Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2021., 14:10   #3451
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Nope, ne dolazi ni to u obzir.

Bušiti ću svakako.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 14:19   #3452
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,266
Ja sam sebi držač za ručnike zaljepio sa HotGlueom, stavio sam 5KG uteg na njega preko noći, i nije palo, evo već preko godinu dana drži, a ako treba skinit bez problema se skida i ne ostavlja tragove.

Nije profesionalno rješenje ali za lagane stvari štima, a nisam bušio pločice
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2021., 15:14   #3453
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
Imao sam i ja te probleme, na krqju sam uzeo samostojeci drzac za toalet papir, a ono di sam morao busit, sam sa stvrdlom za staklo…

Npr. Ovako nesto… ako imas mjesta

https://www.bauhaus.hr/stalci-za-rucnike/c/10001789

https://profibaucentar.hr/proizvod/d...aklenom-bazom/
ne bih dao par stotina kuna za stalak za drekpapir pa baš da mi je zadnje. živio geberit obučen u keramiku, gore taman ima mjesta za par rola drekpapira i to za đabe
evo ovako nekako, samo umjesto čekića - drekpapir!
https://www.lkhome.hr/wp-content/upl...-Geberit-2.jpg
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 16:06   #3454
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Ma natisko sam pur pjenu, imam je i previse, popunio sve rupe od kajli, od cijevi za grijanje u zidovima i svugdje gdje je trebalo .

Kada ti već ne gine obrada špaleta s vanjske strane, mogao bi u ljepilo utopiti apu lajsnu i za vazda se riješiti pukotina na spoju stolarije i zida. One se s vremenom svakako pojave a lajsna pruža trajno elastični spoj.

Ako se dobro sječam oko 40tak kn su bili komadi od 2,5m
http://www.profilgips-trgovina.hr/hr...a-sa-mrezicom/
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 16:41   #3455
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,858
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Svrdla za staklo komad cca 60-80kn, samo probusit plocicu kasnije klasika kroz zid. Nesto se brze tupi ali za po kuci izgurat ce dok odes u mirovinu.


Nedaj boze samo negdje armaturu nac
A valjda nece biti toliki baksuz Da sam ranije dao tih 100kn ne bi mi danas rupe po zidovima izgledale kao da ih je busio epilepticni Mujo Ne fakat, rupa u zbuki ostane ostrih rubova, a dalje ciglu (ili beton) mozes probusiti cime ces.

Ne znam kakvi su ti boreri za 100 eura, s tim se ne bi ni igrao na zidovima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 16:45   #3456
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Tarjan Pregled postova
Kada ti već ne gine obrada špaleta s vanjske strane, mogao bi u ljepilo utopiti apu lajsnu i za vazda se riješiti pukotina na spoju stolarije i zida. One se s vremenom svakako pojave a lajsna pruža trajno elastični spoj.

Ako se dobro sječam oko 40tak kn su bili komadi od 2,5m
http://www.profilgips-trgovina.hr/hr...a-sa-mrezicom/
hvala,
imam i mrežice od prije i te lajsne, pa ću nešto skombinirat.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 17:08   #3457
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
ne bih dao par stotina kuna za stalak za drekpapir pa baš da mi je zadnje. živio geberit obučen u keramiku, gore taman ima mjesta za par rola drekpapira i to za đabe
evo ovako nekako, samo umjesto čekića - drekpapir!
https://www.lkhome.hr/wp-content/upl...-Geberit-2.jpg
Imam Geberit ali gore mi ide ugradbena stalaža s ormarom, a i ružno mi je vidjeti papir gore.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 17:35   #3458
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
hvala,
imam i mrežice od prije i te lajsne, pa ću nešto skombinirat.
Apu lajsne su priča za sebe pošto se lijepe na stolariju i imaju mrežicu u nastavku. Taj pjenasti dio ispod platike koji ostaje veza između zida i stolarije stvarno čini veliku razliku.

