Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2016., 13:29   #5311
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Nit smrdi nit miriše. Mreža radi, internet radi, sve dodatne opcije za sada (port forwarding primjerice) mi nisu radile.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2016., 12:39   #5312
TheMomcina
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 5
Pitanje, da li je netko na Amisovoj optici na Eltek routeru usporedjivao WiFi i LAN brzinu?
TheMomcina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2016., 10:47   #5313
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 471
Napravio sam slijedece, router maknuo od kompa koji je uz zid sa uticnicom na paricu. Sa je router cca 5m udaljensoti telefonske zice i 5m nazad lan kablom.
Brzina 0,5mbit u down i up manja ali nema errora. Slucajka? Povezano?
Mozda neki bolji profil od Amisa ali nisam nista trazio...
New One je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2016., 11:03   #5314
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor TheMomcina Pregled postova
Pitanje, da li je netko na Amisovoj optici na Eltek routeru usporedjivao WiFi i LAN brzinu?
Ne, iz kojeg razloga bi to dvoje usporedivao?

Sent from my HTC Desire 500 dual sim using Tapatalk
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 13:12   #5315
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Wuuuu huuu opet je pocelo ko u 3 mjesecu ..

Znaci jucer od pol 8 prvo tv-e da je negledljiv (slide show s ispucanim zvukom po 10min u komadu) od danas ujutro je i net u banani (prema vam 1mbit mozda, prema hrv 2 do 4 mbit-a s pingom 68 do 120) ...

Ono zapaliti ih treba ...
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je online   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 20:56   #5316
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 652
Citiraj:
Autor ezav Pregled postova
Wuuuu huuu opet je pocelo ko u 3 mjesecu ..

Znaci jucer od pol 8 prvo tv-e da je negledljiv (slide show s ispucanim zvukom po 10min u komadu) od danas ujutro je i net u banani (prema vam 1mbit mozda, prema hrv 2 do 4 mbit-a s pingom 68 do 120) ...

Ono zapaliti ih treba ...
Da, izgleda da su ujutro opet bili problemi.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 21:25   #5317
TheMomcina
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Dr_faca Pregled postova
Ne, iz kojeg razloga bi to dvoje usporedivao?

Sent from my HTC Desire 500 dual sim using Tapatalk
Zato je prema mojem testiranju ,Eltek sa optikom, nije u mogućnosti dostaviti istu brzinu sa LAN interface-a na WiFi interface. Prema ugovoru i općim uvjetima spominje se zajamčena brzina ali se ne spominje koji interface. Znači da bi zajamčena brzina trebala biti dostavljena na WiFi i LAN interfacu što nije slučaj.
Tražio sam Vipnet tj Amis da mi u svojim prostorima demonstrira zajamčenu brzinu preko optike 100Mbit/s (-10%) znači oko 90Mbit/sec na WiFi interfaceu ali su odbili pod izlikom da ne garantiraju WiFi brzinu već samo LAN. S obzirom da to nije navedeno u ugovoru i općim uvjetima smatram da sa radi o prikrivanju bitnih karakteristika i nepoštenoj praksi jer većina kućanstava danas koristi WiFi interface. S obzirom na ovo mislim da je čvrst argument za RASKID ugovora.

Isto je sa TV uslugom gdje pojedini kanali zatamnjuju pojedine sadržaje za HRV područje, a to nije navedeno u Ugovoru. Ja plaćama za TV koji bi trebao imati cjelokupan sadržaj dostupan što u ovom slučaju nije a ograničenje nije anavedeno u Općim uvjetima. Isto čvrsti argument za raskid ugovora.

Da li vi imate isto opažanje kao ja?

Pozz
TheMomcina je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 22:26   #5318
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor TheMomcina Pregled postova
S obzirom da to nije navedeno u ugovoru i općim uvjetima smatram da sa radi o prikrivanju bitnih karakteristika i nepoštenoj praksi jer većina kućanstava danas koristi WiFi interface. S obzirom na ovo mislim da je čvrst argument za RASKID ugovora.

Isto je sa TV uslugom gdje pojedini kanali zatamnjuju pojedine sadržaje za HRV područje, a to nije navedeno u Ugovoru. Ja plaćama za TV koji bi trebao imati cjelokupan sadržaj dostupan što u ovom slučaju nije a ograničenje nije anavedeno u Općim uvjetima. Isto čvrsti argument za raskid ugovora.

