Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.12.2014., 09:35   #4471
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor DiafraMamadou Pregled postova
zato što ti nitko ne nudi zajamčenu brzinu na računalu, nego na modemu. koliko ćeš ti imati na računalu ovisi o previše čimbenika da bi ti itko to garantirao. također, ako imaš ADSL, VDSL ili bilo koju drugu tehnologiju, pogledaj si na modemu na koliko ti se modem spaja, pa izmjeri brzinu na računalu. vidjet ćeš uvijek razliku od 10-ak %, zato što se brzina na modemu mjeri na ulazu u modem, znači isključivo na WAN-u, a ti na računalu mjeriš brzinu na WAN-u ograničenu brzinom na LAN-u. tu ne mislim samo na to kakve su ti mrežne kartice i portovi, nego ti imaš tu i jedan mrežni kabel koji je od bakra, a na bakru postoje gubici, bez obzira koje klase taj kabel bio i koliko karatno zlato je na konektorima. da bi mjerio 100 Mbps na računalu, morali bi ti pustiti 105 Mbps na modem. probaj transferirat unutar lokalne nešto, vidjet ćeš da neće ići na 100 Mbps, a imaš 2 100Mbps porta. ako misliš da je to do modema, kupi svoj modem ili switch pa preko njega to napravi. dakle, garantiranih 100 Mbps je NA MODEMU. nevjerojatno da netko besplatno dobije 100 Mbps i onda se žali što mjeri 97 (a tehnički je nemoguće mjeriti na računalu 100/100 ako je na modem pušteno 100), dok mi koji nemamo mogučnost optike smo sretni ako možemo 12 Mbps provuć za 300-tinjak kn mjesečno.
Dobro rečeno, slozio bi se s ovim postom ...ali uz popravljen pravopis.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 11:38   #4472
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor DiafraMamadou Pregled postova
nego ti imaš tu i jedan mrežni kabel koji je od bakra, a na bakru postoje gubici, bez obzira koje klase taj kabel bio i koliko karatno zlato je na konektorima.
Iako se donekle slazem s postom jer je cjepidlacenje 94 ili 100, ovo sto pises nema veze s vezom. Kakvi gubici od 3 do 6mbps radi kabela? Pa kabel mu je valjda par metara. Kad bi takvi gubici bili do tebe uopce signal ne bi dolazio iz centrale. Jasno ti je valjda da od centrale do njegovog modema ima infinite vise kabela nego sto ga on ima po kuci pa nema tolikog gubitka, ali magicno ce njemu od modemo do kompa bit 3 do 6mbs gubitka? Daj...
Citiraj:
da bi mjerio 100 Mbps na računalu, morali bi ti pustiti 105 Mbps na modem.
Daj wtf pricas.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2014., 15:58   #4473
DiafraMamadou
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Kod svih ostalih provajdera koje sam imao, a imao sam ih sve skoro ovdje u hrv. i koji su imali "od do" brzine znači nisu jamčili imat ćete 20,30... sam imao uvijek max brzinu kolko je išlo, a nisu mi to jamčili i nikakvih padova od 10% nije bilo. I ovdje se ne radi o 97 već o 94, ne znam od kud ti to da je besplano...sve se to fino naplati na kraju, a ja hoću ono šta plaćam da je onako kao šta piše da će bit.

Nek onda puste 105 pa ćemo dobivat ono šta je zajamčeno i šta piše na papiru na osnovu ovog korisnici imaju pravo raskinut ugovor bez penala jer oni i dalje jamče na reklami 100Mbps, a to ne isporučuju.

To šta ti nemaš optiku ti nisam ja kriv, žali se amisu.
da, imao si jer ti je puštena veća brzina od ugovorene da bi ti mogao na računalu mjeriti koliko je ugovoreno. Baš da si 20-30 Mbps mjerio na svim operaterima ne vjerujem. Razlog iz kojeg vam se ovdje garantira brzina od 100 Mbps je zato da ljudi shvate da je to optika, i ta tu nema veze kolika je udaljenost od centrale, i da brzina neće oscilirati, i da će NA MODEMU biti uvijek zagarantiranih 100 Mbps, a ne da ćete vi na računalu mjeriti 100.

i da, nisam ti rekao to da nemam optiku zato da bi se ti osječao krivo, nego da ti pokažem koliko si razmažen. meni ne pada na pamet žaliti se nekome za nešto što znam da je nemoguće u ovom trenutku.

