Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2010., 21:51   #421
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,003
Kakvu fiziku obrađuje DirectCompute? Physx? Zar nije Physx nvidia-only ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 21:53   #422
sliver
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 149
Mislio sam na PhysX u igrama ( Mafia II, Guild Wars 2, Batman itd..), a u budućnosti će ih biti samo više.
sliver je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2010., 21:59   #423
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
ot

Taj fizkis je čista marketinška glupost, svaka igra mora imat nekakvu fiziku isprogramiranu inače nebi niti bilo ništa od igranja. To sa fizikom je čisto preseravanje, zato su to i izmislili ti (ageia koje je nvidia kupila, njihovu tehnologiju tj. softver) jer su htjeli dio kolača, a nisu mogli napravit "pravi" gpu čip, pa su onda izmislili ovo.
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 22:03   #424
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,003
Bilo kako bilo, dosta igara koristi Physx. Ako imam izbor kupiti dvije kartice za istu cijenu, s tim da jedna podržava Physx dok druga ne, zašto bi uzeo ovu koja ne podržava?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 22:24   #425
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Bilo kako bilo, dosta igara koristi Physx. Ako imam izbor kupiti dvije kartice za istu cijenu, s tim da jedna podržava Physx dok druga ne, zašto bi uzeo ovu koja ne podržava?
Ne koristi toliko puno igara vrijednih igranja Physx, te implementacija iste je niš posebno u velikoj većini naslova.

Anyway. Ako imaš dvije grafičke za istu cijenu sam ćeš odlučiti pros i cons firme. AMD nudi isto puno toga što nvidia ne nudi (osim fizike).
  Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 22:27   #426
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Kakvu fiziku obrađuje DirectCompute? Physx? Zar nije Physx nvidia-only ?
silver je napisao fiziku, nije specificirao PhysX
Citiraj:
Autor sliver Pregled postova
Mislio sam na PhysX u igrama ( Mafia II, Guild Wars 2, Batman itd..), a u budućnosti će ih biti samo više.
DirectCompute se moze koristiti na svim grafickim karticama koje podrzavaju DX11, tako da je lako moguce da PhsyX prestane biti nesto bez cega se ne moze igrati.
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Bilo kako bilo, dosta igara koristi Physx. Ako imam izbor kupiti dvije kartice za istu cijenu, s tim da jedna podržava Physx dok druga ne, zašto bi uzeo ovu koja ne podržava?
Dosta igara?
Vecinom se PhysX koristi za neke eye-candy gluposti, ne koriste ga ni za sta sto bi znacajno pridonijelo igrivosti.

Bad Company 2 nema PhysX ali mozes unistiti zgrade, isto kao i recimo Crysis. Kad se pocne upotrebljavati za nesto konkretno onda mozda i bude nesto od toga.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 00:17   #427
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 8,003
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
AMD nudi isto puno toga što nvidia ne nudi (osim fizike).
Kao npr.? Pitam jer me zanima, ne iz sprdancije.

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Dosta igara?
Vecinom se PhysX koristi za neke eye-candy gluposti, ne koriste ga ni za sta sto bi znacajno pridonijelo igrivosti.

Bad Company 2 nema PhysX ali mozes unistiti zgrade, isto kao i recimo Crysis. Kad se pocne upotrebljavati za nesto konkretno onda mozda i bude nesto od toga.
Nebitno da li je za eye-candy ili nešto više (premda ne vidim ništa loše i u tome da je za eye-candy, ipak zato svi i kupujemo nove grafičke, da bi mogli vidjeti nove i više detalje?), situacija je postavljena da ako za isti novac imam X koji nudi to, i Y koji ne nudi, zašto da izaberem Y ?
Mad_Duke spominje i neke prednosti ATI-ja, ali u zadnje sam vrijeme prilično razočaran driverima (još uvijek koristim 10.5 jer iz nekog razloga bilo koji drugi driveri u BFBC2 proizvode black screen flickering), a u mnogim igrama sam morao isključiti physx jer se a) ili ne može uključiti jer nije nvidia ili b) ako se uključi onda uspori igru do neigrivosti - konkretno Mafia 2 i c) neke igre imaju force-an physx pa ih uopće ne mogu igrati.

