Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2013., 21:01   #4591
ZoS2
in-plane switched
Moj komp
 
ZoS2's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 33
netko je nekoliko stranica ranije preporučio britansku seriju utopia, a ja se pridružujem preporuci, vrlo zanimljivo i kvalitetno odrađeno.

trailer

cristobal tapia de veer - dijelovi soundtracka

iščekuje se druga sezona.

Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
slažem se s tobom, i ne treba se zamarati sa brojkama i rankingom, ali valjda se smije čovjek izraziti i reći da bolju stvar na tv-u u životu nije pogledao.. pa cmon, valjda to takva serija i zasluzuje, i to serija koja nije osvojila niti jednog emmy-a , to je neoprostivo ako se mene pita.
ma vrlo važno zbog toga, da su te nagrade nekakvo mjerilo onda bi titanic i ben hur bili najbolji filmovi ikad
ZoS2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 21:19   #4592
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
ja sam im dao priliku, ali meni su wire i breaking bad tako dosadni da sam prestao gledat nakon prve sezone obje serije, dok su mi sopranosi bili odlicni, neznam, bice ne pasu te serije svakome
Naravno. Svatko ima drugačiji osvrt. Meni su recimo igre prestolja totalni shit. Pogledo prvu sezonu i reko "jok more na to gubit vreme".
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2013., 21:22   #4593
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ja isto malo pogledo game of trons i ono nije me uvuklo, reko ženi da pogleda koju ako joj je dosadno i vidjela 2-3 epizode i isto veli nije joj nešto.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 21:32   #4594
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor jura_19 Pregled postova
Počeo preksinoć gledati breaking bad,odlična serija,ne mogu prestati gledat,još malo pa krećem na 3 sezonu...
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 21:57   #4595
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Eto, za Breaking Bad i The Wire ima mixed razmišljanja, dok po pitanju Sopranosa nisam vidio ni jedan upitnik.
to je malo nepravedno zaključiti na osnovu par mišljenja.

Ukusi ipak igraju veliku ulogu, a sve tri su svakako top serije. Makar po meni BB ipak malo baca na show seriju, dok su wire i sopranosi ozbiljnije imho. Wire mozda guramo vise mi ovima koji nisu to gledali, jer je očito da ih ima podosta.

Za sopranose se pretpostavlja da su pogledani, pa se ne raspravlja puno o njima
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 21:59   #4596
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
e da... pogledao cijelog sherlocka i to je fakin avsome šit

odlično sve, baš ono uživancija totalna uz vrhunsku scenografiju, kostime i uloge glavnih aktora.
Nadan se BBC. Proba sna gledat ovog američkog, pari mi kakva sprdačina. Mislin da se ubit vrime, al daleko je to od nekakve kvalitete...

Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Najjača serija ikad je THE WIRE

sve ostalo je stvoreno za gubljenje vremena.
Stvarno, pogledat The Wire i više ne gledat tv uopće:facepalm:

Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Eto, za Breaking Bad i The Wire ima mixed razmišljanja, dok po pitanju Sopranosa nisam vidio ni jedan upitnik.
Kad je sve jasno
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 22:05   #4597
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
naravno bbc... ovaj krastavac iz star treka je njuška samo takva, a i watson nije za baciti - dapače, mislim da bolji duo nisu mogli složiti.

eventualno da je sherlock šeldon, ali da nije gay

evo to bi bilo jedino bolje
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 22:39   #4598
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a




To je djelomično točno jer da je bio iskren prema Skyler, rekao bi da je to u početku bilo zbog obitelji (onih 700+ tisuća za troškove i školarine što je detaljno objašnjavao Jesseu), a da ga je usput ponio osjećaj.
IMO ciljano su napravili završetak koji će se svidjeti većini gledatelja, loši likovi u horizontali, dobri se izvukli + financijski osigurani, Walt otišao sa osmjehom, okružen svojom aparaturom, nakon što je u zadnjoj epizodi uspio u svim pokušajima. Plus hi tech akcija za kraj.
Prekrasno al meni baš i ne.


Npr. da mu je cijela obitelj stradala zbog njegovih postupaka (kao što je slučaj s Hankom) a ne samo da se svide gledateljima sa Happy Endom.