Poz
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 17:39   #3459
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 899
ahaa, ja sam skuzio da uguram onu kutnu lajsnu.
budem potrazio di ih ima, vjerujem da je to vrlo pametno stavit, zbog vibracija, lupanja vratima i slicno...
domina je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 19:27   #3460
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,421
Jednom sam pločice bušio borerom za metal jer sam osim tog imao samo neke stare tupe borere za beton. Pločice su jako glatke pa sam zalijepio krep traku i preko nje bušio, bez čekića, prošlo bez problema, rub ravan da se porežeš.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2021., 19:46   #3461
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Koliko sam uspio zaključiti, samo lagano, i ići će, vjerojatno bilo kakvim borerom.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 09:56   #3462
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Sve zavisi od sastava pločice. Nedavno busio na viksi na novoj kupaoni rupe za kupaonsku galanteriju. Pločice tvrde do bola. I nema šanse da se napravi rupa a da nema bar malo krhotina. Probao i sa ovim za staklo al odustao kad sam skužio koliko bi mi vremena trebalo za sve rupe. A kod frenda nedavno, borer 8 mm s vibracijom, savršena rupa. Jer je pločica mekana ko putar.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 16:32   #3463
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,634
@momi -zašto ih ne zaljepiš silikonom? Barem ovaj wc papir držač, ovo za ručnike ovisi. Kad ti bude smetalo, lagano se rješiš silikona.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 17:03   #3464
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
ahaa, ja sam skuzio da uguram onu kutnu lajsnu.
budem potrazio di ih ima, vjerujem da je to vrlo pametno stavit, zbog vibracija, lupanja vratima i slicno...
Zato sam i spomenio. Rijesis se pukotina koje se uvijek pojace i mogućeg prodora vode za sva vremena. Ja sam ih poceo stavljati i sa unutarnje strane kad god moram krpati neku špaletu. Puno elegantnije i trajnije rjesenje od brtvenih masa
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 17:30   #3465
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,013
Kako se to točno zove, "apu lajsna" i jel može to i kod naknadne ugradnje stolarije?
Čeka me kroz mjesec-dva zamjena stolarije i obrada špaleta pa da se pripremim unaprijed
Na YT nalazim neke filmove, ali sve je prva ugradnja.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 17:49   #3466
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Postovani,

nekoliko pitanja u vezi renoviranja kupaonice.

1. Tus kabina - walk in sa kanalicom ili neka nisko profilna tus kada? Ogradena cijela ili staklo s jedne strane i s dvije zid. Zanima me konkretno kolika je vodena propusnost tih kanalica, mislim da ne bih trebalo biti problema ali bolje pitati

2.Kupaonski radijator - molim preporuku za navedeni, kupatilo je cca 6 kvadratnih metara. Pocincani ili bijeli? Mama i tata su zapeli za neki Terma bad iz Feroterma.

3.Slavina za umivaonik i slavina za tus. Grohe ili nesto drugo?
Za tus bi uzeli nesto i sa "vodopadom"

4. Kupaonski element nam je potreban samo 1, nemamo previse stvari ionako u kupatilu. I to bi uzeli nesto ispod umivaonika. Ikea ili nesto drugo?

5. Preporuka wc skoljke, e sad se dvoumimo uzeti ugradbenu ili kotlic i skoljku pa ici na stari sistem. Ima li nesto moderno i uklopljeno a da je vanjsko, i moze preporuka za ugradbenu kombinaciju pa cemo vidjeti.

Zaista svaki savjet u vezi remonta iste je dobro dosao.

Hvala unaprijed!
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 18:10   #3467
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,016
Jel nije da se preporučuje Rubio monocoat kada je drvo u pitanju, ili eventualno ulja raznorazna
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 18:11   #3468
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kako se to točno zove, "apu lajsna" i jel može to i kod naknadne ugradnje stolarije?
Čeka me kroz mjesec-dva zamjena stolarije i obrada špaleta pa da se pripremim unaprijed
Na YT nalazim neke filmove, ali sve je prva ugradnja.
Da, zove apu lajsna. Može i kod naknadne ugradnje samo treba špaletu očistiti od završnog premaza (koliko se da, do betona, žbuke, ljepila), impregnirati, zalijepiti lajsnu i navuči sloj građevinskog ili ljepila za stiropor u koji će se utopiti mrežica. Svakako paziti da kanalica lajsne koja je okrenuta od stolarije prema špaleti dobro popuni ljepilom u prvom prolazu jer će u suprotnome ostati praznine gdje može doći do pucanja ljepila. Taj sloj ljepila je ono što daje lajsni čvrstoću.

