Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2013., 22:19   #3631
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Prolazis bez placanja.Carina je pregledala predmet i utvridila da nema davanja, ocekuj sutra poziv za podizanje posiljke.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2013., 23:25   #3632
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Odlicno, super, hvala ti na odg.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2013., 10:38   #3633
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Jel netko naručivao sa e-baya SD Sandisk 16GB a da nisu "fejk"...
Tip ovog..http://www.ebay.com/itm/SanDisk-16GB...item337f79f7f2
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 14:29   #3634
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Moja iskustva s kupovinom SD kartica na eBayu su pozitivna.
No ja sam ih kupovao tek u zadnjih godinu dana ondje (prije na DX), ali nema više kao prije, nerealnih ponuda od dolar-dva za brand name karticu.

Naručio sam prije 9 mjeseci upravo takvu SanDisk Extreme 16GB karticu (tada - 22,99$), iz ove trgovine, koja se još prije spominjala na forumu u dobrom kontekstu.
Prošla je bez problema h2testw, a ATTO rezultati su identični starijoj Extreme Pro 45 MB/s verziji, što je točno, jer su samo promijenili naljepnice kad je stigla 95 MB/s verzija Extreme Pro kartica.
Ukratko, kartica je originalna i sve ovo vrijeme radi u SLR-u bez problema.
Platio sam je gotovo tri puta manje nego je u ono vrijeme koštala u HR, sad je razlika "samo" dva puta.

Kupio sam i SanDiskovu microSD karticu od 32GB za mobitel, od ovog koreanca, koji je u međuvremenu otišao s eBaya.
Svejedno, kartica je uredno došla, prolazi verifikaciju kapaciteta i uredno radi već 8 mjeseci.

Znači Bojane, navali.
P.S. Ta kartica iz amerike je skuplja, kad dodaš shipping, u usporedbi s ovima iz Kine.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 14:42   #3635
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Thanx za info.
Al evo, ima na e-Bay UK skoro istih ponuda uz free shiping..http://www.ebay.co.uk/itm/SANDISK-UL...item4ab99e6755

OK cijena, nije prejeftino a opet duplo jeftinije nego kod nas?!
probat ću pa kud puklo.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 14:50   #3636
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Probaj, jedino je ta koju si linkao Ultra 30 MB/s, zato je jeftinija od Extreme 45 MB/s.
No ako ti je to dovoljno brzo uzmi nju i svakako, kad dođe, javi kod koga si kupio.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 15:26   #3637
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Mislim da je dovoljno brza za Nikon D5100...
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 17:36   #3638
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Dobio ja obavijest od pošte u Jurišićevoj da dođem po sat,znači carina me čeka . Koliko mogu očekivati za vrijednost sata i prijevoza carine na 195$.
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 19:52   #3639
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Citiraj:
Autor freddie Pregled postova
Dobio ja obavijest od pošte u Jurišićevoj da dođem po sat,znači carina me čeka . Koliko mogu očekivati za vrijednost sata i prijevoza carine na 195$.
laganih 350 kunića
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 21:15   #3640
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Očekivano...
...6% carine + 23% PDVa + sitno admin troškova...cca 350
23-D je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2013., 21:17   #3641
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,451
Citiraj:
Autor 23-D Pregled postova
Očekivano...
...6% carine + 23% PDVa + sitno admin troškova...cca 350
Samo sto je pdv odavno 25%.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 21:22   #3642
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272

OK....25%.....omaška....
(a zato je meni računica došla oko 340 )
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 22:29   #3643
bokinho
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Zadnji put kad sam bio na pošti prije 2 godine cca radi sata, rekla mi je da na satove ide jos 8 %
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 23:05   #3644
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Neće biti +8% nego je carinska stopa vjerojatno 8%.

Naime, carinska stopa je varijabilna, ovisno o vrsti robe.

Kao što je recimo za foto opremu, a i za informatičku 0%.

Mislim da carinska stopa ide i do 13% za neke vrste robe.
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2013., 00:33   #3645
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,965
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mene osobno više smeta što osobno možeš uvesti robu do 1.000kn, a opandrče te carinom i pdv-om na pošiljci koja košta iznad 160kn. Zašto i pošiljke nisu stavili na 1.000kn?
Zato jer su cigani. Simple as that.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2013., 00:36   #3646
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,965
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Jel netko naručivao sa e-baya SD Sandisk 16GB a da nisu "fejk"...
Tip ovog..http://www.ebay.com/itm/SanDisk-16GB...item337f79f7f2
Ja sam naručio za GoPro SD Od Sandisk-a 32Gb, doslo uredno zapakirano i sve 5 i nakon toga isto od 32 Gb Patriot LX Pro..i također sve 5.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2013., 10:13   #3647
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor bokinho Pregled postova
Zadnji put kad sam bio na pošti prije 2 godine cca radi sata, rekla mi je da na satove ide jos 8 %
Na satove je 5%.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 17:09   #3648
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Evo meni prvog problema sa Carinom.

