Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2014., 15:38   #391
N!NO
Premium
Moj komp
 
N!NO's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 274
Mozda neko zna kako rijesiti problem sa ADB ruterom i VPN-om.
Koristim klasicni VPN iz Windowsa kojim se spajam na server. Sa oba Thomsona (sivi i bijeli) i Siemensom radi iz prve, nista ne treba podesavati (provjerno kroz par godina).
Kompovi su sa XP-om, 7-om i 8-om. Imam i jedan Macbook.

Tehnicar mi donese ADB da zamijeni Thomson koji se pali gasi i VPN nema sanse da proradi na windows masinama. Prode connecting, dode do verifying username i pass i tu stane i baci error 721.
Macbook se istovremeno spaja bez problema.

Makne ADB, stavi drugi Siemens i sve radi bez frke. Istovrmeno sve ostalo radi bez problema.
N!NO je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 16:14   #392
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Citiraj:
Autor SuhJr Pregled postova
Jucer je opet bio tehnicar kod mene i dalje niko nezna u cemu je problem i zakaj mi tak brzina varira. Tehnicar je i zamjenil paricu i nekak je brzina dosla na 9Mbps u par navrata, da bi kasnije opet se spustila na 7Mbps. Trenutno je oko 5-6Mbps.
Nije mi jasno u cemu je problem do pred mjesec dana brzina ja bila na 10Mbps i nikad se nije spusatala ispod 9.5Mbps.
Možda su dodatno opteretili posluživač, tipa, možda je netko od tvojih susjeda uzeo MaxTV ili podigao brzinu pa sad na mahove dolazi do zagušenja linije.
Citiraj:
Autor N!NO Pregled postova
Mozda neko zna kako rijesiti problem sa ADB ruterom i VPN-om.
Koristim klasicni VPN iz Windowsa kojim se spajam na server. Sa oba Thomsona (sivi i bijeli) i Siemensom radi iz prve, nista ne treba podesavati (provjerno kroz par godina).
Kompovi su sa XP-om, 7-om i 8-om. Imam i jedan Macbook.

Tehnicar mi donese ADB da zamijeni Thomson koji se pali gasi i VPN nema sanse da proradi na windows masinama. Prode connecting, dode do verifying username i pass i tu stane i baci error 721.
Macbook se istovremeno spaja bez problema.

Makne ADB, stavi drugi Siemens i sve radi bez frke. Istovrmeno sve ostalo radi bez problema.
Probaj forwardat port preko kojeg se vrši autentifikacija korisnika.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2014., 16:22   #393
N!NO
Premium
Moj komp
 
N!NO's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 274
Taj dio s port forwardingom ne znam. To je najobicniji VPN ugraden u windowse. U isto vrijeme se Mac spaja bez problema pa ne kuzim gdje je problem.
N!NO je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 16:32   #394
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,676
Mogao si biti precizniji, koji / kakav VPN,
http://support.microsoft.com/kb/888201
http://blogs.technet.com/b/rrasblog/...s-through.aspx
vjerojatno 1723, 47, 50, i 500
evo primjer za ADB + Remote Desktop > http://portforward.com/english/route...te_Desktop.htm

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 07.02.2014. u 16:39.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 17:05   #395
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Citiraj:
Autor N!NO Pregled postova
Tehnicar mi donese ADB da zamijeni Thomson koji se pali gasi i VPN nema sanse da proradi na windows masinama. Prode connecting, dode do verifying username i pass i tu stane i baci error 721.
Macbook se istovremeno spaja bez problema.

Makne ADB, stavi drugi Siemens i sve radi bez frke. Istovrmeno sve ostalo radi bez problema.
Da nemas slucajno neki "nepocudni" znak u username/pass-u s kojim se kombinacija ABD-Win ne slaze?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 19:14   #396
N!NO
Premium
Moj komp
 
N!NO's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 274
Wan miniport PPTP je VPN veza, autentikacija je preko obicnog passworda koji sadrzava . (tocku).
Probat cu otvoriti te portove da vidim da li radi.

