Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.06.2011., 20:12   #451
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Jednog dana bude i svemogući Jobs primoran zauvijek napustiti Apple, a vidli smo kak Apple funkcionira bez Jobsa. Steve Jobs = Apple
Moram malo ovaj dio prokomentirati. Vec sam davno napisao na pokojem (mu duši) Apple forumu...

Stevo je nakon 94" izuzetno znao biti bezobrazan prema svojim bivsim suradnicima. Posebno Boston 1997, uz doista bezosjecajan i blago receno bezobrazan nastup, u kojem je dao naslutiti, kako su bez njega u Apple-u mahom ostali blesani. Nije to bilo bez vraga, jer mnogi Apple "povjesnicari" od tog vremena propagiraju, da su godine bez njega doista bile tehnoloski srednjovjekovne godine. Kakva ja to teska nepravda tvrditi i kakvo bezobrazno krivotvorenje povijesti!

Jedna monumentalna za Apple serija II koja ga uzdigla u nebesa naspram tadasnje konkurencije. Posebno IIfx. Koja je to masina u klasi imala takve inovacije i performanse?



Predivni SE30 moj najdrazi portabilac. Quadra 840AV i ljepotica ind. dizajna Quadra 950. Toliko posebna da nije godinama mogla izaci iz server okruzenja. PowerBook Duo ili tehnoloski skoro u svemu prvi 540c. A nismo se ni dotakli ostalih masina.

Q950 je godinama (za neke i danas) ostala najveci simbol superiornog prosirenja i pogleda naprijed. Hvala bogu da Jobsa nije tamo bilo. Jer njegova razmisljanja na temu prosirenja ionako nisu nikad bila voljena medju inzinjerima. I to me uvijek vrati na staru pricu :

Neka od najboljih platformskih ideja i proizvoda su iz vremena kad Jobs uopce nije bio u Apple-u! I kao sto vidite, ideja nije falilo. Dapace, ne prste jedne ruke, neka netko nadje kompaniju koja je sama sebi zamalo dosla glave zbog suficita!

Apple po odluci stvaranja kompatibilaca je u isto vrijeme imao i mega popularnu Performu (stroj godine u DE i FR), koja je (uz ostale) nadmasila i najveca ocekivanja, a strategije i pogona je falilo za nahraniti sva trzista. Pravi test nemogucnosti nosenja s pogonima je upravo dosao u najvecoj popularnosti Mac kompatibilaca. Dakle, situaciju u kojoj se trziste ne moze nahraniti koliko se ima trazeni proizvod! Dal to nekome zvuci kao kompanija bez ideja?

Samo i dalje potvrda kako su "budale" medju ljudima i razvojnim timovima, ipak znali odrzavati paznju na ime i bez kormilara SJ-a. Postoji toliko razloga, a bas ni jedan koji je imao veze s nekim od genijalnih timova koji su postojali u Apple-u tada. Kad se koristi mit "propadanja" bez Jobsa, onda se mora uzeti kontekst i ideal koji Apple danas ima kao putokaz za razliku od prijasnjeg ideala rasne platforme naspram i-ndustrije zabave.

Prica OS pozadine je opet nesto sto treba posebnu raspravu. Finesa sakom dolara vece ponude alternativnog OS-a, samo za dlaku je dijelila ono danas znamo kao OSX. Trazenje OS-a i stalno mijenjanje vodstva je ono sto ih je doista paraliziralo. Punooo se toga jos moze reci. Ali velika je nepravda reci da Apple nije imao sto pokazati i da jedno vrijeme nije i vrhunski poslovao bez Jobsa! Najbolja stvar za Mac platformu je da se makne za sva vremena iz Apple-a! Nek ga posluzi zdravlje i nek otvori i-deologija.com, i nek stanca i-gracke, a platforma nek ostane ljudima koji zele stvarati vise od djepnih drndalica.

