Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.09.2014., 00:50   #4261
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
1k eura?
Toliko lud nisam. Cekam ako je potrebno i par mjeseci, pa za neku normalniju cifru nabavim si ovaj od 64gb storagea. Ugovor ne zelim potpisivati, to odavno ne radim.

A ionako ce nasi operateri imati presmijesne cifre kad je iPhone u pitanju, tako da ce to biti u potpunosti neisplativo. Barem meni.
Mileni je offline  
Staro 10.09.2014., 01:09   #4262
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Ništa novog u Appleu... popriličan letdown, u biti od 4-ke nemaju zanimljivi smartphone što je tragično s obzirom na obscene količine para s kojima raspolažu.

Di je safirno staklo za display? 8mp kamera (sigurno nije loša, ali nevjerujem da je bolja od drugih flagshipova), baterija je loša (6), i ništa posebno (6+ s krilcima).

Stupidna rezolucija za 6 i "retina" za 6+ sa 16:9 omjerom (so 2013 )

Također, 6+ niti dimenzijama nije interesantan - jedino što je dosta tanak, ali je dosta duži i širi od recimo G3ce koja je iste dijagonale ekrana...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2014., 01:20   #4263
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Duži je prvenstveno zato jer nema tipke na ekranu i jer ima senzor za otisak prsta. Da Lg to nudi ne bi bio niš posebno kompaktniji. Ovako na njemu imaš nekih 5,2" iskoristivosti.

Što fali 8MP kameri? Kamera na 5S je vrlo konkurentna, i ništa lošija od trenutnih, 2014. flagshipova. Zamjeram im što nisu stavili OIS na manji model.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Brko. 10.09.2014. u 18:17.
explorer 4 je offline  
Staro 10.09.2014., 01:25   #4264
natal
Registered User
Moj komp
 
natal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Virovitica
Postovi: 129
Men se to nis ne svidja. Moram vidit to uzivo na sta lici.

Ovaj 5s em taman za djep, za ruke, razgovore....savrsen.

Za sve ostalo tu je ipad.
natal je offline  
Staro 10.09.2014., 01:57   #4265
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,890
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
Duži je prvenstveno zato jer nema tipke na ekranu i jer ima senzor za otisak prsta. Da Lg to nudi ne bi bio niš posebno kompaktniji. Ovako na njemu imaš nekih 5,2" iskoristivosti.

Što fali 8MP kameri? Kamera na 5S je vrlo konkurentna, i ništa lošija od trenutnih, 2014. flagshipova. Zamjeram im što nisu stavili OIS na manji model, pederska posla.
Nisam ni skuzio to da nema OIS. To je vec njesra jer je to jedini pravi upgrade kaj se kamere tice. Nema ni 4k a mislim da im je i slow-mo na nizoj rezoluciji od 720p. Nije da treba al drugi to imaju. Vjerojatno limitacija chipseta ili se varam. Mogli su bar bateriju jos malo nabildat na vulgaris modelu i stavit taj problemcic iz sebe.

G3 ima iskoristivo 5,5" u kojoj se god aplikaciji ili cemu god to hoce. Tipke se micu svugdje gdje se pozeli i taj pristup mi je trenutno najdrazi od svega. 6+ je vec poprilicna tacna i bas me zanima kak ce se prodavat kod iphone ekipe. Vjerojatno ce pridobit dio kupaca sa Androida al ne znam kak ce to ic kod ljudi kaj kupuju iphone zbog prakticnih razloga a takvih je jako puno.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 10.09.2014. u 02:05.
MAGARAC je offline  
Staro 10.09.2014., 02:30   #4266
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor natal Pregled postova
Men se to nis ne svidja. Moram vidit to uzivo na sta lici.

Ovaj 5s em taman za djep, za ruke, razgovore....savrsen.

Za sve ostalo tu je ipad.
Potpis...

Al ak će sljedeći iPad imati 1GB RAM-a neću ga kupit nego ću uzet aviokartu do Cupertina da ga prelomim Timu Cooku na glavi. Safari se crasha kad otvoris apple.com, ne moze ucitat vise od dva taba bez refresha.

