Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2011., 14:15   #451
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
ja i tata smo im sve pripremili,ubacili kazetu u livelu..
decki iz firme koja je u linku dosli,spojili,prozracili.. bili gotovi za sat vremena
to je bilo prije 4 god i jako sam zadovoljan sa njom..
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 16:44   #452
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Pa to ti ja isto govorim. Ne isplati se za jednu klimu kupovati alat. Sve možeš pripremiti ako imaš barem udarnu bušilicu : (montaža vanjske, unutarnje jedinice, kanalice, struja itd.).
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2011., 09:14   #453
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
btw.stari se bavi sa vodom,centralnim tako da alata ne fali
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 00:47   #454
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Pozdrav... Ne mogu se odlučiti koju klimu uzeti, kakav sistem trebam (1 ili 2 vanjska, 1 ili 2 unutarnje).

Ovo je sketch stana od 40 kvadrata.
http://www.pohrani.com/f/2e/Uj/2zHMGY6g/untitled-1.png

Dvorište je po cijeloj lijevoj strani i gornjoj, preferirao bi da je vanjska jedinica na lijevom zidu. Nema baš previše direktnog sunca (ali ima puno svjetlosti u najvećoj sobi) jer je u dvorištu drveće ali je gadno sparno i vruće.

Kakva klima bi ohladila taj prostor, malo je zeznut jer su dvije velike sobe odvojene hodnikom. Klima u najvećoj gornjoj sobi mora biti, dal će trebat još jedna u blagavaoni/kuhinji da taj dio bude pod normalnom temperaturom? Tamo najmanje udara sunce jer je uvučeno u zgradu, ali opet ima svjetla.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 00:58   #455
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nije da sam neki ekspert, ali ovdje moraju ići barem 2 x 9ke ili 12 gore, 9 dolje... jedino što može obje prostorije (kakti) ohladiti je neka jača na ulazu, ali onda buš dobio ledeni hodnik i prosječno ohlađene sobe.

imho jedna vanjska koja će furati dvije nutarnje (čisto zbog uštede prostora) recimo vanjska između dva vanjska prozora kupaone i blagovaone, a instalacija je maltene "prek zida" na jednu i drugu stranu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 01:03   #456
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,961
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nije da sam neki ekspert, ali ovdje moraju ići barem 2 x 9ke ili 12 gore, 9 dolje... jedino što može obje prostorije (kakti) ohladiti je neka jača na ulazu, ali onda buš dobio ledeni hodnik i prosječno ohlađene sobe.

imho jedna vanjska koja će furati dvije nutarnje (čisto zbog uštede prostora) recimo vanjska između dva vanjska prozora kupaone i blagovaone, a instalacija je maltene "prek zida" na jednu i drugu stranu.
Slazem se da treba dvije klime, pre mali je hodnik i previse zavoja/vrata da bi to jedna ohladila kako treba. Jednostanvo pretesko bi bilo usmjerit zrak i jedna soba bi bila pre hladna a druga nedovoljno.

A sto se tice dvije unutarnje/jedna vanjska to ponekad i nije jeftinija/bolja solucija a i ako se pokvari vansjka (nedja boze) onda su obje van pogona dok u slucjau dvije zasebne bar nesto (pola) jos radi .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 01:09   #457
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
naravno multisplit sistem se naplaćuje ugradnja kao i dve normalne, ali velim treba sve točno staviti na papir i vidjeti da li ima uštede... makar ima i druga strana medalje - da u taj poluzatvoreni kut stavi dva kompresora jedan drugog će grijat garant, a to i nije najidealnija situacija ako pričamo o dugovječnosti.

velim treba sve staviti na vagu, makar bi ja rađe vani jednu multi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 01:25   #458
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Pozdrav... Ne mogu se odlučiti koju klimu uzeti, kakav sistem trebam (1 ili 2 vanjska, 1 ili 2 unutarnje).
Jest da mi se zatvaraju kapci, i da su Syss i Lewis naspavaniji i sabraniji... ali osim ako se ormari takodjer ne racunaju kao sobe, mislim da ce jedna vanjska jedinica ipak biti dosta

Osim ako i u ormare ne treba koja dodatna, ali to bih onda prepustio posebnom timu koji se bavi drvenarijom.

u suprotnom dodajes samo jos dvije unutrasnje. Sve ostalo ti izbor po spomenutim preporukama u temi, i odabiru imena inst'alera kome najvise virujes, ili si dobio preporuku.

