Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.12.2013., 05:00   #4771
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 435
@ Exa - mogu rec da sam zadnjih mjesec dana u istim problemima kao i ti... samo sto sam jos gledao i Lenovo K900 al on mi je ipak malo iznad cijene.
Tako da sam izmedu ova dva odlucio se za Oppo. Krivo si naveo dvije stvari, cijena mu je 270 eura (studentski popust), easy case je BESPLATAN i svi review-i na netu kazu da je solidan (cak odlican)... pusti zakljucke na temelju slika...

I kako smo vidjeli na str prije - stigne u HR za 5 radnih dana. Kod mene ide Oppo - i tocka
H@rdc0r3M1nD je offline  
Staro 25.12.2013., 08:45   #4772
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,412
@ago
Nisam nadoplatio ništa niti namjeravam. Ne žuri mi se - kad stigne, stigne. Meni Panda ima dobar prosjek što se tiče slanja - roba stiže kod nas 12-14 dana.

@digidoo
http://www.pandawillforum.com/showth...e-check-it-out

Svejedno odakle naručivao. Razlika je u par $ gore-dole.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.12.2013., 11:54   #4773
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
[QUOTE=dabomba;2516837]
Citiraj:
Autor Exa Pregled postova

Dakle ovi koji imaju xiaomi, gdje ste ga kupovali tocno i koliko Vam je vremena trebalo da stigne.


Evo mog iskustva sa xiaomijem,naručio sa ibuygou.com i stiglo u moje ruke za 21 dan,savršeno zapakirano,korisnička podrška na zavidnoj razini u odnosu na ostale kineze,ne lažu (bar meni nisu) mob je bio Mi2A i mob je odličan,sin ga koristi i više je nego zadovoljan.Ja sam to malo probao i oduševljen toliko da uskoro kada se stabilizira dobavljivost i kada malo skinu cijenu idem na Mi3.
Ibuygou.com ti je što se tiče orginala najsigurniji,od njih je najviše kupovala ekipa sa http://xiaomi.eu/community/ foruma.
Sad malko gledam i taj Ibuygou.com ima skoro sve skuplje nego na ostalim stranicama.
Evo recimo, stiže mi A850 sa minideala, a na ibuygou je osjetno skuplji.
Slično je sa ZTE i još nekima ....
dak0001 je offline  
Staro 25.12.2013., 14:04   #4774
bodija
Registered User
 
bodija's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zadar
Postovi: 101
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
goranbo
Čitam ,i čitam tvoje postove i neznam što da ti kažem. Iz priloženog se vidi da nisi dobro flešao Rom, a vjerojatno i prije sa drugim romovima je tako bilo. Prije stavljanja novog roma provjeri što treba napraviti u CWM-u. I nemoj pričati da je to do mobitela, greška je tvoja.

Skini MIUI odavde:
MIUI v5 za v967s by Juelian
stavi ga na sd karticu
Upali mob sa vol+ i power (drži zajedno oko 10 sekundi)
Kako flešat - vidi ovdje
Prati upute ispod linije
Installation instructionsgapps preskoči, to flešaš poslije)

Kad pokreneš miui, skini ovdje gapps
pa ih flešaj kao i rom prije (samo fleš, bez drugih kerefeka)
bodija je offline  
Staro 25.12.2013., 15:11   #4775
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Ja sam radio restart u recovery mode (pomoću jedne il druge apliakcije, ovisno o romu gdje sam trenutno bio, i onda sam tamo napravio ona tri swipea, i onda install zip.
(jednom sam greškom instalirao bez tih svajpova, ali kasnije sam popravio te instalirao nakon swipe-a u recovery modeu.)
E sad ne znam što ti točno podrazumijevaš pod flešanjem i ne pada mi trenutno na pamet šta je CWM. (ne znam to mi je prvo smartphone di stavljam te romove itd). I nisam instalirao te zipove sa SD kartice nego s intrene pohrane

EDIT: Uglavnom sad sam malo gledao pa sam suzio da ije komplicirnao,

ali ja kod flešanja nisma radio ovaj korak "- Mounts and storage: Format System, Cache, Data. Go back" jer su mi zipovi bili na "internoj kartici" tj na internoj memoriji telefona.

Sad cu raditi i s tim korakom pa cemo vidjeti...