Moglo bi se reći da sam AppleFan, ali što se tiče iOS-a i uređaja na njemu baš me sve više i više razočaravaju. Sat predebeo, preružan sa predebelim bezelima... Više nema iPhonea ispod 4.7 inča. Nisu ni smanjili bezel na novoj šestici. Feature da ti spusti sliku je ko da ju je Samsung radio. Kamera strši i zibat će se na stolu što će pikat moj dosad nepostojeći OCD... Ja sam onaj koji kupuje iPhone iz praktičnih razloga i tu mi je 4" bio savršen. Imao sam dvotjedni izlet na HTC One i jednostavno je preglomazan za moje potrebe. Nisam jedan od onih "genijalaca" koji zabrijavaju da će si podići produktivnost na phabletu... To su sve gluposti.
A jebemu Apple.
IcyTexx je offline  
Staro 10.09.2014., 05:54   #4267
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,382
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 10.09.2014. u 06:10.
coconut je offline  
Staro 10.09.2014., 06:44   #4268
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,652
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_2014-09-10-07-30-46.jpg‎
Views:	239
Size:	151.2 kB
ID:	13753  

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 10.09.2014. u 09:53.
zvonac je offline  
Staro 10.09.2014., 10:13   #4269
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Po reakcijama frendova, ovaj iPhone ce najvise privuci Androidase, a najvise odbiti dugogodisnje iPhone kupce...
Ne znam cemu takav korak. Jedan velki srednji prst postojecim korisnicima.

IcyTexx je offline  
Staro 10.09.2014., 10:19   #4270
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ma meni se ovaj sviđa, ali brate mili, 1000 € za mob mi je stvarno vej tu mač...
 
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2014., 10:20   #4271
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640



Tada opet nema feeda u fb aplikaciji, opet su "99%" ostavili sugavih 1GB (i novi tezi?) iOS... Well done Apple.
__________________
Drift_King je offline  
Staro 10.09.2014., 10:43   #4272
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Smeće je postalo još veće..žena ima 4ku i imamo ipad mini i to su njihovi zadnji proizvodi koji valjaju....
pa-pa apple
da nemaju takvu prođu americi pa onda i dobar store bili bi na margini..
doduše dok imaju ekipu koja kupuje sve što ima jabučicu na kučištu pa makar i smrdjelo, onda će i egzistirati..

I uopće me ne čudi od svih frendova koji su apple fanovi samo jedan je uzeo iphone 5s....ovi drugi redom high end lumie, xperie itd..
Tvrdi je offline  
Staro 10.09.2014., 11:00   #4273
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Trebali su se drzat dizajna kao na 4/5/5S, ovaj novi mi se ne svida. Pogotovo straga. Jeftino izgleda.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline  
Staro 10.09.2014., 11:21   #4274
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Izgleda odlicno. Ne sumnjam da ce biti boom na trzistu. Bit ce 5s jedno vrijeme u opticaju pa ce biti i za ostale koji ne vole velike. Iako 4.7 uopce nije veliko.za one kojima nisu bitne brojke bit ce super mob.A ove komentare da je prevelik,nije praktican itd,pa pobogu velicina se zna vec 6 mjeseci?
spawn je offline  
Staro 10.09.2014., 11:23   #4275
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Pogotovo straga. Jeftino izgleda.
Točno to. Katastrofalno izgledaju straga.
Gdje su one fine, precizne, tanke i oštre linije nestale...ne znam.

Kod ovog novog te linije koje idu uz antenu izgledaju kao da su ih crtali pastelama.
Nekako mislim da je Gazda tu, da to ne bi tako izgledalo (nažalost, prerano je otišao).

Edit: Dizajn je subjektivne naravi, i meni, subjektivno, to izgleda prestrašno jer sam očekivao više i bolje od firme koja je prekrcata dizajnerima i novcem.

Zadnje izmijenjeno od: Zvone2772. 10.09.2014. u 12:20.
Zvone2772 je offline  
Staro 10.09.2014., 11:51   #4276
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Točno to. Katastrofalno izgledaju straga.
Gdje su one fine, precizne, tanke i oštre linije nestale...ne znam.

Kod ovog novog te linije koje idu uz antenu izgledaju kao da su ih crtali pastelama.
Nekako mislim da je Gazda tu, da to ne bi tako izgledalo (nažalost, prerano je otišao).
WTF pa straga izgledaju ka iPad. OK izgledaju, imho "kockasti" design koji vuku od 4orke mi je top, ali morali su malo prominit.



