Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2021., 21:28   #4561
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
Ovo je sigurno snimano u BTC Q&C odjelu...

https://www.youtube.com/watch?v=ktSD...annel=peppejam
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2021., 22:35   #4562
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ovo je sigurno snimano u BTC Q&C odjelu...

https://www.youtube.com/watch?v=ktSD...annel=peppejam
Gledajući video, možeš jasno vidjeti gdje (odnosno, kad) disk počinje rezonirati ... i ubrzo nakon toga gravitacijske i centrifugalne sile ga rastrgaju u komadiće.

Iako mislim da je poveći krivac gore-navedenog problema u zračnom pritisku. Ako si ikad uključio rastavljeni CD, onda znaš koliko zraka istiskuje CD koji se vrti, POGOTOVO kad je zatvoren u malo metalno 5.25" pakiranje
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2021., 08:42   #4563
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,167
Ne može CD niti rotor motora istiskivati baš toliko zraka, nije to ventilator
Ovo je bolji video, pogledaj na 6:49:https://youtu.be/zs7x1Hu29Wc


Ono što je zanimljivo je otkuda toliko iskrivljenje diska?
Vidi se kako disk dobiva valove po površini. Jedino ako je polikarbonat takav materijal da se ne može linearno radijalno razvući pa onda kreće warping
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 09:01   #4564
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
Ja bi rekao da je u slucaju BTC-a stvar u losem drzacu, pa mu cd "proklizi" i ispadne na velikim brzinama, ili cd u srednjem dijelu ima nekih mikorskopskih nesavršenosti pa ne leži 100% u drzacu. Sad dali je ipak do BTC-a ili je stvar vremena i wear&tear faktora ili medija to je podložno raspravi

A slazem se i sa warping teorijom (mislim nema se kaj tu sloziti ili ne sve se vidi iz videa).

Moja teorija bi bila da se sa današnjim medijima malo "slacka" po nekim pitanjima s obzirom da ih ljudi manje koriste plus što svi mediji su sada više manje od 0-max brzina prženja, ako me sjecanje služi prije je bilo medija koji se nisu dali pržiti ispod određene brzine tipa 10x ili 20x (bacam brzine iz glave jer sam lazy guglat ) i bili su deklarirani 10-52x ili tak nekak. A realno ako se nekaj i desi sa medijem od kunu i pol tesko da se vecini da zaje... s tim, frknu ga u recycle bin i uzmu drugi, nije to kao kad je cd kostao 10 kuna kom.

A uz to današnje prže uglavnom imaju raznorazne cool/silent/bla feature koje sprečavaju preživahno spinanje medija u drajvu, možda baš da se izbjegnu ovakve situacije. Stvarno nisam doživio nikakva iskakanja, ispadanja ili detonacije duuuugo dugo. Rekao bih od doba kad je optika presla na sata standard. Ali prije toga u ata fazi, pogotovo u 8-24x eri bilo je svacega
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 09:27   #4565
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Imam neki IBM monitor CRT, samo skuplja prašinu, nema neku sentimentalnu vrijednost.
Ne znam kome bi to utopio, ako je nekom interasantna takva starudija odgovorite na post, i bum se javio na PM jedan dan.
madwifi je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 10:12   #4566
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,167
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ja bi rekao da je u slucaju BTC-a stvar u losem drzacu, pa mu cd "proklizi" i ispadne na velikim brzinama, ili cd u srednjem dijelu ima nekih mikorskopskih nesavršenosti pa ne leži 100% u drzacu. Sad dali je ipak do BTC-a ili je stvar vremena i wear&tear faktora ili medija to je podložno raspravi

A slazem se i sa warping teorijom (mislim nema se kaj tu sloziti ili ne sve se vidi iz videa).