Da li vi imate isto opažanje kao ja?

Pozz
Imaš opažanja, ali potpuno kriva.
Nepoznavanje kako wireless radi je problem općeg poznavanja rada.
Nepoznavanje restrikcija emitiranja pojedinog sadržaja isto tako.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 22:35   #5319
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Imaš opažanja, ali potpuno kriva.
Nepoznavanje kako wireless radi je problem općeg poznavanja rada.
Nepoznavanje restrikcija emitiranja pojedinog sadržaja isto tako.
kad se takvi nađu prcat podršku pa ih ovi nesmiju onako oštro odkantat nego moraju na finjaka
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 22:37   #5320
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
kad se takvi nađu prcat podršku pa ih ovi nesmiju onako oštro odkantat nego moraju na finjaka
Da, noćna su mora, mislim da svaka podrška može knjige napisati o njima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2016., 23:17   #5321
TheMomcina
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Imaš opažanja, ali potpuno kriva.
Nepoznavanje kako wireless radi je problem općeg poznavanja rada.
Nepoznavanje restrikcija emitiranja pojedinog sadržaja isto tako.

Ja kao korisnik nebi niti trebao znati kako WiFi radi. Meni u ugovoru piše zajamčena brzina, i kao takvu ju je ja trebam imati bez obzira o kojem se interfaceu radi. Ovdje se radi o bitnoj karkteristici sa kojom bi korisnik trebao biti upoznat i koja bi trebala biti definirana u općim uvjetima ili ugovoru. Nisu svi korisnici strucnjaci u telekomunikacijama vec samo znaju username i password za svoj WiFi.

Isto tako je sa restrikcijama emitiranja. Gdje to piše u ugovoru ili općim uvjetima? Ja sam u Ugovoru potpisao određeni paket te nigdje nisam naišao na navedenu upozorenje na navedenu restrikciju.

Ako bi sve gore navedeno bilo spomenuto u Općim uvjetima ili Ugovoru kao ograničenje tada bi bilo sve 5 i sve jasno. U Općim uvjetima ili ugovoru bi trebale samo dvije rečenice:
1. Ne jamčimo brzinu na WiFi interfaceu.
2. Određeni TV kanali imaju restrikciju pojedinog sadržaja za područje RH. Navedena lista kanala sa mogućom restrikcijom se nalazi na (navesti link gdje se može vidjeti popis kanala).

A ovako se prilikom oglašavanja i sklapanja ugovora izostavljaju bitne činjenice koje prosječnom korisniku u svakodnevnom životu ne moraju biti nužno poznate.

Ovdje se ne radi o tehničkoj naravi problema već Ugovorenoj tj. pravnoj.

Pozz.

Zadnje izmijenjeno od: TheMomcina. 17.05.2016. u 23:45.
TheMomcina je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 23:53   #5322
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor TheMomcina Pregled postova
Ja kao korisnik nebi niti trebao znati kako WiFi radi. Meni u ugovoru piše zajamčena brzina, i kao takvu ju je ja trebam imati bez obzira o kojem se interfaceu radi. Ovdje se radi o bitnoj karkteristici sa kojom bi korisnik trebao biti upoznat i koja bi trebala biti definirana u općim uvjetima ili ugovoru. Nisu svi korisnici strucnjaci u telekomunikacijama vec samo znaju username i password za svoj WiFi.
Piše li ti u ugovoru / općim uvjetima / marketinškom materijalu išta o brzini WLAN-a? Piše, u uvjetima korištenja, čl. 7. st. 9. Trebala mi je minuta za naći na njihovim stranicama.
Piše li ti da moraš doma imati el. energiju? TV da bi vidio program? Piše li ti u ugovoru da imaš brzinu spajanja na internet od 100 Mbit ili brzinu WLAN-a od 100 Mbit?

Na koji način uopće korisnici znaju da moraju imati username i password?

Citiraj:
Autor TheMomcina Pregled postova
Isto tako je sa restrikcijama emitiranja. Gdje to piše u ugovoru ili općim uvjetima? Ja sam u Ugovoru potpisao određeni paket te nigdje nisam naišao na navedenu upozorenje na navedenu restrikciju.
Piše ti u uvjetima korištenja IPTV usluge (isto našao za minutu). Inače se isto radi o stvari koja je definirana međunarodnim zakonima o zaštiti autorskih prava i nema veze ni s tobom ni s Amisom.