Kao prvo. Sa carinom inače komuniciram FAXom jer sam iz Pule a roba mi stiže na carinu u Rijeci. I obično sve funkcionira uredno. Pošalju poziv, ja faxiram račun, oni odrade i šalju mi na adresu.

E sad, problem je sljedeći:
Kupio sam majicu na ebay.de na aukciji za 24 EURA (redovna cijena je dosta veća).
Poštarina 10 Eura (znači sve skupa 34 Eura ili oko 260kn).

Danas mi dolazi poštar sa paketom i carinskim "računom" od 150kn bez da mi je carina poslala poziv da pošaljem račun. Uzimam, plaćam.
Otvaram paket. Unutra nema računa od trgovca, nema računa od carine.
JEDINO po čemu su mogli zaračunat je etiketa na majici koja ima cijenu iz dućana na 50 FUNTI. (O.o)

Moja pitanja:
1. Kako su mogli zaračunat carinu+PDV samo na osnovu te etikete? (a btw ja sam majicu platio duplo manje)
2. Šta mi je sada činiti? Kako vratiti lovu i kako dokazati da su se zajebali kada nemam niti njihov račun sa šifrom pod kojom su vodili carinski postupak?
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 20:44   #3649
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Samo mali update na moje nedavno pitanje o kupovini SD kartice!
dakle,naručio sam ovu karticu http://www.ebay.com/itm/SanDisk-Ultr.../360485120307?
Kupovina uspješna, kartica ispravna u original pakiranju i što je najbolje trebalo je 7 dana da mi stigne.
Seller mi 13.02. poslao mail da je kartica poslana, danas stigla....
Vjerovatno ću u skoro vrijeme naručivati još jednu, preporuka u svakom slučaju!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 21:10   #3650
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor 23-D Pregled postova
Moja pitanja:
1. Kako su mogli zaračunat carinu+PDV samo na osnovu te etikete? (a btw ja sam majicu platio duplo manje)
2. Šta mi je sada činiti? Kako vratiti lovu i kako dokazati da su se zajebali kada nemam niti njihov račun sa šifrom pod kojom su vodili carinski postupak?
1. To je vjerodostojan dokaz cijene, ne treba im račun.
2. Podnesi žalbu na svojoj carinarnici.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2013., 20:28   #3651
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
100% Brand New....

Jeli to original kuciste za mobac ? Nekako mi prejeftino...

http://www.ebay.com/itm/GOLD-Full-Ho...item2a1912c717

Ovaj Gold mi je zapeo za oko no dali je materijal identican kao kod original kucista ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 07:08   #3652
bubnjar 123
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: karlovac
Postovi: 4
Pozdrav

ima li tko iskustva sa kupovinom na aliexpress-u.

Naime kupio sam neke reflektore ali po smijesnoj cijeni i pretpostavio sam da se prodavac zeznuo...umjesto cijene za komad napisao je cijena za lot(u lotu je 4 komada)
Ja sam to uredno kupio sad ceka isporuku.Sad mi se prodavac javio da se zeznuo odnosno da napravim novu narudbu ili trazim refaund ili ce on izgubiti puno novaca.....ima rok 5 dana da posalje ili se narudba automatski ponistava...

Kaj je sad tu pametno..ja bi svakako da mi on to posalje ali neznam koje su njegove mogucnosti sad...
moze li on otkazati sve i zasto vec nije ili mi sad mora poslati...kaj ce se dogodit kad taj rok od 5 dana prođe a sve se ponisti...vidim da mogu i produzit to vrijeme...


molim koji savjet...prvi put kupujem i mislio sam da mi je sve jasno ali ocito kad nesto radis prvi put onda je tako
bubnjar 123 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 08:23   #3653
virtualna
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: split
Postovi: 1
Pozdrav...imam pitanje...da li netko ima iskustva sa kupovinom preko aliexpressa jer sam se registrirala,kupila,isla platiti preko kartice(visa electron splitske banke)ali povratna informacija je-da novci nisu skinuti sa racuna i da ubuduce ako se ovo ponovi unesem neke podatke kao preslik osobne,kartice i izvoda s banke...radi sigurnosti da je kartica zaista moja..slikala(s tim da sam na kartici ostavila vidljiva samo zadnja 4 broja i ime,prezime) pokusala ponovno ali ne ide,OPET isto...inace kupujem i placam paypalom al ovde ga ne prihvacaju..kako si ti platio svoje bubnjar 123?
virtualna je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 09:18   #3654
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
100% Brand New....

