Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.11.2015., 19:56   #3571
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,960
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel ima neka dobra dusa koji foliju viska za G3, svoje sam narucio jucer,(rocky mobile) ali one mogu doc za 8 ili 28 dana a do tad je display izlozen na milost i nemilost Vratim dvije cim moje stignu

Hvala unaprijed
Imas u importaneu ducan s folijama, 20 kn neki dan platio za g2. Isto mi se nije dalo cekat.
Cuky je offline  
Staro 22.11.2015., 20:01   #3572
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Ima u svakom shoping centru stand..
MAGARAC je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2015., 20:19   #3573
luchun
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
LG G4..Nakon nadogradnje sa 5.1 na 6.0 (poljski) (upgrade) primjetio sam da mi je wifi užasno spor, a signal je full..Primjerice da se speedtest spoji na server treba 15 sekundi, da se youtube app spoji 10-ak sekundi..da u bilo kojem pregledniku otvori jutarnji.hr...ali kada npr. speedtest odradi, on očita maksimalnu brzinu koja teba biti, isto i za youtube app, kada krene video (1080p) sve ide ok. Nakon toga zovem t-com, oni rade reset rutera, ali i dalje sve isto.

*

Nakon toga sam napravio clean install na 6.0 ali problem i dalje isti problem..i da bih nakon sati i sati surfanja našao da je problem u nekim googleovim**IPv6 dns serverima.

*

PROBLEM je RIJEŠEN instalacijom DNSET aplikacije sa trg. play-a.

*

Sve se bojim da će dolaskom androida 6.0 u HR nastati problemi.

*

*

Javite dali netko ima istih problema.
luchun je offline  
Staro 22.11.2015., 20:41   #3574
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
To je sve stvar osobnog stava, ja radije stavim foliju koja mi uopce ne smeta i mirno spavam.

Sad sam u potrazi za kvalitetnim caseom koji ce moj G3 štitit prilikom eventualnih padova i naravno nađem savršen, radi se o LG Slim Guard caseu (CCH-320G), znači dolazi umjeto straznjeg poklopca, ima podrsku za wireless punjenje, oko ruba dodje tanka gumirana plastika, tako da je uređaj stvarno minimalno povećan, a zastita vise nego dobra.

Problem je sto je taj case jako tesko dobavljiv, na ebayu postoji samo za korejsku verziju telefona i ona ima rupu u gornjem desnom kutu (za antenu) i zbog drugačijeg rasporeda pinova za wireless punjenje, potonje ne radi sa tim caseom na nasim europskim verzijama uređaja. Cijena je isto narodna, 34 dolara

Druga, lošija opcija je LG Hard slim case (CCH-355G)radi se o OEM hard caseu, koje po površini ima teksturu koze, ali je cista plastika, znači nije gumirano. Ali dobro lezi i iskustva su uglavnom pozitivna. Domaći reiew: http://www.usporedi.hr/novosti/ispro...trole-za-lg-g3
Nudi manju razinu zastite, pogotovo na vrhu i dnu, ali takav sličan sam imao na G2 i nikad problema. Cijena ovog casea je cca 60 kn i relativno je dobavljiv.

Treca opcija je Nillkin Frosted shield, vrlo sličnan Hard slim caseu, po slikama mi se cini mrvicu deblji, ali za njega znam da je gumiran i stvarno dobro lezi u ruci (imao takav na G2)

U čemu vi drzite svoje G3 i kakva su vam iskustva?
__________________

srale7 je offline  
Staro 22.11.2015., 20:58   #3575
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,368
Ja sam s Amazon.de uzeo Slim Guard (EU verzija). Ispalo me 180kn. Samo to je bilo prije godinu dana skoro
Juice je offline  
Staro 22.11.2015., 21:31   #3576
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Ima ga i sad na amazaon.de, ali je cijena 52€. Lud jesam i volim kvalitetne caseove, ali toliko lud nisam :P

http://www.amazon.de/LG-Guard-Indukt...=lg+Slim+Guard
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 22.11.2015. u 22:17.
srale7 je offline  
Staro 23.11.2015., 12:33   #3577
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Kako vama traje baterrija na G3? Posto sam presao sa G2 na G3, doduse radi se o novom uređaju koji imam tek 2 dana, ali vec sam ju punio 4 puta i baterija je sama po sebi formirana, mogu reći da je G3 pusiona na kvadrat.

Inače, na G3 je sve stock(LP 5.0, V21a-219-10) Dok sam ga upalio ponudio mi update od 245 mb koji sam napravio.

Baterija je katastrofa, ne moze izdrzati 24 sata normalnog koristenja. Sot je jos i ok(mislim nije), ali potrosnja u standby je prevelika, odnosno mob ne moze izdržati 24 sata.