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 26.10.2010. u 00:23.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 01:14   #428
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
I AMD-ATi i nVidia prodaju maglu. Kod AMD-a se ta magla zove Eyefinity i (novo s HD 6000 serijom) HD3D, a kod nVidije PhysX i CUDA. Sve ovisi kolko nekome sva ta magla treba i kolko je podložan svemu kaj mu se servira. nVidia gura PhysX di god stigne, zato jer mora opravdati kupnju Ageie, a AMD-ATi gura Eyefinity, zato jer nVidia to nema i zato jer su šlampavo pokrali ideju, pa ljudima treba SLi za spajanje tri ili više monitora. Još je tu i CUDA koju treba 0.0001% gamera i korisnika općenito, ali se "svi" vole busati o prsa kak im je to naj-naj razlog za kupnju GeForce kartice.

Pogledaj koje igre su ti zanimljive, tj. koje igraš i kakve performanse i za koju cijenu nudi AMD-ATi i nVidia. Nakon toga kupi neku od kartica koje su trenutačno na tržištu. Sve ostalo je marketing i svađe koje traju još iz vremena kad se po forumima moglo svađati isključivo oko drivera. Ta sranja i dalje traju, samo kaj su u sve to dodane i svađe i rasprave oko tehnologija koje su obje firme implementirale tokom svih ovih godina, a koristi ih (bar kod nas) jako mali broj ljudi.

Ljudi vole "(po)pušiti" sve kaj im se izreklamira i ako susjed ima karticu koja vrti PhysX, jasna stvar da cijeli kvart to mora, ali mora imati. Ista stvar s Eyefinity tehnologijom.
Šačica gamera stvarno i ima neku korist od igranja na takvom sistemu, ali hej - svima to treba i svi to žučno brane kao jedan od razloga za kupnju.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 26.10.2010. u 01:26.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 11:21   #429
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Potpis na mcg-a.
Mene to iskreno vec sve pomalo iritira, physx, cuda, eyefinity i neznam ni ja sta sve jos nece izmisliti.
Kao prvo, smatram to krajnje nepostenim prema nama, malim kupcima, jer jedna igra radi na jeftinijoj kartici od jednog proizvodjaca bolje nego na skupljoj od drugog, dok je u nekoj drugoj igri situacija sasvim obrnuta. Najgluplje mi je to sto bi sad morao gledati koje igre igras da bi mogao odluciti koju karticu od kojeg proizvodjaca uzeti da bi ucinio kupnju isplativom. Srecom, pa su sve te tehnologije jos uvijek u fazi djidje- midje, i nisu toliko presudne za samo igranje igre, pod uvjetom da igra zadovoljava krajnjeg korisnika, ali ono sto je zalosno je to da ne nalazim bas u zadnjih par godina neke naslove koji su me bas prikovali za komp, kao sto je to svojevremeno radio doom, heretic, hexen, sc i slicni, a ono sto me uzasava je pomisao da bi moglo doci do situacije koja se vec jednom odigravala sa SM 2.0 i SM 3.0 koju ati nije na vrijeme implementirao u svoje x600 i ostale modele kartica, pa odredjene naslove nije bilo moguce nikako igrati, ali ovaj puta sa cudom, physx-om, ili necim trecim.
Isprike na OT-u.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 12:10   #430
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Citiraj:
Autor McG Pregled postova

Ni ove početne cijene od ~1.500 kn nisu loše za (Sapphire) HD 6850, a za iste ili slične novce (još uvijek) idu GTX 460 1GB modeli.
Kak nisu loše kad je vani ta karta 115€ sa vracenim porezom?
Klasičan rip-off na balkanski način
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2010., 13:36   #431
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Netko tko se deklarira kao gamer, tko je isprobao Eyefinity sigurno neće reći da je bespotreban ili da je loša marketinška fora. Iskustvo koje takav način igranja nudi je kudikamo bolje od klasičnog a prednosti nisu male, veliki FoV ima značajnu prednost u raznim tipovima igara, od simulacija vožnji do FPS-ova. Zanemarimo li faktor cijene, to je vrhunac komercijalnog igranja, ujedno razlog zašto sam sa konzola prešao na PC.