Pa ne bi se složio, jest tvoje mišljenje, ali:





Od samog početka je bila frustracija na njegovo stanje u životu. Neimanje para, dva posla i sve je to rezultat, odnosno izvor frustracije potječe od Grey Matter Industriesa. Zato je onaj cijeli dio sa da nije u drug ili money nego u "empire business". Ako se na nekog ugledao, to je bio Gus u sredini serije. Njemu je ofkors bilo do obitelji, do obitelji mu je bilo do zadnjeg daha, ali je isto tako konstantno koristio obitelj kao excuse za ono što radi.

Happy end, nikako. Hank je mrtav, Jessie nema para više i popušio je nedavno ženu koju je volio i cijeli je wreck. Imao je oproštaj sa Skylar, ali ne i sa bebom koja ga se neće ni sjećati. Walt jr. će živjeti cijeli život misleći da mu je otac ubio Hanka, nije dobio oproštaj uopće i nikad neće znati otkuda je novac koji će mu pokrenuti život, odnosno da je došao od njegovog oca.

"Happy end" bi bio da je Walt uspio srediti sve probleme, da Hank nije skužio i da je umro u rukama obitelji bez da je Walt jr. znao o čemu se radi i kako je došao do novaca. Ovo je sve samo ne happy end.

Zadnja epizoda je bila sami kraj gdje pokušava tie up loose endova te je ovaj tip serije trebao na taj način završiti.





Citiraj:
Autor syss Pregled postova
e da... pogledao cijelog sherlocka i to je fakin avsome šit

odlično sve, baš ono uživancija totalna uz vrhunsku scenografiju, kostime i uloge glavnih aktora.
Eto, jesam ti rekao :P

Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
Sons of Anarchy meni je serija super! iako sam se jedno vrijeme zasitio pa sam stao neko vrijeme i evo neki dan počeo ponovno da pogledam predzadnju i sad zadnju sezonu
Evo primjera sa Breaking Bad. Serija je krenula fora i strong, ali zbog toga što imaju zacrtano 7 sezona hrpa radnje zadnjih godina je rastegnuta (isto kao i Dexter recimo) pa ima hrpetina fillera bez kojih bi serija bila puno bolja da je recimo smanjen scope, bolje odrađena glavna priča i zapakirana u kakvih 5 sezona.

Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
to je malo nepravedno zaključiti na osnovu par mišljenja.

Ukusi ipak igraju veliku ulogu, a sve tri su svakako top serije. Makar po meni BB ipak malo baca na show seriju, dok su wire i sopranosi ozbiljnije imho. Wire mozda guramo vise mi ovima koji nisu to gledali, jer je očito da ih ima podosta.

Za sopranose se pretpostavlja da su pogledani, pa se ne raspravlja puno o njima
Ma, jok. The Wire i Sopranosi nisu toliki show i ozbiljniji su. Ne bih se složio baš. Sve je to show. Ono što je važno za dobru seriju je character development. To je što daje samu srž. Sopranosi su bili jaki isto kao Wire, ali meni IMO recimo nema serije koja je toliko vremena posvetila human conditionu na način na koji je to BB napravio. Ali opet ponavljam. Nema smisla ubijati se kada su sve tri genijalne i ne vidimo tako često takav scope u serijama danas (koliko smo čekali za samo te tri). Ima odličnih Britanskih koje jako kratko traju i/ili imaju malo epizoda ali činjenica je da je puno lakše na taj način napraviti kvalitetnu seriju nego nešto što traje preko 5 punih sezona.
-->
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Breaking Bad




To je djelomično točno jer da je bio iskren prema Skyler, rekao bi da je to u početku bilo zbog obitelji (onih 700+ tisuća za troškove i školarine što je detaljno objašnjavao Jesseu), a da ga je usput ponio osjećaj.
IMO ciljano su napravili završetak koji će se svidjeti većini gledatelja, loši likovi u horizontali, dobri se izvukli + financijski osigurani, Walt otišao sa osmjehom, okružen svojom aparaturom, nakon što je u zadnjoj epizodi uspio u svim pokušajima. Plus hi tech akcija za kraj.
Prekrasno al meni baš i ne.


Npr. da mu je cijela obitelj stradala zbog njegovih postupaka (kao što je slučaj s Hankom) a ne samo da se svide gledateljima sa Happy Endom.


Pa ne bi se složio, jest tvoje mišljenje, ali:





Od samog početka je bila frustracija na njegovo stanje u životu. Neimanje para, dva posla i sve je to rezultat, odnosno izvor frustracije potječe od Grey Matter Industriesa. Zato je onaj cijeli dio sa da nije u drug ili money nego u "empire business". Ako se na nekog ugledao, to je bio Gus u sredini serije. Njemu je ofkors bilo do obitelji, do obitelji mu je bilo do zadnjeg daha, ali je isto tako konstantno koristio obitelj kao excuse za ono što radi.