Mozda ti se cini kao svetogdje, ali mozda da nekako prezivis do jeseni, jer usao si u najgluplji dio sezone za ugradju. Em su svi bukirani po terenu, em ces platiti vise jer ce ti itekako nabiti na nos tu cinjenicu pri ugradnji, ma kako da su posteni ili dobri

Ostalo je suocavanje s cijenom i tvoj blagoslov koliko municije si voljan dati. ZG je ipak u pitanju, pa ti je izbor sarolik, no, 2-3 imena su manje vise najcesce spominjana u ZG-u, pa ih i ne treba reklamirati. Pozovi odabranu ekipu i cisto informativno nek ti naprave uvidjaj. Pa se lako odlucis, hoce li ostati u procesu slaganja, ili ipak pricekati kraj sezone.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
A sto se tice dvije unutarnje/jedna vanjska to ponekad i nije jeftinija/bolja solucija a i ako se pokvari vansjka (nedja boze) onda su obje van pogona dok u slucjau dvije zasebne bar nesto (pola) jos radi .
Ma dobro, ali s boljim imenom (ma i sa srednjom pouzdanom) koliko je sansi da ce ga zadesiti takav scenarij? I to bas sada kad si ga zigosao kletvom?

Za njegov prostor, to je ipak nepotrebni cirkus, jer kvalitetna vanjska gura i do 4 unutrasnje jedinice. A iz skice se bas i ne vidi magistrala od vodenog puta, koji bi trazio dvije vanjske.

No kao sto rekoh, kapci su teski, Syss je previse skroman, znamo svi da je Ekspert.

Noch
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 01:31   #459
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,961
Jasno, treba stavit na papir ali po sjecanju kad sam ja gledao sebi za kucu bilo je jeftinije uzeti dvije odvojene (isto kvalitetne) nego jedan multisplit . A i tako mogu imati razne marke/modele ovako (trebam i trecu na katu i za nju cu ozeti trecu marku da se sam uvjerim koja je "najbolja ).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 01:33   #460
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
vizaž otrovan kao i uvijek

ajsi, ako je takva gužva i trebaš ugradnju zvekni pm pa te spojim sa vrlo dobrim instalaterima
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2011., 19:10   #461
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Joj hvala vam puno!
I ja sam mislio da trebam dvije, ali glavnu rijec ima stari bez kojeg se ne ide u radnje ugrađivanja klime. On je uvjeren da je dosta jedna gore, a meni je vec pun kufer jer je doma ugradio kazetnu koja je u velikoj sobi, metar i pol od moje sobe. Meni je uvijek prevruce u toj sobi, komp radi i sve, a u drugoj je prehladno. A radi se o jednim vratima.

U stanu se radi o dvama vratima i o hodniku.
Vjerojatno cemo pricekat jos mjesec i pol, znam da je najgore vrijeme u sezoni, al plan je bio da se ugradi jos poslije prosle sezone pa nista.
Syss, hvala na pomoci oko instalatera, vjerojatno se cujemo.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 22:00   #462
elanst
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 28
koju klimu izabrati

