sam se svojim podacima spojit sa drugog broja (koji je isto bio na IMS-u), ali nisam se mogao registrirat. Kao da je user/pass vezan i na tel broj linije...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 11:44   #534
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,627
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
To bas nebi islo, ili bar nije islo pred koju godinu kad sam to probao napravit; probao sam se svojim podacima spojit sa drugog broja (koji je isto bio na IMS-u), ali nisam se mogao registrirat. Kao da je user/pass vezan i na tel broj linije...
http://forum.pcekspert.com/showpost....7&postcount=20

neznam samo da li su iste postavke za VoIP i na UltraMAX-FTTH
cini mi se da je ova uputa u gore navedenom linku za xDSL
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 12:40   #535
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,203
Nije stvar u podesavanju IMS-a na nekom drugom - ne tecomovom routeru, nego da ti nitko ne moze zvat u tvoje ima sa drugog broja/fiksne linije, sto ti navodis kao razlog skrivanja potrebnih podataka za spajanje.

Vidi tamo vaznu napomenu za spajanje: "Vaš broj u formatu: +385xxzzzzzzzz". Cim na drugoj liniji sa drugim brojem navedes svoje podatke to nece radit, tj tvrdim da pred koju godinu nije radilo. Sada je mozda drugacije, ali to mi nije poznato...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 13:21   #536
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,627
pa dobro to ima smisla, da ne dozvoljavaju visestruke "registracije" odredjenog SIP accounta... ali ako teoretski npr. tvom susjedu prekines t-com paricu na banderi, uzmes njegov SIP user/pass i logiras se sa njim, nevidim zasto nebi proslo? dokle god nisu visestruki istovremeni pokusaji logiranja sa razlicitih lokacija, *trebalo* bi raditi
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 14:07   #537
hostgator
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: on the moon
Postovi: 16
Jel netko uspio speedport upogonit u bridge modu?
Sinoč sam pokušavao preko portala moj telekom, maloprije preko podrške pokušao ali nula bodova.
Ne kontam što mu je, na moj telekom portalu stoji kao da je u bridge modu, a on i dalje sam izlazi na net kao i prije
Postoji li neki normalniji način, jer bih želio jednog mikrotika upogoniti da mi radi kao PPOE klijent.
Hvala
hostgator je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 14:34   #538
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,203
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
pa dobro to ima smisla, da ne dozvoljavaju visestruke "registracije" odredjenog SIP accounta... ali ako teoretski npr. tvom susjedu prekines t-com paricu na banderi, uzmes njegov SIP user/pass i logiras se sa njim, nevidim zasto nebi proslo? dokle god nisu visestruki istovremeni pokusaji logiranja sa razlicitih lokacija, *trebalo* bi raditi
Kad sam ja to probao, nije bilo "visestrukog logiranja", jer moj router (na mojoj parici doma) nije bio ukljucen u DSL liniju, pa se svejedno nisam uspio registrirat. Zbog tog pokusaja/razloga mislim da to ni danas nije moguce, za razliku od moguceg logiranja na internet, koje je tada uredno radilo, a vjerujem da je i danas moguce...

Citiraj:
Autor hostgator Pregled postova
Jel netko uspio speedport upogonit u bridge modu?
Sinoč sam pokušavao preko portala moj telekom, maloprije preko podrške pokušao ali nula bodova.
Ne kontam što mu je, na moj telekom portalu stoji kao da je u bridge modu, a on i dalje sam izlazi na net kao i prije
Ako sam izlazi na net, onda mu nisi obrisao podatke (user/pass) za spajanje; kako bi se sam spajao bez tih podataka?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 28.01.2016. u 16:19.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 16:08   #539
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,627
@hostgator - nakon sto ukljucis bridge mode na moj.hrvatskitelekom.hr treba mu cca 10minuta da prebaci (ne dogodi se odmah) pa sacekaj, nakon 15minuta probaj ga ugasiti/upaliti (power restart) da vidis da li je sve ok

vise puta sam speedporta mjenjao iz router mode u bridge mode i radilo je, sa cca 10tak minuta delay-a
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 16:22   #540
hostgator
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: on the moon
Postovi: 16
A neznam koji mu je vrag bio, ali sam kontao nakon što ga prebacim preko portala da ce on sam pobrisati user i pass, ali izgleda da neće... jer inače kako bi išao sam na net nakon 15-20 minuta.
Izgleda da mu baš treba ručno to odraditi
Nema veze ovako je lakše nego zvati SZK.
hostgator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na