Moja teorija bi bila da se sa današnjim medijima malo "slacka" po nekim pitanjima s obzirom da ih ljudi manje koriste plus što svi mediji su sada više manje od 0-max brzina prženja, ako me sjecanje služi prije je bilo medija koji se nisu dali pržiti ispod određene brzine tipa 10x ili 20x (bacam brzine iz glave jer sam lazy guglat ) i bili su deklarirani 10-52x ili tak nekak. A realno ako se nekaj i desi sa medijem od kunu i pol tesko da se vecini da zaje... s tim, frknu ga u recycle bin i uzmu drugi, nije to kao kad je cd kostao 10 kuna kom.

A uz to današnje prže uglavnom imaju raznorazne cool/silent/bla feature koje sprečavaju preživahno spinanje medija u drajvu, možda baš da se izbjegnu ovakve situacije. Stvarno nisam doživio nikakva iskakanja, ispadanja ili detonacije duuuugo dugo. Rekao bih od doba kad je optika presla na sata standard. Ali prije toga u ata fazi, pogotovo u 8-24x eri bilo je svacega

Loša kvaliteta od strane proizvođača - preveliki okretaju radi marketing gluposti 52X i sl. Loši motori i kvačilo koje ne drži medij ispravno, ležaj/osovina motora ima lufta - razlohani stari drive itd.

Dodatno su mediji postali koma tijekom godina, neka su malo razbalansirani i eto problema. Nije za zanemariti i problem što su ljudi često diskove iz kutija jednostavno čupali za rubove pa bi nastale pukotine na sredini. Ovo se naročito vidjelo na DVDovima u videotekama, jako puno ih je bilo potrgano. A bilo je i naljepnica na medijima koje naruše balans. Sjeti se kako ti drma auto na kotačima ako balans nije ispravan - sad zamisli što BTC 52x drive proživljava na 10k rpm ako je manijak stavio naljepnicu na jednu stranu diska
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 10:20   #4567
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 998
Ima li tko kakvu soc423 plocu i proc za posuditi? Abit TH7 bi bila idealna

Prosti kondenzatori koje spomenuh prije:
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 11:25   #4568
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Ima li tko kakvu soc423 plocu i proc za posuditi? Abit TH7 bi bila idealna
Mislim da imam jednu bijelu sff netvistu, cini mi se da je nutra P4 na 1.4 pa bi mogao biti s423 ali znam sigurno da su kondenzatori otišli u vjecna lovišta, tako da atm ta kanta čeka da dođe na red, pa da vidim kakva nekromancija bi se dala s njom izvest. Ak ti zvuci zanimljivo javi pa ti pofotkam, pa ak paše poklonim ti cjeli konfu pa se igraj

@ madwifi : Ak je ispravan i nitko drugi se ne javi ja budem ga udomio (tj. uskladištio dok nekome ne zatreba), bolje da kod mene na tavanu živi u nadi da ce ga netko udomiti jednog dana nego da završi na električnom otpadu
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 12:42   #4569
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ja bi rekao da je u slucaju BTC-a stvar u losem drzacu, pa mu cd "proklizi" i ispadne na velikim brzinama, ili cd u srednjem dijelu ima nekih mikorskopskih nesavršenosti pa ne leži 100% u drzacu. Sad dali je ipak do BTC-a ili je stvar vremena i wear&tear faktora ili medija to je podložno raspravi

A slazem se i sa warping teorijom (mislim nema se kaj tu sloziti ili ne sve se vidi iz videa).

Moja teorija bi bila da se sa današnjim medijima malo "slacka" po nekim pitanjima s obzirom da ih ljudi manje koriste plus što svi mediji su sada više manje od 0-max brzina prženja, ako me sjecanje služi prije je bilo medija koji se nisu dali pržiti ispod određene brzine tipa 10x ili 20x (bacam brzine iz glave jer sam lazy guglat ) i bili su deklarirani 10-52x ili tak nekak. A realno ako se nekaj i desi sa medijem od kunu i pol tesko da se vecini da zaje... s tim, frknu ga u recycle bin i uzmu drugi, nije to kao kad je cd kostao 10 kuna kom.