A kako je moguce da se Mac spaja, a Windowsi ne mogu preko istog rutera?
N!NO je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 19:38   #397
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
To je glavni misterij, pa pokusaj pronaci rjesenje/fix pomocu linkova koje ti je kolega Nikky poslao.

A password za probu mozes stavit neki jednostavni, tek tolko da tu eventualnost iskljucis...

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 07.02.2014. u 19:44.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 22:21   #398
katarinasat
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zabok
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Imam takvu kombinaciju kao i ti i nije mi nista bilo potrebno podesavati na routeru, nego samo promijenit postavke za mrezu na prijemniku. Ako na prijemniku imas DHCP, onda ga ukljuci i sve ce se potrebne postavke same podesit.

Cao!

Može pomoć oko ovog, moj kasda je otišao nakon duuugo vremena i sad sam dobila ovaj ADB ruter, a također koristim DM. Ali ne radi na ovaj način, znači uključim DHCP i on automatski dodijeli DM adresu 192.168.1.7. a prije je radio na 1.3. Kad i promijenim ručno na 1.3. također ne radi, DM je spojen na net ali programi se ne otvaraju i linije su mi crvene. Koristim windows7.
katarinasat je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 01:58   #399
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Ajoooj, od kud si ti izvukao ovaj quote; trebal sam usijat vijuge da se sjetim o cem se radi :-D

Ne znam zasto tebi DM ne radi na IP adresi koju mu dodjeli ADBov DHCP. Meni je tako radio uredno i linije su se spajale... Vise nemam taj prijemnik, nego koristim samo jeftinjaru - Alma S2200HD. Kod tog je dovljno samo ukljucit opciju da pokupi adresu koju mu dodjeljuje DHCP ADB routera. Jedino sto imam na routeru podeseno je DHCP pool od 100-190, pa mi prijemnik radi sa adresom 192.168.1.100 (ili 1.101 ako se neki uredjaj ukljuci prije prijemnika)
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 10:50   #400
katarinasat
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zabok
Postovi: 19


A jel znaš možda nešto o ovome, to je netko napisao na 4. stranici:

Citiraj:
Meni dreambox nije bez switcha radio.
Što znači taj switch?
katarinasat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2014., 12:01   #401
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Nije mi jasan pravi razlog zasto im je samo tako radio...

Inace, "switch" se zove onaj sklop sa 4 ethernet porta u samom routeru. Ovo na sto se misli u navedenom postu je vanjski, samostalni, switch koji radi na isti nacin kao i ugeadjeni. Prednost vanjskog switcha su dodatni ethernet portovi, ako 2 ili 4 u routeru nisu dostatna za kucnu mrezu.

Jos jednu stvar sam se sjetio, a mozda te to muci. Ja na svim routerima koje sam koristio odmah ukljucim UPnP protokol za automatsko medjusobno komuniciranje programa/uredjaja koji ga znaju koristit. Ako se dobro sjecam UPnP je je na ADB-u iskljucen, pa to provjeri i ukljuci ga.
Ako to ne pomogne onda bi trebao otvorit portove (port forward) za DM. Tu na ADB-u opet postoji caka: moras u prvom koraku izabrad "Data" inace nema koristi.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 14:55   #402
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 844
U koji port ti je uključen dreambox - da nije 3 i 4 ??
Ta dva su ti predviđena za maxtv - na novim t-com ruterima možeš koristiti samo prva dva porta.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 14:58   #403
katarinasat
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zabok
Postovi: 19
Nije ni to pomoglo, na jednom drugom forumu su mi preporučili ovako otvoriti port: (gore stavim data)

Al možda trebam još nešto u kompu poštimati, jer sam nedavno stavljala W7, nakon toga je ipak sve radilo sa kasdom.

uu broj 2 je ukopčan.
katarinasat je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 15:21   #404
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,676
@katarinasat
Šta znači "ne radi na ovaj način" ?
DM = dreambox ?