Jeli to original kuciste za mobac ? Nekako mi prejeftino...

http://www.ebay.com/itm/GOLD-Full-Ho...item2a1912c717

Ovaj Gold mi je zapeo za oko no dali je materijal identican kao kod original kucista ?
100% Brand New ti znači da je novo odnosno da nije rabljeno, a o kvaliteti materijala da je kao original sumnjam.
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 10:13   #3655
bubnjar 123
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: karlovac
Postovi: 4
Citiraj:
Autor virtualna Pregled postova
Pozdrav...imam pitanje...da li netko ima iskustva sa kupovinom preko aliexpressa jer sam se registrirala,kupila,isla platiti preko kartice(visa electron splitske banke)ali povratna informacija je-da novci nisu skinuti sa racuna i da ubuduce ako se ovo ponovi unesem neke podatke kao preslik osobne,kartice i izvoda s banke...radi sigurnosti da je kartica zaista moja..slikala(s tim da sam na kartici ostavila vidljiva samo zadnja 4 broja i ime,prezime) pokusala ponovno ali ne ide,OPET isto...inace kupujem i placam paypalom al ovde ga ne prihvacaju..kako si ti platio svoje bubnjar 123?
Pozdrav..a gle meni je sve proslo bez problema..šogor mi dao brojeve svoje Vise i nije bilo nikakvih problem...stvarno ti nemogu vise nista reci jer mi se to nije dogodilo..nazalost ne prihvacaju niti Paypal niti Amex,sto i mene smeta..
bubnjar 123 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 20:24   #3656
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Citiraj:
Autor virtualna Pregled postova
Pozdrav...imam pitanje...da li netko ima iskustva sa kupovinom preko aliexpressa jer sam se registrirala,kupila,isla platiti preko kartice(visa electron splitske banke)ali povratna informacija je-da novci nisu skinuti sa racuna i da ubuduce ako se ovo ponovi unesem neke podatke kao preslik osobne,kartice i izvoda s banke...radi sigurnosti da je kartica zaista moja..slikala(s tim da sam na kartici ostavila vidljiva samo zadnja 4 broja i ime,prezime) pokusala ponovno ali ne ide,OPET isto...inace kupujem i placam paypalom al ovde ga ne prihvacaju..kako si ti platio svoje bubnjar 123?
Ti bi vjerojatno da dobiješ mail iz Nigerije o povlačenju par milijuna dolara, poslala sve svoje podatke i sutra se čudila kak' ti je "počišćen" račun u banci.
Pa zar je teško bilo ovdje pitati prije nego si sve navedeno poslikala i poslala.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 21:38   #3657
Sanjo00
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 198
Pitanje E-bay

Izvinjavam se ako već negdje postoji tema,ali evo prvi put sam išao naručivat preko toga pa me zanima od koje cifre se počne naplaćivati porez i carina?
Naručio sam jednu stvar za 10,50 dolara pa me zanima oću li platit nešto više ili samo to? Hvala vam unaprijed

Ok sad znam kako ide to,ali nisam našao oce li me doci šta više od tih 10.50 dolara,porez,carina? Do koje svote se ne plaća porez i carina?

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 24.03.2013. u 01:34.
Sanjo00 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2013., 18:07   #3658
Mac_F
Pauk mrežar
Moj komp
 
Mac_F's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb (Bjelovar)
Postovi: 268
Citiraj:
Autor Sanjo00 Pregled postova
Do koje svote se ne plaća porez i carina?
Do 160kn se smatra roba zanemarive vrjednosti.



Dobio sam mail od Rhea d.o.o. Licensee of Federal Express Corporation gdje me traže "da me zastupa kao izravni zastupnik sukladno članku 5. stavka 2. Carinskog zakona u carinskom postupku kod Carinarnice Zagreb, CI Zračna luka Zagreb, u postupku carinjenja pošiljke:"

Naime, naručio sam naočale preko zennioptical. I cijena svega zajedno je ~130$ E sad, oni (zenni) su mi na paket napisali 28$ i opis "sample spectacles"

Isto tako u mailu mi piše "Sve carinske troškove snosi pošiljatelj." Poslano je FedEXom.

Šta rade ovi Rhea likovi?

Malo sam zbunjen jer još nisam imao ovakvih slučajeva, pa bi molio da mi netko malo razjasni o čemu se tu radi.
__________________
PCAP or it didn't happen

Zadnje izmijenjeno od: Mac_F. 15.04.2013. u 18:14.
Mac_F je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2013., 21:05   #3659
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mac_F Pregled postova
Naime, naručio sam naočale preko zennioptical. I cijena svega zajedno je ~130$ E sad, oni (zenni) su mi na paket napisali 28$ i opis "sample spectacles"

Isto tako u mailu mi piše "Sve carinske troškove snosi pošiljatelj." Poslano je FedEXom.

Šta rade ovi Rhea likovi?

Malo sam zbunjen jer još nisam imao ovakvih slučajeva, pa bi molio da mi netko malo razjasni o čemu se tu radi.
Ne rade ništa posebno, problem je što je poslano Fedexom, moglo je i nečim jeftinijim.
Treba odraditi cijelu proceduru, mislim da ti je to nekih 250 - 300 kn, možda nešto jeftinije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2013., 21:25   #3660
Mac_F
Pauk mrežar
Moj komp
 
Mac_F's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb (Bjelovar)
Postovi: 268
700kn me cijeli paket košta -.-

A dobro, vjerojatno će mi neki discount kupon dat iz zennija kad im pošaljem račun.
Bar znam za ubuduće da izbjegavam fedex.
__________________
PCAP or it didn't happen
Mac_F je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na