Zadnje izmijenjeno od: goranbo. 25.12.2013. u 15:47.
goranbo je offline  
Staro 25.12.2013., 15:19   #4776
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Jel moram skidat baš taj Miui kojisi ti linkoa kad sam već skinuo Miui 3.12.20 od tog istog developera? (ime fajla - miui_v967s_juelian_3.12.20_e2ebe65520_4.2.zip )


Sad sam instaliroa maxflavour prema tim uputama, iako mi je u revocery modeu prije instalacija pisalo neštp "mod by carliv", tak da nisma siguran da sam sve izbrisao.

Zadnje izmijenjeno od: goranbo. 25.12.2013. u 15:52.
goranbo je offline  
Staro 25.12.2013., 17:11   #4777
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@ago
Nisam nadoplatio ništa niti namjeravam. Ne žuri mi se - kad stigne, stigne. Meni Panda ima dobar prosjek što se tiče slanja - roba stiže kod nas 12-14 dana.

@digidoo
http://www.pandawillforum.com/showth...e-check-it-out

Svejedno odakle naručivao. Razlika je u par $ gore-dole.
onda ja zbilja nemam srece... narucio 10.12, proslo 15 dana a jos mi ni tracking code nije proradio na deutsche post.

@ goranbo : CWM - clockworkmod

http://www.clockworkmod.com/rommanager
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline  
Staro 25.12.2013., 17:42   #4778
bodija
Registered User
 
bodija's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zadar
Postovi: 101
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
Jel moram skidat baš taj Miui kojisi ti linkoa kad sam već skinuo Miui 3.12.20 od tog istog developera? (ime fajla - miui_v967s_juelian_3.12.20_e2ebe65520_4.2.zip )


Sad sam instaliroa maxflavour prema tim uputama, iako mi je u revocery modeu prije instalacija pisalo neštp "mod by carliv", tak da nisma siguran da sam sve izbrisao.
Za MaxFlavour ROM, savjetujem njegov recovery(CWM)6.0.4.4.
INSTALL INSTRUCTION:
To flash a new ROM properly, you need one of my recoveries (for these I'm sure they works).
1. Reboot to recovery.
2. Do a nandroid backup or backup in cwm.
3. mount USB Mass Storage and delete from sdcard these three directories:
.android_secure
Android
LOSTDIR
4. Copy ROM zip or zips on sdcard
5. Eject mass storage from computer and then unmount in recovery
6. wipe all/factory reset or pre-flash wipe in recovery
7. wipe or erase dalvik cache
8. flash zip from sdcard, choose ROM zip, flash it and reboot, or if you flash my ROM version 3.3, the phone will reboot itself.
That's all, this is the correct way to flash any new ROM in any phone thru recovery.

Savjetujem MaxFlavour Full 4.1.
Gappse skinuti poslje i flashati bez ikakvih brisanja ,savjetujem gapps essential.

Ako nemaš njegov recovery skini ga i stavi u root sd kartice te sa Mobile uncle napravi update recovery...
bodija je offline  
Staro 25.12.2013., 18:41   #4779
Exa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 59
Citiraj:
Autor H@rdc0r3M1nD Pregled postova
@ Exa - mogu rec da sam zadnjih mjesec dana u istim problemima kao i ti... samo sto sam jos gledao i Lenovo K900 al on mi je ipak malo iznad cijene.
Tako da sam izmedu ova dva odlucio se za Oppo. Krivo si naveo dvije stvari, cijena mu je 270 eura (studentski popust), easy case je BESPLATAN i svi review-i na netu kazu da je solidan (cak odlican)... pusti zakljucke na temelju slika...