Evo dolazi zima i ja se u dalmaciji grijen zimi pomoću klime, na staru bi trebalo nešto uložit za popravak i servis a iman koju kintu pa san odlučija kupit novu.
Odgovaralo bi mi nešto u rangu od3,5kv-4kv jer mi je prostor 40m2 .
Da sada ne surfan beskonačno iz početka i učin o klimama u moru novih proizvoda trbao bi mi savijet bar da znam odakle početi.
Znam da cijena govori sve ali uvijek postoji možda nešto novo šta se probija na tržište a kvaliteta opravdava cijenu, uglavnom tražim nešto A energetske klase , ne treba biti neka marka, inverter bi dobro doša ali nije neophodan jer to mi dosta utiječe na cijenu. .
Svi savijeti dobro došli.
elanst je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 15:29   #463
elanst
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 28
Da li ko ima iskustva s maxon klimama ili kakvim uređajima jer imam prigodu za nabaviti MXI-12HC001
MXO-12HC001
takvu klimu za 30% jeftinije od nove, ali to mi ne znači ništa ako su loše preporuke
elanst je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 11:54   #464
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Ovak, imam Fujitsu klimu, unutarnja jedinica model: ASYA12LCC
Nažalost, pogubio se daljinac...

Kupio sam Univerzalni Daljinac za klime, i to RC UNI/AIRC03 no nažalost on ne radi s tom klimom. Pa pitanje je sada kako i koji daljinac nabaviti?!

Hvala
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 08.03.2012. u 14:44.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2012., 10:18   #465
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Evo update:
Kontaktirao FUJITSU London, rekoše mi kod lokalnog dobavljača tražim daljinac po part numberu: 9315027030

Lokalni dobavljač "fujitsu(-)klime(.)com(.)hr" veli da imaju daljinac i da dođe 500,00 kn.

Nemam tolke pare da dam za daljinac trenutno, računal sam max 200,00 kuniča.

Naime, naišao sam na još jedan univerzalac koji bi volio isprobati: "jolly air plus" naime, nema ga u Hrvatskoj za kupiti. Eno, dragi Srbići ga uredno nabavljaju, naravno ne dostavljaju u Hrvatsku. I Talijani ga imaju u ponudi, Francuzi, nisam uspio naći za AT, GE i SWISS, nažalost...

Pa, evo, imate li koji savjet, preporuku, osim izdvojit 5glavi...?

Edit: Našao sam i u Njemačkoj, za 13,00€ http://geizhals.at/eu/98133987
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 09.03.2012. u 10:50.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2012., 11:01   #466
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ovak, imam Fujitsu klimu, unutarnja jedinica model: ASYA12LCC Nažalost, pogubio se daljinac...
Buduci da ih nekolicina instalira/prodaje + uzvoznik...

Prvo mjesto na kojem bi trazio daljinac je njihov servis. Pola cuke dosadnog telefoniranja ali vrlo je izvjesno da bi ga nasao. Isto tako, pored hrpe servise koji obitavaju na grupi - dodatno mjesto gdje bi plasirao upit i potragu. Nije ti jos frka pa opusteno ispitaj.

Ako je spomenuti daljinski 100% provjeren u svakom ekvivalentu funkcija... ostaje ti kao backup. Ali ne znam, Fujitsu je ipak lijepo klima i ja bih stel ipak originalni daljinac.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2012., 17:52   #467
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Hvala za savjet. Mislim da ću probat isfurat ofaj "Jolly Air Plus" is Srbije, ako ništa, čekat ću bolje dane pa kupit originalac...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 20:10   #468
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
pomoc, treba mi rjesenje za rashladjivanje jedne sobe, soba je stvarno mala krevet, komp i jedan ormaric, 3x2m odoka. jel postoji kakva mini klima

problem je sto su svi zidovi od knaufa, a cijeli zid prema van su prozori, i nema mjesta za neke skalamerije...
  Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 10:07   #469
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Vidio sam u Rijeci, kod HNK, čini mi se mjenjačnica, vanjska jedinica je cca 50cmx50cm.
Prvo sam umro od smijeha, jer u životu nisam vidio tako malu vanjsku jedinicu, no eto, sjećanje na to me navodi da postoje i male klimice koje očito, po mojoj procjeni, služe za prostore do 10m2.

