Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2010., 02:06   #481
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Ima li koga da bi se okušao u 2v2
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 08:54   #482
Amos
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: vg
Postovi: 68
potpisujem sve ovo sto gore pise osim o ovome sto se balans rasa tice... tu treba hrpa tweakanja, da broodwar doguraju do savrsenstva tweakali su ga 5-6 god...
ovdje ima hrpa problema, u prvom redu terran koji je smjesno prejak u rukama sposobnog igraca i protoss koji je smjesno slab osim ako nemas dobar micro (vs terana mislim jos se moze nositi sa zergovima)
__________________
Amos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2010., 10:54   #483
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Terrani mislim da imaju jedinice sa prosječno najvećim rangeom to je glavni problem, to kaj veliš ko ima dobar mikro u stanju je sa par "power unita" napravit puno štete na ekonomiji i terorizirat ekspanzije pa i lošije složene baze, neće uništiti protivnika do kraja jer za to ipak moraš imat bulk osim ak ne pogodiš nekim rušom u startu normalno ili je protivnik "noob na n-tu" ali može dovoljno isfrustrirati da se preda meč, ja isto nekad predam kad vidim da mi sljedi neminovni zaostatak u techu i broju jedinica, IMHO nema smisla se koprcat na mojoj razini skila i ljestvice kad je šansa za pobjedu minimalna, lakše je ić na iduću partiju i probat opet nekaj drugo, iako nemogu reć da se nemože dobiti partija, par puta sam imao comeback iz gadne siutacije, a i doživio sam ga na sebi...
Uostalom još tek učim igrat tak da treba isprobavat strategije, nažalost ili na sreću situacija je da je igra taman dovoljno promjenjena da SC/BW recepti više nisu baš na snazi, barem ne doslovno...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 11:07   #484
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Terran je OP, to je cinjenica.
Najbolje govori podatak da je MorroW dobio Idru u finale IntelEMa iskljucivo zahvaljujuci reaperima. Rijesit ce to patch neki.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 12:08   #485
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Terran je vrlo nezgodan jer imaju puno potencijalnih otvaranja i reaperi su prebrzi za dobiti, a upgrade maraudera je previše jeftin za razliku od recimo zealot chargea i blinka, zato mi je draži 2v2 jer je balansiranije i da se lakše pokriti u nekim stvarima.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 12:44   #486
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
da bi popusio od reaper rusha na pocetku stvarno moras bit pocetnik posto 2-3 marinca rijese 4-5 reapera bez problema.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 13:15   #487
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
da bi popusio od reaper rusha na pocetku stvarno moras bit pocetnik posto 2-3 marinca rijese 4-5 reapera bez problema.
O čemu ti?
Naravno da reaperi nisu problem protiv terrana, nego protiv protossa i zerga.

U biti protoss može ići na brze stalkere, no onda je to riskantno ako terran ne ode na reapere i u tome je problem jer onda može komotno ići na bio ball (marauderi + marinci), s protoss neće imati dovoljno jaku ekonomiju da na vrijeme izbaci high templare i/li colossuse.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 13:20   #488
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
da bi popusio od reaper rusha na pocetku stvarno moras bit pocetnik posto 2-3 marinca rijese 4-5 reapera bez problema.
Pogledaj match koji je Srki spomenuo. Prilicno jasno pokazuje kako reaperi mogu peglat zerg playera u glavu. I nije stvar da ces od reaper rusha popusit, nego ce te unazadit dovoljno da prevagne partiju. Idra je to u par navrata dobro rijesio, ali svejedno popusio match. A oba playera su pokazali prilicno dobar i micro i macro management. Mislim da ce upravo Reaperi bit lagano tweaknuti u iducem patchu, barem mi tako mirisi za sad
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 13:25   #489
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Točno 2-3 maraudera ili tenk parkaš u minerale hotkeyaš za slučaj da zatreba na ulazu i to je to...

A toss i zerg ak se shebu - teški pownage, na nekim mapama koje su pogodne za reaper rush čak i usred igre može bit korisno nabacit malo terora...

Iako protiv zerga nejdem baš često na repere, više volim marine + brzi thor ili siege...