Citiraj:
Autor TheMomcina Pregled postova
Ako bi sve gore navedeno bilo spomenuto u Općim uvjetima ili Ugovoru kao ograničenje tada bi bilo sve 5 i sve jasno. A ovako se prilikom oglašavanja i sklapanja ugovora izostavljaju bitne činjenice koje prosječnom korisniku u svakodnevnom životu ne moraju biti nužno poznate.
I je sve jasno, dapače, jako su jasno i javno objavili. Korisnik ako nešto ne zna ima dvije opcije: biti zaštićen zakonom (što ovdje nisi, upravo obrnuto) ili biti pokriven ugovorima (što ovdje opet nisi).

Dapače, čak i da nisu naveli ne bi se mogao na nešto posebno pozvati.

Citiraj:
Autor TheMomcina Pregled postova
Ovdje se ne radi o tehničkoj naravi problema već Ugovorenoj tj. pravnoj.

Pozz.
Upravo zato takve stvari su pokrivene zakonom, prouči ZOO i opis nedostatka.
Ugovorenu uslugu si dobio u cjelosti. Nepoznavanje problematike ovog tipa je samo tvoj problem.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 00:20   #5323
TheMomcina
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 5
Što se tiče brzine preko WLAN-a pretpostavljama da si mislio na Uvjete korištenja Amis usluga Članak 7 stavak 8 koji veli:
8. Stvarna brzina linije kao i stvarna brzina prijenosa podataka može ovisi�� o nizu uvjeta
kao što su udaljenost Pretplatnika od centrale, broj prespoja u kabelskom snopu,
kakvoća kućne instalacije, te karakteris��ke prostora (naročito kod bežičnog pristupa),
broj računala spojenih na internet, mogućnos�� opreme, računalnih programa, broju
ak��vnih amisTV prijamnika na mreži itd. Ukoliko telefonska linija ne omogućava
maksimalnu brzinu, Operator će isporuči�� najveću moguću brzinu koju dopuštaju uvje��
na postojećoj liniji, a sukladno Pravilniku o načinu i uvje��ma obavljanja djelatnos��
elektroničkih komunikacijskih mreža i usluga koji definira moguće maksimalno
odstupanje od ugovorene brzine prijenosa podataka. Pri uvođenju nove linije Pretplatnik
je dužan osigura�� ispravnu kućnu instalaciju od telefonskog razvodnog ormarića u
objektu u kojem se spaja nova linija do prostorije u kojoj se postavlja modem za
korištenje ove usluge. Ne postoji li na kućnoj instalaciji slobodna upredena metalna
parica, Pretplatnik je treba provući o vlas��tom trošku s ��me da može angažira�� bilo
kojeg ovlaštenog izvođača ili ovlaštenog instalatera Operatora uz nadoplatu.

- Iz ovoga se vidi da WLAN brzina ovisi o više faktora što znači da bi u nekim idealnim uvjetima WLAN brzina trebala odgovarati zajamčenoj brzini tj brzini na LAN-u. Jel moje razumjevanje krivo?

- Ovo za IPTV i restrikciju nisam uspio naći, pa bi te zamolio ako mi mozes copy/paste i link na doc jer sluzba za korisnike više od mjesec dana mi nije odgovorila na taj upit. Hvala.
TheMomcina je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 09:30   #5324
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor TheMomcina Pregled postova
mogućnosti opreme,...

- Iz ovoga se vidi da WLAN brzina ovisi o više faktora što znači da bi u nekim idealnim uvjetima WLAN brzina trebala odgovarati zajamčenoj brzini tj brzini na LAN-u. Jel moje razumjevanje krivo?
Ne bi trebala, tvoje je razumijevanje krivo u samoj osnovi. Vidi izvučeno.
Koliko vidim (tj. koliko nisam vidio) Amis ti čak ni ne definira da imaš WLAN uopće ni po kojim brzinama, računaj to kao poklon ako nigdje nije definirano.