Zadnje izmijenjeno od: sodom. 26.10.2010. u 13:47.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 13:54   #432
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
eyefinty prodavanje magle hahaha Poškakljaj me. Dal radi, da. U novoj ediciji još bolje. Kome to treba biti će sretan da može spojiti 3 monitora na jednu kartulju.

cuda, isto kao i kod atija. Pruza puno snage za male pare ako nekome treba.
  Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:24   #433
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Kak nisu loše kad je vani ta karta 115€ sa vracenim porezom?
Klasičan rip-off na balkanski način
Meni je svejedno, ja tak i tak ne kupujem HD 6800 ili slično, ali s obzirom na državu u kojoj živimo te cijene i nisu tolko loše.
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
eyefinty prodavanje magle hahaha Poškakljaj me. Dal radi, da. U novoj ediciji još bolje. Kome to treba biti će sretan da može spojiti 3 monitora na jednu kartulju.

cuda, isto kao i kod atija. Pruza puno snage za male pare ako nekome treba.
Jasno je da Eyefinity ima svoju svrhu, ali "do jučer" nitko nije znal za to, a "danas" svaki "gamer" ne može bez toga. Zato i velim da ljudi puše marketing, jer kupuju ama baš sve kaj im se ponudi, bez obzira da li im treba ili ne. Forumaši koji koriste i imaju doma Eyefinity ziher ne budu cijele dane tesali jedno te isto, samo da druge uvjere kak je Eyefinity super. To budu radili (i rade kolko se da skužiti diljem raznih foruma) oni koji po cijele dane osvježavaju nabavu u pregledniku i koji doslovno upijaju promo materijale i brošure, pa s druge strane monitora na Intelovoj integriranoj kartici seru kak je AMD-ATi super jer ima ovo, kak je nVidia super jer ima ono, a nemaju tri čiste kaj pričaju.

Zato velim da je prodavanje magle, jer najglasniji zagovornici su oni koji niti imaju, niti namjeraju kupiti ili koristiti bilo kaj od tih tehnoloških rješenja koje po cijele dane zagovaraju i argumentiraju ko pokvareni telefon. Moreš misliti kolko samoprozvanih gamera i clockera diljem ovog i sličnih foruma, po cijele dane koristi CUDA tehnologiju za (trans)kodiranje svega kaj im dođe pod ruku. Dok im je PhysX bitan samo da mogu stavljati screenshot raznih PhysX testova. Ili kolko zagriženih zagovornika Eyefinity rješenja ima višemonitorski sustav. 19" ili 22" LCD, tak da se CoD vrti na čim više FPS-a i voljno. Gameri svi po redu. Boli ih qrac za to, ali su čuli za to i konstantno lupaju ko Maks po diviziji kad se traži preporuka grafičke kartice.

Nemoj kupiti GTX 460 jer nema Eyefinity, nemoj kupiti HD 6000 jer nema PhysX i tome slično se vrti po cijele božje dane.

Oni koji znaju kaj i za kaj im treba grafička su tak i tak dovoljno informirani da znaju sami odabrati točno kaj im treba, tj. točno kaj traže.
Svi ostali se budu poklali na forumima, dok preporučuju ovu ili onu komponentu, prepričavajući reklamne kampanje i slogane s brošura.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 26.10.2010. u 14:31.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:26   #434
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
eyefinty prodavanje magle hahaha Poškakljaj me. Dal radi, da. U novoj ediciji još bolje. Kome to treba biti će sretan da može spojiti 3 monitora na jednu kartulju.
Pa, tri monitora na stolu nije mala cifra
To je više onak, điđa-ja ne poznam nikog tko ima takav setup za igranje..

Puno bolji posao sa gledišta usera vulgaris je bilo inzistiranje na HDMI i DP konektorima+HD audio.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:46   #435
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Oni koji znaju kaj i za kaj im treba grafička su tak i tak dovoljno informirani da znaju sami odabrati točno kaj im treba, tj. točno kaj traže.
Svi ostali se budu poklali na forumima, dok preporučuju ovu ili onu komponentu, prepričavajući reklamne kampanje i slogane s brošura.
Pa to velim, svi su punoljetni i znaju čitati. Oni koji nisu i tatice i mamice im kupuju računala takodjer (ako ih zanima) znaju čitati i mogu sami odlučiti.