Zgodno je što na lajsni postoji dio sa samoljepljivom trakom na koju se lako poljepi folija i prozor je savršeno zaštićen. Nakon završnog premaza ta se traka "odlomi" od lajsne i špaleta izgleda odlično.
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 21:27   #3469
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jel nije da se preporučuje Rubio monocoat kada je drvo u pitanju, ili eventualno ulja raznorazna
Pa rubio monocoat i je ulje. Osmo, rubio, nećeš fulat ni s jednim.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 08:48   #3470
misszagreb
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
Pozdrav svima!

Molim vas pomoć, jer ću izludit više od potrage
Pokušavam naći sobna vrata, međutim imam uže štokove od standardnih 10 cm, a ne mogu si priuštit izradu vrata i štokova po mjeri jer su cijene 3 puta veće od ovih gotovih vrata.

Jedna vrata su 9 cm a druga 8,5 cm. Gdje god da sam tražila vrata govore mi da je to preusko za taj standardni, pa je moje pitanje sljedeće:
- gdje naći vrata sa štokom od 9 cm (slobodno pošaljite preporuke i u pm ako ovdje nije dopušteno)
- ili kako riješiti tih 1 i 1,5 cm koji fali do širine štoka od 10 cm?

Tražim obična bijela vrata.

Hvala naprijed!
misszagreb je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 08:57   #3471
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Postovani,

nekoliko pitanja u vezi renoviranja kupaonice.

1. Tus kabina - walk in sa kanalicom ili neka nisko profilna tus kada? Ogradena cijela ili staklo s jedne strane i s dvije zid. Zanima me konkretno kolika je vodena propusnost tih kanalica, mislim da ne bih trebalo biti problema ali bolje pitati

2.Kupaonski radijator - molim preporuku za navedeni, kupatilo je cca 6 kvadratnih metara. Pocincani ili bijeli? Mama i tata su zapeli za neki Terma bad iz Feroterma.

3.Slavina za umivaonik i slavina za tus. Grohe ili nesto drugo?
Za tus bi uzeli nesto i sa "vodopadom"

4. Kupaonski element nam je potreban samo 1, nemamo previse stvari ionako u kupatilu. I to bi uzeli nesto ispod umivaonika. Ikea ili nesto drugo?

5. Preporuka wc skoljke, e sad se dvoumimo uzeti ugradbenu ili kotlic i skoljku pa ici na stari sistem. Ima li nesto moderno i uklopljeno a da je vanjsko, i moze preporuka za ugradbenu kombinaciju pa cemo vidjeti.

Zaista svaki savjet u vezi remonta iste je dobro dosao.

Hvala unaprijed!
Imam walk in tuš s kanalicom, pije dosta dobro, ali ako ima onaj filter za dlake, doslovce se od kose zaštopa za 3 dana (dvoje ljudi s dugom kosom u stanu). Imam staklenu stijenu, 120cm i do plafona, izgleda kudikamo bolje od ovih koje nisu do plafona i nema one poprečne poluge. Napomena: rečeno mi je da to staklo do plafona je super ako imaš ujedno i zračnicu/filter u tuš kabini (ja imam pa sam riskirao s tim do plafona), navodno se para zna skupljati iza stakla i dugoročno bi moglo biti problem.

Imam Grohe, ništa specijalno ne vidim naspram nekih jeftinijih slavina. Isto se maže, isto ima kamenca, ništa posebno a skuplja duplo od nekih drugih.

Imam ugradbenu wc školjku s kotlićem (Geberit), nikada se više ne bi vraćao na normalni kotlić. Tiši, brže se puni, ne vidi se, ova udubina od Geberita gore mi služi kao stalaža itd.

Kupaonski radijator, ona "lojtra/ljestve", bijele boje, imam već u 3. stanu, nikada ne bi mijenjao. Jačina/veličina ovisi o veličini kupaone, nema se tu šta filozofirati, postoji računica i formula za izračun veličine.

Što se tiče elemenata i namještaja, izbjegavaj namještaj.hr i vidaxl (od par ljudi dobio loša iskustva, naručio noćne ormariće za 600kn, isti dan išli k sestri, smrde, ošteeni bili, iverica se prosipa, pun stan iverice i prašine itd.).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 09:52   #3472
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 899
apu lajsna s vanjske strane ne pase jer nemam mjesta, komarnik nece stat unutra ak ju stavim.
voda i kisa nije problem jer je to na terasi a iznad nje je balkon, tako da nema direktnog pljuskanja.
dal da stavim iznutra? s nutarnja strane ima mjesta za apu lajsnu
domina je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 10:05   #3473
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,858
Citiraj:
Autor misszagreb Pregled postova
Pozdrav svima!