U dreambox - u postavi:
- fiksne mrežne postavke, npr. IP=192.168.1.10, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.1.1,
bitno je da IP trenutno ne koristi ni jedan klijent / komp
- kako je rekao kolega u ADB - u uključi UPnP
- ako ovo sa UPnP ne bude dovoljno onda u ADB - u trebaš kroz PortForward funkciju otvoriti određeni port ili više njih,
e sad koji ovisi za šta ti treba / koju funkciju u dreambox - u te kako je podešeno u njemu,
primjera radi za CCcam se std. koristi port 12000,
evo samo primjer kako se otvara port(ovi) u ADB - u:
http://portforward.com/english/route...TV_GenieGO.htm
dakle bitno je šta koristiš u dreambox - u jer ima xy mogućnosti / opcija.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 15:42   #405
katarinasat
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zabok
Postovi: 19
Dm koristim za cs, znači dobivam samo dvije linije, dalje ništa ne dajem, tak da su mi rekli da ni netrebam port za to. Ali i kad ga otvorim na ovaj način kao što je na slici i dalje ne radi.
katarinasat je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 15:49   #406
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Citiraj:
Autor katarinasat Pregled postova
Al možda trebam još nešto u kompu poštimati, jer sam nedavno stavljala W7, nakon toga je ipak sve radilo sa kasdom.
Cek sad, sta tebi ne radi DM ili komp? Kakve veze ima W7 u kompu s DM-om?

Inace, DM bi trebao radit i bez otvorenog porta sa cs-om, samo sa ukljucenim UPnP.

Jel tvoja verzija DM ima podesvanje za automatsko preuzimanje IP adrese sa routerovog DHCP-a?

Jos jedna stvar koja ponekad zeza pri spajanju dreambox na neke routere, trebas koristit "crossover kabel".

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 10.02.2014. u 16:13. Razlog: Dodan text
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 16:18   #407
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,676
Jesi li nakon aktiviranja UPnP ili otvaranja porta odradila Reboot routera (pazi ne Reset) ?
Jednako tako ako si radila neke promhene u dreambox - u.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 16:20   #408
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Citiraj:
Autor katarinasat Pregled postova
Nije ni to pomoglo, na jednom drugom forumu su mi preporučili ovako otvoriti port: (gore stavim data)
Na "Enable Hairpinning" stavi "No" i na "Traffic Going to: Local Host" ostavi prazno. Definiraj isti port (recimo 12000) i za TCP i isti port ponovi za UDP.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 17:46   #409
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Citiraj:
Autor katarinasat Pregled postova


A jel znaš možda nešto o ovome, to je netko napisao na 4. stranici:

Što znači taj switch?
Sad mi se cini da je najvjerojatniji razlog zasto je DM radio preko vanjskog switcha, a nije direktno spojen na router - u vrsti kabla. Ili mu treba "cross over" ili "straight".

Vidi razliku u spajanju koju je switch razrijesio:
http://www.computer-hardware-explain...ver-cables.jpg
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 22:05   #410
katarinasat
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zabok
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@katarinasat
Šta znači "ne radi na ovaj način" ?
DM = dreambox ?

U dreambox - u postavi:
- fiksne mrežne postavke, npr. IP=192.168.1.10, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.1.1,
bitno je da IP trenutno ne koristi ni jedan klijent / komp
- kako je rekao kolega u ADB - u uključi UPnP
- ako ovo sa UPnP ne bude dovoljno onda u ADB - u trebaš kroz PortForward funkciju otvoriti određeni port ili više njih,
e sad koji ovisi za šta ti treba / koju funkciju u dreambox - u te kako je podešeno u njemu,
primjera radi za CCcam se std. koristi port 12000,
evo samo primjer kako se otvara port(ovi) u ADB - u:
http://portforward.com/english/route...TV_GenieGO.htm
dakle bitno je šta koristiš u dreambox - u jer ima xy mogućnosti / opcija.
Evo slika kako je podešeno u Dm, tako je bilo i prije na kasdi i radilo je.



Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Cek sad, sta tebi ne radi DM ili komp? Kakve veze ima W7 u kompu s DM-om?

Inace, DM bi trebao radit i bez otvorenog porta sa cs-om, samo sa ukljucenim UPnP.

Jel tvoja verzija DM ima podesvanje za automatsko preuzimanje IP adrese sa routerovog DHCP-a?

Jos jedna stvar koja ponekad zeza pri spajanju dreambox na neke routere, trebas koristit "crossover kabel".
Mislim da nije do kabela jer DM je spojen na net, mogu skidati alate preko gemini servisa ali programi se ne otvaraju.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Jesi li nakon aktiviranja UPnP ili otvaranja porta odradila Reboot routera (pazi ne Reset) ?
Jednako tako ako si radila neke promhene u dreambox - u.
Jesam.

Znači i nakon otvorenog porta prema uputuma i dalje ne radi.



Vidim da u ruteru ima opcija dhcp isto kao i u Dm, možda treba nešto u tome promijeniti?
katarinasat je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 22:55   #411
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Citiraj:
Autor katarinasat Pregled postova
Mislim da nije do kabela jer DM je spojen na net, mogu skidati alate preko gemini servisa ali programi se ne otvaraju.

Vidim da u ruteru ima opcija dhcp isto kao i u Dm, možda treba nešto u tome promijeniti?
Cekaj sad, tebi je stalno DM spojen na net, a ja si razbijam glavu zasto se nece spojit na net? To kaj ne otvara programe, nije zbog nespajanja na net, nego radi nekog drugog razloga. Vjerojatno nekaj s linijama nije u redu..., ili provaderom...

Inace, DHCP u routeru mora biti ukljucen, to ti je vec na pocetku receno. Tek kad je u routeru ukljucen DHCP onda ima koristi od ukljucivanja DHCP opcije u DM-u za automatsko preuzimanje IP adrese. Onda ne trebas upisivat niskakve podatke za IP, Netmask, Nameserver i Gateway. Medjutim to nece rijesit tvoj problem, jer to ima veze samo sa spajanjem DM-a na net, a je vec uredno spojen, cim mozes nesto s njim na netu radit!!!
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 23:30   #412
katarinasat
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zabok
Postovi: 19
Je spojen, piše ti u mojem prvom postu
DHCP je uključen jedino sam mislila ako treba neke postavke u njemu izmjeniti.

A postavke u DM su iste kao i dok je bila kasda, sve je radilo, sad dođe ADB i ne radi
katarinasat je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 23:36   #413
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
To onda nema nikakve veze sa ADB-om. Njegova uloga je da spoji DM na net i nista drugo, nista vise i nista manje! Kako ti je odpocetka spojen na net, a meni je to promaklo trazi uzroke negdje drugdje, a ne u routeru i ne u kompu!
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 23:44   #414
katarinasat
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zabok
Postovi: 19
Ali kako objašnjavaš da je sve radilo normalno do promjene rutera??
Znači na kasdi sve ok u petak, dođe u subotu tehničar stavi adb i više ne radi?

Uvijek čudni problemi kod mene
katarinasat je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 23:55   #415
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Ne znam to objasnit i to sto navodis nije u ovom topicu za raspravu. Da se DM nije mogao spojit na net, onda bi to bila tema na mjestu...

Em u prvom postu citiras moj odgovor momku koji se nije mogao spojit na net, a to kod tebe nije slucaj, zatim u drugom postu citiras drugi post koji isto rjesava problem nemogucnosti spajanja net. Cemu sve to kad je tvoj DM stalno spojen na net?