I kako smo vidjeli na str prije - stigne u HR za 5 radnih dana. Kod mene ide Oppo - i tocka
Samo pazi onda da kupis i cover, citam na oppo forumima da ljudim pada s 30-40 cm na pod i razbije se ekran, evo imas ovdje raspravu.
Ovdje imas zanimljiv video kako lik rastavlja i sastavlja oppo find 5, malo je losa slika, ali tip je imao dosta problema prije nego ga je rastavio , dakle po ovome postoji sansa da se promijeni baterija, malo je teze nego kod obicnih telefona gdje se skida zadnja maska, ali nisam nigdje vidio zamjensku bateriju za kupnju. Ocigledno da je kod oppo-a minus sto mu je staklo na ekranu skroz do rubova telefona, nema odmaka stakla od ruba, tako da kad ti padne na pod lakse puca, sto je prilican minus, mislim ne pada meni mob bash cesto (jednom u 2 godine), ali opet zbog jedne greske zbog velicine moba placat 160 eura "kazne" mi se ne cini kao dobar deal. I dobro sam naveo cijenu, ona jest 299 eura, ne poznam nijednog studenta tako da nema smisla da gubim vrijeme zicat okolo prijatelje i poznanike da li oni nekog znaju kojeg studenta zbog x-ice, zicanje zbog 30 eura, izgubit cu besplatnu DHL dostavu . Kako to uopce ide s DHL dostavom, vidim da se ljudi i na to dosta zale, sta recimo izaberem DHL dostavu iz Kine, kome placam taj DHL, njima ili ovima nasima papcima ovdje. Ili recimo uzmem ovaj besplatni DHL od oppostyle EU, da me nebi ovi papci u DHL-u domacem naplatili nesto sto je besplatno. I uostalom kako oni salju to DHL-om, meni na vrata, nisam iz ZG-a inace.
Exa je offline  
Staro 25.12.2013., 21:03   #4780
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 713
Politika Oppostyle-a je zadnjih mjeseci da u slučaju razbijenog mobitela mobitel ne popravljaju nego daju novi u zamjenu za 150 eura koliko bi koštao popravak. Koliko je to dobro ili ne neznam nadam se da neću bit u toj situaciji ali ima zadovoljnih ljudi tom ponudom jer mobitel bude kod njih u roku od 3 dana. Čak i dok su popravljali mobitele, slanje mobitela bi se odradilo preko njihovog UK skladišta tako da korisnik iz EU ne bi plaćao pdv. Skupoća popravka je više bila vezana za skup zamjenski dio (screen) ali pretpostavljam da je tako kod svih OGS mobitela.
Kad bi se recimo npr. Xiaomi tj. skupi mobitel naručen iz Kine slao na popravak u Kinu onda bi vjerujem ukupan trošak popravka bio i veći jer bi postojala opet mogućnost naplaćivanja PDV-a.

Razbijaju se svi mobiteli prilikom pada, e sad kod kojega je proizvođača taj postotak veći ili manji to se sigurno ne može otkrit čitanjem foruma. Ili misliš da na Xiaomi, iPhone ili Samsung forumima nema razbijenih uređaja?
Istina je da je Oppo dosta čvrst, krut, moje je mišljenje da bi teže puknuo od većine ali kad pukne to će bit totalka jer nije elastičan.

Što se tiče F5 Easy Cover-a on nije loš, sastoji se od plastičnog kućišta (zaštite) za koji je zaljepljen preklopni dio. Taj cover ima opciju buđenja mobitela kad se otvori i zaključavanja kad se sklopi, jako praktična stvar. No sam zaštitni faktor od pada ne mislim da je prevelik, najviše bi zaštite vjerojatno pružio silikonski case.
Mana mu je što sakrije svu ljepotu uređaja a to je skoro pa svetogrđe...

Zadnje izmijenjeno od: goran1985. 25.12.2013. u 21:08.
goran1985 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.12.2013., 21:09   #4781
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Citiraj:
Autor bodija Pregled postova
Za MaxFlavour ROM, savjetujem njegov recovery(CWM)6.0.4.4.
INSTALL INSTRUCTION:
To flash a new ROM properly, you need one of my recoveries (for these I'm sure they works).
1. Reboot to recovery.
2. Do a nandroid backup or backup in cwm.
3. mount USB Mass Storage and delete from sdcard these three directories:
.android_secure
Android
LOSTDIR
4. Copy ROM zip or zips on sdcard
5. Eject mass storage from computer and then unmount in recovery
6. wipe all/factory reset or pre-flash wipe in recovery
7. wipe or erase dalvik cache
8. flash zip from sdcard, choose ROM zip, flash it and reboot, or if you flash my ROM version 3.3, the phone will reboot itself.
That's all, this is the correct way to flash any new ROM in any phone thru recovery.

Savjetujem MaxFlavour Full 4.1.
Gappse skinuti poslje i flashati bez ikakvih brisanja ,savjetujem gapps essential.

Ako nemaš njegov recovery skini ga i stavi u root sd kartice te sa Mobile uncle napravi update recovery...
Bogme si mi dosta posla zadao, nažalost nemam sad vremena ni volje toliko. (jesu i te opširnije upute baš nužne kod instaliranja tog roma, jer eto ja sam ga instaliro prateći one kraće upute i sve je OK. Ne kuzim bas zasto za jedan ro vrijedi jedno, a za drugi mram jos nesto brisati sa memoriske kartice)

Ja sam bio pod dojmom da je za sve romove procedura za instaliranje ista, a sad vidim da ovdj eima jos nekih (meni dosta) dodatnih koraka.