Molim vas pomoć, jer ću izludit više od potrage
Pokušavam naći sobna vrata, međutim imam uže štokove od standardnih 10 cm, a ne mogu si priuštit izradu vrata i štokova po mjeri jer su cijene 3 puta veće od ovih gotovih vrata.

Jedna vrata su 9 cm a druga 8,5 cm. Gdje god da sam tražila vrata govore mi da je to preusko za taj standardni, pa je moje pitanje sljedeće:
- gdje naći vrata sa štokom od 9 cm (slobodno pošaljite preporuke i u pm ako ovdje nije dopušteno)
- ili kako riješiti tih 1 i 1,5 cm koji fali do širine štoka od 10 cm?

Tražim obična bijela vrata.

Hvala naprijed!
Prije 5 godina dok sam bio u tim vodama talijani su imali u ponudi stokove ispod 10cm (mislim da su stokovi bili od 8cm pa se sa lajsnama rasire do 10,5-11cm, ovisno o modelu i potrebi). Jako rijetko trazeni, ali prodao sam ih u tih 5-6 godina nekoliko komada. Vidi u Intercasi imaju li im trenutni dobavljaci to sto trebas (prije su ih imali od Door2000, sada bi ih trebali imati od DoorArreda ako se nesto nije promjenilo).

Ako ti je stok presirok i imas razmak od lajsne, montazer bi nam to radio na tri nacina:
- ufrezati malo stok i pero od lajsne tako da lajsna udje dublje u stok (ovisi o modelu!)
- umetnuti u zracnost izmedju lajsne i zida ekstra lajsnu tako da ti ostane dekor/boja, lajsna izgleda "deblje", ali je ljepse od silikona ili da zijeva prazno, pogotovo u bijeloj boji gdje se svaki zazor vidi kao saka u oko.
- ili sanitarni silikon ako je zazor manji od debljine ekstra lajsne
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 11:30   #3474
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,266
Ili traži ponudu iz bih, drastično jeftiniji nego naši, po mjeri dobiješ ko nas u trgovini
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 20:16   #3475
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,421
Kad ste već kod štokova, ima li neko gotovo rješenje bez vanjskog dijela štoka i tako da vrata budu u ravnini sa zidom? Sa susjedom nešto kombiniram pa nikako da nađemo tako nešto...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 22:38   #3476
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
guglaj "vrata bez dovratnika", ali što se cijene tiče - samo nebo je granica
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 23:36   #3477
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,421
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
guglaj "vrata bez dovratnika", ali što se cijene tiče - samo nebo je granica
Hvala, pojma nisam imao da se to zove dovratnik. Nije bitna cijena.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 08:36   #3478
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,858
Tehnicki ispravniji termin bi bio "vrata sa skrivenim dovratnikom", ali google te vjerojatno vec ispravio

Dobrodosao u zonu perverznih vrata
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 08:43   #3479
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Pomoć
Imamo kuću na brijegu pa je pol kuće ukopano u zemlju. Sjeverna strana, da stvar bude gora. Ili bolja. Spavaću smo preselili u prizemlje prije 2mj gdje je pol sobe u biti u zemlji, a pol je vani uz mali prozorček koji donosi nešto friškog zraka.
Temelj + ljepenka + glazura + pločice + tepison čine sastav poda.

Javila se plijesan. Na novom krevetu. Unutar 2 mj.
Koje je najjeftinije rješenje koje će me bar godinu do dvije spasiti štemanja pločica i postavljanja stiropora ispod glazure kako bi spriječio pojavu prehladnog poda i brutalne kondenzacije?

Mislio sam kupiti spužvicu, tvrde stiroploče od 1cm i onda na to staviti tapison, krevet, kinderbet i komodu. Pa dok ne dođu neka bolja vremena za investicije da mi se dijete ne davi u plijesni. Kaj vi predlažete?
I preporuka za neki fungicid kojim bi tretirao drvo i pločice prije nego idem ovo privremeno izolirati...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	plijesan.png‎
Views:	195
Size:	1.83 MB
ID:	24249  
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 08:53   #3480
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,854
Odvlazivac po meni. Barem ako tražiš privremeno

Kupi dobar, npr trotec ttk 100 i smanji vlagu. Mi smo tako na vikendici isto. Prije njega smo imali problema velikih. Madrac , podnica, zidovi... Sve u vlazi.
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na