A uz to današnje prže uglavnom imaju raznorazne cool/silent/bla feature koje sprečavaju preživahno spinanje medija u drajvu, možda baš da se izbjegnu ovakve situacije. Stvarno nisam doživio nikakva iskakanja, ispadanja ili detonacije duuuugo dugo. Rekao bih od doba kad je optika presla na sata standard. Ali prije toga u ata fazi, pogotovo u 8-24x eri bilo je svacega
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Loša kvaliteta od strane proizvođača - preveliki okretaju radi marketing gluposti 52X i sl. Loši motori i kvačilo koje ne drži medij ispravno, ležaj/osovina motora ima lufta - razlohani stari drive itd.

Dodatno su mediji postali koma tijekom godina, neka su malo razbalansirani i eto problema. Nije za zanemariti i problem što su ljudi često diskove iz kutija jednostavno čupali za rubove pa bi nastale pukotine na sredini. Ovo se naročito vidjelo na DVDovima u videotekama, jako puno ih je bilo potrgano. A bilo je i naljepnica na medijima koje naruše balans. Sjeti se kako ti drma auto na kotačima ako balans nije ispravan - sad zamisli što BTC 52x drive proživljava na 10k rpm ako je manijak stavio naljepnicu na jednu stranu diska
Vidim da ne kužite ... nije CD izletio sam od sebe. Naime, priča je sljedeća: CD je prestao čitati, ovaj ga je dignuo na max broj okretaja a komp se zamrznuo. Stisnuo sam eject na CDu i želio da ga izbaci van, kako bi mogao probati opet, međutim nije bilo reakcije. Stisnuo sam ga opet, pa još jednom - ništa. I onda odjednom i bez upozorenja, samo ga je izbacio van bez da je usporio i zakočio, pri brzini od 8,000 RPM.
  Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 13:09   #4570
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,167
@Trekkie
Kužimo mi, rasprava je bila oko razletavanja i na kojim rpovima i zašto se to događa.
Ovo tvoje da ti se CD ostao vrtiti u ladici je više čudno da ti se to nikad ranije nije dogodilo, ono u eri optikanera
E sad da li je takvo ponašanje u domeni interne elektronike drivea ili OS ima nešto s time, to je drugi problem.


Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Ima li tko kakvu soc423 plocu i proc za posuditi? Abit TH7 bi bila idealna

Prosti kondenzatori koje spomenuh prije:

haha, to je popularni "F*ckYou" kondenzator

Vadio takve viđe puta, zadnje evo iz jednog prastarog napajanja, a kao kvalitetna marka
Nemam fotke onih na izlazu, evo ovih malo većih ljepotana na ulazu:
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2021., 16:32   #4571
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
@Trekkie
Kužimo mi, rasprava je bila oko razletavanja i na kojim rpovima i zašto se to događa.
Ovo tvoje da ti se CD ostao vrtiti u ladici je više čudno da ti se to nikad ranije nije dogodilo, ono u eri optikanera
E sad da li je takvo ponašanje u domeni interne elektronike drivea ili OS ima nešto s time, to je drugi problem.





haha, to je popularni "F*ckYou" kondenzator

Vadio takve viđe puta, zadnje evo iz jednog prastarog napajanja, a kao kvalitetna marka
Nemam fotke onih na izlazu, evo ovih malo većih ljepotana na ulazu:
Zanimljivo... Znači li to onda da je drugi kondenzator u seriji "F*ckYou 2"?

