Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Koji piknuti ?
HD2 9 26.47%
Desire 7 20.59%
i9000 23 67.65%
Anketa s više izbora. Glasači: 34. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.09.2014., 13:50   #4651
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dok ti kupiš mobitel, bude već nexus 13 izašao
Gle, savršen mob ne budeš našao nego kupi onaj preko čijih mana i nedostataka najlakše možeš prijeći za lovu koju misliš okinuti. Ovako možeš do sudnjeg dana čekat da cijene padnu pa novi model pa ima polovnih pa novih i tako u nedogled.

Afterall, kupuješ faking mobitel a ne nuklearni reaktor
Brko je offline  
Staro 25.09.2014., 14:16   #4652
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Svaka ti je na mjestu
L31 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2014., 14:27   #4653
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
IMHO, uzmi SGS3. Bolja kamera, sd kartica, baterija izmjenjiva, veći ekran.
A firmwarea i kernela za SGS3 ima more i community je odličan.
Brko je offline  
Staro 25.09.2014., 14:35   #4654
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Ja sam sa S3 toliko zadovoljan da danas prodajem S4 mini kako bi si kupio JOŠ JEDAN S3, a ako ti to nije dovoljno onda fakat ne znam kaj da ti još velim. Jedna fenomenalna stvar koju S3 ima, a mnogi je zaboravljaju napomenuti je genijalna LED notifikacija za punjenje, poruke i ostale gluposti. Jednom kada se navikneš na to svaki mob bez nje je kakuca. Slažeš li se Brko?
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 25.09.2014., 14:37   #4655
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
S3 je ex. flagship i naravno da ce imat mnogo toga sta telefoni iz nekog srenjeg ranga nemaju, kao npr. 16gb, solidnu kameru, led notifikacije, bolju bateriju itd.. Uvijek su takvi jako dobra kupnja pogotovo ak su jeftini.
MAGARAC je offline  
Staro 25.09.2014., 14:43   #4656
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jeste da bome. Iako mi na sgs3 se gadi dizajn i materijal od kojeg je napravljen, sve ostalo je ok pače odlično za cijenu koju je plaćen. I dobra zamjena Xperiji Z za svakodnevna manevriranja. I zato sam i odustao od nadoplate + SGS4.
Da, ledica na SGS3 je posebno hebački plus. Nakon sgs3 da uzmem mob bez led notifikacije bio bi ravan vješanju o lusterac

Plus ArchiDroid + boefla kernel + nova baterija = 6,5 h SOT
Brko je offline  
Staro 25.09.2014., 14:45   #4657
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Meni je i novi S3 Neo super kupnja. Ima ih već za 1800 kuna u legalnim dućanima. Giga i pol ramonje, još štedljiviji čipset, kvad kor procan, HD SAMOled ekrančić od 4.8" i štaš bolje od toga. Za 90% ljudi to je pila iz mokrih best buy snova.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 25.09.2014., 14:47   #4658
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Iz tog razloga sam prodo kineza i kupio SGS3. Za soma kuna ipak je bolje kupit nešto tako provjereno.
Brko je offline  
Staro 25.09.2014., 14:48   #4659
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,987
Ja samo čekam dan kad će Samsung izbaciti neki flagship bez tragova trzanja.
Neo-ST je offline  
Staro 25.09.2014., 14:50   #4660
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Na S5 od kolege nisam primeteo trzanje kao npr na stock SGS3 i 4.
A i na mom 4.3 ArchiDroidu sa zadnjim Boefla kernelom isto nema trzanja. Baš sam paralelno jedan dan drkario na svom i na frendovom sgs3 na stocku 4.3. Izgledaju isto a moj brži i glađi do jaja.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2014., 14:56   #4661
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,987
Ne znam, prijatelj ima stock S3 i izluđuje od trzanja.
Drugi je dobio od firme S4 i izluđivao od trzanja dok ga nije rootao i pobrisao sve smeće iz njega te promijenio nešto (ne znam točno, rom ili samo launcher).
Trećeg nema, ali gledam reviewe po netu i većina ih kaže kako se na S5 s vremenom pojavi primjetan micro-lag.