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Pogledaj si cijeli dokumentarac, možda se prepoznaš u nekim od sugovornika.
Hvala da si stavio link za dokumentarac koji sam prije spomenuo. Mislio sam da se jos neko vrijeme nece pojaviti na jubiju - korisno za linkanje
Visage je offline  
Staro 04.06.2011., 21:40   #452
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ali velika je nepravda reci da Apple nije imao sto pokazati i da jedno vrijeme nije i vrhunski poslovao bez Jobsa! Najbolja stvar za Mac platformu je da se makne za sva vremena iz Apple-a!
Daleko od toga da Apple nije imal i nema kaj za pokazati. Na prethodnim stranicma sam se osvrnul na to u iPod kontekstu. Čak je i nekad šareni iMac danas postal sterilan, a jedina novina iz generacije u generaciju je novi Intel i AMD hardver koji pogoni Macintosh računala. Problem je u tome da su Jobsa najurili ponosno i uzdignute glave, a ubrzo nakon toga došli mu podvijena repa, tražeći da ih "izvede na pravi put". Izjednačili su firmu i brand s likom i dijelom Jobsa iz kojeg su postupno napravili tehnološku ikonu za čiju se uvodnu riječ prilikom predstavljanja novih proizvoda i usluga, traži mjesto više. Apsolutno niti jedna druga tvrtka i osoba nije postigla iz sebe napraviti takvu atrakciju za javnost.

Dvosjekli mač, kak god da se okrene, jer u jednu ruku nemaju nikoga da s takvim entuzijazmom predstavlja nove proizvode, a s druge strane svi noviteti koje su u stanju napraviti bez uplitanja Jobsa - ostaju relativno nezapaženi. Točnije, ostaju zapaženi i cijenjeni u krugovima ljudi poput tebe, ljudi koji su zaljubljenici u takva postignuća i takav nivo tehnološkog razmišljanja. Svi ostali, nažalost, ne doživljavaju takva rješenja bez da ih Jobs pomno biranim superlativima predstavi okupljenom auditoriju.
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Hvala da si stavio link za dokumentarac koji sam prije spomenuo. Mislio sam da se jos neko vrijeme nece pojaviti na jubiju - korisno za linkanje
Dokumentarac je super, ne samo jer se bavi i Apple stranom priče, već jer je sve tri (tehnologija, moda i hrana) dosad prikazane epizode vrijedno pogledati kao cjelinu.
McG je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2011., 22:53   #453
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Problem je u tome da su Jobsa najurili ponosno i uzdignute glave, a ubrzo nakon toga došli mu podvijena repa, tražeći da ih "izvede na pravi put".
Sculley, za koga cu uvijek tvrditi da je bio vrhunski covjek, mada mnogi vole ponavljati Jobsa kako on to nije - sam ga je doveo tamo!

Sam ga je molio da mu vodi posao! Sculley za razliku od Jobsa, nikome nikad nije osvetoljubivo radio iza ledja. Proucite povijest price prije NeXT-a (ne da mi se pisati) i epizode gdje je Jobs toliko bio agresivan prema djelatnicima, da je vec izmaklo kontroli! Veliki je mit, da su svi plakali za njegovim odlaskom, ili da su svi preklinjali da se vrati! Sculley mu je u lice rekao da ce traziti da ga maknu, jer se oteo kontroli! Jer radi posteno ono za sto ga je i pozvao da dodje u Apple - da bude objektivan!

Knjiga koja je trebala izaci od ljudi iz NeXTa se nikad nije pojavila - nadam se hoce za njegovog zivota! Ostaje puno prostora za interpretaciju, koliko je on kuhao sam svoj povratak i ucjenjivao da u paketu mora doci OS, zbog kojeg je morao pokrivati velike gubitke! Imao je srecu, da je vecinu novca iskamcio od luckaste maskote koju je sustav koristio za kradju predsjednickih glasova po potrebi.
Inace se nebi tako lako izvukao pokrivanja stete.

Apple povijest ali bogme i povijest MS-a se debelo revidira u zadnje vrijeme. Ne vidim da je itko nekoga tuzio, a prica se samo povecava. Tome je valjda i Google i FB prica, u kojoj se ni (pogledajte da ne trazim) profesori sveucilista ne libe govoriti o revidiranju tko su stvarno pokretaci istih, koji su ove postavili kao glasnogovnike! Posebno u FB prici, koja je vrlo tanka, posebno kad ima tako brzu potrebu i filmsko objasnenje davati.

Prosle godine se ovo pocelo pojavljivati :

And even then, the company might have amounted to little more than a footnote in the history of software without Bill Gates’s mother.

Prica o garazi i pocetku, cini se jedino jos stoji za HP. Jer svi ovi akteri imaju vrlo bogato zaledje iza sebe. Bit ce zanimljivo citati povijest za desetak godina!