Buduci da u tom trenutku nisam imao MIUI jos na kartici, tek sam skidao na komp, instalirao sam pratecione prve upute (dakle ona četiri koraka brizanja itd) ZTE_V967S_Max_Flavour_Full_4.1.zip

A onda i signed-gapps-flavour-complete.zip

I sve radi kako treba, osim sto mi se cii da mi se MyPhone explorer nekad sam iskljuci ali nisam siguran, mozda sma ga ja nehotice isključio.

No, da se odmaknemo malo od tih romova (probao sam dosad dva Flavoura i MIUI) nema zadovoljavajuci UI pogotovo s obzirom na status bar i konfigurabilnost/izgled toggle gumba u draweru (onaj padajuci meni), za to sam dosta sitničav i naviko sam se već na neke stvari.

Recimo MIUI ima relativno dobar taj drawer i toggle gumbe, medjutim ne može s konfigurirati koji ce toggle gumbi biti na prvoj stranici i na koje mjestu će biti koji toggle gumb.
A status bar je na MIUI koma, recimo pokrenem myphoneexplorer i nema mi gore ikonice)
Max Flavour ima OK status bar, ali drawer mu je totalna koma (za mene) i ne moze se nimalo konfigurirati

Mogu li to riješiti s nekim launcherom? (ili ima jos neki rom koji nije bugovit, a ima to dobro rijeseno?)
Kakve vi launchere imate na svom V967s?

Nisam nikad instaliro jos te launchere pa ce mozda i pitanje biti pogrešno. Ne znam da li jedan te isti launcher pase na sve mobitele ili kako, ili imaju neke različite verzije itd. (i da li oni bitno povećavaju potrošnju baterije?)

Zadnje izmijenjeno od: goranbo. 25.12.2013. u 21:28.
goranbo je offline  
Staro 25.12.2013., 21:12   #4782
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
onda ja zbilja nemam srece... narucio 10.12, proslo 15 dana a jos mi ni tracking code nije proradio na deutsche post.

@ goranbo : CWM - clockworkmod

http://www.clockworkmod.com/rommanager
E ja nazalost ne kuzim, otisao sam na taj link ali ne kuzim kako bi mi to moglo koristiti. moj uredjaj nje na popisu...
goranbo je offline  
Staro 25.12.2013., 21:14   #4783
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Poz kolege, evo planiram si uzeti dva kineza tj jedan za kolegu i jedan za mene. Kolegi je upao u oko ZTE V967s a dok je mene privukao XIAOMI Hongmi, mobove bi narucili preko geeka. Vidim da ima dosta upucenih ljudi koji prate kineze pa bih molio ako imate kakav savjet prijedlog ili misljenje pa da me prosvijetlite

ZTE

Xiaomi
mitra je offline  
Staro 25.12.2013., 22:00   #4784
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Poz kolege, evo planiram si uzeti dva kineza tj jedan za kolegu i jedan za mene. Kolegi je upao u oko ZTE V967s a dok je mene privukao XIAOMI Hongmi, mobove bi narucili preko geeka. Vidim da ima dosta upucenih ljudi koji prate kineze pa bih molio ako imate kakav savjet prijedlog ili misljenje pa da me prosvijetlite

ZTE

Xiaomi
Pa baš i nisu u istom cjenovnom rangu,a ni po specifikacijama nisu tu negdje tako da bi po meni bilo skuplje je bolje.Ako ti pedesetak dolara ne znači puno ja bi išao na hongmija ali ni sa ovim ZTE nečeš pogriješiti.
dabomba je offline  
Staro 25.12.2013., 22:04   #4785
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Poz kolege, evo planiram si uzeti dva kineza tj jedan za kolegu i jedan za mene. Kolegi je upao u oko ZTE V967s a dok je mene privukao XIAOMI Hongmi, mobove bi narucili preko geeka. Vidim da ima dosta upucenih ljudi koji prate kineze pa bih molio ako imate kakav savjet prijedlog ili misljenje pa da me prosvijetlite