Prijatljica ima Nexus 5 i to radi neviđeno glatko, zaista ni traga trzanju, baš fluidno radi. Isto tako i HTC One M7 kojeg sam nedavno imao.
Neo-ST je offline  
Staro 25.09.2014., 14:59   #4662
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sony Xperia Z sa zadnjim 4.4.4 radi savršeno glatko i sve se otvara momentalno osim kamere. Tu ima sekundu zadrške.
Nexus piči na čistom AOSPu i on MORA raditi glatko.
SGSa ubija TW. Al bude to bilo bolje.
Brko je offline  
Staro 25.09.2014., 15:05   #4663
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,390
Meni je S3 brže okidao slike nego S5. Što je najgore kod S5, kad slikaš, slika nije ona kad si pritisnuo okidač, nego ono što mu se nađe pred objektivom kad on izvrši obradu podataka. Totalni s**t.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 25.09.2014., 15:34   #4664
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Dada. S3 i meni okida slike kao lud. Ne znam samo o kakvom trzanju i štekanju vi pričate jer ga ja za ovih skoro dva mjeseca nisam primjetio, a koristim stock sve, stavio sam tek par aplikacija tipa MX Player, Chrome i neku za doradu slika. Gola funcionalnost mu je super, ako i zašteka ponekad to bude na djelić sekunde i dešava se toliko rijetko da ni ne pamtim. Doduše, moj S3 je proizveden ove godine i na njemu je od samog početka 4.3 OS. Nikakvog apdejtanja nije bilo.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 25.09.2014., 16:57   #4665
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,370
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Nexus 6 dolazi u prodaju tokom 11-og mjeseca.
Kako to čudo nabaviti? Jel se nexusi uopće prodaju u nas ?
Iz Njemačke/Engleske uzet.
A nakon nove godine će vjerojatno doć kod nas u koji dućan, samo po mrvicu višoj cijeni.
Juice je offline  
Staro 25.09.2014., 17:09   #4666
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,987
Znaci ipak iz vani. Amazon? Hvala
Neo-ST je offline  
Staro 25.09.2014., 17:35   #4667
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,370
Amazon ne.
Play store ako imas vezu ili Ebay.
Ja sam prosle godine uzeo bio sa njemackog Ebaya.
Juice je offline  
Staro 25.09.2014., 20:14   #4668
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 230
Jel taj S3 , kojeg toliko hvalite, značajnije "osakaćen" ovogodišnjim modelom s dodatkom u nazivu "neo"? (procesor je drugi, kažu slabiji...)
tomislav10 je offline  
Staro 25.09.2014., 20:35   #4669
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor tomislav10 Pregled postova
Jel taj S3 , kojeg toliko hvalite, značajnije "osakaćen" ovogodišnjim modelom s dodatkom u nazivu "neo"? (procesor je drugi, kažu slabiji...)
Sumnjam da ces enormnu razliku primijetiti u svakodnevnome radu osim par stotina bodova vise u Antutu ako ti sta znaci,meni puno znaci tih 512 mb rama vise,to ces osjetiti najvise tokom multitaskinga,ucitavanja i gejmanja...
__________________
blava je offline  
Staro 25.09.2014., 21:04   #4670
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Procesor nije ništa slabiji niti sporiji u 95% slučajeva, ali zato manje cijedi bateriju, a kao sto je kolega iznad rekao, 50% više radne memorije je također odlična stvar.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 25.09.2014., 21:30   #4671
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da. Bolje je uzeti novog nea za 1800 nego polovnog običnog SGS3 za 1300. IMHO.
Brko je offline  
Staro 25.09.2014., 21:56   #4672
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Najbolje uzet Galaxy Young DUOS za 600 kuna. Best buy.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 25.09.2014., 21:57   #4673
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
S3 i Neo se ne kupuju u ducanu i amen.. Nema potrebe davat lovu kad je izbor na njusci jako dobar. Nisam gledal Neo al mislim da ce i njih uskoro bit. Za 1800kn bi trazil vec malo novoji flagship, s4 ak ne i Mi3 ili G2..