Happy end, nikako. Hank je mrtav, Jessie nema para više i popušio je nedavno ženu koju je volio i cijeli je wreck. Imao je oproštaj sa Skylar, ali ne i sa bebom koja ga se neće ni sjećati. Walt jr. će živjeti cijeli život misleći da mu je otac ubio Hanka, nije dobio oproštaj uopće i nikad neće znati otkuda je novac koji će mu pokrenuti život, odnosno da je došao od njegovog oca.

"Happy end" bi bio da je Walt uspio srediti sve probleme, da Hank nije skužio i da je umro u rukama obitelji bez da je Walt jr. znao o čemu se radi i kako je došao do novaca. Ovo je sve samo ne happy end.

Zadnja epizoda je bila sami kraj gdje pokušava tie up loose endova te je ovaj tip serije trebao na taj način završiti.





Citiraj:
Autor syss Pregled postova
e da... pogledao cijelog sherlocka i to je fakin avsome šit

odlično sve, baš ono uživancija totalna uz vrhunsku scenografiju, kostime i uloge glavnih aktora.
Eto, jesam ti rekao :P

Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
Sons of Anarchy meni je serija super! iako sam se jedno vrijeme zasitio pa sam stao neko vrijeme i evo neki dan počeo ponovno da pogledam predzadnju i sad zadnju sezonu
Evo primjera sa Breaking Bad. Serija je krenula fora i strong, ali zbog toga što imaju zacrtano 7 sezona hrpa radnje zadnjih godina je rastegnuta (isto kao i Dexter recimo) pa ima hrpetina fillera bez kojih bi serija bila puno bolja da je recimo smanjen scope, bolje odrađena glavna priča i zapakirana u kakvih 5 sezona.

Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
to je malo nepravedno zaključiti na osnovu par mišljenja.

Ukusi ipak igraju veliku ulogu, a sve tri su svakako top serije. Makar po meni BB ipak malo baca na show seriju, dok su wire i sopranosi ozbiljnije imho. Wire mozda guramo vise mi ovima koji nisu to gledali, jer je očito da ih ima podosta.

Za sopranose se pretpostavlja da su pogledani, pa se ne raspravlja puno o njima
Ma, jok. The Wire i Sopranosi nisu toliki show i ozbiljniji su. Ne bih se složio baš. Sve je to show. Ono što je važno za dobru seriju je character development. To je što daje samu srž. Sopranosi su bili jaki isto kao Wire, ali meni IMO recimo nema serije koja je toliko vremena posvetila human conditionu na način na koji je to BB napravio. Ali opet ponavljam. Nema smisla ubijati se kada su sve tri genijalne i ne vidimo tako često takav scope u serijama danas (koliko smo čekali za samo te tri). Ima odličnih Britanskih koje jako kratko traju i/ili imaju malo epizoda ali činjenica je da je puno lakše na taj način napraviti kvalitetnu seriju nego nešto što traje preko 5 punih sezona.
  Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 22:46   #4599
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,410




Od samog početka je bila frustracija na njegovo stanje u životu. Neimanje para, dva posla i sve je to rezultat, odnosno izvor frustracije potječe od Grey Matter Industriesa. Zato je onaj cijeli dio sa da nije u drug ili money nego u "empire business". Ako se na nekog ugledao, to je bio Gus u sredini serije. Njemu je ofkors bilo do obitelji, do obitelji mu je bilo do zadnjeg daha, ali je isto tako konstantno koristio obitelj kao excuse za ono što radi.

Happy end, nikako. Hank je mrtav, Jessie nema para više i popušio je nedavno ženu koju je volio i cijeli je wreck. Imao je oproštaj sa Skylar, ali ne i sa bebom koja ga se neće ni sjećati. Walt jr. će živjeti cijeli život misleći da mu je otac ubio Hanka, nije dobio oproštaj uopće i nikad neće znati otkuda je novac koji će mu pokrenuti život, odnosno da je došao od njegovog oca.

"Happy end" bi bio da je Walt uspio srediti sve probleme, da Hank nije skužio i da je umro u rukama obitelji bez da je Walt jr. znao o čemu se radi i kako je došao do novaca. Ovo je sve samo ne happy end.