No dobro, necu dalje dosadjivati pricom i ici u OT...
Visage je offline  
Staro 05.06.2011., 00:45   #454
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
oke, cim se McG i Visage ukljuce u istu raspravu skuzim koliko zapravo neznam...momci, molim vas smirite se

ps. ne nabijam postove za trznicu

Zadnje izmijenjeno od: domis. 05.06.2011. u 00:56.
domis je offline  
Staro 08.06.2011., 21:18   #455
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Upozorenje: ovaj post moze uzrokovati probavne smetnje.

http://www.jutarnji.hr/steve-jobs--i...oblaka/951800/

Tekst u tiskanom izdanju proteze se preko 3 stranice. Par citata:

Citiraj:
Nedavno se razbolio, pa se više nije pojavljivao na predstavljanju novih proizvoda.
Oni koje su u međuvremenu predstavili, bili su sjajni, ali prezentacijama je nedostajalo te Jobsove magije kojom bi nas očarao svaki put. Izlaskom na pozornicu svjetske Appleove konferencije za programere koji razvijaju softver za Mac ,iPhone i iPad platformu izazvao je sulude ovacije. Prije svake konferencije šuška se da će se Jobs ukazati, ali nikad ništa od toga. Ovaj put se pojavio. Čim je izašao na pozornicu, znali smo da nas čeka neka velika najava.
Citiraj:
Googleove prezentacije za programere su dosadna druženja na kojima se priča o linijama koda. Kod Applea nije tako. Ovdje je svaka nova mogućnost softvera spektakl. Svjetski ekskluziv, rekli bismo.
Citiraj:
Navečer ukopčate Iphone da se puni, a on se preko wirelessa sam spaja i obavi sve što treba. Pa što, reći će ljudi android to ima već godinama. Da, istina je Apple nije izmislio ove stvari. Ali čovječe. Nigdje ne izgledaju tako dobro kao kad ih napravi Apple.
O mogućnosti da vam Itunesi prepoznaju glazbenu kolekciju i učine je dostupnom na svakom apple proizvodu preko clouda:

Citiraj:
Cijela vaša kolekcija postaje dostupna u svakom trenutku, na svakom mjestu i s bilo kojeg uređaja i to u savršenoj kvaliteti koja se već nalazi na Appleovim serverima.
Nemam neko negativno mišljenje o Appleu i njegovim proizvodima, ali ovo je stvarno gadljivo. Kult, sekta modernog doba.
morph je offline  
Staro 08.06.2011., 21:37   #456
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 637
@morph

Kako bacaju krafne, pa to nije istina.

Bas izgleda da ce Apple postati kult, meni osobno nema nista zanimljivo u tom Appleu, sve mi je to jedno veliko preseravanje i pokazivanje ljudima da su oni sve prvi izmislili i da oni jednostavno ljudi moraju to imati, jer to je Apple i s njime ce biti mocniji i superiorniji u odnosu na ostale ne-Apple firme...
Mejzlik je offline  
Staro 09.06.2011., 00:59   #457
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
dat će se sada i u stano gradnju. iStanovi, ili stanovi za kreativniji život. Počimaju prvo sa svojim radnim prostorima onda će prve bete ić iLjudima, i onda iUpgradei
Baja 001 je offline  
Staro 09.06.2011., 03:15   #458
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Nemam neko negativno mišljenje o Appleu i njegovim proizvodima, ali ovo je stvarno gadljivo. Kult, sekta modernog doba.
"I attended today WWDC here in SF. I was very under-whelmed by the entire process. While there are some cool features with iOS 5 and Apple OS X(Lion) there really was not much else. The show has been stripped down toe bare essentials and nothing more. There are still plenty of classes to attend, but there is no vendor area anymore for the big booths on the show floor. That was usually the best part of Macworld/WWDC in years past.
I could go in and attend some classes, schmooze with vendors, get a free lunch, attend more classes in the afternoon, then head home to my apartment at night and do it over again tomorrow.

Today has just left a bad taste in my mouth. I feel like I did not get my $1500 worth... I am very much a developer, as well as a network admin managing a mixed Windows/Apple/Linux for a school.
One of the great things is that I use to bring some of my students to the show floor to let them get in "On the act" as it were.