Mislim da bi bilo ok da ih se veže na npr enginering bay tak da moraš i njega dignut za brze reapere, a to je još 125 minerala i produljuje vrijeme do prvog rusha ili poskupit tech centar, nebi bilo fora da ih se bitno oslabljuje bez da se oslabi neke druge jedinice kod drugih rasa koje su isto smješno jake za svou cjenu...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 13:46   #490
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Ma problem je što barake sa tech centrom mogu proizvodit reapere i maraudere odmah, a obrana protiv istih je dosta drugačija i neznaš što se proizvodi dok ne bude gotovo.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2010., 14:32   #491
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Ma ja uvijek poludim protiv repera, tossa igram. Ak izbacim kojeg stalker za kanter on su preslabi protiv marianaca/maraudera. Terrena sam rjetko kojeg dobio, rashat nemoš jer se zbloka brzo, ak idem na zelote i stalkere nemoš mu prić zbog tenkova, ak uletiš sa puno blink stalkera al stvarnio mislim PUNO opet bio mix popularni ih smelje tek mu pobiješ par scv-a . Ići na neke zračne snage nema smisla, kerijera teško naslagat dosta a vr ili phenoix si su preslabi ;( ... nemznam što bi
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 15:11   #492
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Joj daj molim te pa niti jedna rasa nemre ko tossi radit sranja po mapi sa jednim seljakom, bogte ak imaš pare ti mi napraviš polje puno photona ili 3 gatewaya ODJEDNOM negdje na lošem mejstu i seronja od kmeta nemora čekat samo isere zgradu i ajmo dalje dok se ova warpa tak da ga nemrem ubit i tako prekinut warp in nego moram zgradu ubijat pomalo, a to je na početku sa seljacima (ak mi napraviš warp in rano) nemoguće napravit jer je skoro nemoguće ubit photone kmetovima prije nego se spawnaju...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 15:49   #493
Amos
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: vg
Postovi: 68
ok yedwy daj da ti nes objasnim.. od igraca viseg nivoa ( plat i dimond cak i gold djelom) nitko al bas NITKO nije lud da gubi pare na canone osim ak to nije u planu za nekakv wall in il tak nes...

terrani atm pwnaju SVE gateway jedinice samo sa MARAUDERIMA (bez stima).. da, protos ima warp in koji treba vremena da se istrazi + para.. teran ima reactor koji ispumpava 2 jedinice odjednom itd itd.


terran je OP svi se slazu sa time cak i vecina terrana tak da dosta o tome
__________________
Amos je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 16:32   #494
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Terran je noćna mora protossa i to je činjenica. Najveći je problem kaj je sve iz baraka teški counter svim tossovim jedinicama na početku i ak čak uspiješ stehati na recimo colose ili ht-e opet ti terran za 2 minute složi savršen counter na to, aka viking ili ghost. Da ne velim da je ghost counter na sve kaj toss napravi, ak nekaj treba nerfat onda je to emp jer je stvarno retardiran. Zadnjih par mečeva koje sam ja odigrao koji su bili protiv terrana dobio sam čistom agresijom i nasiljem s stalnim pikanjem i harrasom i s relativno brzim expom. I dok je on napravio bunker nisam ga puštao van i za to vrijeme sam napravio carriere na skrivenoj lokaciji. Treba napomenuti da je to gold liga i da ti terrani baš i nisu bili bog zna kakvi igrači. Malo bolji terran me uglavnom gazi.
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 17:54   #495
Amos
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: vg
Postovi: 68
sve iz baraka je hard counter na sve od protosa marine i marauder... jedino high templar i colossus tu mogu nes napraviti sve ostalo ako on ima dobar micro je gg ni netrebaju mu tenkovi i te gluposti.. medivac jedino mozda
__________________
Amos je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 21:11   #496
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Terenci dfinitivno op protiv toss...ja dobijem jedino ak proguram zelota prije neg se wall-a al to je rjetko, ev sad baš završio partiju 20ak zelota sa charge-om 10ak stlaker i 2 colosusa i smljavio me sam tak a nije da je imo brdo vojske sć brojke slične mojima, SMJEŠNO, high templare više nepravim ta đubrad je tak slaba da je nevjeroatno, od 10ak partija da sm ih pravio sam jednom su uspjeli nadvladat naravno uz druge borbene jedinice. Zergo jednostavno se makne ispodnjih, terenac hila nevjeroatno.....(ovo ješ nerzumjem zašto), a protiv toss jednostavo nema smisla
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 11:41   #497
GoGoGamerS
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG/ST
Postovi: 105
Igra je odlična.
Kod mene osobno će se igrati jako dugo jer je jako igriva i zanimljiva a da ne pričam o raznolikosti custom mapa koje sc entuzijasti već sad masovno rade.
Malo je skupa al kad uzmem u obzir da ću je igrat barem 5 godina...
Bolje i to nego da su stavili da se plaća pretplata za bnet.