Zadnja epizoda je bila sami kraj gdje pokušava tie up loose endova te je ovaj tip serije trebao na taj način završiti.








OK, za frustraciju i sve navedeno, obitelj mu je bila isprika ali tek s vremenom, startao je ipak zbog obitelji, prvotno je odbio ponudu Gusa za produljenje suradnje. U biti i jedno i drugo, a što je trebao reći Skyler.

Za Happy End, OK, nije sapunica za klasični Happy End, ali s obzirom na način na koji bi realno takva situacija završila, ovo je premija. Sve je ispalo savršeno, policije nigdje, slobodno se šeće po restoranu, posjećuje Skyler, uspijeva zadnji put vidjet kći i sina, osigurat novac obitelji (školovanje i sve ostalo), spašava život Jesseu (OK, wrecked ali živa glava). Kći ga ionako ne bi upoznala zbog bolesti, a što se Jessea tiče, para mu nije bila bitna jer ju je bacao prije toga.

Kako je stradao Hank, ne bi bio nerealan scenarij da je isto prošla cijela obitelj kao i Jesse, a da se Walt na kraju jedini izvuče i mora živjet s činjenicom da je novac sve što mu je ostalo + bolest koja se vratila. To bi onda bio not so happy end i puno realniji i dojmljiviji od aktualnog.

Kraj je takav da je iz onog što se dalo sredit i na što se moglo utjecat, izvučeno 101% al thats just me.


-->
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
to je malo nepravedno zaključiti na osnovu par mišljenja.

Ukusi ipak igraju veliku ulogu, a sve tri su svakako top serije. Makar po meni BB ipak malo baca na show seriju, dok su wire i sopranosi ozbiljnije imho. Wire mozda guramo vise mi ovima koji nisu to gledali, jer je očito da ih ima podosta.

Za sopranose se pretpostavlja da su pogledani, pa se ne raspravlja puno o njima
Ma znam, pa i kažem to na temelju par postova. Da, Sopranosi djeluju stvarnije, a i dao bih prednost i u glavnim i u sporednim likovima u odnosu na BB.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa ne bi se složio, jest tvoje mišljenje, ali:





Od samog početka je bila frustracija na njegovo stanje u životu. Neimanje para, dva posla i sve je to rezultat, odnosno izvor frustracije potječe od Grey Matter Industriesa. Zato je onaj cijeli dio sa da nije u drug ili money nego u "empire business". Ako se na nekog ugledao, to je bio Gus u sredini serije. Njemu je ofkors bilo do obitelji, do obitelji mu je bilo do zadnjeg daha, ali je isto tako konstantno koristio obitelj kao excuse za ono što radi.

Happy end, nikako. Hank je mrtav, Jessie nema para više i popušio je nedavno ženu koju je volio i cijeli je wreck. Imao je oproštaj sa Skylar, ali ne i sa bebom koja ga se neće ni sjećati. Walt jr. će živjeti cijeli život misleći da mu je otac ubio Hanka, nije dobio oproštaj uopće i nikad neće znati otkuda je novac koji će mu pokrenuti život, odnosno da je došao od njegovog oca.

"Happy end" bi bio da je Walt uspio srediti sve probleme, da Hank nije skužio i da je umro u rukama obitelji bez da je Walt jr. znao o čemu se radi i kako je došao do novaca. Ovo je sve samo ne happy end.

Zadnja epizoda je bila sami kraj gdje pokušava tie up loose endova te je ovaj tip serije trebao na taj način završiti.








OK, za frustraciju i sve navedeno, obitelj mu je bila isprika ali tek s vremenom, startao je ipak zbog obitelji, prvotno je odbio ponudu Gusa za produljenje suradnje. U biti i jedno i drugo, a što je trebao reći Skyler.

Za Happy End, OK, nije sapunica za klasični Happy End, ali s obzirom na način na koji bi realno takva situacija završila, ovo je premija. Sve je ispalo savršeno, policije nigdje, slobodno se šeće po restoranu, posjećuje Skyler, uspijeva zadnji put vidjet kći i sina, osigurat novac obitelji (školovanje i sve ostalo), spašava život Jesseu (OK, wrecked ali živa glava). Kći ga ionako ne bi upoznala zbog bolesti, a što se Jessea tiče, para mu nije bila bitna jer ju je bacao prije toga.