Tvoj problem trebas rijesit ili sa svojim provaderom linija, ili ako je greska do nekog podesavanja u DM, onda na nekom satelitskom forumu.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 23:57   #416
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,676
Nemoj tako, zabolit će te glava, jedino ako se odnosi na t-bisere
Opet ponavljam, saznaj koje portove koristi "to šta ti ne radi" na DM - u,
kada to saznaš onda treba odgovarajuće podesiti PortForward.
Ovo gore sa portom je samo primjer / pretpostavka.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 00:02   #417
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Za uredan rad linija u cccam emulatoru nije potreban nikakav posebni otvoreni port, jer sve radi preko porta 80. I tekaci ne sprecavaju koristenje linija...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 00:04   #418
katarinasat
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zabok
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ne znam to objasnit i to sto navodis nije u ovom topicu za raspravu. Da se DM nije mogao spojit na net, onda bi to bila tema na mjestu...

Em u prvom postu citiras moj odgovor momku koji se nije mogao spojit na net, a to kod tebe nije slucaj, zatim u drugom postu citiras drugi post koji isto rjesava problem nemogucnosti spajanja net. Cemu sve to kad je tvoj DM stalno spojen na net?

Tvoj problem trebas rijesit ili sa svojim provaderom linija, ili ako je greska do nekog podesavanja u DM, onda na nekom satelitskom forumu.

Pa lijepo sam ti napisala da ne radi nakon promjene rutera, znači 99% je problem u njemu. Kaj meni znači ako je spojen na net kad ne rade programi, isto tako nekome ovaj ruter spaja na net ali recimo radi sporo ili ne otvara neke stranice. Znači ruter je spojio na net i to je to, dalje to nema veze??
Čudan ti je zaključak.
katarinasat je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 00:11   #419
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Problem bi 99% bio u routeru da se ne mozes spojiti na net. Kako to kod tebe nije slucaj, trazi rjesenje na predlozenom mjestu. Jos jednom ti napominjam da je cijeli posao routera da spaja DM na net, a ne da osigura da tebi uredno rade linije u emulatoru.
I drugo, to sto nekom taj router sporo radi i ne otvara neke stranice, opet nije do ADB routera, jer to nije njegov zadatak. Sporost je rezultat lose/spore DSL veze ili programa kojim se korisnik sluzi.

Mogu ti ovdje predlozit koje sljedece korake trebas poduzet da ustanovis gdje ti stvar zapinje.
Prvo na sajtu http://www.isitdownrightnow.com provjeris jel tvoj server radi il je u banani. Zatim Ping-om ustanovis koliki je odziv od tebe do servera. Ako je ping prevelik ili nemas povrat, emulator nece moci otvarati programe...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 11.02.2014. u 13:45.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 00:46   #420
maxba
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: zadar
Postovi: 14
Pozdrav,
imam toliki problem da sam se mora registrirati da mi pomognete. Ovako imam ovi navedeni ruter i na njega tj. na mrežu, se nikako ne mogu spojiti s HTC Media Linkom HD. E sad u uputstvima media linka stoji sljedeće:

Media Link HD isn’t compatible with DFS (Dynamic Frequency Selection). In the 5 GHz mode, it is compatible with Band 1 (5.150 - 5.250 GHz) and Band 4 (5.725-5.850 GHz). If your Wi-Fi router has been set up using DFS, Media Link HD won’t be able to connect to your Wi-Fi router. Instead, it will directly connect to your phone and prevent your phone from connecting to the Wi-Fi router.
If you still want Media Link HD to connect to your Wi-Fi router, refer to the documentation that comes with your Wi-Fi router for other methods of setting up a Wi-Fi router.


Jel postupak kako to na ovom ruteru omogućiti, ruter je sad na postavkama od T-Com, zapravo i ne znam jel funkcija DFS aktualna na ruteru.

Inače bi se media link sam direktno triba spojiti na moju wi fi mrežu, jer se konfigurura s HTC One mobitela te povlači podatke i lozinku iz mobitela.
Nadam se da će vas ovo malo zainteresirati pa da mi pomognete

lp

Zadnje izmijenjeno od: maxba. 11.02.2014. u 10:07.
maxba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na