ZTE

Xiaomi
Pa na Geeku nemaš tog ZTE, ali imaš na Minideal-u, a tamo ti je i Xiaomi jeftiniji
dak0001 je offline  
Staro 25.12.2013., 23:24   #4786
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor violeta1 Pregled postova
Da, dok ne počne ekran crkavati ili baterija ne puniti
Brko je offline  
Staro 25.12.2013., 23:47   #4787
Exa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 59
Citiraj:
Autor dak0001 Pregled postova
Pa na Geeku nemaš tog ZTE, ali imaš na Minideal-u, a tamo ti je i Xiaomi jeftiniji
Dobro bi razmislio kupovat od tog minideal-a, tamo pise da imaju in stock Xiaomi Mi3, a jos nije ni izasao, release date mobitela je 31.12., ne pise nista preorder kao kod drugih online web shopova.
Exa je offline  
Staro 26.12.2013., 00:33   #4788
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Pitaj na chatu imaju li doista in stock mobitel. Inače je 160$ dobra cijena za v967s. Iako je prije mjesec dana bio oko 130-140$ na akcijama. Čini se da mu cijena ipak neće pasti na staru razinu
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 26.12.2013., 09:25   #4789
ultrazena
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Nene

Sretan Božić svima!

Nadam se da nisam offtopic,

Preko ebaya na aukciji kupila Nekena N6 s free shippingom i sad čekam da dođe, no sad vidim po tracking broju da je mob poslan putem DHL-a i da mada kod Ebay-a na vrhu piše Seller: neken-mobile" Shipping: FREE Standard Int'l Shipping" na dnu opisa piše "After we received your full payment.We will ship items to you via DHL express service for free."
Znam da ide na carinu pod obvezno, no zna li itko koliko bi to DHL mogao zaračunati? Pročitala sam danas ujutro gomilu članaka na net-u i na kraju znam manje nego li na početku.
Treba li izvaditi EORI broj (i ako treba kolikio to traje i što sve treba napraviti, ili to napravi DHL po mojoj punomoći) i hoće li to koštati više od 125 kn (našla sam da je tolika tarifa do 200$ a ovo je koštalo malo više od 180$?)
S tim iznosom + iznosom carine bi se mogla pomiriti.

Plz help!
ultrazena je offline  
Staro 26.12.2013., 09:37   #4790
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,412
Ako piše Free shipping, znači da ne plaćaš DHL dostavu. Za EORI ne znam - nekima je trebao, drugima nije. Bit ćeš obavještena o tome od strane DHL-a.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 26.12.2013., 09:51   #4791
ultrazena
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Nenen N6

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako piše Free shipping, znači da ne plaćaš DHL dostavu. Za EORI ne znam - nekima je trebao, drugima nije. Bit ćeš obavještena o tome od strane DHL-a.
To bi mi bio najbolji Božićni poklon, no čitajući razne forume našla sam drugačija iskustva.
Javim kad dobijem da se ne bi i drugi opekli, jer mislim da ću morati platiti, no samo da nije više od tog navedenog iznosa.
ultrazena je offline  
Staro 26.12.2013., 12:42   #4792
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 435
Jel pametno direkt na stranicama PBZ-a prebacit kune sa tekuceg u eure na deviznom ili vi to drugacije "prebacujete"?
H@rdc0r3M1nD je offline  
Staro 26.12.2013., 12:44   #4793
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Pošto razmatram iNew V3 dok je još na akciji naletio sam da MT6582 podržava max 8MP rezoluciju, tako da onaj '13MP Sony sensor' zvuči kao nešto neostvarivo

specs link
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Staro 26.12.2013., 12:47   #4794
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor H@rdc0r3M1nD Pregled postova
Jel pametno direkt na stranicama PBZ-a prebacit kune sa tekuceg u eure na deviznom ili vi to drugacije "prebacujete"?
Kak misliš pametno banka ti ima nepovoljniji tečaj od mjenjačnice. I npr ideš prebaciti 100 eura na devizni, to bu te koštalo cca 800 kn, morti i koju kunu više. 7,95 ili tak nekak je bil tečaj. A u mjenjačnici bi uštedio 20tak kuna na taj iznos od 100 eura.

Tako da, pametno je onoliko ovisno o kojem iznosu se radi. Nije isto 100 i soma eura
Brko je offline  
Staro 26.12.2013., 12:51   #4795
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 435
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kak misliš pametno banka ti ima nepovoljniji tečaj od mjenjačnice. I npr ideš prebaciti 100 eura na devizni, to bu te koštalo cca 800 kn, morti i koju kunu više. 7,95 ili tak nekak je bil tečaj. A u mjenjačnici bi uštedio 20tak kuna na taj iznos od 100 eura.