There are a ton of engineers (as their should be) and I will def talk with them. But this year for whatever reason... they have really focused on the development side of things. Last year at WWDC, i could attend a networking topology class that dealt with ARD 3 and scripting to an extent. This year, there are only 2 classes dealing with Lion Server, but even that is somewhat "gimped" at this years show.
Shit OS X (Lion/Lion Server) is not center stage. It is all about iOS 5 this year. While that is a good thing for everyday users, that does me no good as I do not need to develop on the iOS platform.
I do want to develop for OS X, but that has taken a back seat it seems...
"
Citiraj:
WWDC 2011 is being held at Moscone West, San Francisco from June 6 to June 10, 2011. The event reportedly sold out within 2 hours of the 5,000 tickets being placed on sale on March 28th, 2011. The ticket price also remained the same from the 2010 WWDC, selling at $1,599. At the keynote Apple unveiled its next generation software - Mac OS X Lion, the eighth major release of Mac OS X; iOS 5, the next version of Apple's advanced mobile operating system which powers the iPad, iPhone and iPod touch; and iCloud, Apple's upcoming cloud services offering.
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
MUST HATE APPLE
iMac, Mac Mini, MacBook, iPhone, 2x iPad 2, Apple Cinema Display i pripadajuća periferija s okusom jabuke. Samo jedan u moru primjera kad "ljubav" prema brandu ide u neviđene ekstreme.
Jedan jedini korisnik, a nije Apple zaposlenik i ne bavi se nečim kaj iziskuje potrebu za tolkom količinom (redudantnog) hardvera.
Jedno je kupovati hardver, jer ti treba ili imaš mogućnosti, a sasvim drugo je upijati svaku Jobsovu riječ.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 09.06.2011. u 03:25.
McG je offline  
Staro 09.06.2011., 09:45   #459
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,805
@morph: stvarno, od ovoga članka sam skoro dobio proljev.

Vjerojatno će izmisliti neki način naplate usluge, možda plaćanje dodatnog cloud storagea (isto kao Gmail za dodatni mail kapacitet). Neće ti kapitalist dati nešto besplatno, prodal bi majku za cent.
__________________

potemkin.hr je offline  
Staro 09.06.2011., 09:48   #460
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
jutarnji je već odavno na epl-ovoj platnoj listi jer ovakve (pa i prethodne) besramne hype reklame u jednim od najtiražnijih novina/portala u državi vjerujem da je u uređenom sistemu kažnjivo sakaćenjem tijela odgovornih.

najveći lol je ova rečenica za prezentacije programera imho
syss je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2011., 10:02   #461
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
dobar komentar:

Super reklama. Rekao bi čovjek da je članak.
tor je offline  
Staro 09.06.2011., 10:35   #462
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
dobar komentar:

Super reklama. Rekao bi čovjek da je članak.
na monitor.hr-u bar iznad napišu "sponzorirani članak"
__________________

potemkin.hr je offline  
Staro 09.06.2011., 10:47   #463
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
iMac, Mac Mini, MacBook, iPhone, 2x iPad 2, Apple Cinema Display i pripadajuća periferija s okusom jabuke. Samo jedan u moru primjera kad "ljubav" prema brandu ide u neviđene ekstreme.
Jedan jedini korisnik, a nije Apple zaposlenik i ne bavi se nečim kaj iziskuje potrebu za tolkom količinom (redudantnog) hardvera.
Jedno je kupovati hardver, jer ti treba ili imaš mogućnosti, a sasvim drugo je upijati svaku Jobsovu riječ.
Ovo je bolest



Nemam niš protiv apple-a, znate kak se veli - svaka roba ima svojeg kupca. Sam posjedujem neke njihove proizvode (macbook pro i iPhone), i po meni od apple-a se uzimaju samo 3 stvari > iMac, MacBook Pro i iPhone. iMac zbog 27" ekrana i nedostatak kablovinja, MacBook Pro zbog kvalitete izrade, a iPhone > pa, kako koristim smatrphone već 8-9 godina, i isprva mi se gadio kad sam ga uzimao - na kraju mi je ispao... taman. Ima sve što mi treba, i sve radi kak se spada. I nikaj nije usporeno. Mac Pro je druga priča, i osim za neke extra studije koji moraju imati baš to je - bacanje novaca. Mac mini i apple tv... Mac mini je višak, apple tv bu bil dobar nakon 4. verzije - po mojim očekivanjima.