Citiraj:
Iako se donekle slazem s postom jer je cjepidlacenje 94 ili 100, ovo sto pises nema veze s vezom. Kakvi gubici od 3 do 6mbps radi kabela? Pa kabel mu je valjda par metara. Kad bi takvi gubici bili do tebe uopce signal ne bi dolazio iz centrale. Jasno ti je valjda da od centrale do njegovog modema ima infinite vise kabela nego sto ga on ima po kuci pa nema tolikog gubitka, ali magicno ce njemu od modemo do kompa bit 3 do 6mbs gubitka? Daj...
Citiraj:
Daj wtf pricas.
http://www.dslreports.com/faq/473

ovo bi vam trebalo objasniti neke stvari, ne radi se tu o dužini kabla.

o besplatnom nemojte pricati svasta, dobivate BESPLATNO 100/100 do daljnjeg! nikom se ne naplaćuje 100/100, naplacuje se paket koji ste imali prije pustanja 100/100, a novi korisnici dobivaju godinu dana 100/100 za 0 kn, znači DOSLOVNO BESPLATNO. U prijevodu, nitko od vas, kome se pušta 100/100 ne plaća tu brzinu.

što se tiče toga da vam puste 105 Mbps, to su malo preskupi zahvati da bi se samo tako dalo korisnicima, trebalo bi staviti gigabitne SFP-ove na modem i na port na centrali. oni vama garantiraju 100 Mbps na modemu, ne na računalu, ponavljam. također, ako upalite IPTV, a 100 Mbps je max koji se može pustiti, onda će vam i IPTV uzeti svojih par Mbps.
DiafraMamadou je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 16:34   #4474
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,350
Citiraj:
Autor DiafraMamadou Pregled postova
da, imao si jer ti je puštena veća brzina od ugovorene da bi ti mogao na računalu mjeriti koliko je ugovoreno. Baš da si 20-30 Mbps mjerio na svim operaterima ne vjerujem. Razlog iz kojeg vam se ovdje garantira brzina od 100 Mbps je zato da ljudi shvate da je to optika, i ta tu nema veze kolika je udaljenost od centrale, i da brzina neće oscilirati, i da će NA MODEMU biti uvijek zagarantiranih 100 Mbps, a ne da ćete vi na računalu mjeriti 100.

i da, nisam ti rekao to da nemam optiku zato da bi se ti osječao krivo, nego da ti pokažem koliko si razmažen. meni ne pada na pamet žaliti se nekome za nešto što znam da je nemoguće u ovom trenutku.





http://www.dslreports.com/faq/473

ovo bi vam trebalo objasniti neke stvari, ne radi se tu o dužini kabla.

o besplatnom nemojte pricati svasta, dobivate BESPLATNO 100/100 do daljnjeg! nikom se ne naplaćuje 100/100, naplacuje se paket koji ste imali prije pustanja 100/100, a novi korisnici dobivaju godinu dana 100/100 za 0 kn, znači DOSLOVNO BESPLATNO. U prijevodu, nitko od vas, kome se pušta 100/100 ne plaća tu brzinu.

što se tiče toga da vam puste 105 Mbps, to su malo preskupi zahvati da bi se samo tako dalo korisnicima, trebalo bi staviti gigabitne SFP-ove na modem i na port na centrali. oni vama garantiraju 100 Mbps na modemu, ne na računalu, ponavljam. također, ako upalite IPTV, a 100 Mbps je max koji se može pustiti, onda će vam i IPTV uzeti svojih par Mbps.