Meni iz mog scopea je jedan eyefinity sa 3 monitora na jednoj grafi (i to sa HDMI/DVI kak je Jelc rekel) puno korisnija i bolja stvar od jedne fizike sa par feature u svakoj prijestupnoj igri od koje je meni osobno dobra valjda 1/10. hehe
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa, tri monitora na stolu nije mala cifra
To je više onak, điđa-ja ne poznam nikog tko ima takav setup za igranje..

Puno bolji posao sa gledišta usera vulgaris je bilo inzistiranje na HDMI i DP konektorima+HD audio.
Yep
Ali isto tako danas je to cifra koja je puno dostupnija svima. 2 22" monitora već idu za 2500 kuna (TNci ofkors), a masa ljudi ima neki 19" 4:3 ili slični LCD otprije par godina kaj im i dalje radi, a ovime dobiju sa istim u pivotu odličnu stvar za pregled dokumenata etc.
  Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:46   #436
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
@McG, moram priznat da već dugo nisam pročitao tako dobar post, agreed .
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:55   #437
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Yep
Ali isto tako danas je to cifra koja je puno dostupnija svima. 2 22" monitora već idu za 2500 kuna (TNci ofkors)
Pa to je malo teža perverzija budući da lijevi i desni moraju biti zakošeni a TN baš i nije poznat po dobrom prikazu ako ne gledaš ravno
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 15:03   #438
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa to velim, svi su punoljetni i znaju čitati. Oni koji nisu i tatice i mamice im kupuju računala takodjer (ako ih zanima) znaju čitati i mogu sami odlučiti.

Meni iz mog scopea je jedan eyefinity sa 3 monitora na jednoj grafi (i to sa HDMI/DVI kak je Jelc rekel) puno korisnija i bolja stvar od jedne fizike sa par feature u svakoj prijestupnoj igri od koje je meni osobno dobra valjda 1/10. hehe
Sve to stoji, ali vidiš i sam kak ljudi funkcioniraju. Većina ih, bilo da su maloljetni ili punoljetni, bilo da ih se (su)financira ili da se samostalno financiraju, ne zna kaj hoće i sve im se treba dati na pladnju i još k tome nacrtati. Dan-danas se po forumima vuku prepirke oko drivera za grafičke kartice i uvijek se povlače dobre stare kod mene, moj frend i kojekakve ostale gluposti kakve su bile aktualne prije deset godina.

Takve boli briga kakvo je pravo stanje stvari s driverima ili bilo čim drugim vezanim za grafičke kartice. Oni su sebi davno utuvili (AMD je za igranje i grije se, a Intel za obradu videa i Pentium je najbolji procesor ikad) da to ne valja i toga se dan-danas drže ko pijan plota, bez obzira kaj su obje firme na svim područjima napredovale. Njih nije briga kaj cijela HD 5000 i HD 6000 serija ima (za razliku od GeForce modela, jer je nVidia nabrzinu sklepala pokradenu ideju) na hardverskoj razini mugućnost spajanja šest displaya, pa se to onda ovisno o tržišnom segmentu kartice, razvrstalo na modele koji nativno nude podršku za tri ili šest monitora.