Inače, vezano uz brzine CD-ROM uređaja, prenosim jedan zanimljiv (i informativan) komentar sa YT (Alien-ov video) u obliku citata:
Citiraj:
Nothing
6 years ago
I just did the math. At the moment of failure it was spinning at a rate of 23,231RPM, with a radius of 6cm (120mm diameter for a Compact Disc) the outside edge was traveling at 525.47km/h (326.51mph) and experience a G load of 36201.69G. That means at the time of failure, the outside edge weighed 36,201 times heavier than normal. At a typical weight of 15g per CD, that would put the force on the outside at 543,025.35 grams, or 543.02535 kilograms (1,194.65577lbs).
  Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 16:54   #4572
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ovo tvoje da ti se CD ostao vrtiti u ladici je više čudno da ti se to nikad ranije nije dogodilo, ono u eri optikanera
Baš to, to je bila dosta cesta pojava na jeftinjara pogonima, svako malo bi ladica izašla a cd bi se još vrtio. Istina, vjerovatno ne tako brzo kao u ovom tvom slučaju ali svakako cesta pojava. Kod mene bi ti pogoni uglavnom brzo zavrsili u smecu jer je ovo vrcenje u ladici obicno islo hand in hand sa problemima oko čitanja, cudnim zvukovima iz nutra i slicnim ludorijama

Haha zakon, super je lik izracunao to sve, dobro je još i izdržao taj komad plastike ako su brojke tocne
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 19:23   #4573
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Baš to, to je bila dosta cesta pojava na jeftinjara pogonima, svako malo bi ladica izašla a cd bi se još vrtio. Istina, vjerovatno ne tako brzo kao u ovom tvom slučaju ali svakako cesta pojava. Kod mene bi ti pogoni uglavnom brzo zavrsili u smecu jer je ovo vrcenje u ladici obicno islo hand in hand sa problemima oko čitanja, cudnim zvukovima iz nutra i slicnim ludorijama

Haha zakon, super je lik izracunao to sve, dobro je još i izdržao taj komad plastike ako su brojke tocne
Ah, nije se to meni dogodilo po prvi put... Samo nisam imao takvih slučajeva kroz zadnjih 20-ak godina. Kao da su usavršili optičke pogone krajem CD/CD-RW ere i početkom DVDa

Informacije-radi, zadnji put kad mi se tako nešto dogodilo je bilo davne 1999. ili 2000. ali nikad nije bilo toliko brzo, i CD nije bio oštećen. A kao što sam već napisao ovdje na forumu, 2003 ili 2004. mi je i eksplodirao potpuno nov BTC DVD-RW, kojeg sam uspio reklamirati u servisu i dobiti nov, zamjenski uređaj
  Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 20:42   #4574
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,084
Naletio danas u bespućima interneta.

GPU+NIC kartica




Izgleda da je VisionTek bio u fazonu s mrežnim karticama, pa su odlučili ubaciti jednu i na grafu.
Jesu ti "Killer" nicevi poslije dolazili na Gigabyte pločama?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	4a.jpg‎
Views:	713
Size:	59.4 kB
ID:	24054   Click image for larger version

Name:	14-129-168-02.jpg‎
Views:	202
Size:	31.8 kB
ID:	24055   Click image for larger version

Name:	33-189-001-05.jpg‎
Views:	175
Size:	29.1 kB
ID:	24056   Click image for larger version

Name:	2021-07-07 20_41_30-(6) VisionTek Killer HD 5770 Combo Card - YouTube.jpg‎
Views:	161
Size:	190.8 kB
ID:	24057  
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 21:03   #4575
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,183
Onaj lik je riješio previše zadataka iz matematike

Pri velikim brzinama vrtnje vanjski dio diska se želi uvijati prema gore. Zato su ladica i gornji poklopac CD/DVD uređaja oblikovani tako da stvaraju vrtložne struje zraka koje djeluju kontra pa drže disk ravnim i stabilnim unutar drivea.