Zahvalio bi se na tvojim nestručnim objašnjenjima te nebi dalje htio ulazit u raspravu s tobom jer vidim da baš i ne znaš o čem pričaš, a i nov si na forumu.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 22.12.2014. u 16:43.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 18:32   #4475
DiafraMamadou
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Zahvalio bi se na tvojim nestručnim objašnjenjima te nebi dalje htio ulazit u raspravu s tobom jer vidim da baš i ne znaš o čem pričaš, a i nov si na forumu.
Objasni mi onda stručno, za to forumi služe.
DiafraMamadou je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 20:05   #4476
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor DiafraMamadou Pregled postova
http://www.dslreports.com/faq/473

ovo bi vam trebalo objasniti neke stvari, ne radi se tu o dužini kabla.
ROFL. Daj nemoj me nasmijavat. Sve sto je to objasnilo je da si se malo pogubio. Kakavi dsl report kakvi 80% bandwidtha. Kakvi gubici na bakru od modema do kompa od 3 do 6 mbps. Kakvih 105mbps moraju pustit da ti mjeris 100. Malo su ti se loncici pomjesali.
Ako vec hoces da se referenciram na ovo sto si linkao, tamo se prica o lossu od porta do tebe kuci. Ti gore pricas da oni mogu garantirat brzinu do modema i onda linkas site koji prica o lossu brzine od porta do modema...
Citiraj:
što se tiče toga da vam puste 105 Mbps, to su malo preskupi zahvati da bi se samo tako dalo korisnicima, trebalo bi staviti gigabitne SFP-ove na modem i na port na centrali. oni vama garantiraju 100 Mbps na modemu, ne na računalu, ponavljam. također, ako upalite IPTV, a 100 Mbps je max koji se može pustiti, onda će vam i IPTV uzeti svojih par Mbps.
O boze. Daj ostavi se tehnikalija napisao si toliko konfliktnih stvari da mi je tesko pohvatat sve.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 21:12   #4477
DiafraMamadou
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
ROFL. Daj nemoj me nasmijavat. Sve sto je to objasnilo je da si se malo pogubio. Kakavi dsl report kakvi 80% bandwidtha. Kakvi gubici na bakru od modema do kompa od 3 do 6 mbps. Kakvih 105mbps moraju pustit da ti mjeris 100. Malo su ti se loncici pomjesali.
Ako vec hoces da se referenciram na ovo sto si linkao, tamo se prica o lossu od porta do tebe kuci. Ti gore pricas da oni mogu garantirat brzinu do modema i onda linkas site koji prica o lossu brzine od porta do modema...

O boze. Daj ostavi se tehnikalija napisao si toliko konfliktnih stvari da mi je tesko pohvatat sve.
ne, objasnilo je overhead genijalče, samo treba to sto tamo piše razumjeti i primjeniti na LAN.

ali eto, za one kojima je to previše apstraktno, overhead u lan-u:
http://msdn.microsoft.com/en-us/libr...v=bts.10).aspx

btw. nisam još pročitao nijedan komentar koji bi sa tehničke strane opovrgnuo ono što ja govorim, samo hrpu uvreda i diskreditacija na razini predsjedničke kampanje.
DiafraMamadou je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 23:46   #4478
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Pa sta da ja tebi objasnim kad si uletio i poceo pricat o gubicima u bakru od modema do kompa i da oni garantiraju brzinu od porta do modema, te da se njemu pogubilo 3 do 6 mbps u od modema do kompa zbog gubitaka u bakru? Sta da ja tu tocno komentiram?

Znaci, lokalna mreza koju on kuci ima je koliko, ajmo, neka je 10m da lakse racunamo (a nije, vecina ljudi ima par metara kabela). On je na 10m izgubio radi gubitaka u bakru 3 do 6mbps.

Sad uzmimo neku random adsl instalaciju 100m od centrale, ta bi onda gubila 30 do 60mbps? Koliko bi gubili ovi 1km od centrale? 300 mpbs? Oh but wait, adsl je max 24. Znaci jedva bi hvatao signal 50ak metara od centrale?!?!
Jel ti sad jasno zasto si se pogubio?
Evo da ti citiram sto si napisao
Citiraj:
Autor DiafraMamadou Pregled postova
nego ti imaš tu i jedan mrežni kabel koji je od bakra, a na bakru postoje gubici, bez obzira koje klase taj kabel bio i koliko karatno zlato je na konektorima.
Citiraj:
dakle, garantiranih 100 Mbps je NA MODEMU.
Iz toga je jasno da ti pricas o nekakvim gubicima u bakru u njegovoj lokalnoj mrezi, gdje on gubi na par metara 3 do 6mbps. Jel ti sad jasno kakve su to nebuloze?