Zato i (neovisno o temi) čitamo sranja iz dana u dan, kad nadobudni biseri gutaju sve kaj pročitaju na netu i onda na temelju toga i vlasitih afiniteta daju drugima preporuke, pa se ljudi nerijetko zayebu i kupe ono kaj im ne treba.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 26.10.2010. u 15:11.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 16:49   #439
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Ja samo mogu pričati iz vlastitog iskustva. Eyefinity je nenadjebivo bolja stvar od dodatnih fizika điđa miđa. Samo jedan primjer: ja nemam mrtvi kut u utrkama, dok svi ostali (bez upaljenog eyefinity-a) imaju. Ja vidim protivnika prije nego mi dođe bok uz bok i stignem ga blokirati. Da ne spominjem razliku pri proklizavanju, kad vidiš deset puta bolje kuda ideš. Ali to je samo moje mišljenje i ja nisam kupio karticu zbog eyefinity-a. Kad sam je kupovao, bila je najbolja kartica ispod 2k kuna. Puno kasnije se pojavila gtx460, a ona meni sada uopće ne treba jer nema podršku za 3 monitora, pa da je i 3 puta jača od svih postojećih kartica, ne treba mi.
@McG
Eyefinity nije nova stvar, samo je novo ime. Matrox takve stvari izvodi odavno i ima hrpe gamera i poslovnjaka koji koriste njihova rješenja.
Kak ide ona stara: ne pljuj po onome što nisi probao. Eyefinity nije marketinški trik, nego divljački napredak amd-a.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 17:11   #440
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
Ne cu se zapetlajvat u raspravu ovu oko toga sta kome treba ili ne treba, ali vidim da su poceten cijene za modele 6850 oko 1500kn, a 6870 oko 2000kn, sta je za nase trziste (po meni) skroz ok cijena, napominjem za nase trziste tj drzavicu
AMD palac gore tako se rezu krila konkurenciji.
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 17:13   #441
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
@D1viry: Pa o tome McG upravo i govori, razlika je samo u polaznoj točki gledišta (IMHO)
  Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 17:14   #442
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Eyefinity nije nova stvar, samo je novo ime. Matrox takve stvari izvodi odavno i ima hrpe gamera i poslovnjaka koji koriste njihova rješenja.
Kak ide ona stara: ne pljuj po onome što nisi probao. Eyefinity nije marketinški trik, nego divljački napredak amd-a.
Evo ga na i sad se budu javili svi koji Eyefinity imaju za ono čemu i služi. Bolje da sam bil tiho, jer je uvijek ista priča. Znam da višemonitorski sustavi i kartice za njih postoje otprije, još smo svi skupa o tome raspravljali kad je AMD predstavil HD 5000 seriju i Eyefinity. Ja ne pljujem po toj tehnologiji, samo govorim da je to jedan od najjačih AMD-ovih aduta i da nažalost masa nadobudnih samoprozvanih gamera (ovisnih o društvenim mrežama i piratskim/ilegalnim serverima za masovno klanje i preseravanje) to gleda kao must-have prilikom kupnje, mada dobro znaju da nikad (pa ni onda) ne budu spojili više od jednog monitora na bijesne kartice, čiju "čast" brane diljem neta i foruma.

Zato sam i spomenul da su najglasniji oni koji su Eyefinity ili bilo koju od danas aktualnih i tolko hvaljenih tehnologija vidjeli na brošuri, isto kak su na forumu uvijek najglasniji oni koji rade najviše sranja, a prvi su kad se treba izboriti za neka prava. Kad se ukine Tržnica, prvo se bude javilo 1000 muljatora, kad se ukine podforum Konfiguracije, prvo se bude javilo 1000 onih koji slažu po principu čim skuplje tim bolje, kad se poveća cijena parkinga, prvo bude se javilo 1000 onih koji nemaju auto i vozačku, ali imaju vremena srati. Kad se spomenu prednosti i mane današnjih grafičkih kartica, prvo bude se javilo 1000 onih koji još uvijek žive i sve oko sebe doživljavaju kao da smo u 2000., tj. na prijelazu stoljeća. To je ono kaj ja pričam i u to se možete uvjeriti sami kad god vas volja. Bilo tu na forumu, bilo u privatnom životu.

Uostalom, otvorite temu; Koju karticu kupiti: HD 6850 ili GTX 460, čisto da vidite u koje krajnosti bude većina išla, samo da lobira za sebi dragog proizvođača.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 26.10.2010. u 17:24.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 17:23   #443
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
__________________
Space je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 17:54   #444
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Pozdravljam McG-ove postove sa zadnje 2 strane. Nije uvlačenje, nego imam osjecaj kao da citam svoje misli na mnogo čitljiviji način...

Dali on uvijek kritizira ili ja necitam njegove postove sad nije bitno, al mislim da puno ljudi na jako banalan način odlazi u trgovine i kupuje HW, na osnove reklama-rekla kazala-ljepša naljepnica-piše na forumu-rako je user PCE-a CrniKloker X, a što je najgore nedaju da im se kaže jer određena tvrdoglavost i stil zivota ih ugnjetava.

Evo jedan primjer samo da ne OTam, odmah isprika, al mislim da je dobra paralela.