Nego meni je fascinatno ovo. Dok san ima S3 (paraleleno iman android i iOS), prika mi je govorio preveliko je blabla bla. Uglavnom SAD TAJ ISTI vec gleda kako napravit preorder za 4.7" iP6. I ja mu to govorin, a jeeee, ali to nije isto ovo je tradicija. WTF
__________________
Drift_King je offline  
Staro 10.09.2014., 11:56   #4277
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova


Tada opet nema feeda u fb aplikaciji, opet su "99%" ostavili sugavih 1GB (i novi tezi?) iOS... Well done Apple.
Dobro, ne koristim ios, ali zar njemu za rad nije sasvim dovoljna giga. Gdje da stave 2 gb, to ce u osmicu
Fatal je offline  
Staro 10.09.2014., 12:12   #4278
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
Dobro, ne koristim ios, ali zar njemu za rad nije sasvim dovoljna giga. Gdje da stave 2 gb, to ce u osmicu
A to su price ka i za OSX. Kao optimiziran ovo ono, nema te optimiziacije koja ce nagurat par intezivnih tabova u 100MB. Surfanje na ipadu je katastrofa, a triba bi bit kao laptop replacement.
Plus sad jos dodaj par aplikacija, ili cak igara ako oces. Nema boga da to ostane sve u memoriji ma kako je kompresirali i cinili cuda. Stedljivost da, ali nema stedljivosti koja moze deficit spasit. Naravno opet ce mazat oci s A8. IMHO nema neke razlike izmedju 5 i 5S, jer oba loadaju isto. I naravno to uvik fali u reviewima kad je telefon nakrcan pa nakon par aplikacija ono cekanje od par sekundi da otvori istu, da nekaze kad obrise tweet/post i sl jer je aplikacija otisal u sleep ili pitaj_boga kako to zovu.

Save 350 bucks


LOL


__________________
Drift_King je offline  
Staro 10.09.2014., 12:51   #4279
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Ja odavno zelim veci iPhone, jer 'idealna' velicina ne postoji. Niti ce ikad postojati.

Da je ruzniji od 5s - da. I te kako ruzniji. Naravno, opet subjektivan dojam. No ako ce ovi gapovi pozadi popraviti wi-fi signal, onda me briga za to sto je ruzniji. U spavacoj sobi G3 uredno lovi wi-fi, dok 5s ili nikako, ili pak uzasno lose.

Po prvi puta da Apple ide na funkcionalnost ispred estetike. Neka sam i to dozivjeo.

Ovaj sat... Bahh i bljuv.
Mileni je offline  
Staro 10.09.2014., 13:27   #4280
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,370
The Verge se dokopao primjerka već i izašao je hands-on obje verzije
Plus verzija
Obična

Edit- a kolke baterije imaju opće?
Juice je offline  
Staro 10.09.2014., 13:32   #4281
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Ja odavno zelim veci iPhone, jer 'idealna' velicina ne postoji. Niti ce ikad postojati.
To stoji ali naveo san primjer prike koji je sra po S3 (imho gadan telefon), a sad jedva ceka ISTI iPhone. To mi je fascinatno.

Anyway uzet cu ga, jer godinu dana ne mogu imat jedan telefon pa neka je najnoviji u igri
__________________
Drift_King je offline  
Staro 10.09.2014., 13:39   #4282
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,483
taj hands on je na prosloj stranici

meni najviše od svega smeta što je crni ajfon ubiti sivi, imam space grey 5S i šestica crna je srebrna u odnosu na njega
__________________
mamutarka je offline  
Staro 10.09.2014., 15:15   #4283
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
To stoji ali naveo san primjer prike koji je sra po S3 (imho gadan telefon), a sad jedva ceka ISTI iPhone. To mi je fascinatno.

Anyway uzet cu ga, jer godinu dana ne mogu imat jedan telefon pa neka je najnoviji u igri

Pff... Koliko ja takvih likova poznajem. No ti koje poznajem nisu najveci problem, vec ovi fanaticosi online. I to iz sva 3 tabora (wp,iOS,android), a ponekad cak i iz cetvrtog (symbian). Oni su najzesci
Mileni je offline  
Staro 10.09.2014., 16:32   #4284
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,410
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
1k eura?
A ionako ce nasi operateri imati presmijesne cifre kad je iPhone u pitanju, tako da ce to biti u potpunosti neisplativo.
Nije to do operatera.
listerstorm je offline  
Staro 10.09.2014., 20:38   #4285
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Spammara pobrisana. Bez rasprava OS vs OS. Razlike se znaju koje jesu i ne trebaju nam fanbojske subjektivne usporedbe.
Ili neko baš želi na GO...
Brko je offline  
Staro 10.09.2014., 20:46   #4286
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Koja smijurija, da netko nije napravio onu gore sliku ja bih je napravio. 1GB RAM-a?!?! Nemojte mi samo iOS, bla bla bla. Želim vidjet kak će se taj mobitel ponašat kad mu je otvorim 5-6 tabova što radim svaki dan.