Za ovo drugo sto si linkao, ipak treba malo vise razumjevanja da pricamo o enkapsulaciji podataka i OSI layerima, ali nazalost, ne ocekujem to od govornika koji pise ono sto sam quotao. I takodjer, i dalje nema veze s nikakvim gubicima. "Overhead" nisu gubitci vec je tu s razlogom.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2014., 00:00   #4479
DiafraMamadou
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Pa sta da ja tebi objasnim kad si uletio i poceo pricat o gubicima u bakru od modema do kompa i da oni garantiraju brzinu od porta do modema, te da se njemu pogubilo 3 do 6 mbps u od modema do kompa zbog gubitaka u bakru? Sta da ja tu tocno komentiram?

Znaci, lokalna mreza koju on kuci ima je koliko, ajmo, neka je 10m da lakse racunamo (a nije, vecina ljudi ima par metara kabela). On je na 10m izgubio radi gubitaka u bakru 3 do 6mbps.

Sad uzmimo neku random adsl instalaciju 100m od centrale, ta bi onda gubila 30 do 60mbps? Koliko bi gubili ovi 1km od centrale? 300 mpbs? Oh but wait, adsl je max 24. Znaci jedva bi hvatao signal 50ak metara od centrale?!?!
Jel ti sad jasno zasto si se pogubio?
Evo da ti citiram sto si napisao


Iz toga je jasno da ti pricas o nekakvim gubicima u bakru u njegovoj lokalnoj mrezi, gdje on gubi na par metara 3 do 6mbps. Jel ti sad jasno kakve su to nebuloze?

Za ovo drugo sto si linkao, ipak treba malo vise razumjevanja da pricamo o enkapsulaciji podataka i OSI layerima, ali nazalost, ne ocekujem to od govornika koji pise ono sto sam quotao. I takodjer, i dalje nema veze s nikakvim gubicima. "Overhead" nisu gubitci vec je tu s razlogom.
Bakreni kabel je podložan vanjskim utjecajima kao što je npr. preslušavanje u slučaju da su kablovi usnopljeni, iz tog razloga sam naveo da je eth kabel bakren. tvoj je problem što ne priznaješ nijedan drugi čimbenik koji djeluje na prijenos podataka bakrenim kablom osim vremena propagacije.

Što se overheada tice, da, on je tu s razlogom, to ne umanjuje njegov utjecaj na brzinu koju vi mjerite.

Ti da si takav znalac kakvim se predstavljaš, kojem je ispod časti samnom raspravljati o temama kao što je OSI model, nikada ne bi tvrdio da je moguće na računalu mjeriti 100 Mbps ukoliko do tvog modema dolazi 100 Mbps.

U silnoj bahatosti i prepotentnosti propuštaš poantu, nitko ne tvrdi da se na bakrenom kablu gubi 3-6 Mbps zato što je bakren (iako je ova tvoja usporedba smiješna, budući da je gubljenje proporcionalno brzini na linku pa prema tome uspoređivanje gubitaka na 100 Mbps i na 24 Mbps je u najmanju ruku nepromišljeno) nego vam navodim čimbenike zbog kojih je nemoguće mjeriti 100 Mbps.