Vjerojatno ste primjetili da CD/DVD pogoni često više vibriraju na pola brzine nego na punoj brzini To je zato jer je motor, prihvat, pickup i aerodinamika unutrašnjosti uređaja prilagođena max brzini.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 21:49   #4576
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Onaj lik je riješio previše zadataka iz matematike

Pri velikim brzinama vrtnje vanjski dio diska se želi uvijati prema gore. Zato su ladica i gornji poklopac CD/DVD uređaja oblikovani tako da stvaraju vrtložne struje zraka koje djeluju kontra pa drže disk ravnim i stabilnim unutar drivea.

Vjerojatno ste primjetili da CD/DVD pogoni često više vibriraju na pola brzine nego na punoj brzini To je zato jer je motor, prihvat, pickup i aerodinamika unutrašnjosti uređaja prilagođena max brzini.
Misliš na one "udubine" sa gornje strane metalnog kabineta, kućišta? Da, vidiš to bi puno toga objasnilo ... ali i pojasnilo ovo što sam gore napisao. To su počeli raditi tek krajem 2000-ih, dok ih stariji CD pogoni kao što su BTC na primjer nisu imali

Nego, vezano uz BTC BCD seriju ... kolega mi je baš ranije danas poslao poruku ... stiže mi nova (i vjerojatno zadnja) pošiljka BTC pogona


Pitam se da li sam pogriješio što možda nisam uzeo dva komada ovih od 24X (obzirom da su VRLO kvarljivi, imaju lošu reputaciju ... govorim iz osobnog iskustva) ali u svakom slučaju pokupovao sam gotovo sve pogone koji su se dali nabaviti u EU

To je ukupno 8 pogona (2 iz SB, 1 sa njemačkog ebay-a, 1 iz engleske, kao i 4 komada sa internacionalnog ebay-a, ali također iz Njemačke). Netko bi rekao ludost ... što će mi toliko puno?! Ali imajte na umu da ih je u samome startu 5 komada otpalo na Adisone, 1 (BCD 40XH) bude rezerva za ovaj ili onaj slučaj, dok su dva nažalost proglašena neispravnim i služe kao donori raznih dijelova. Od ukrasne lajsne na ladici za CD, do pogonske mehanike.

BCD-24X sa slike ide u Core2 Duo sleeper, smatram da je jedina pogreška koju sam napravio sa sleeperom bilo to što sam stavio DVD-RW a ne BTC
  Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 22:12   #4577
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 998
Mislim da je vrijeme za online intervenciju... BTCmanija uzima maha
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 22:14   #4578
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Mislim da je vrijeme za online intervenciju... BTCmanija uzima maha
Ma pusti ti intervenciju ... mene više zanima što si ti prodavači misle, odnosno zašto su odjednom "svi" navalili na BTC
  Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 22:30   #4579
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,183
Imao sam jedan BTC 6x CD-ROM kojem sam svake dvije godine morao čistiti leću da bi radio. Koristio sam ga kao CD Player jer je imao SPDIF za kućno kino, 3.5mm jack za slušalice s potenciometrom i play/pause tipkicu

Bio je ovakav samo ovo je Acer. BTC 6x je bio dugačak, predugačak za neka kućišta jer bi smetao za napajanje. Tada je Panasonic 2x bio poželjan jer je mogao ripati audio bez greške iako single speed. Skoro niti jedan CD-ROM ni CD-RW tada nije točno ripao audio ili nije uopće (1996-1998).

__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 22:49   #4580
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Imao sam jedan BTC 6x CD-ROM kojem sam svake dvije godine morao čistiti leću da bi radio. Koristio sam ga kao CD Player jer je imao SPDIF za kućno kino, 3.5mm jack za slušalice s potenciometrom i play/pause tipkicu

Bio je ovakav samo ovo je Acer. BTC 6x je bio dugačak, predugačak za neka kućišta jer bi smetao za napajanje. Tada je Panasonic 2x bio poželjan jer je mogao ripati audio bez greške iako single speed. Skoro niti jedan CD-ROM ni CD-RW tada nije točno ripao audio ili nije uopće (1996-1998).