S druge strane, da bi su bunio na brzinu, moraš imati isporučeno 50% (po novom sad 70%) deklarirane brzine mjereno preko HAKOMetra. No, vidi što piše na njihovim stranicama: Mjerenje se mora obaviti uz sljedeće uvjete: da ste jedini korisnik na svom računalu, da nemate pokrenutu niti jednu drugu aplikaciju, da je Vaše računalo jedini uređaj (pored preklopnika/usmjernika od davatelja usluge) u lokalnoj mreži, da ste spojeni žičnom vezom (bežična veza mora biti isključena), da nemate pokrenutu/uspostavljenu VPN vezu bilo koje vrste.

Citiraj:
Autor TheMomcina Pregled postova
- Ovo za IPTV i restrikciju nisam uspio naći, pa bi te zamolio ako mi mozes copy/paste i link na doc jer sluzba za korisnike više od mjesec dana mi nije odgovorila na taj upit. Hvala.
Restrikcije IPTV-a su međunarodni propisi, a dio je sadržan u općim uvjetima. Link ti je ovdje.

Sve iz članka 8.:

(1) Operator nije odgovoran za Sadržaj koji se nudi temeljem ovih Posebnih uvjeta te ne provjerava čini li se Sadržajem povreda nekog od zakonom zaštićenih prava što uključuje, ali se ne ograničava na prava sadržana u propisima o autorskim i srodnim pravima, propisima o pravu industrijskog vlasništva, propisima o medijima te propisima o zaštiti potrošača.

(5) Operator nije odgovoran za nemogućnost emitiranja Sadržaja koja nemogućnost je izazvana višom silom. Događaj više sile je događaj izvan kontrole i neovisan od volje stranaka, koji se nije mogao predvidjeti, izbjeći ili otkloniti.

(6) Pretplatnik se obvezuje da će koristiti sadržaj Sukladno važećim propisima Republike Hrvatske, što uključuje, ali se ne ograničava na prava sadržana u propisima o autorskim i srodnim pravima te u propisima o pravu industrijskog vlasništva.

Dosta mi je jasno zašto ti nije odgovorila. Možda si im na nekim "crnim listama".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 12:28   #5325
TheMomcina
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 5
Iggy hvala na mišljenju. Pomogao si mi da shvatim kako funkcionirate i razmišljate u ovim slučajevima. No, ja sam i dalje uvjerenja da stvari nisu jasno definirane, ma koliko to nekom bilo neshvatljivo. Vrijeme će pokazati.... Pozz.... ;-)
TheMomcina je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 12:43   #5326
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor TheMomcina Pregled postova
Pomogao si mi da shvatim kako funkcionirate i razmišljate u ovim slučajevima. No, ja sam i dalje uvjerenja da stvari nisu jasno definirane, ma koliko to nekom bilo neshvatljivo. Vrijeme će pokazati.... Pozz.... ;-)
Ne moramo biti na vi, ipak smo na forumu.
A provideri će uvijek jasno definirati ono na čemu ih možeš uhvatiti na spavanju. No ovdje (kao i kod drugih operatera) u principu je sve čisto, dapače, ne vidim baš gdje je neki problem.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 22:58   #5327
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor TheMomcina Pregled postova
Zato je prema mojem testiranju ,Eltek sa optikom, nije u mogućnosti dostaviti istu brzinu sa LAN interface-a na WiFi interface. Prema ugovoru i općim uvjetima spominje se zajamčena brzina ali se ne spominje koji interface. Znači da bi zajamčena brzina trebala biti dostavljena na WiFi i LAN interfacu što nije slučaj.
Tražio sam Vipnet tj Amis da mi u svojim prostorima demonstrira zajamčenu brzinu preko optike 100Mbit/s (-10%) znači oko 90Mbit/sec na WiFi interfaceu ali su odbili pod izlikom da ne garantiraju WiFi brzinu već samo LAN. S obzirom da to nije navedeno u ugovoru i općim uvjetima smatram da sa radi o prikrivanju bitnih karakteristika i nepoštenoj praksi jer većina kućanstava danas koristi WiFi interface. S obzirom na ovo mislim da je čvrst argument za RASKID ugovora.

Isto je sa TV uslugom gdje pojedini kanali zatamnjuju pojedine sadržaje za HRV područje, a to nije navedeno u Ugovoru. Ja plaćama za TV koji bi trebao imati cjelokupan sadržaj dostupan što u ovom slučaju nije a ograničenje nije anavedeno u Općim uvjetima. Isto čvrsti argument za raskid ugovora.