Zadnje izmijenjeno od: DiafraMamadou. 23.12.2014. u 02:00.
DiafraMamadou je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2014., 02:12   #4480
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor DiafraMamadou Pregled postova
Bakreni kabel je podložan vanjskim utjecajima kao što je npr. preslušavanje u slučaju da su kablovi usnopljeni, iz tog razloga sam naveo da je eth kabel bakren. tvoj je problem što ne priznaješ nijedan drugi čimbenik koji djeluje na prijenos podataka bakrenim kablom osim vremena propagacije.
O cemu ti pricas? Koji to kabel gubi 3-6 mbps na par metara halo?
Citiraj:
Što se overheada tice, da, on je tu s razlogom, to ne umanjuje njegov utjecaj na brzinu koju vi mjerite.
Normalno da umanjuje, ali to je neka druga prica za neka druga vremena.
Citiraj:
Ti da si takav znalac kakvim se predstavljaš, kojem je ispod časti samnom raspravljati o temama kao što je OSI model, nikada ne bi tvrdio da je moguće na računalu mjeriti 100 Mbps ukoliko do tvog modema dolazi 100 Mbps.
Nije meni ispod casti nista, vidis da vec sad diskutiramo, nego nema smisla pricat o necemu sto ne razumijes... Ja ne pricam o kvantnoj fizici s fizicarima.
Citiraj:
U silnoj bahatosti i prepotentnosti propuštaš poantu, nitko ne tvrdi da se na bakrenom kablu gubi 3-6 Mbps
Ti si upravo to gore tvrdio.
Citiraj:
(iako je ova tvoja usporedba smiješna, budući da je gubljenje proporcionalno brzini na linku pa prema tome uspoređivanje gubitaka na 100 Mbps i na 24 Mbps je u najmanju ruku nepromišljeno)
Haha sta? Gubljenje je proporcionalno brzini na linku????? Daj molim te gdje si sad to procitao pa izvrnuo i pomjesao sve zivo. Bas me zanima po kojoj je to formuli gubitak proporcionalan "brzini na linku". Frekvencijama koje prolaze kroz fizicki materijal da, ali "brzini na linku" nikako. I ovo su ponovno, 2 odvojene stvari koje ti se valjda opet mjesaju. Sljedece ces mi rec da je gubita proporcionalan "kolicini podataka koja prodje kroz njega"...
Citiraj:
nego vam navodim čimbenike zbog kojih je nemoguće mjeriti 100 Mbps.
Pokusavas navodit nesto sto nema veze s materijom. Vec je navedeno zasto ne mjeri 100mbps, al je tebe razbjesnilo sto on cjepidlaci jer ima "besplatno 100mbps" pa si se osjetio prozvanim napisati nebuloze.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2014., 08:46   #4481
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
ajde malo lakše, zapjenili ste se kao da vam život ovisi o bakru i brzini. Probajte malo pristojnije i bez glupiranja jedan drugome objasniti svoja stajališta. Nije tako teško
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2014., 09:15   #4482
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Tocno, niti cemo mi korisnici zbog vase rasprave dobiti brzinu na kompovima 100/100 Mbps a niti ce IPTV biti bolji, tak da ohladite.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2014., 10:24   #4483
DiafraMamadou
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
O cemu ti pricas? Koji to kabel gubi 3-6 mbps na par metara halo?

Normalno da umanjuje, ali to je neka druga prica za neka druga vremena.

Nije meni ispod casti nista, vidis da vec sad diskutiramo, nego nema smisla pricat o necemu sto ne razumijes... Ja ne pricam o kvantnoj fizici s fizicarima.

Ti si upravo to gore tvrdio.

Haha sta? Gubljenje je proporcionalno brzini na linku????? Daj molim te gdje si sad to procitao pa izvrnuo i pomjesao sve zivo. Bas me zanima po kojoj je to formuli gubitak proporcionalan "brzini na linku". Frekvencijama koje prolaze kroz fizicki materijal da, ali "brzini na linku" nikako. I ovo su ponovno, 2 odvojene stvari koje ti se valjda opet mjesaju. Sljedece ces mi rec da je gubita proporcionalan "kolicini podataka koja prodje kroz njega"...

Pokusavas navodit nesto sto nema veze s materijom. Vec je navedeno zasto ne mjeri 100mbps, al je tebe razbjesnilo sto on cjepidlaci jer ima "besplatno 100mbps" pa si se osjetio prozvanim napisati nebuloze.

ti si ko pokvarena ploca. ja s tobom diskutiram o stvarima koje razumijem, tvoj problem je što izvlačiš iz konteksta idiotarije i djelomicne recenice da bi ti ispao pametan a ja glup. 3-6 Mbps je ukupno gubljenje brzine u lokalnoj (čak i više od toga), a dio toga se gubi i zbog toga što je kabel bakren, dio zbog overheada itd. nije mi bio cilj dokazivat nekome (a ponajmanje tebi) svoje znanje ili se natjecat tko je pametniji, čisto mi je cilj bio ukazati na očito, a to je da se ovim forumom šire dezinformacije, hrpa njih, i ne samo ovim forumom.

a ako bi se ja postavljao kao ti, imao bi nekoliko zanimljivih komentara vezanih za tvoju stručnost u bilo čemu na osnovu ove rečenice:

Citiraj:
Sad uzmimo neku random adsl instalaciju 100m od centrale, ta bi onda gubila 30 do 60mbps? Koliko bi gubili ovi 1km od centrale? 300 mpbs? Oh but wait, adsl je max 24. Znaci jedva bi hvatao signal 50ak metara od centrale?!?!
ja cijelo vrijeme govorim o padu brzine u postotcima, ti si tu pokazao nerazumjevanje matematike na razini osnovne škole. naime ako se gubi 10% na linku koji podržava brzinu od 20 Mbps, onda je gubitak brzine 2 Mbps, a ukoliko se gubi 10% na linku koji podržava brzine 100 Mbps onda je taj gubitak 10 Mbps. prema tome, vjerovao ili ne, pad brzine je proporcionalan brzini na linku.