Također, nešto slično, ali malo veće... malo malo veće jedinice sam vidio na naplatnim kućicama na parkinzima, trafikama i kućicama za portire, pa potraži malo i pitaj koliko koštaju itd...

Možda ćeš najbolji savjet dobiti od servisa koji se bave klimama, oni vrlo vjerojatno znaju i gdje takve "mini" klime nabaviti...

Pozz
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 23:32   #470
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Zanimljiv zakljucak sam slozio neki dan, kad je poznanik izvan ZG-a - koji ujedno i postavlja klime ali primarno se bave etaznim i vodenim odrzavanjem - na tragu razmisljanja potvrdio tezu.

Jeste li primjetili da cak i najrenomiranije firme najzvucnije AC ponude ZG-a, zapravo su vrlo oskudni kad su u pitanju lojtre i hvatanje visina? Iz iskustva vidjenog, veliki broj barata izuzetno oskudnim visinskim sposobnostima. Oni aktivniji imaju sa strane nekog vanjskog koji moze dizalicom ili necim vecim dograbiti. Slucajno zbog penjanja, znam neke iz gorske sluzbe koji honorarno znaju uskociti kad se radi o dvoristima u koje ne moze uci dizalica, a lojtrama su sirotinja. Kao i nekoliko alpinista na relaciji Zg-Split koji su melem za blesave situacije.

Prijatelju sam upravo poslao spomenutog prijatelja, jer su mu Mistubajsi monteri, jednostavno odustali od postenog odvoda u zljebaricu. Tek metar od prozora mu je bio odvod a visina u dvoristu je bila nesto iznad 10m, sto je otprilike bolna tocka koju vecina gradsko nosecih lojtri ne moze dograbiti. I pitam me prvo broj alpiniste, ali kako znam njegovu visinu, kazem mu da je to nedostojan posao za penjaca i da njemu treba prava lojtra. Za dva dana dosli decki u kombiju i nose mu olimipjske merdevinke; digli se postavili i silikonirali za nekoliko minuta.

On presretan i zacudio se kako njegovi igraci kao 10x jaca firma, nisu u stanju barem nekog vanjskog naci da im sredi visinke poslove? I to je bas na tragu onog sto sam zapoceo.

Jeste li ikad bacili oko kad se vozite po gradu ili kod poznaih na balkonima pogledali oko sebe? Koliko je vanjskih jedinica koje su na pola metra od zljeba i uredno im ostave da pljuckaju kroz slamku? Mozda za vecinu dvorista to i nije neki problem, em pada na zemlju i kultura vecine kucnih dvorista je dostana za kenjazu pasa ili godisnjeg klofanja tepiha pa nikome ne smeta. Ali kad je na manje od pola metra zljeb, po meni je cista ljenost izostaviti zadnji element dobre instalacije. Mislim, ne bih to preskocio ni da je 10 metara a kamoli manje.

No nevjerojatno mi je, kako vecina uspije klijente uvjeriti da po balkonima u boce ili lavore skupljaju vodu, a par centi im stoji zljeb

Tako dnevno tankaju i odrzavaju kao da je prirodna radnja uz koristenje AC lagode. I bome broj takvih instalacija je sve samo ne mali! S jedne strane kuzim da je po gradu ocaj za parkiranje i dostavu, te da nije lako svakodnevno imati punu visinsku spremu. Samo nemati barem vanjskog aduta za posebne situacije je bez ikakve isprike!