Tako da, pametno je onoliko ovisno o kojem iznosu se radi. Nije isto 100 i soma eura

Ma to da, pod "pametno" sam mislio kako pametni ljudi to rade...
nemam je previse za prebacit 320 eura... cisto da mogu kupit Oppo Find 5.

Al vidim da sam krivo racunao koliko ce me ispast... najprije sam gledao mob do 1800 kn, pa ajde sakupit cu do 2000...a sa ovom "pretvorbom" ispada da sam dosao do 2200...
H@rdc0r3M1nD je offline  
Staro 26.12.2013., 12:54   #4796
bodija
Registered User
 
bodija's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zadar
Postovi: 101
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova

Mogu li to riješiti s nekim launcherom? (ili ima jos neki rom koji nije bugovit, a ima to dobro rijeseno?)
Kakve vi launchere imate na svom V967s?

Nisam nikad instaliro jos te launchere pa ce mozda i pitanje biti pogrešno. Ne znam da li jedan te isti launcher pase na sve mobitele ili kako, ili imaju neke različite verzije itd. (i da li oni bitno povećavaju potrošnju baterije?)
Ovako, ja imam APEX launcher (full) i na njemu mi mob. najbolje radi od onih što sam probao,a probao sam Nova launcher (full) i KitKat launcher (full) i Apex. Kažu inače da je Nova najbolja pa Apex. Ja volim jednostavnost, a to znači bez puno đinđe-minđe, ukrašavanja i stavljanja kojekakvih aplikacija koje se non stop vrte u pozadini i gutaju ram. Znači osnovno i ono što ti je potrebno (sat,prognoza sa lokacijom i jednostavni wallpaper) sa par ikona aplikacija koje najčešće koristiš i to je to. Uglavnom gledati da imaš što više slobodnog rama...
bodija je offline  
Staro 26.12.2013., 13:37   #4797
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor H@rdc0r3M1nD Pregled postova
Ma to da, pod "pametno" sam mislio kako pametni ljudi to rade...
nemam je previse za prebacit 320 eura... cisto da mogu kupit Oppo Find 5.

Al vidim da sam krivo racunao koliko ce me ispast... najprije sam gledao mob do 1800 kn, pa ajde sakupit cu do 2000...a sa ovom "pretvorbom" ispada da sam dosao do 2200...
A da, tu sad već okidaš pozamašnu svoticu od 200kn bezveze. Mislim da ti je bolje nekoga zamoliti da ti uzme preko paypala pa mu ti daš u kunskoj protuvrijednosti pare i to je to.
Brko je offline  
Staro 26.12.2013., 13:40   #4798
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
[QUOTE=dak0001;2516925]
Citiraj:
Autor dabomba Pregled postova

Sad malko gledam i taj Ibuygou.com ima skoro sve skuplje nego na ostalim stranicama.
Evo recimo, stiže mi A850 sa minideala, a na ibuygou je osjetno skuplji.
Slično je sa ZTE i još nekima ....
Stoji da Ibuygou ima nešto veče cijene ali ne šalju fake proizvode i tri naruđbe od njih su stizale unutar 25 dana, primjera radi sa banga su mi prve dvije naruđbe stizale za 40 dana,a ova zadnja je več 20dana negdje i stalno me zavlače i ne šalju TN, tak da sve ima svoju cijenu večinom sa razlogom.
dabomba je offline  
Staro 26.12.2013., 13:49   #4799
puding22
Registered User
 
puding22's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ...
Postovi: 364
Moze pomoc. zte 889m kamera kad ces slikati je ok al kad uslikas zamuti se skroz. U cem bi mogla biti kvaka (znam da ne mozes ocekivati puno al opet) bili mozda custom rom pomogao?
puding22 je offline  
Staro 26.12.2013., 15:14   #4800
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 435
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A da, tu sad već okidaš pozamašnu svoticu od 200kn bezveze. Mislim da ti je bolje nekoga zamoliti da ti uzme preko paypala pa mu ti daš u kunskoj protuvrijednosti pare i to je to.

Mozes malo pojasnit.
Ja imam paypal. Al mi je u dolarima. dal da prebacim kune u dolare na tekuci?
Ili kako?
H@rdc0r3M1nD je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na