Citiraj:
Pokusavas navodit nesto sto nema veze s materijom. Vec je navedeno zasto ne mjeri 100mbps, al je tebe razbjesnilo sto on cjepidlaci jer ima "besplatno 100mbps" pa si se osjetio prozvanim napisati nebuloze.
jedino objašnjenje koje sam ja vidio je da vam treba gigabitni SFP da bi mjerili 100/100 što je smješno.
ja nijednu nebulozu nisam napisao, sve što sam napisao stoji.
ti si se uhvatio toga što sam ja napisao da je eth kabel bakren i ko sivonja udaraš po tome, iako je činjenica da na samom kablu u većini kučnih instalacija dolazi do pada brzine. Ne dolazi do pada brzine od 3 do 6 Mbps, ali dolazi do pada, kod nekih 50 kbps, kod nekih 1 Mbps, kod nekih više, ovisno naravno o instalacijama. Kao što rekoh, nekoliko čimbenika utječe na brzinu koju korisnik mjeri na računalu, svi zajedno čine to da je realna brzina 90+ Mbps.

isprika ostalim forumašima, priznajem da sam bio preagresivan u prvom postu, a kasnije jednostavno naljutilo namjerno pogrešno tumačenje mojih riječi.

bottom line je:
ne vjerujte nikome tko vam kaže da ćete mjeriti 100/100 na računalu, tj. da je to moguće preko 100 Mbps mrežnih portova, a čak ni preko gigabitnog mrežnog porta, čak i da imate gigabitni SFP na modem, jer će vam se i dalje puštati 100 Mbps, jer bi zahvati na mreži da bi se svakom korisniku omogućilo puštanje brzine veće od 100 Mbps bili smješno skupi u usporedbi s onime što bi se od njih dobilo.
želite li mi vjerovati ili ne je vaša stvar, ali mogli biste puno vremena i živaca uštediti sebi i svojim operaterima.
DiafraMamadou je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2014., 12:30   #4484
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor DiafraMamadou Pregled postova
ja cijelo vrijeme govorim o padu brzine u postotcima,
Nikakve postotke ti nisi do sada spomenuo. Ajde neki quote od prije gdje to pise. Imas 4 posta, lako ces nac ako si napisao. Jedino sto si napisao je proporcionalno. Cini mi se da neznas ni sto to znaci.
Citiraj:
naime ako se gubi 10% na linku koji podržava brzinu od 20 Mbps, onda je gubitak brzine 2 Mbps, a ukoliko se gubi 10% na linku koji podržava brzine 100 Mbps onda je taj gubitak 10 Mbps. prema tome, vjerovao ili ne, pad brzine je proporcionalan brzini na linku.
Sad je pad brzine proporcionalan brzini na linku? Majko bozja.

Ajde da se fino ne svadjamo vise, daj mi potrkijepi ove izjave nekom formulom, necim tehnicki potkovanim odakle izvlacis ove stvari jer ovo vise nema veze s vezom. Ja cu navest sto si izjavio a nema veze s nicim i nicim se nemoze objasnit, ti me razuvjeri.

1. Brzina od 100mbs je garantirana NA MODEMU. Lik mjeri 94mbps, ti pricas da je to radi pada u bakru, kasnije dodas bakar+overhead, pa onda bakar+overhead+ (jos mnogo toga). Znaci on toliko gubi u lokalnoj mrezi na par metara kabela

2. Gubljenje je proporcionalno brzini na linku pa prema tome uspoređivanje gubitaka na 100 Mbps i na 24 Mbps je u najmanju ruku nepromišljeno

3. Pad brzine je proporcionalan brzini na linku.

Eto daj nesto u vezi ove 3 stavke, nekakvu formulu nesto.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2014., 13:31   #4485
DiafraMamadou
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Nikakve postotke ti nisi do sada spomenuo. Ajde neki quote od prije gdje to pise. Imas 4 posta, lako ces nac ako si napisao. Jedino sto si napisao je proporcionalno. Cini mi se da neznas ni sto to znaci.