Nadam se da ce tekst potaknuti Syssa da stara boca Traubisode, zbilje nije mjesto za skupljanje vode iz klime
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 23:45   #471
The Pill Man
Premium
 
The Pill Man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 325
Citiraj:
No nevjerojatno mi je, kako vecina uspije klijente uvjeriti da po balkonima u boce ili lavore skupljaju vodu, a par centi im stoji zljeb
U većini slučajeva ih ni ne uvjeravaju već samo prešute pokupe lovu i odu.
Kad počne svugdje kapati oni su već daleko...
__________________
Pill Man
The Pill Man je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 08:30   #472
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,961
Hmm ali pitanje je smije li se samo tako probusit rupa u oluku od zgrade i svako se "usteka" u njega di hoce ? Znam da nije neka velika problematika u 99% slucajeva nitko nece ni pitat ali ako stanar odustane od klime, odseli se, okvari se whatever na tom mjestu ostaje rupa (obicno nabijena sarafcigerom ) koja kasniej vlazi fasadu koja onda postaje problem svih stanara jer ce se morat popravljat/financira tiz zajednicke pricuve.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 09:01   #473
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Hmm ali pitanje je smije li se samo tako probusit rupa u oluku od zgrade i svako se "usteka"


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
odseli se, okvari se whatever na tom mjestu ostaje rupa (obicno nabijena sarafcigerom ) koja kasniej vlazi fasadu koja onda postaje problem svih stanara
Na ulicnoj strani bi mozda, mozda, milimetarski bilo vrijedno rasprave ali, na dvorisnoj strani, ni pod razno.

E sad, buduci da über balkanski nastupas s polu pokretnom imovinom kakva krasi susjede rahmetli Pryora... mozda da se ipak vratimo u 2012.
Zar ti izgleda normalno, da je netko takva cicija, da bi isao sirotinju od cijevcice kondenzata skidati i nositi je za novu destinaciju? Gotovo sam 99% siguran da ni kolega Gabre tega ne bi radio

Uvijek bi ostala i posluzila nekome tko ostaje. Ali i dalje, pa i najgori prodavac nekretnine bi klimu nekako kompenzirao u prodaji i ostavio novim vlasnicima.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 09:07   #474
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,961
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Zar ti izgleda normalno, da je netko takva cicija, da bi isao sirotinju od cijevcice kondenzata skidati i nositi je za novu destinaciju? Gotovo sam 99% siguran da ni kolega Gabre tega ne bi radio

Uvijek bi ostala i posluzila nekome tko ostaje. Ali i dalje, pa i najgori prodavac nekretnine bi klimu nekako kompenzirao u prodaji i ostavio novim vlasnicima.
Pa nebi ja skidao nikad to ali pazi situacije. Ja sam bio stanovao i zgradi na 4 katu na prednjoj strani i ugradio sam klimu (nije s emoglo zivjeti ljeti, ravni krov-katran, zadnji stan na vrhu i cosku zgrade, prkeo ljeta u noci 30+ unutra () i bio tamo nekih 4 godine, nakon mene dolazi podstanar koji nece klimu/netreba je (skupo mu...) i sta sad? Kako zacepit oluk u toj situaciji (klima je ionako neki LG koji je na izdisaju i bez nove kontrole/servisa/punjenja plina ne hladi bas) .

A u toj zgradi je bilo recimo jos 4 situacije slicne mojoj (s prednje strane zgrade - jednosobni stan, klima na fasadi).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 09:17   #475
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Kako zacepit oluk u toj situaciji (klima je ionako neki LG koji je na izdisaju i bez nove kontrole/servisa/punjenja plina ne hladi bas) .
Pa ako je vec sprovedeno i dalje bi je ostavio, cak i ako nece klimu. Ta instalacija uvijek ceka za nekoga tko ce je iskoristiti. Uzmi danasnji trend (kriza ili bez krize) stalnog rastucih novih AC vlasnika i odgovor ti se sam po sebi namece : nema razloga uopce micati. Tko ju uredno provede, ionako ide kroz vodilicu i uredno je silikoniran i ne vidim zasto bi ikome smetalo da tako ostane - htio ili ne htio klimu. Rupa se isto tako lako zatvori, samo, zbilja nema smisla po meni. Klimu maknes a ovo jednostavno ostavis.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 09:46   #476
The Pill Man
Premium
 