Sličan je BCD "X" seriji (poput 24X modela sa slike), nadam se samo da su bili kvalitetniji...
Zapravo je greška reći da BTC pogoni nisu kvalitetno napravljeni, puno se pazilo na detalje. Ono što ih je dovelo na loš glas je izvedba, radili su po mojem osobnom mišljenju neoprostive greške koje su se lagano mogle izbjeći.

Recimo, stariji "X" modeli su imali problema sa pucanjem flexi (PVC?) kabela nakon nekog vremena. Mislim da je upravo to ono što je sje*alo mojeg, jer je najprije radio, pa radio uz probleme i povremeno ... da na kraju više ne bi čitao uopće. Dok je "XH" serija imala bolje riješen kabel, ali je transport lasera napravljen kroz dva ili tri mala zupčanika, koji su se znali potrošiti ili puknuti. Neoprostiva greška, jer su gotovo SVI (pa čak i dan-danas) koristili puža, gdje je motor spojen direktno na pužni prijenos, koji gura ili povlači laser. Dok je BTC XH imao motor-zupčanik-zupčanik-puž-laser. To mu je dalo i karakteristični "BTC" zvuk kako ga zovem, jer ima "robotski" ili jednostavnije rečeno mehanički zvuk kad god laser pretražuje disk.
  Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 23:48   #4581
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,167
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Skoro niti jedan CD-ROM ni CD-RW tada nije točno ripao audio ili nije uopće (1996-1998).

Tmo negdje '98 sam ripao audio sa SCSI uređajima: Teac i Plextor, nijedan nije imao problema s audiom. Pogotovo ovaj drugi.

Prije toga s Philipsom SCSI eksternim 2x i nikad problema s audiom.

Većina ovih jeftinijih uređaja tih godina, a i kasnije nije ripala ispravno na punoj brzini (poznato pucketanje), ali se moglo kompenzirati softverom koji je tada malo sporije radio.
Jedino s čime se sjećam problema iz tog doba 90-ih je bila neka Yamaha x4, smeće od uređaja koje je pregrijavalo medije i općenito radilo vrlo nestabilno.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 14:43   #4582
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,056
Sorry na malom offtopicu, no ima li tko mozda ovakav telefon? Radi se o modelu FeTAp 751-1 i trebao bi mi bas takav, zelene boje (za filmski rekvizit). Hvala U zamjenu mogu ponuditi nekakve prastare stvari, tipa S3 kartice, zvucne i slicne neke starudije. Ili lovu, naravno

__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 21:12   #4583
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 739
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Sorry na malom offtopicu, no ima li tko mozda ovakav telefon? Radi se o modelu FeTAp 751-1 i trebao bi mi bas takav, zelene boje (za filmski rekvizit). Hvala U zamjenu mogu ponuditi nekakve prastare stvari, tipa S3 kartice, zvucne i slicne neke starudije. Ili lovu, naravno
Traženi model ali crveni
https://www.aukcije.hr/prodaja/Antik...lefon/4446215/

Dva zelena za koja ne piše točan tip
https://www.aukcije.hr/prodaja/Antik...rmany/4291206/

https://www.aukcije.hr/prodaja/Antik...-Post/4419607/
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 00:23   #4584
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,027

Svaka ti čast na trudu, ali on traži Kermit zeleni, a ovi na aukciji su Pino Silvestre zeleni
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 00:40   #4585
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,056
Tako je
Nasao sam na Njuskalu jednog-dva pa cu vidjeti jesu li cemu, ali svjedno ako netko ima neka slobodno cimne
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 23:41   #4586
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Napokon je i taj dan došao... Završio sam Adisone, ali photo shoot bude pričekao dok ne dobijem natrag sve CD/CD-RW maskice, ali i BTC pogone.