Sad je pad brzine proporcionalan brzini na linku? Majko bozja.

Ajde da se fino ne svadjamo vise, daj mi potrkijepi ove izjave nekom formulom, necim tehnicki potkovanim odakle izvlacis ove stvari jer ovo vise nema veze s vezom. Ja cu navest sto si izjavio a nema veze s nicim i nicim se nemoze objasnit, ti me razuvjeri.

1. Brzina od 100mbs je garantirana NA MODEMU. Lik mjeri 94mbps, ti pricas da je to radi pada u bakru, kasnije dodas bakar+overhead, pa onda bakar+overhead+ (jos mnogo toga). Znaci on toliko gubi u lokalnoj mrezi na par metara kabela

2. Gubljenje je proporcionalno brzini na linku pa prema tome uspoređivanje gubitaka na 100 Mbps i na 24 Mbps je u najmanju ruku nepromišljeno

3. Pad brzine je proporcionalan brzini na linku.

Eto daj nesto u vezi ove 3 stavke, nekakvu formulu nesto.
postotak je recimo u oba linka o overheadu koja sam zalijepio
takodjer, mozda ga nisam naveo rjecju postotak, ali ako je nesto proporcionalno, podrazumjeva se da se odnos proporcionalnih elemenata moze izraziti postotkom.

1. čitaj s razumjevanjem. nisam rekao da je isključivo zbog bakra niti u jednom trenutku. niti sam rekao da je samo zbog bakra i overheada. dodavao sam primjere zbog čega sve brzina na modemu ne može biti ista kao na računalu. Najbitniji razlozi su dug/los/ostecen/pritisnut itd. mrezni kabel i overhead. naravno da tu postoji jos hrpa stvari koja moze utjecati na brzinu, kao sto su routeri, switchevi, hub-ovi, mrezna na racunalu, pa i sami modem. greske na tim uredjajima, bile na hardwareu, softwareu ili losoj konfiguraciji uglavnom ce izazvati padove vece od par Mbps, ali samo postojanje tih elemenata i prolazak paketa kroz sve elemente i čvorove izaziva određeni pad brzine. formulu za tako nešto mi se stvarno neda tražiti.

2., 3. - Jedna od važnih ovisnosti među veličinama je proporcionalnost. Veličina y i x su proporcionalne (razmjerne) ako za njih vrijedi formula y=a•x (a>0)

y-pad brzine
x-brzina na linku
a-npr 10% gubitka zbog overheada ili bilo čega drugog

x=20 Mbps
a=0.1
y=?
y=20x0.1
y=2 Mbps
DiafraMamadou je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2014., 13:44   #4486
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Mene samo zanima da li je itko od ove ekipa koja ima 100/100 u lanu ikad mjerila stvarnu brzinu u tom istom lanu između dva pc.a, sa i bez 100 mbitnog switcha . Mislim odvano sam u lanu na gigavitnoj mrezi sa određenim razlozima pa ono ... čisto me zanima sa kojim brojevima tu baratamo?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2014., 15:14   #4487
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Ajmo rezulati ekipa i mene zanima
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2014., 17:30   #4488
DiafraMamadou
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Mene samo zanima da li je itko od ove ekipa koja ima 100/100 u lanu ikad mjerila stvarnu brzinu u tom istom lanu između dva pc.a, sa i bez 100 mbitnog switcha . Mislim odvano sam u lanu na gigavitnoj mrezi sa određenim razlozima pa ono ... čisto me zanima sa kojim brojevima tu baratamo?
jesi mozda ti mjerio u gigabitnoj?
DiafraMamadou je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2014., 22:20   #4489
Kublach
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Mene samo zanima da li je itko od ove ekipa koja ima 100/100 u lanu ikad mjerila stvarnu brzinu u tom istom lanu između dva pc.a, sa i bez 100 mbitnog switcha . Mislim odvano sam u lanu na gigavitnoj mrezi sa određenim razlozima pa ono ... čisto me zanima sa kojim brojevima tu baratamo?
Dosta zanimljiv topic

direktno bez switcha 94 mbps... File je bio veličine 68GB
jedna kartica Gigabit ethernet druga kartica Fast ethernet...
ETH CAT6

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
...
Citiraj:
Autor DiafraMamadou Pregled postova
...
Dopustite da vam magistar računarstva pojasni...