Znači napunim ga navece, skinem sa punjača i tipkam pola sata na njemu, cijelu noc miruje, ujutro je na 66%. Mako koristenja i u podne sam na 27%. Znači oko 16h ce se ugasit.

Sot oko 3 sata, sto nije lose, ali standby je katastrofa.

Za usporedbu, G2 je sa srednje intezivnim koristenjem uredno izdurao dva dana (48 h) uz sot cca 4h.

Sta mi je činit?


EDIT: evo ss-ova

__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 23.11.2015. u 13:28.
srale7 je offline  
Staro 23.11.2015., 13:00   #3578
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,368
Custom rom.
Ne znam koji firmware imas, al to je neki prosjecni SOT bio sve do poslkednjeg v21a firnware, on je bolji po pitanju baterije.
A mozda imas i kakav wakelock.
Juice je offline  
Staro 23.11.2015., 13:07   #3579
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,757
g2 ima jedno 30% bolju bateriju. G3 mi je mogao izdržati 2 dana umjerenog korištenja, dok je G2 mogao i do 4. Doduše nisam stalno na mogu i umjereno ga koristim. SOT mi nije bio bitan, koristio sam većinom za telefoniranje i fotografiranje. Malo surfanje i mailova.
Moja preporuka reset na tvornčke postavke, root, micanje nepotrebnih apliacija (npr mcafee) i stavi što ti treba. Uvjeren sam da ćeš dobiti osjetno bolju bateriju tj standby time
alengrosevic je offline  
Staro 23.11.2015., 13:39   #3580
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Custom rom.
Ne znam koji firmware imas, al to je neki prosjecni SOT bio sve do poslkednjeg v21a firnware, on je bolji po pitanju baterije.
A mozda imas i kakav wakelock.

Napisao sam koji rom imam (LP 5.0, V21a-219-10), mob je iz Vipa, bez ikakvog bloatwarea. Kazes da v21a ima bolje standy vrijeme, a meni ne izdrzi 24 sata. Pitam se kako je je onda bilo prije, jer je kao v21a bolji

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Preporuka Fulmics roma u kombinaciji s Gabriel kernelom za G3. Baterija drasticno skocila u odnosu na Cloudy. Sad dobijem kakvih 5-6 sati SOT-a
Jel si ti ovo nesto krivo napisao, ali 5-6 sati sota? u nekim relanim uvijetima koristenja? To mi zvuči nemoguce

Citiraj:
g2 ima jedno 30% bolju bateriju. G3 mi je mogao izdržati 2 dana umjerenog korištenja, dok je G2 mogao i do 4. Doduše nisam stalno na mogu i umjereno ga koristim. SOT mi nije bio bitan, koristio sam većinom za telefoniranje i fotografiranje. Malo surfanje i mailova.
Moja preporuka reset na tvornčke postavke, root, micanje nepotrebnih apliacija (npr mcafee) i stavi što ti treba. Uvjeren sam da ćeš dobiti osjetno bolju bateriju tj standby time

Tehnički imaju istu bateriju, ali zbog veceg displaya i dosta vece rezolucije, G3 vise trosi. U mom slučaju se tu radi o 50% razlike.


Mob je bio zapakiran, uključen, podesen, stavljen taj update od 245 mb i eto, takva je situacija, tj problem. Bloatwarea praktički nema, ako ne racunam standardan google i lg paket polunepotrebnih aplikacija.

Kakva su vasa iskustva sa custom ROM-ovima?
__________________

srale7 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2015., 13:53   #3581
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Meni na g3(sve stock) uz iskorištenje baterije od nekih 16-17 sati bude od 4-4 i pol sata sot-a,većinom surfanje prek mreže i wifi-ja,malo youtube,svjetlina ekrana tvorničkih 61%,sinkronizacija skoro uvijek ugašena.

Mislim da od kad ga imam nije prošao dan da nije bio na punjaču,nekad bude i po 2x dnevno ak ga baš tlačim.

Mada ja nisam nekaj oduševljen s v21a,bolje mi je radio s v20t i baterija mi je bila bolja,sad brže cucla.
Tomek85 je offline  
Staro 23.11.2015., 13:59   #3582
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,368
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel si ti ovo nesto krivo napisao, ali 5-6 sati sota? u nekim relanim uvijetima koristenja? To mi zvuči nemoguce
Točno je napisano. Ovisi koliko ga tlačim i koristim dobijem 4-6 sati SOT-a tokom dana. Tu govorim o SOT-u od jutra do navečer, ne tokom par dana.
Juice je offline  
Staro 23.11.2015., 14:14   #3583
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Točno je napisano. Ovisi koliko ga tlačim i koristim dobijem 4-6 sati SOT-a tokom dana. Tu govorim o SOT-u od jutra do navečer, ne tokom par dana.