Sam WWDC 2011 nisam aktivno pratio, nego sam na kraju pročitao koje novine donosi iOS5 i OS X Lion, jer me ne zanima tko-je-što-imao-prije-koga, nego koje novosti apple donosi za iPhone, te se nadam da sa iOS peticom nebum trebal jailbreakati mobitel, jer bez LockInfa nemrem, a petica bi trebala donesti neku svoju verziju tog... bar kolko sam ja skužio
A prepucavanja koja firma je bolja.... heh, nema najbolje, kako Windowsi ima svoje nedostatke i prednosti u odnosu na OS X, tako i on ima svojih prednosti/nedostataka na Windowse... Po meni, nema tu univerzalnog pravila koji je bolji/lošiji. Radim na oba OS-a, paralelno, i mogu priznati da mi je OS X jednostavniji za rad od windowsa, ali opet, windowsi imaju neke svoje prednosti kad ih upariš sa serverom i njegovim ad-om, a tu je i visual studio (igre ne igram... tj. igram jednu, a to je Spore koja postoji i za OS X i za Windowse). I najveća stvar koja mi nedostaje na OS X-u je Visual Studio... Ali njega ne želim vidjeti na OS X-u, pošto mi se skoro sve MS-ove aplikacije na OS X-u ruše, a ruše se isključivo njihove aplikacije, zato mi je muka koristiti RDC na OS X-u jer ponekad prikaže sliku, ponekad ne, nekad se samo zruši i tak > užas od programa!
Dodatne mogućnosti tipa AirPlay ili Remote su mi izvrsne
Napokon se mogu izvaliti u radnu sobu, i pustit si filmić sa YouTube-a, ili muziku a da se ne približavam računalu, i sva muzika mi je na "serveru" i dijeljena preko iTunes-a, pa nemoram svaki put proskenirati cijelu muziku da mi hiti u program za slušanje muzike, nego samo spojim iTunes na mrežu i odaberem library... Ta jednostavnost korištenja mi nedostaje kod Windowsa, jednostavno spojiš - i to radi!

Ista stvar vrijedi i npr. HP vs Apple, prvi je jeftiniji, ali po meni, vanjska izrada računala je ispodprosječna u odnosu na MacBook Pro, a to nisam došao na usporedbu iz dućana, nego paralelno koristim HP NW9440 (što je mobile workstation, nije neki entry poluproizvod) i MacBook Pro. Ali zato na HP sam dobio 3 godine jamstva, a za MacBook moram doplatiti još dost love za dodatnih 2 godine jamstva.

Tak da nemogu tvrditi tko je najbolji, svaki ima svoj - i +, a na korisniku je da vidi što njemu zapravo treba
A ova borba apple fan VS ms fan VS linux fan su mi uvijek bile smiješne jer svatko kaže da on najbolje zna koji je najbolji, dok mnogi (ne svi) nisu probali sva 3 OS-a. Ili su tek probali jedan od njih (npr. linux) i otkrili toplu vodu, i odmah je to OS nad svim OS-ima


Da se nadovežem na ove članke > to je urnebes kaj rade od tvrtke! Jest da im je to izvrstan marketing, i praktički drugi besplatno taj posao obave za njih (kao što vidimo iz ovog članka), ali bome se i meni prisere kad vidim na x različitih news portala Apple na prvih 5 stranica. I kad još u večernjem il čemu već zauzme pol stranice ili 2
Bemu, pa daj stavi jednu normalnu obavijest, članak, gdje opišeš sve novine koje su došle za taj uređaj i gotovo. Kaj baš moraju stavljati 1579456 različitih članaka za istu stvar, samo kaj u novom potvrde ono kaj su potvrdili u prijašnjem? I to jedan za drugim? I zašto u našim novinama članke o informatici pišu ljudi kojima je doseg informatike promijeniti screensaver na računalu? I onda još idu uspoređivati različite uređaje, koje bi po meni trebao koristiti bar dva tjedna, da vidiš prave nedostatke i prednosti? Ono što piše u prospektu, a kako se zapravo ponaša dosta često nema veze s vezom. I zašto konstantno uzdizanje iOS-a u nebesa? Glupost po meni, al et. Ljude veseli. Ljudi kupuju novine zbog tog, a to veseli novinare. I tak ukrug.

Nakon što sam se pošteno iskenjao u ovom postu (i sam mislim da jesam), idem past kolokvij!
morbid_angel je offline  
Staro 09.06.2011., 14:00   #464
CsH_58
Premium
Moj komp
 