Na svakom linku, bio on fiber, twisted pair ili coax dolazi do gubitaka... Ipak budimo realni, na fiberu se ne gubi gotovo ništa... ALI... se gubi na mrežnoj opremi pri prebacivanju sa fibera na ethernet portove. Ne možete očekivati da na fast ethernet kartici mjerite 100 čak ni između dva računala što sam imao priliku koristiti. Zašto? Ajmo laički reći... Na fići na kilometar-satu piše 140km/h... On 140km/h može samo niz liticu dok pada...
Ukratko, da bi ti mjerio 100/100 na toj FTTx usluzi koju očito imaš trebaš imati na obje strane (DSLAM/modem) konverter koji podržava VIŠE od 100/100...

Ukratko... Ono što se slažem sa DiafraMamadou je da tko ima DSL uslugu na bakru pogleda Broadband speed i napravi speedtest. Ta osoba će se uvjeriti u to da postoji nešto što se zove overhead i da se pušta veća brzina na DSLu kako bi osoba mjerila svoju brzinu koju i plaća... Konkretno... U slučaju Tcoma (a vjerujem i svih drugih operatera) radi se o 15% brzine.

Tako onaj tko plaća samo internet 10 mbps (napominjem SAMO - dakle bez VoIPa i bez IPTVa) će pod Broadband speed imati 11,5 mbps a mjeriti će točno 10mbps...

No, rasprava se rasplamsala oko FTTx usluge pa ćemo se držati toga...

Kublach logged out...

Zadnje izmijenjeno od: tor. 24.12.2014. u 07:46.
Kublach je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 00:32   #4490
Infomathiker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zg
Postovi: 105
Ekipa je li netko od vas zatražio povećanje brzine (vdsl)? Koja je procedura, je li se može jednostavno pozivom riješit ili se neki zahtjev poštom/mailom mora slati?
Infomathiker je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 00:55   #4491
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Nazoveš telefonom i pitaš..nevidim problem.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 01:08   #4492
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,186
Ja sam zvao da mi dignu upload i dignuli mi sa 19Mbps na 26Mbps sljedeći dan i još me nazvali da provjere ako radi oke, da odvrtim speedtest i javim ako bude pucalo da smanje natrag.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 08:05   #4493
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 639
Citiraj:
Autor Infomathiker Pregled postova
Ekipa je li netko od vas zatražio povećanje brzine (vdsl)? Koja je procedura, je li se može jednostavno pozivom riješit ili se neki zahtjev poštom/mailom mora slati?
Na koju foru? Samo tako?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 09:01   #4494
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Kaj tebi pak nije jasno ? Službeno VDSL je vani vec par tjedana.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 09:45   #4495
smw
dev
 
smw's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: ZG - VG
Postovi: 229
Ako si blizu centrale i imaš dobru paricu, svašta je moguće
smw je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 12:16   #4496
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 639
Koji profil vdsl-a ima amis? Moze print screen? Kazu mi da je nadoplata 50kn za 60/20. Ja sam nazalost na malesnici 2 spojen, na malesnici 1 je dostupan vdsl.
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 13:29   #4497
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Pa koji bi bio?
ITU-T G.993.2 Annex B (VDSL2)
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 14:11   #4498
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 639
Profil kolega profil... Vdsl profil, 8b,12a,17a ili mozda 30:-)
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 18:32   #4499
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Ne daje nitko 17a ni 30 kako su barem meni u hakomu slali nekakvi odgovor prije jedno godinu dana.
I sto mi je obrisan post iz teme? Nisam htio nastavit a ono potpuno obrisan post.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 18:35   #4500
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,186
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ne daje nitko 17a ni 30 kako su barem meni u hakomu slali nekakvi odgovor prije jedno godinu dana.
I sto mi je obrisan post iz teme? Nisam htio nastavit a ono potpuno obrisan post.
Koji bi ovo trebao biti profil?
VDSL
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na