Pa se onda možda čak i javim čovjeku koji je sastavio original, davne 1998. godine (šefu servisa)
  Reply With Quote
Staro 11.07.2021., 11:56   #4587
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,108
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Današnji ulov

3DFX Voodoo3 2000
ATI X800XL 256 vivo sa ATI 5 silencerom
ATI 9600 pro
treba još testirati ali bootaju se i uđu u Windowse
Smije li se znati gdje su na Hrelicu locirani "hardverasi"
Planirao sam otici slijedeci tjedan pa baciti oko.

Sastavio sam win98se konfu i nisam zadovoljan sa nekim stvarima. 9600xt mozda je bolja opcija za XP, sa tim da ne podrzava table fog i 8bitne palleted texture sto zeza ponegdje (thief, test drive5 itd.)

Tako da sam u potrazi za nekom nevidijom 4200ti, fx5600 i sl.
Takodjer mi treba i stick od 512 ddra a dobro bi dosao i nesto masivniji s478 cooler. To sam vec promijenio ali je i dalje najglasnija komponenta ovaj Intel stock cooler sa iritantnom zujalicom.

Ako netko ima preporuku za lika sa njuskala i sl. tko bi to imao, moze i na PM.

Inace, moram rec da mi je bas zabavno sarafit oko tih starih kanti, instaliravat 3d markove i ubacivat hack cd-e. Regularni komp i ove nove igre... bezveze
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2021., 12:34   #4588
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,180
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Takodjer mi treba i stick od 512 ddra a dobro bi dosao i nesto masivniji s478 cooler. To sam vec promijenio ali je i dalje najglasnija komponenta ovaj Intel stock cooler sa iritantnom zujalicom.
Možda ti imam cooler i ram, ako uspijem danas budem se "naluknuo" na tavan, imam par coolera a i nekih ramova, treba ti ddr1 right ? Ako nekaj iskopam trznem te na PM danas popodne/predvecer

Edit: S obzirom da imam povremeno naviku dokumentiranja svog "blaga", naletio na slike kada mi je kolega c-shadow poslao poklon paket u kojem je bilo i coolera. Tako da imam ti ovaj sa slike, osim ako u kutiji nije nekaj drugo a koliko se sjecam nije, u sjecanju mi je da je cooler novi ili u jako dobrom stanju. Budem detaljnije poslikao izvan kutije pa budes vidio jeli dovoljno "masivan" , a pogledao budem i ova druga dva koji su socketi pa javim naknadno ak budu nekome napeti za neke projekte.


Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 11.07.2021. u 12:47.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2021., 13:33   #4589
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,108
Bio bih zahvalan
DDR1 da, radi se o DFI NB78-BL B ploči, 845PE chipset, jedan od prvih Intela sa podrškom za DDR 333
Cooler ne mora bit "masivan", to sam više napisao jer računam da ako je malo deblji, onda valjda ne zuji previše jer se može i sporije vrtit . Ovaj stock je katastrofa samo takva. Inače je na ploči 2,8 Northwood


Inače, primijećujem da na njuskalu od Geforcea 4 ima samo MX modela (to čak imam, iako neki turbo jadni 64bitni model), ovi punokrvni modeli tipa 4200/440Ti su nestali, jel i to sad postala rijetka i tražena roba?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2021., 13:38   #4590
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 739
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Smije li se znati gdje su na Hrelicu locirani "hardverasi"
Planirao sam otici slijedeci tjedan pa baciti oko.

ima nekih likova koji znaju imati razni hardveraj a redoviti su na nekim mjestima ali nema pravila. Uglavnom preporučam raniji odlazak da si tamo oko 7 najdalje (jer je sve više lovaca na hardver) i kreneš obilazak pa onda proći još jednom radi onih koji dođu nešto kasnije a na što naiđeš je čisti slučaj. A i za napomenuti je da su u zadnje vrijeme postali "tvrđi" u pregovaranjima oko cijene, nekad si mogao dignuti komponentu za 5-10kn a ploču 20-30kn a sad startaju sa višim cijenama.
Roy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na