CsH_58's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dublin
Postovi: 178
Ja neznam zašto se uopće raspravlja toliko o tom Macu i njegovim sljedbenicima/korisnicima..?
Očigledno je da je tim ljudima ispran mozak dali reklamama ili inim "amazing, magical, easy to use" spikama i da nisu sasvim svoji.. isto tako imate muslimane koji idu u djihad jer im je ispran mozak, isprane kršćane i da ne ne nabrajam dalje.. kao što imate onih koji su sasvim normalni i ne idu u ekstreme.. imam brdo frendova koji imaju mac i koriste ga za surfanje, posao, multimediju i zamislite.. to je to.. niti znaju kad koji update izlazi niti koji je Mac sad "IN"...
Također u PC svijetu postoje neznam HC gameri koji moraju imat novu grafičku čim izađe zbog 2 fps-a više i imaju kompove od 20.000 kn.. ?
Priče o komponentama i ko ima više Ghz ili GB mislim da više nemaju smisla pošto za svako surfanje, low detail igru, office ili muziku može poslužiti računalo staro 3-4 godine, za zanemarivom razlikom otvaranja istih aplikacija i zastajkivanja u radu... kome treba 8Gb rama za surfat i pisat u wordu?
Svatko ima svoje.. mada je, slažem se.. ovo s Appleom uzelo previše maha, što dokazuje kako se lako može manipulirati ljudima.. nemojmo i zaboravit da je super Android - Google OS...
Svi smo u Velikom Bratu, samo još da si nađemo neku Marijanu i ćao..
__________________
All I'm gonna do is just go on, and do what I feel..
Jimi Hendrix
CsH_58 je offline  
Staro 09.06.2011., 14:12   #465
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824





-->
Citiraj:
Autor CsH_58 Pregled postova
Također u PC svijetu postoje neznam HC gameri koji moraju imat novu grafičku čim izađe zbog 2 fps-a više i imaju kompove od 20.000 kn.. ?
Priče o komponentama i ko ima više Ghz ili GB mislim da više nemaju smisla pošto za svako surfanje, low detail igru, office ili muziku može poslužiti računalo staro 3-4 godine, za zanemarivom razlikom otvaranja istih aplikacija i zastajkivanja u radu... kome treba 8Gb rama za surfat i pisat u wordu?
Kod PiCeka možeš razgovarati o ovakvim stvarima, o nadogradnji računala, o otvaranju i čišćenju prašine, o tome kak si nekog ubil u kol-of-djutiju jer si kupil novog miša i grafičku, o tome kak si stišal komp da se niš ne čuje, o tome kak imaš problema da je glasan...

Mac: Čuj, kupil sam ovog sa 27" ekranom, dualkor procesorom. Al fakat mi je zakon kaj ima jedan kabel i kaj tak lijepo zgleda, žena mi ne kenja i taman mi paše uz ovu moju vesticu (koja mu je rukavima prebačena prek ramena).

Stereotipi, stereotipi. Pa nek budu






__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 09.06.2011., 15:31   #466
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor morbid_angel Pregled postova
I zašto u našim novinama članke o informatici pišu ljudi kojima je doseg informatike promijeniti screensaver na računalu? I onda još idu uspoređivati različite uređaje, koje bi po meni trebao koristiti bar dva tjedna, da vidiš prave nedostatke i prednosti? Ono što piše u prospektu, a kako se zapravo ponaša dosta često nema veze s vezom. I zašto konstantno uzdizanje iOS-a u nebesa?
Naše novinarstvo je općenito tragikomedija, a pojavom društvenih mreža i sve većeg broja žutog tiska i ono malo istraživačkog novinarstva je nestalo. TV kuće uredno u svojim dnevnicima komentiraju vijesti poput "novi Severinin dečko" i "Maja Morales snima novi album", dok aktualna događanja iz zemlje i svijeta potkrijepe besramno citirajući komentare na Fejsbuk profilima. Bolje od toga stvarno ne ide. Naši novinari i TV kuće kopiraju ono kaj američki mediji rade već desetljećima - pomno biraju i prepravljaju vijesti da cijela stvar bude senzacionalistička, mada u svojoj srži nema ni trunke zdravog razuma i logike. Čim veća glupost to veća tiraža ili u slučaju digitalne verzije, veći broj klikova.
McG je offline  
Staro 09.06.2011., 15:46   #467
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nemoj samo da se fejsbuk dizejbla na hrt-u, kako će vijesti pisat pobogu!!!

dogodilo se novinarstvu to da je meni, kao malom građanu, kojeg diraju "lokalne" vijesti tipa poskupit će ovo, nove obveze su te i te etc. jedan od boljih izvora net.hr

dok je 24sata portal maltene najbolji u svijetu... 10 glavnih vijesti na naslovnici, 2 iz bigbradera, 2 sa "estrade", 2 iz svijeta totalno nebitne (najveća bikova jaja u texasu recimo), 3 nacionalne senzacionalističke koje nemaju veze s vezom i jedna promo koja je jedina konstanta.