Da li vi imate isto opažanje kao ja?

Pozz
Iggy ti je dobro sve napisao, pogotovo ono iz Hakoma gdje već nisi u pravu i nećeš dobit raskid ugovora na osnovu mjerenja brzine putem wifija.
Niti jedan operater ti ne garantira brzinu putem wlana baš zbog svih "nedostataka" koje wlan ima.


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne moramo biti na vi, ipak smo na forumu.
A provideri će uvijek jasno definirati ono na čemu ih možeš uhvatiti na spavanju. No ovdje (kao i kod drugih operatera) u principu je sve čisto, dapače, ne vidim baš gdje je neki problem.

Svaka čast Iggy na trudu za searchanjem svih članaka.
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2016., 13:42   #5328
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Dr_faca Pregled postova
Svaka čast Iggy na trudu za searchanjem svih članaka.
Pa nije baš da sam se ubio od posla, sve im je jako lako dostupno.
Na stranu što se i ja trenutno kačim s Amisom (u biti, ne s Amisom već s VIPnetom) pa sam malo proučavao.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2016., 15:23   #5329
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Ja lagano lud s Amis ...

Znaci vec cca tjedan i pol Tv-e u vecernjim satima (cca 19h do 23h) jednostavno ne radi, ono 5 min normalno ondak 10 min radi tak da je ili smrznut ili frame po frame ...
Kao Centrala na Pesci je u banani ... Nakon tjedan dana zivkanja i zezancije s sluzbom za korisnike su samo poceli pricati "pa vi ste na centrali Pescenica kaj ocekujete" ... Naravno poslal emajl na reklamacije i taj emajl je ignoriran vec 4 dana ...

Jos uz sve to jucer su mi net smanjili s 14 do 16 megabita na 6 do 7 megabita, i naravno danas ih nazovem i tip na korsinickoj me uvjerava da nikada nisam imal vise od 8 megabita vezu ... I to poprilicno "nadrkano" se istresavo na mene ...

Tako da zakljucil da hebo ja programe koje stari gleda jer ih nemre gledati i prelazim na iskon ...

Ono 360kn mesecno dati Amisu da rade prek tjedan dana budalu od mene i jos su bezobrazna stoka ...

Iskreno od ovog smeca od firme je i T-scum bolji ...
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je online   Reply With Quote
Staro 26.05.2016., 22:04   #5330
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pa nije baš da sam se ubio od posla, sve im je jako lako dostupno.
Na stranu što se i ja trenutno kačim s Amisom (u biti, ne s Amisom već s VIPnetom) pa sam malo proučavao.
Kad se već kačiš čisto onako spomeni i preloš stream na IPTVu da se udostoje to sredit već jednom i da počnu ljudima na optici davat normalne routere koji mogu hendlat voip, a ne da još moraju kačit PAP uređaj pa ljudi kao recimo ja i sigurno još njih dosta imaju isti problem imamo grijalicu i pol i dodatnog sisača struje.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2016., 22:47   #5331
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 652
Citiraj:
Autor ezav Pregled postova
Ja lagano lud s Amis ...

Znaci vec cca tjedan i pol Tv-e u vecernjim satima (cca 19h do 23h) jednostavno ne radi, ono 5 min normalno ondak 10 min radi tak da je ili smrznut ili frame po frame ...
Kao Centrala na Pesci je u banani ... Nakon tjedan dana zivkanja i zezancije s sluzbom za korisnike su samo poceli pricati "pa vi ste na centrali Pescenica kaj ocekujete" ... Naravno poslal emajl na reklamacije i taj emajl je ignoriran vec 4 dana ...

Jos uz sve to jucer su mi net smanjili s 14 do 16 megabita na 6 do 7 megabita, i naravno danas ih nazovem i tip na korsinickoj me uvjerava da nikada nisam imal vise od 8 megabita vezu ... I to poprilicno "nadrkano" se istresavo na mene ...

Tako da zakljucil da hebo ja programe koje stari gleda jer ih nemre gledati i prelazim na iskon ...

Ono 360kn mesecno dati Amisu da rade prek tjedan dana budalu od mene i jos su bezobrazna stoka ...