5.5" sa FullHD-om, a konkurencija je na toj veličini već na 2560*1440. Mislim, nisu mi jasni..

Uvijek zadnji izbacuju mob- pa ajde da nešto novo smisle, a oni budu gori od konkurencije .

Užasno sam razočaran (opet) Appleom, što i dalje svoje korisnike smatraju glupanima koji ne vide dalje od jabuke (iskreno, više od 50% ih i je tako).

EDIT: Brko, ne uspoređujem OS vs OS (nisam ni naveo koji imam), samo ne mogu sakrit svoje razočarenje Appleom. A razmišljao sam da u ljeto 2015 kupim iPhone...
__________________


mislav_os je offline  
Staro 10.09.2014., 22:02   #4287
Franzek
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Kolika je rezolucija Retina ekrana?
Franzek je offline  
Staro 10.09.2014., 22:35   #4288
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,370
Citiraj:
Autor Franzek Pregled postova
Kolika je rezolucija Retina ekrana?
Od 960x640 do 2560x1600.
Kakve to veze ima?
Juice je offline  
Staro 10.09.2014., 22:39   #4289
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Koja smijurija, da netko nije napravio onu gore sliku ja bih je napravio. 1GB RAM-a?!?! Nemojte mi samo iOS, bla bla bla. Želim vidjet kak će se taj mobitel ponašat kad mu je otvorim 5-6 tabova što radim svaki dan.

5.5" sa FullHD-om, a konkurencija je na toj veličini već na 2560*1440. Mislim, nisu mi jasni..

Uvijek zadnji izbacuju mob- pa ajde da nešto novo smisle, a oni budu gori od konkurencije .

Užasno sam razočaran (opet) Appleom, što i dalje svoje korisnike smatraju glupanima koji ne vide dalje od jabuke (iskreno, više od 50% ih i je tako).

EDIT: Brko, ne uspoređujem OS vs OS (nisam ni naveo koji imam), samo ne mogu sakrit svoje razočarenje Appleom. A razmišljao sam da u ljeto 2015 kupim iPhone...

I ? ti kupujes telefon da budes u rangu s konkurencijom ili da ti se svidja/ radi dobro ? mislim nisi mi ti jasan ispred sebe imas monitor u full hdu na 22 inca pa ti je dosta na 6 inca bi qHD ? ljudi su pocel pretjerivati, i to je cinjenica. Nit jednom telefonu treba qhd ekran ni 8 jezgri ni 3 gb rama. Da svi porade na softveru a manje na krkanju jezgri i piksela, imali bi telefone koji ekšli rade a ne svako godine novi galaxy S i novi broj ajfona.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 10.09.2014., 22:50   #4290
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Ne, ne kupujem telefon da budem u rangu, ali zato neću ni dati 1000€ za nešto što sam mogao imati prije 2 godine(izuzmimo OS, o ukusima se ne raspravlja).

To je ono što boli, najskuplji je ali bezobrazno najskuplji! Da košta u skladu s onime što ima, onda bi bio najbolji mobitel, definitivno!

Kad si već spomenuo monitor.. Draži mi je bio prošli sa 1680x1050 rezolucijom(22"), ali je crko..
I ja kažem da ne treba pretjerivati sa brojkama uopće. Naprotiv, razmišljam baš isto kao i ti, da se više pozabave softverom(SVI) bilo bi puno bolje, i njima i nama. Tako da jedan HTC M8 radi fluidno uz bok iPhoneu. Zašto? Jer si je HTC dao truda za ispeglat software, a ne kao jedan Samsung kojem TouchWiz radi kao da je u slow-mo.

Za 1GB RAM-a nisam prigovorio zbog toga što to izgleda "malo"(jer znam da je mobitel fluidan 100%). Ali već nebrojeno puta su ljudi prigovarali da je surfanje na iPad/iPhoneu noćna mora kad su "teže" stranice i kad ima malo više tabova. Ali ne, Apple je najpametniji i "ne slušaju" svoje korisnike.

Inače, da ne bi netko pomislio kako sam došao pljuvat po Appleu..opet ću napomenuti: iPhone sam planirao kupiti iduće god(kad se cijena normalizira), pa da isprobam i to nakon svih mobilnih OS-ova, ali za sada ga preskačem.
__________________


mislav_os je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na