sramota.
syss je offline  
Staro 09.06.2011., 15:59   #468
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Da, frajeri na HRT-u su si čak i prosvjed organizirali nakon kad je najavljeno da se blokira pristup Fejsbuku, a njima to treba kao izvor informacija. Zato i imamo članke s naslovima Steve Jobs vratio se kako bi još jednom izmijenio način na koji slušamo glazbu. Uvijek iznova redefiniraju kompletni IT sa svakom svojom uslugom i proizvodom. Ma komotno mogu početi naplaćivati ulaz u svoje trgovine i usput uvesti sustav napojnica za zaposlenike koji pomažu kupcima pri odabiru Apple računala i gadgeta. Znaš da bi prošlo, jer to nitko dosad nije implementiral u sustav poslovanja, a doživljaj kupnje bi bil "ono nešto".
McG je offline  
Staro 09.06.2011., 16:07   #469
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ne da bi prošlo, nego bi bilo još i više naroda u dućanima pošto se u očima kupaca samom proizvodu podiže vrijednost što je veća njegova exkluzivnost, bila ona apple, samsung, acer ili nešto treće vezana ili za oblik ili hype ili nedostupnost ili krajnju cijenu.

vrh tog brijega bi bila upravo naplata ili neki godišnji tokeni za ulazak u dućan koji bi se prikazao kao premium zidovi koji sadržavaju vaš predmet želja i obožavanja.

pazi kaj ti velim
syss je offline  
Staro 09.06.2011., 16:38   #470
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568

The year is 2015. and window shopping goes to a whole different level, while Apple introduces iSpend, new and revolutionary Apple membership card which guarantees astonishing experience, while browsing through countless Apple based products in their impeccably designed Apple Stores throughout the world. Apple iSpend membership card will be available for $999.99 which implies a year's worth of access in all Apple Stores. It is expected that Steve Jobs will be unveiling iSpend and its remarkable features during WWDC. Stay tuned for more exciting news regarding Apple's iSpend membership card.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 09.06.2011. u 16:43.
McG je offline  
Staro 09.06.2011., 18:32   #471
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
Citiraj:
Autor McG Pregled postova

The year is 2015. and window shopping goes to a whole different level, while Apple introduces iSpend, new and revolutionary Apple membership card which guarantees astonishing experience, while browsing through countless Apple based products in their impeccably designed Apple Stores throughout the world. Apple iSpend membership card will be available for $999.99 which implies a year's worth of access in all Apple Stores. It is expected that Steve Jobs will be unveiling iSpend and its remarkable features during WWDC. Stay tuned for more exciting news regarding Apple's iSpend membership card.
hm....
zar nema skoro svaki ducan u RH svoju neku retardiranu membership karticu?
domis je offline  
Staro 09.06.2011., 18:50   #472
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
hm....
zar nema skoro svaki ducan u RH svoju neku retardiranu membership karticu?
Samo ne plaćaš za nju, neg zapravo oni tebi plate, ak ćemo gledat zamisao
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 09.06.2011., 19:05   #473
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
zar nema skoro svaki ducan u RH svoju neku retardiranu membership karticu?
Da, ali dijeli se kad kupac potroši određenu svotu i kasnije s tom karticom ostvaruje dodatan popust na sve buduće kupnje. Apple iSpend membership kartica bi ti trebala samo da dođeš u dućan, tj. da pomoću te kartice ostvariš pravo ulaska u dućan. Nema popusta i dodatnih pogodnosti - čista ekskluzivnost. Tekst sam pak sročil u maniri dosadašnjih Appleovih predstavljanja, jer bez obzira kaj sve to postoji već otprije, kad Apple nešto predstavi, to je onda prava stvar koje se jasno, nitko drugi nije dosjetio. Zayebanciju na stranu, ali ta firma stvarno može uvesti kaj god ih volja i ziher bi im prošlo i dočekano od strane ljudi s raširenim rukama.
McG je offline  
Staro 09.06.2011., 19:30   #474
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Samo ne plaćaš za nju, neg zapravo oni tebi plate, ak ćemo gledat zamisao

Ha, da, zamisao je dobra, praksa je nekaj drugo
Te kartice služe za praćenje tko što kupi i kad, tak da mogu slagati akcije da te privuku u trgovinu, dok ti na ostale stvari nabiju dovoljno velku maržu za isplatu i te kartice i praćenja i kolko su izgubili na akciji.... i još im ostane

Kaj syss kaže je istina, pravi trgovac će ti prodati što on želi, i uvjeriti te da ti to zapravo trebaš, i da bez tog nemožeš, a da ti zapravo pojma nemaš kaj kupuješ. To se može vidjeti kod dosta korisnika samog smartphonea - kupe mob ne zato jer im treba - nego zato jer je kod nas, nažalost, postao kao statusni simbol. Primjer tome ima na ekonomskom fakultetu gdje cura nije znala da s iPhoneom možeš na internet!