Naravno, ali zato ja volim uz SOT navesti i standby vrijeme.

Jel ti moze onda sa tim romom uz malo normalnije koristenje baterija izdurati cca 35 sati standby-a?




EDIT:
Koja metoda je najbolja za root i pretpostavljam da ne gubim garanciju, tj lako se moze vratiti stock room bez root prava?
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 23.11.2015. u 14:28.
srale7 je offline  
Staro 23.11.2015., 15:04   #3584
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,368
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Naravno, ali zato ja volim uz SOT navesti i standby vrijeme.

Jel ti moze onda sa tim romom uz malo normalnije koristenje baterija izdurati cca 35 sati standby-a?
Nemam pojma jel bi izdrzala, vjerojatno bi. Ne koristim mob na taj nacin da bi mogao to testirat kroz dva dana.
Juice je offline  
Staro 23.11.2015., 17:30   #3585
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
@srale7

Najjednostavnija root metoda: Link
Root uvik najjednostavnije mozes maknuti sa opcijom full unroot u SuperSU aplikaciji, ili na kraju krajeva flesanjem stock roma sa Flash toolom...

Sto se tice MM-a, moj G4 radi jako sretno vec 5-6 dana. Sve u svemu ja sam zadovoljan. Ispravljeni su neki bugovi a neke stvari dotjerane poput tipkovnice, oznacavanja teksta itd... Poboljsana je i kamera medju ostalim stvarima. Bitrate je veci (barem za QHD afaik), HD=12, FHD=17, QHD=46, Slow-mo=24Mbit. Mogli su i malo vise to dignuti s obzirom na V10 i isti soc kojeg dijele, al ocito zele necim odvojiti V10 od G4. Iako to i nije toliko bitno, jednostavnom korekcijom media_profiles.xml fajla se dobije zeljeni bitrate, samo da root naprave . Baterija traje slicno, mozda malo bolje sve ukupno u usporedbi sa LP-om. Sve malo brze i gladje radi... U biti, kako je netko vec reka, ovakav je triba biti LP, al kao sto rekoh me happy for now...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 24.11.2015. u 15:40.
Sn4k3 je offline  
Staro 23.11.2015., 17:43   #3586
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Kod mene do jucer bio ogroman Android OS drain, 4-6% na sat. Popravilo se samo od sebe jucer i danas je baterija bila fantasticna. Nisam jos updejtal..

46k bitrate je taman za 4k na mobitelu. Srednja velicina fajla i visoka kvaliteta. Ja bi rade rucnu ekspoziciju ko na v10 jer neke stvari se ne mogu snimit a da nes nije overblown a i diznje ISO po noci mi ide na zivce..
MAGARAC je offline  
Staro 23.11.2015., 18:39   #3587
luchun
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Kod mene na 6.0 drain isto..wifi spor, , signal slabiji..tako da sam rollback na lp..iako je 6.0 baš onako butter smooth bio
luchun je offline  
Staro 23.11.2015., 19:50   #3588
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Kod mene ocito neki drain u pitanju, pa kako bi bilo najlakse ustanovit sta drejna struju?
Napraviti root i onda aplikacijom tipa wakelock detect?
__________________

srale7 je offline  
Staro 23.11.2015., 19:51   #3589
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Kod mene ocito neki drain u pitanju, pa kako bi bilo najlakse ustanovit sta drejna struju?
Napraviti root i onda aplikacijom tipa wakelock detect?
Gsam battery monitor i wakelock detector kao što si sam rekao
__________________
blava je offline  
Staro 23.11.2015., 20:45   #3590
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Kod mene do jucer bio ogroman Android OS drain, 4-6% na sat. Popravilo se samo od sebe jucer i danas je baterija bila fantasticna. Nisam jos updejtal..

46k bitrate je taman za 4k na mobitelu. Srednja velicina fajla i visoka kvaliteta. Ja bi rade rucnu ekspoziciju ko na v10 jer neke stvari se ne mogu snimit a da nes nije overblown a i diznje ISO po noci mi ide na zivce..
Potpis ko kuca!
Samo bojim se da te funkcije nikad nece (barem sluzbeno) doci na G4...