The Pill Man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 325
U krajnjoj liniji, malo kiseline, komad pocinčanog ili bakrenog lima (ovisi od čega je oluk) kositra i jače lemilo, i rupa zatvorena! Ko da treba završit u CERNU za zatvorit rupu.
Uostalom, ako će vlažiti na rupu kad je napustiš, šta napraviti ako rupu ne napraviš i ne odseliš.
Onda će klima curkati po fasadi dok se ti ne odseliš?
__________________
Pill Man
The Pill Man je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 09:57   #477
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,961
Citiraj:
Autor The Pill Man Pregled postova
U krajnjoj liniji, malo kiseline, komad pocinčanog ili bakrenog lima (ovisi od čega je oluk) kositra i jače lemilo, i rupa zatvorena! Ko da treba završit u CERNU za zatvorit rupu.
Ma naravno, a kran/korpu od 10+ metara (za dohvatit oluk koj je na cosku zgrade ) inace drzim u garazi pa ce to biti piece of cake . Ili bi ti platio korpu/kran/vatrogasce cisto iz savjesti da zatvoris tu rupu ? Bi malo sutra (ko i ja ).

Poanta je da ljudi samo razmisljaju o svojoj situaciji ili par onih s kojima su se susreli ali postoji hrpa drugih kao i cinjenica da oluk na zgradi nije tvoj/moj nego je od zgrade tj. firme koja "upravlja" zgradom moze uvijek reci da si ga unistio i trebas kupit novi .

BTW mene ta situacija vise ne brine (naveo sam je samo kao primjer iz iskustva) jer u kuci sam naravno proveo odvode za obje klime ali postoji vjerujem i hrpa drugih nestandardnih problema .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 10:12   #478
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Imam pitanje. Naime, pošto je kuća katnica, stavljene su dvije klime, u hodnicima. Pošto se sestra seli krajem ljeta, a ja ostajem sam na cijelom katu, htio bi klimu premjestiti u sobu, jer stvarno nema potrebe da radi u hodniku i hladi cijeli kat kada ću biti samo u sobi. Soba je velika, znači ta klima je dovoljna za nju (3,5kW). Klima bi se premjestila 5m dalje, na istom zidu bi ostala. E sada, koliko je pametno sve odspajat, pa montirati na drugo mjesto? predpostavljam da moram zvati tehničare zbog plina itd. Jer znam da je teta htjela premjestiti klimu iz firme u svoju kuću(zatvorila firmu) te kada je namontirana nije više hladila kao prije, odnosno jedva da je hladila i tehničar je rekao da je ne moguće da više radi kao prije, jer nije dobro premještati klimu(wtf?). Ima li tu istine ili je on samo u***o pa se izvlačio na to? Ja mislim da nije bilo dovoljno plina pša da nije hladila .

Hvala unaprijed na odg
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 10:16   #479
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,961
Pa za 5m dalje sigurno ce trebati dopunit plina tako da vjerojanto je monter mislio na to a mozda se krivo izrazio ili ste ga krvo skuzili. Znaci prijenos klime nije nikakv problem ali trebat ce nove/duze (mogu se produzit) cijevi i samim time nova ugradnja. E sad pitanje je kolko je to isplativo jer ce it naplatiti jednu demontazu i jednu montazu a u slucjau da je neka jeftina klima mozda je bolje kupit komplet drugu pa platiti samo jednu montazu te imat novu klimu sa garancijom na toj lokaciji
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2012., 10:32   #480
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Lewis, hvala na odg. A ono, klima je stara 3 godine i maltene nije korištena, rijetko. Šteta bi bilo sad kupovat novu, a ovo za premještaj, ma bušio bi nove rupe i sve na 5m udaljenoj lokaciji, znači i vanjska i unutarnja bi bile na novoj lokaciji. Klima je Korel i koštala je 2100. Ja sam mislio postaviti unutarnju i vanjsku jedinicu sam na novu lokaciju pa onda zvati montera samo da spoji kablove nove i da napuni plin. Da li je to isplativije? .
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na