Kako je stradao Hank, ne bi bio nerealan scenarij da je isto prošla cijela obitelj kao i Jesse, a da se Walt na kraju jedini izvuče i mora živjet s činjenicom da je novac sve što mu je ostalo + bolest koja se vratila. To bi onda bio not so happy end i puno realniji i dojmljiviji od aktualnog.

Kraj je takav da je iz onog što se dalo sredit i na što se moglo utjecat, izvučeno 101% al thats just me.



Zadnje izmijenjeno od: listerstorm. 01.10.2013. u 23:32.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 09:08   #4600
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,541
kad već slažemo liste, ja bih ipak Sopranose gurnuo na prvo mjesto. Onda BB.

Game of Thrones mi nije sjeo nikako, jednostavno not my kind of shit
Wire sam pokušao gledati, bilo m ije malo dosadno pa sam odustao, možda dam drugu šansu.

Što se Šerloka tiče, izgleda da će krenuti u siejčnju 2014., iako se 31,.10.2013. često spominjao kao datum premijere.

Dobra viejst je i da će biti još, vjerojatno još dvije sezone nakon ove
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 02.10.2013. u 09:29.
Roberto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2013., 15:30   #4601
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,323





OK, za frustraciju i sve navedeno, obitelj mu je bila isprika ali tek s vremenom, startao je ipak zbog obitelji, prvotno je odbio ponudu Gusa za produljenje suradnje. U biti i jedno i drugo, a što je trebao reći Skyler.

Za Happy End, OK, nije sapunica za klasični Happy End, ali s obzirom na način na koji bi realno takva situacija završila, ovo je premija. Sve je ispalo savršeno, policije nigdje, slobodno se šeće po restoranu, posjećuje Skyler, uspijeva zadnji put vidjet kći i sina, osigurat novac obitelji (školovanje i sve ostalo), spašava život Jesseu (OK, wrecked ali živa glava). Kći ga ionako ne bi upoznala zbog bolesti, a što se Jessea tiče, para mu nije bila bitna jer ju je bacao prije toga.

Kako je stradao Hank, ne bi bio nerealan scenarij da je isto prošla cijela obitelj kao i Jesse, a da se Walt na kraju jedini izvuče i mora živjet s činjenicom da je novac sve što mu je ostalo + bolest koja se vratila. To bi onda bio not so happy end i puno realniji i dojmljiviji od aktualnog.

Kraj je takav da je iz onog što se dalo sredit i na što se moglo utjecat, izvučeno 101% al thats just me.


Zanimljivo razmišljanje, not bad
-->
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Ma znam, pa i kažem to na temelju par postova. Da, Sopranosi djeluju stvarnije, a i dao bih prednost i u glavnim i u sporednim likovima u odnosu na BB.








OK, za frustraciju i sve navedeno, obitelj mu je bila isprika ali tek s vremenom, startao je ipak zbog obitelji, prvotno je odbio ponudu Gusa za produljenje suradnje. U biti i jedno i drugo, a što je trebao reći Skyler.

Za Happy End, OK, nije sapunica za klasični Happy End, ali s obzirom na način na koji bi realno takva situacija završila, ovo je premija. Sve je ispalo savršeno, policije nigdje, slobodno se šeće po restoranu, posjećuje Skyler, uspijeva zadnji put vidjet kći i sina, osigurat novac obitelji (školovanje i sve ostalo), spašava život Jesseu (OK, wrecked ali živa glava). Kći ga ionako ne bi upoznala zbog bolesti, a što se Jessea tiče, para mu nije bila bitna jer ju je bacao prije toga.

Kako je stradao Hank, ne bi bio nerealan scenarij da je isto prošla cijela obitelj kao i Jesse, a da se Walt na kraju jedini izvuče i mora živjet s činjenicom da je novac sve što mu je ostalo + bolest koja se vratila. To bi onda bio not so happy end i puno realniji i dojmljiviji od aktualnog.

Kraj je takav da je iz onog što se dalo sredit i na što se moglo utjecat, izvučeno 101% al thats just me.


Zanimljivo razmišljanje, not bad
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 19:16   #4602
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
The Wire je i meni apsolutno savršen prikaz cijelog kriminalno-političkog aparata.
Samo ima "spori start", a to odbije dosta ljudi, jer očekuju odmah brzu akciju i rasplete.
A "wire" je 75% u karakterizaciji.