Iskreno od ovog smeca od firme je i T-scum bolji ...
I onda neka nam netko kaže da Vip ne radi probleme.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2016., 23:44   #5332
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
VIP ima užasnu podršku, pogotovo kod poslovnih korisnika. Za statičnu IP adresu im je trebalo 21 dan, kasnije samo 7 kad su opet prebacili da se mijenja. Za prebacivanje iz router u bridge mod isto tako cca 2 tjedna.

Jednom u cca 30 poziva sam naletio na dečka koji zna, ostalo je nažalost jako loše educirano.

AMIS s druge strane je podosta bolji, rješavali su probleme u roku 30-60minuta.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 22:58   #5333
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Zato što u VIPu isti ljudi privatne i poslovne korisnike. Baš to šta kažeš, ako si sretnik naletit ćeš na nekog kog zna o čemu priča, i razumije tvoj problem, ostali će ti reći, proslijedit ćemo kolegama...itd i onda čekaš 2 tjedna
Amisovci su daleko tehnički potkovaniji od Vipovaca.
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 09:23   #5334
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Nu 5 dana kasnije se javila sluzba za reklamacije i umanjiti ce mi racun za 30 dana ne imanja usluge, ono kaj poslati ce mi racun 0kn ????

Ma Amis,Bnet i Vip su ista firma s istim ljudima ... Kak mene zeza tv tak frendicu na binetu zeza net, ono merem imati dulje od 2-3 konekciju da ne poceni neki problem.

Ma stari si sada ima ispisan popis programa od Iskona i T-scuma pa kaj mu se vise svida to zemem ...

Jer Amis tj. vip nema smisla, ono problemi u 1 mesecu, pa u 3 mesecu sada u 5 mesecu, ono kaj idu par-nepar, jedan mjesec usluge, jedan mesec bez usluge, ko da napaljena djeva trga latice s maslacka ...
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je online   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 22:21   #5335
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
I evo problem sa ERROR_STREAMING_5 se nastavlja malo na jednom risiveru malo na drugom nevjerovatno ovo je već peti put u 5 mjeseci da se isti problem javlja i svaki put kažu kao da se ne bi više trebalo dešavat i opet nakon nekog vremena isto ili možda to prođe vremena jer ja ne resetiram risiver dosta dugo jer nemam ni potrebe jel. Problem je znači zna se desit da mi kanali neki nestanu ne znam jesu oni u proširenom ili ne uglavnom kad ga resetiram se znalo vratit u normalu, a sad kad resetiram dobim gore navedeni error i mogu se fućkat jer nemam niti jednog kanala. Nevjerovatno su spori i nesposobni postali od kad ih je vip uzeo i support im je blago rečeno katastrofalan frajer me stavljao 5x na čekanje da pita kolege i najbolje mi na kraju "kao nazvat će me da mi zamjene risiver jer najvjerovatnije je nešto do njega, ali ne znaju točno kad" kaže mi frajer sa kojim sam pričao, mislim katastrofa to je support??? Sad sam nekim čudom uspio nakon 20ak puta resetiranja risivera osposobit da rade oba sa svim kanalima normalno, ali to nije riješenje, treba istražit zašto se ovo dešava a ne sad je proradilo i pustit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2016., 22:47   #5336
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor ezav Pregled postova
Nu 5 dana kasnije se javila sluzba za reklamacije i umanjiti ce mi racun za 30 dana ne imanja usluge, ono kaj poslati ce mi racun 0kn ????

Ma Amis,Bnet i Vip su ista firma s istim ljudima ... Kak mene zeza tv tak frendicu na binetu zeza net, ono merem imati dulje od 2-3 konekciju da ne poceni neki problem.

Ma stari si sada ima ispisan popis programa od Iskona i T-scuma pa kaj mu se vise svida to zemem ...

Jer Amis tj. vip nema smisla, ono problemi u 1 mesecu, pa u 3 mesecu sada u 5 mesecu, ono kaj idu par-nepar, jedan mjesec usluge, jedan mesec bez usluge, ko da napaljena djeva trga latice s maslacka ...
Nisu isti ljudi, Amis je posebno, Vip,Bnet,Tomato, imaju iste.
Ali nebi se čudio u skoroj budućnosti da se to sve spoji...

Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
I evo problem sa ERROR_STREAMING_5 se nastavlja malo na jednom risiveru malo na drugom nevjerovatno ovo je već peti put u 5 mjeseci da se isti problem javlja i svaki put kažu kao da se ne bi više trebalo dešavat i opet nakon nekog vremena isto ili možda to prođe vremena jer ja ne resetiram risiver dosta dugo jer nemam ni potrebe jel. Problem je znači zna se desit da mi kanali neki nestanu ne znam jesu oni u proširenom ili ne uglavnom kad ga resetiram se znalo vratit u normalu, a sad kad resetiram dobim gore navedeni error i mogu se fućkat jer nemam niti jednog kanala. Nevjerovatno su spori i nesposobni postali od kad ih je vip uzeo i support im je blago rečeno katastrofalan frajer me stavljao 5x na čekanje da pita kolege i najbolje mi na kraju "kao nazvat će me da mi zamjene risiver jer najvjerovatnije je nešto do njega, ali ne znaju točno kad" kaže mi frajer sa kojim sam pričao, mislim katastrofa to je support??? Sad sam nekim čudom uspio nakon 20ak puta resetiranja risivera osposobit da rade oba sa svim kanalima normalno, ali to nije riješenje, treba istražit zašto se ovo dešava a ne sad je proradilo i pustit.
Neznam da li imaš optiku ili bakrenu paricu, obično se to dešava kada pukne veza, i risiver se boota brže od routera i onda risiver uhvati da nema signala i pojavi se ta poruka.Ako isključivanje/uključivanje iz struje ne pomogne, isključi i router, i nakon 5 min opet risiver....
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2016., 18:34   #5337
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Sad me podrška zvala iz amisa u vezi problema koje sam imao sa risiverima i ERROR_STREAMING_5 problemom, to je katastrofa, ja frajeru govorim problem on mi ne zna reć ništa pametno stalno govori da da da da ko pokvarena ploča, znači od podrške i supporta za amis optiku 0 bodova očekujte kad ćete imat problema, ne misle uskoro niti nove routere nabavljat (to ih pitam zadnjih godinu i pol kao i za nove risivere i iptv stream), a poprilično sam siguran da je problem u elteku koji očito ni iptv ne može hendlat kako treba uz voip(imam dodatni PAP uređaj), a da ne govorim preloš softver na albisima 9090, ko da ih je radio poluoduzeti programer. Softver znači izgleda nedovršen, dosta slika i ostalog su ogromne zaklanjaju cijeli ekran, epg često zna poblesavit itd itd. I šta reć na to sve, jedino mi internet valja ovo ostalo je takva banana da je to užas, a od podrške više ni p, svaki put kad ja frajeru nešto kažem u vezi tog problema i šta bi mogli oni tamo mogli napravit predložim im on mi šuti jer sam u pravu i očito i on vidi situaciju jadnu u kojoj su i neće ništa reć samo kaže ja bi vam još predložio da isprobate ovaj albis 8080 kojeg mi je danas donjela kurir služba da li će se problem još dešavat s njim. Pa ću malo se preko vikenda pozabavit tim i isprobat par stvari baš me zanima nešto, jadni su baš su jadni postali ja ih više nikom ne bi preporučio.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 03.06.2016. u 18:40.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2016., 10:32   #5338
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,121
sad sam se spojio na tomson da si iskonfiguriram wireless....spojen sam kao user user...i zasivljena mi je opcija promjene SSID-a.....jel netko zna u čemu je fora? Jel da routera ili do usera?
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2016., 17:59   #5339
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,488
Do vipa koji su stavili svoj firmware, prije se to moglo najnormalnije.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 18:10   #5340
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 652
Navodno Vip planira ugasiti Amis krajem godine. Korisnici koji imaju ugovor će imati sve po istim uvjetima koje su potpisali te istu cijenu, korisnici kojima ističe ugovor imati će dvije mogućnosti:
- potpisivanje novog za prijelaz na Vip ili B.net (ovisno o dostupnosti)
- raskid ugovora te prelazak na novog operatera

Gdje vi planirate? Ako iz Vipa ne uklone fair use i ostave ovako ogromne cijene, odoh najvjerovatnije na Iskon.

Izgleda da će HT kupiti H1 Telekom, Vip kupuje Metronet i eto opet duopola.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na