Vas par koji imate battery-drain, dozvolite romu da se "slegne", pogotovo ako vam "android os"
odnosi veci postotak baterije... Ako imate dosta slika, thumbnailova i sl. ponekad treba koji dan
da mob sve poskenira... Definitivno provjeriti sa Gsam monitorom i/ili wakelock detectorom...
__________________
Sn4k3 je offline  
Staro 23.11.2015., 22:33   #3591
devil2580
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Pula
Postovi: 90
Meni isto na G3 traje baterija manje nego na G2 šta je i normalno zbog ekrana.
S time da je kamera na G3 puno bolja pogotovo po noći, g2 je po noći u 1080p snimao ko da je slow motion video i to na 30fps
Ali standby na G3 mi izgleda ok, u ponoć ga skinem sa punjača i ujutro je opet na 100% baterija, znači standby je ok ali čim malo surfan ekran troši dosta bateriju....

Inače je iz tcoma i nikako da dodje neki upadate na 6.0, gore je v21i-219-01 i nema novijeg bar na OTA, neznam nit dal mogu stavit noviji preko lg suite ili nekako...

Imao sam slučaj kad sam stavio na g2 preko lgsuite noviji software pa mi je stekao proximity senzor, izludio sam dok sam skuzio da je do softwarea, stavio stariu verziju i sve je opet bilo ok...

I dal dal netko zna kako na g3 5.0.1 da stavim da multitasking nisu sve kartice jedna iza druge nego da ih rasporedim po ekranu recimo 6kom ?
Vidio sam da to lik na g3 na youtube ima, i može ih pstima samo smanjit ili povećat, kod mene to ne radi, sad neznam dal je mora bit rootan ili sta?
Primjer na 9:00 minuti:

https://www.youtube.com/watch?v=GYX-n7FrHXs


lp

Zadnje izmijenjeno od: devil2580. 23.11.2015. u 22:38. Razlog: dodatak
devil2580 je offline  
Staro 23.11.2015., 22:54   #3592
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 681
@MAGARAC / Sn4k3

Što se tiče video opcija dosta toga se može postići sa Cinema 4K. A ponajbolji RAW je kod Pro Shot pošto već je odrađen lens correction i ostalo što dođe kod stock JPEG-a.
tOta je offline  
Staro 23.11.2015., 22:59   #3593
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Super. Thanks.. Upravo instaliram.

Probal sam 4k. Sucelje je zgodno, ima kompenzaciju i ide do 60k bitrate. Steta kaj se ne moze "tap to focus" i sto se ne moze podesavat kompenzacija live. Kompenzacija je odlicna opcija al volio bi ISO, mozda jos vise. Sa kompenzacijom se moze smanjit ISO za pola, 1800 na 900 i sl. i to je dovoljno za vecinu potreba iako bi bilo bolje da se moze i vise..Korisno u svakom sl.. Manualni fokus je isto zgodan dodatak. 1 min je limit za free verziju..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 24.11.2015. u 01:41.
MAGARAC je offline  
Staro 24.11.2015., 15:43   #3594
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Imam Proshot vec neko vrime, odlicna aplikacija koja postaje sve bolja...
Za Cinema 4k sam cua, al nikad nisam koristija. Moga bi isprobati..
__________________
Sn4k3 je offline  
Staro 28.11.2015., 23:33   #3595
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Napravio root na svom G3, maknuo nepotrebene google aplikacije, instalirao Greeny, GSam i wakelock detector, no međutim nisam nasao neki konkretan drain, ali baterija se unormarila i sad uz moje uobičajeno koristenje izdrzi cca 35 sati, uz 3,5 sata sot-a:



Za sad je to ok, vjerojatno bi se dalo izvuć i vise sa nekim dobrim Romom i kernelom.

Mogu reci da mi je ovo prvi android mob koji mi radi kako treba out of box (ne racunam root), ali vidjet cemo do kad ce to trajat A mozda i sluzbeni MM donese neka poboljsanja.
__________________

srale7 je offline  
Staro 29.11.2015., 10:14   #3596
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ja sam i G2 najviše vozio na stock romu.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 30.11.2015., 07:22   #3597
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,463
Jel netko instalirao ovaj sluzbeni MM na G4?
Navodno je poboljsan u odnosu na Poljski.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline  
Staro 30.11.2015., 09:34   #3598
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 982
Nemam još nikakav update za G4 na svom uređaju.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 30.11.2015., 09:40   #3599
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,368
Ručno ga moraš flashat, nema OTA još.
Juice je offline  
Staro 30.11.2015., 10:27   #3600
Hapex
Premium
Moj komp
 
Hapex's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 46
Jucer updatan g4 preko lgbridgea. Napokon ispravili onu poruku "usteda potrosnje baterije je UKLJUCENA" . Cini mi se da mozda malo fluidnije radi, a baterija kao da se malo vise draina. E da i opet se ne moze smanjit rezolucija fotke, to me najvise zivcira, svaka slika po 4-5mb za bezveze
Hapex je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na