Inače, "SOA" treba novog vođu, ovog Tigga najbolje.
Inače će se pretvorit u "Zločin i Kaznu",gdje će Jax,
se vozit okolo kao Raskoljnikov i "ispitivat moralnu ispravnost svojih postupaka".
Znam da, serija i počinje sa memoarima njegovog oca.
Al ovo ide previše. Koji klinac? "Brižni očevi, majke i ubojice"
Krenulo je nizbrdo u neku 73. sezonu gdje Jax i Tara u 879. epizodi
pomažu Greenpeaceu u spašavanju pingvina i bave se volonterskim radom.
  Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 19:44   #4603
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Hahaha, bio bio show kada bi Tigg bio vođa! Masovni pokolj na sve strane, sve bande oko sebe bi pobio i onda bi se do smrti borio s onim glavnim (zaboravih kako se zove). Jedino mi je žao što je Opie umro tj. što su ga onako namlatili do smrti. Ići će to još dalje i onda će doći da će Jax umrijeti i onda će Abel čitati njegovu knjigu i ponovno (u međuvremenu će se klub raspasti) dignuti klub dovesti ekipu i ponovno tako..
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 21:20   #4604
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Hah, Samuel L. Jackson u Agents of SHIELD.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 21:23   #4605
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Kako ja ne volim tog Nick Furya. Previše mi je stripovski za neku "kvazi" realnost koju pokušavaju isfurati.
  Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 01:25   #4606
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Meni su sopranosi bez premca bili najbolja dramska serija. Ima akcije, zezancije i drame koliko hoćeš. Savršena ergela likova, kao što je netko rekao bez upitnika nad glavom ili scena gdje je nekom u glavu uperen pištolj i dok ovaj priča priče lik se izvuče. Na takve bljuvotine odmah gasim makar je prije toga bilo 10 dobrih epizoda.

Breaking bad isto jako dobra serija, ali zadnja sezona slaba. Od kako je Walt prestao s kuhanjem nestalo je i akcije i komedije. Predugo traje taj kraj., to bi stalo sve u dvije epizode.

Wire počeo gledati kad je bilo na HTV-u od mislim 4 sezone i poslje nastavio pratiti. Kasnije pogledao prvu sezonu koja je isto bila dobra, druga mi je bila dosadna pa odustao, kasnije se opet možda vratim završiti seriju.

Dexter dobra serija, bez nekih nelogičnosti. Zadnje sezone isto slabijeg inteziteta. Skoro svaka epizoda ove zadnje sezone je počinjala kao da je zadnja da bi se na kraju autor ipak predomislio pa odužio za još jednu epizodu.

Terriers - mislim da sam cijelu seriju pogledao u jednom ili dva dana. Šteta što je samo jedna sezona napravljena. Serija u kojoj nema bombi, jurnjave auta, svemiraca ni kostimiranih likova iz prošlosti. Bezkompromisno napravljeno vjerojatno zato ni nije napravljeno više od te jedne sezone. Uz bok sopranosima i breaking badu.

Od komedjia mi je naravno Seinfeld neprikosnoven "a show about nothing"
George je najbolji lik u povijesti filma, tv-a, stripa, književnosti i urbanih legendi.
Pogledao sam svaku epizodu barem 5 puta. Nema ih dugo na tv-u, baš mi fali dvije epizode prije spavanja za opuštanje.
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 07:16   #4607
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,932
pogledao last resort do kraja. sta reci, pocetak serije mi je bio iznenadujuce dobar, al kako je islo prema kraju, sve losije i losije :-(.
zadnje 2 epke su mi katastrofa.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 08:48   #4608
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor vranjba Pregled postova
Breaking bad isto jako dobra serija, ali zadnja sezona slaba. Od kako je Walt prestao s kuhanjem nestalo je i akcije i komedije. Predugo traje taj kraj., to bi stalo sve u dvije epizode.