Kolega iz firme sa drugim kolegom priča o tome kak ide kupit komp za 4500kn. Ja uletim za spikom da u koju trgovinu ide. On veli Links, ja reko ok, barem nece bit zezancije sa garama pa ajde nekako. Mozda ima novaca, ili zna za Links kao trgovinu bla bla.

Pitam što uzima, naravno odgovor je Intela i Envidiju. Ja mu se ljudski ponudim da ajmo reć mogu pomoć jer eto znam ugrubo kako se cijene kreću i omjeri ulozenodobiveno. Naravno on i ovaj drugi lagani smijeh...ovo ono, sta ti znaš al sve kroz šalu.

Dan kasnije mi prilazi i pita da jel znam kaj o GTS450. Ja reko znam da, on pita jel ok kupnja za 1400(ili 1500 nisam ziher) kuna. Jel moram dalje pričat

...maltene ju je zakapario, dok mu nisam pokazao prstom trgovinu tu kod mene na Trešnjevci u kojoj je dotična bila za samo 600 kn jeftinija.

Tko zna što bi bilo da sma pitao što je od HWa uzeo, i koliko ga je koštalo.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 19:18   #445
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 903
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Uostalom, otvorite temu; Koju karticu kupiti: HD 6850 ili GTX 460, čisto da vidite u koje krajnosti bude većina išla, samo da lobira za sebi dragog proizvođača.
OFFtopic:

Tko to svakodnevno posjećuje Bug Online Forum?
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 19:22   #446
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Reci ti meni, ti si ipak alfa i omega na tom okupljalištvu Fejsbuk generacije. HD 6000 tema plijeni pažnju na naslovnoj stranici portala i od silnih gluposti koje se protežu na više od 90 stranica teško ju je promašiti. Sve sami hit do hita. Uključujući i tvoja naklapanja o Wolverinu, meni i ostalima. Pišete sranja da to nije humano, tema nema veze s HD 6000 serijom, a kasnije vam je krivo kad vas se ismijava.
Dječji vrtić od teme i foruma. Ne vidite dalje od svemira kojeg ste stvorili na BUG-ovim severima. Sad možeš i to prenesti svojim uvaženim članovima i forumašima.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 19:24   #447
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,058
Je li samo meni neobično da toliko clockana kartica s povišenim naponom u loadu troši samo 8 W u loadu u odnosu na stock?
generic je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 19:31   #448
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 903
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Reci ti meni, ti si ipak alfa i omega na tom okupljalištvu Fejsbuk generacije. HD 6000 tema plijeni pažnju na naslovnoj stranici portala i od silnih gluposti koje se protežu na više od 90 stranica teško ju je promašiti. Sve sami hit do hita. Uključujući i tvoja naklapanja o Wolverinu, meni i ostalima. Pišete sranja da to nije humano, tema nema veze s HD 6000 serijom, a kasnije vam je krivo kad vas se ismijava.
Preuveličavaš!

Ja nisam naklapao o wolverinu, za tebe sam samo rekao si se ovdje o nama pričao.

Hebiga ovdje je policija stroga (bome ni ja ovdje nisam daleko od banna), dok tamo gledaju kroz prste i imamo puno veću slobodu.

I ono najvažnije, ako pišemo silne gluposti i toliko nepodnosiš BOL forum zašto ga posjećuješ?

BTW: ja nejdem na facebook, mrzim to shranje.
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 19:33   #449
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Nisam ja o vama pričal, nego sam citiral par nebuloza i umotvorina s bajne vam HD 6000 teme koja vrišti kad se otvori www.bug.hr. Da nema BOL forum dijela na naslovnoj stranici, ja nikad ne bi skužil taj neiscrpan izvor smijeha od vaše HD 6000 teme. Nije ovdje policija stroga, nego se ipak moderatori trude smanjiti broj sranja. Zato svi koji tu popuše ban, odu na BUG-ov forum, jer tam imaju slobodne ruke.
Mogu do mile volje naklapati o čemu god ih volja. HD 6000 je najbolji primjer kak to funkcionira diljem BUG foruma.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 26.10.2010. u 19:48.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 19:35   #450
vava
Premium
Moj komp
 
vava's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Dubrava kod Vrbovca
Postovi: 270
Evo stigle i hr

6870-2100kn
6850-1570kn
__________________

vava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na