Ti young, duos, mini 2 i sl. su u biti dosta pouzdani i solidni telefoni ali nema velkih ekrana, neke brzine, dobrih kamera itd.. Daleko od toga da nisu dostatni za tipicne smartphone radnje.. Ja sam poklonio frendu minija i ovaj je presretan. Dere po drustvenim mrezama ko velki i nis mu ne fali..
MAGARAC je offline  
Staro 25.09.2014., 22:24   #4674
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Ja nikad ne uzimam polovne telefone. Volim biti prvi koji reže onu naljepnicu na kutiji. Čak nosim i svoj nož za te prigode, legendarni Victorinox Soldier 1961.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 25.09.2014., 22:39   #4675
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Također volim biti prvi vlasnik mobitela. No ovaj SGS3 je fakat bio u mint condition pa sam ga zato kupio. Prvi polovnjak u životu

Magarac, netko tko misli na rate kupit mob će ipak propeglat karticu u dućanu na 6 rata recimo za SGS3 Neo. Nebude sigurno na njuškalu od raznoraznih žmuklera.
Brko je offline  
Staro 25.09.2014., 22:51   #4676
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Onda mu je to dupla pusiona, kartica.. Mobitel je valjda zadnja stvar kaj se uzima na karticu. Puni su oglasi novih mobitela. Jos bolje ak je otvoren i minimalno koristen jer mu vrijednost onda osjetno padne i takvi su po meni najbolji.. Volim i ja naljepnice al nekad ne vrijede te novce, pogotovo ak se radi o necemu skupljem. Ugl.taj Neo je po meni samo jos jedan S3 koji nikad nebi kupio novi, pogotovo ne za tu lovu..
MAGARAC je offline  
Staro 25.09.2014., 22:56   #4677
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kao što rekoh, nemaju svi odma za kešnuti mob, ko ti, ja i ostali ovdje.
Brko je offline  
Staro 25.09.2014., 23:04   #4678
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 230
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Onda mu je to dupla pusiona, kartica.. Mobitel je valjda zadnja stvar kaj se uzima na karticu. Puni su oglasi novih mobitela. Jos bolje ak je otvoren i minimalno koristen jer mu vrijednost onda osjetno padne i takvi su po meni najbolji.. Volim i ja naljepnice al nekad ne vrijede te novce, pogotovo ak se radi o necemu skupljem. Ugl.taj Neo je po meni samo jos jedan S3 koji nikad nebi kupio novi, pogotovo ne za tu lovu..
Gledam na njušci s3. Novog nema ispod 1700kn. A u trgovini ga mogu dobiti za 1750kn i to na rate. Ježi ga sad... i ja volim novo.... trenutno mi s3 neo vodi na rang listi želja...
tomislav10 je offline  
Staro 25.09.2014., 23:09   #4679
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Ja ti ne govorim kaj moras, sam ti kazem kaj je po meni najbolje. Ak mozes skupi lovu ak ne onda kupi kak god mozes. Ja sam krenul sa jeftinim telefonima i kroz pol godine dosal do skupog, bez kartica i rata operatera al neda se to svakome radit.

S3ca ima kolko hoces i nije ih lako prodat tak da uvijek imas prostora za spustanje..
MAGARAC je offline  
Staro 25.09.2014., 23:40   #4680
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Onda mu je to dupla pusiona, kartica.. Mobitel je valjda zadnja stvar kaj se uzima na karticu.
Ne bih se složio baš s ovom teorijom jer se (igrom slučaja) relativno dobro razumijem u kartično poslovanje i navest ću ti samo jedan primjer iz banke u kojoj primam plaću već dugi niz godina.

Erste banka ima predivnu uslugu Maestro na rate, gdje s njima dogovoriš određeni limit i onda u tom iznosu možeš na jako velikom broju prodajnih mjesta kupovati na rate sve što ti srce želi (naprimjer Eurotrade i Links), a naknadi i kamate jednostavno nema. Plaćaš jednokratnu naknadu samo u slučaju da jedan dio od tog limita podigneš u obliku keš love na bankomatu.

E sad, pošto većina ljudi mobitel koristi barem 6 mjeseci na ovaj ga način kupiš na rate i vraćaš 1/6 svaki mjesec. Potpuno isto kao i da si te pare posudio od (naprimjer) tetke iz švabije koja sada živi ođe, a penzija joj otamo stiže.

Meni je to skroz okej ako znaš koristiti bilješke u mobitelu. Pogotovo je spasonosno u slučajevima kad mi neplanirano zatreba novi CPU, GPU ili PSU, a nepoznam Gotovinu pa drugog načina baš i nema. Znam da je dug zao drug, ali nekada ti on jedini preostane kad sve ode u onu stvar i stara ekipa se raspadne.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na