Igram puno 1v1 ali osobno mi je najdraže igrati 4v4.
Ako ima netko za 4v4 slobodno neka me pma da ga dodam na fl.



Od izlaska sca držim top 3 Diamond (1v1 trenutno oko 1000 bodova).
GoGoGamerS je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 23:57   #498
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Ma ja uvijek poludim protiv repera, tossa igram. Ak izbacim kojeg stalker za kanter on su preslabi protiv marianaca/maraudera. Terrena sam rjetko kojeg dobio, rashat nemoš jer se zbloka brzo, ak idem na zelote i stalkere nemoš mu prić zbog tenkova, ak uletiš sa puno blink stalkera al stvarnio mislim PUNO opet bio mix popularni ih smelje tek mu pobiješ par scv-a . Ići na neke zračne snage nema smisla, kerijera teško naslagat dosta a vr ili phenoix si su preslabi ;( ... nemznam što bi
storm rijesava terranovi bio (mmm).

"Malo je skupa al kad uzmem u obzir da ću je igrat barem 5 godina..."
s tim da ces jos dvije morati kupiti u naredne dvije godine.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 06:15   #499
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Pa nemora nužno bit da će morat kupiti, ako i izađe singleplayer kampanja ili neki oblik ekspanzije nemora značiti da se neće moći MP igrati samo sa prvim diskom, i tak nemaju niti sad sve jednice iz SP u MP...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 10:45   #500
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Pa nemora nužno bit da će morat kupiti, ako i izađe singleplayer kampanja ili neki oblik ekspanzije nemora značiti da se neće moći MP igrati samo sa prvim diskom, i tak nemaju niti sad sve jednice iz SP u MP...
yet to be seen
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 10:59   #501
Amos
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: vg
Postovi: 68
proly ce moc igrat da... al ce biti ista fora ko i u jedinici mozes igrat obican sc i sc:bw
__________________
Amos je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 13:15   #502
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Bit ce nove jedinice za mutiplayer sigurno pa nisu oni glupi....ko će kupit ekspanziju radi kampanje!
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 15:07   #503
ezz
Premium
Moj komp
 
ezz's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 297
sam nek oni lan stave, ostalo nije bitno
__________________
ezz je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 15:22   #504
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Hmmm, ja sam očito onda jako slab igrač u odnosu na vas.
Krenuo sam kampanju na brutal, i zapeo sam na zadnjoj misiji od protosa, trebam ih poubijat pun kufer, a jednostavno nemam se vremena izgradit dovoljno da odbijem prva 3 vala.
Može neki hint, na koju foru ste to riješili??
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 15:30   #505
ezz
Premium
Moj komp
 
ezz's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 297
lol netreba ti nista nego 4warpgate i 2 roboa, i upgrejdovi kak igra ide...
__________________
ezz je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 15:34   #506
Amos
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: vg
Postovi: 68
preso sve na easy da pricu cujem nije ti tolko vazna ta kampanja... jedino ak oces one achivmente! a probaj forcefields spamat da ti neidu bas u istim valovila i high templare te colossuse... to ti je nekako best bet.. i flyere neke ofc
__________________
Amos je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 17:48   #507
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Ma za obranu ti je dovoljno dosta turreta nakeljit okolo, 4-5 Immortala na ulazu i 3-4 colossusa iza njih, nije problem to napravit, a one void rayeve, phoenixe i carriere koristiš za odbiti avione i tu i tamo digneš kojeg hybrida u zrak sa graviton beam.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 18:51   #508
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Ja sam gradio sve i svašta (jako puno cannona) na normal sam ih pobio preko 2600, a na hard je bilo dosta na knap. Btw ima neki način da se uzmu oni minerali u gornjem lijevom kutu a da ti ne idu direktno na njih? ili ih moraš braniti?
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 19:16   #509
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Ma nije problem, na hard sam ih čak pobio oko 2800.
Stvar je da moraš imati pokretnu silu (carrieri/void/phoenix) što dobiješ, a u prvoj liniji immortali + svi upgradeovi i konstantno graditi nove da zamjeniš poginule, te u pozadini colossuse i turrete te tu glavnu leteću armiju bindaš na 1 i držiš na sredini iznad onog hrama te ideš pomoći obrani kad te napadnu na neku od strana.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 20:27   #510
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Ja sam to prešo tak da sam sve odma povuko u onu manju bazui gradi colosa pheonixa puno...
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na