Od komedjia mi je naravno Seinfeld neprikosnoven "a show about nothing"
George je najbolji lik u povijesti filma, tv-a, stripa, književnosti i urbanih legendi.
Pogledao sam svaku epizodu barem 5 puta. Nema ih dugo na tv-u, baš mi fali dvije epizode prije spavanja za opuštanje.
BB
Čuj. To je kao da kažeš da je u trećoj sezoni deseta epizoda kada cijelu epizodu naganja muhu nepotrebna

Kaj se Seinfelda tiče, pogledaj Curb your Enthusiasm i sada zadnji film Clear History kasnije ako nisi. Seinfeld mi je all-around najbolji sitcom svih vremena jer je za cijelu publiku praktički, Curb mi je osobno jači, ali nije za svakog
  Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 10:26   #4609
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
To kad vija muhu mi je jedna od najboljih epizoda. Curb mi je isto dobar, ali ne koliko i seinfeld. Seinfeld mi je nekako pitkiji. Clear History pogledao na nečiju preporuku ovdje i super mi je film. Kao jedna dugačka epizoda curba
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 21:50   #4610
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Za Curb treba imat živaca. Osobno, meni je ok, ali moja žena ie popizdila i vjerojatno bi Larrija zadavila da joj je bio blizu vidi se po kome je george costanza nastao
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 22:02   #4611
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma ne samo đorđ... to su svi u jednome, meni osobno isto seinfeld bog serija, ali curb možda za pol nosa ispred.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 22:11   #4612
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 22:21   #4613
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Za Curb treba imat živaca. Osobno, meni je ok, ali moja žena ie popizdila i vjerojatno bi Larrija zadavila da joj je bio blizu vidi se po kome je george costanza nastao
Zube bi mu izvadio da ga vidin, takav proliv odavno nisan vidio, a sve bi mi tribalo bit uber dobro.
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
naravno bbc... ovaj krastavac iz star treka je njuška samo takva, a i watson nije za baciti - dapače, mislim da bolji duo nisu mogli složiti.
Ekstra su kombo.
Citiraj:
eventualno da je sherlock šeldon, ali da nije gay

evo to bi bilo jedino bolje
Nah on mi je sada fizičar di ga god vidin , i nema englesku facu, znači big no no.

Meni je odlična serija Boardwalk Empire, do treće sezone san instantno sve pogleda. Sad san ostavio malo na bufferu
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 22:27   #4614
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
moš' ti njega zadaviti, ali da svi funkcioniramo tako in-your-face brijem da bi svijet bio bolje mjesto
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 23:00   #4615
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,267
Maloprije i ja gledam, reko wtf?
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 23:04   #4616
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
moš' ti njega zadaviti, ali da svi funkcioniramo tako in-your-face brijem da bi svijet bio bolje mjesto
apsolutno se slazem. ali valjda ne mozes ocekivati kod svih ovakav nacin rezoniranja svijeta generalno, jer nazalost - ne zivimo u takvom svijetu kakav bi (ocito) voljeli/zeljeli .

ali LD je the man ^2 .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 23:07   #4617
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Za Curb treba imat živaca. Osobno, meni je ok, ali moja žena ie popizdila i vjerojatno bi Larrija zadavila da joj je bio blizu vidi se po kome je george costanza nastao
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
moš' ti njega zadaviti, ali da svi funkcioniramo tako in-your-face brijem da bi svijet bio bolje mjesto
Da ali lik mi je na prvu antipatican, a to ne volin (ma kakav bio) i odma ga vidin umisto vrice za boksanje. A kazen ti njegovo preseravanje bi zavrsilo sigurno sa sakom u glavu.

Da li bi bio bolje ili ne, neda mi se diskutirat, ali kazen ti ogavan mi je do srzi.

E da upravo pogleda trailer za Breaking Bad, sad moran u nabavu (plus drago mi je šta je završila, pa neman straja da će nestat epizoda)
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 23:19   #4618
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Da ali lik mi je na prvu antipatican, a to ne volin (ma kakav bio) i odma ga vidin umisto vrice za boksanje. A kazen ti njegovo preseravanje bi zavrsilo sigurno sa sakom u glavu.

Da li bi bio bolje ili ne, neda mi se diskutirat, ali kazen ti ogavan mi je do srzi.

Vi ste gospodin čovjek. Bez ukusa!
  Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 00:56   #4619
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova

Vi ste gospodin čovjek. Bez ukusa!
Fala.

Nego oman drugi problem, kako docekat S03 Sherlocka. Serija je toliko jebeno zavrsila (taman pogleda S02E03) da je to cudo, BBC klasika odlican u produkciji.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 18:32   #4620
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,385
Agents of S.H.I.E.L.D. - nažalost, druga epizoda je totalno razočarenje. Drvena gluma, glupi dijalozi, radnja bez logike,... Očekivao sam više od nje.

Za razliku od nje, The Blacklist ide istim tokom. U prvoj su se epizodi malo ispucali, pa je sada malo zatišje, ali je serija i dalje zanimljiva.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na