@McG - nedostaje ti u objavi još bar 20-30 "revolutionary", "exciting" i "remarkable" riječi
morbid_angel je offline  
Staro 09.06.2011., 19:35   #475
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Da, svjestan sam tog varanja naroda, ali ipak se nitko ne buni kad dobije par stotina kuna bonova za potrošit, zar ne?

McG, neb se čudio da za par dana osvane ova tvoja vijest negdje na nekom mac-o-like portalu
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 09.06.2011., 19:36   #476
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Da, ali dijeli se kad kupac potroši određenu svotu i kasnije s tom karticom ostvaruje dodatan popust na sve buduće kupnje. Apple iSpend membership kartica bi ti trebala samo da dođeš u dućan, tj. da pomoću te kartice ostvariš pravo ulaska u dućan. Nema popusta i dodatnih pogodnosti - čista ekskluzivnost. Tekst sam pak sročil u maniri dosadašnjih Appleovih predstavljanja, jer bez obzira kaj sve to postoji već otprije, kad Apple nešto predstavi, to je onda prava stvar koje se jasno, nitko drugi nije dosjetio. Zayebanciju na stranu, ali ta firma stvarno može uvesti kaj god ih volja i ziher bi im prošlo i dočekano od strane ljudi s raširenim rukama.
Upravo to, bez iti malo gledanja preko ograde, jer je uvaženo ako imaš Apple da si kul, a u jednu ruku i kreativniji. Čast pojedincima koji kupuju apple zato što ciljano imaju potrebu za istim u vidu softwarea.
Baja 001 je offline  
Staro 09.06.2011., 19:57   #477
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor morbid_angel Pregled postova
McG - nedostaje ti u objavi još bar 20-30 "revolutionary", "exciting" i "remarkable" riječi
Nisam htel pretjerati, makar kad se bolje pogleda tih par rečenica se taman paše na službene Apple stranice.
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
McG, neb se čudio da za par dana osvane ova tvoja vijest negdje na nekom mac-o-like portalu
Bome. Još im to pošaljem u mailu skupa s CV-om u prijavi za radno mjesto; pisac službenih priopćenja za javnost.
Platiti za pravo ulaska u Apple Store ili besplatno ušetati u npr. Victoria's Secret dućan. Sofijin izbor.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 09.06.2011. u 20:03.
McG je offline  
Staro 09.06.2011., 21:13   #478
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
Citiraj:
Autor morbid_angel Pregled postova
Kaj syss kaže je istina, pravi trgovac će ti prodati što on želi, i uvjeriti te da ti to zapravo trebaš, i da bez tog nemožeš, a da ti zapravo pojma nemaš kaj kupuješ.
upravo si me podsjetil na proslo ljeto dok sam radil u jednoj firmi na telefonskoj prodaji, nebi vjeroval al ljudi su toliko naivni...nemaju za kruh i onda kupe neko sranje koje im nit treba nit pomaze
al barem sam na njima lijepu svoticu zaradil za odlazak na more

u to vrijeme sam naucil da ljudima mores prodati i govno ako ga lijepo zapakiras (recimo, stavite govno 50m od ulaza i nebudu vas u kuci gnjavile muhe ) i jos ponudis jeftinu (al ne prejeftino jer je onda sumnjivo )
domis je offline  
Staro 09.06.2011., 21:22   #479
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,396
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Upravo to, bez iti malo gledanja preko ograde, jer je uvaženo ako imaš Apple da si kul, a u jednu ruku i kreativniji.
Točnije da imaš para, jer većina sve gleda kroz pare. Neki rintaju ko volovi za takve pizdarije, samo da ih ljudi drugačije promatraju: "Gle Štefa, ovaj ima para."
Neki pak svjesno preplate uređaj, ali to je pak "Pare nisu bitne, ima Daso para, nek se vidi." Manje bitno je da prsti na nogama gledaju kroz čarape.
I takva je većina ljudi kod nas.

Nažalost nije sarkazam, takav je mentalitet i uvijek se mora imat veći Tako je i Apple kod nas postao statusni simbol za višak para, Ajfon uglavnom.
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je online  
Staro 09.06.2011., 23:54   #480
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
ne znam, ja volim kad imam šareno po stolu i po sobi a ne da mi je sve bijelo. Ono svaka čast apple i Jobsu al opet, ograničava previše za moj ukus sve.
knocker je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na