Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2021., 20:07   #3451
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,283
FX5900 je već imao 2D/3D clock, bar što se tiče GPU-a.
Pogledam na svojoj Leadtekici dal mijenja takt.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 20:34   #3452
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,468
A možda onda hwinfo krivo pokazuje.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2021., 09:49   #3453
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Vikend retro slika mlađi brat X850 XT

Radeon X1900 XTX

Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	209
Size:	633.0 kB
ID:	23624

Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	194
Size:	1.21 MB
ID:	23625

Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	187
Size:	921.1 kB
ID:	23626

Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	194
Size:	1.04 MB
ID:	23627
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2021., 15:40   #3454
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,468
I mislim da je to to, ode makina kolegi koji se prvi javio u PM.
Skužio sam da ju ja vj neću opet upaliti 10ak godina (vidio sam da sam zadnji puta čačkao 2012-e), pa reko neka ide.

Možda se budem riješavao i ručnih konzola koje imam, ne znam koliko to koga zanima ovdje, ni njih ne palim često, ali su mi one puno draže, a i draga se zna igrat tu i tamo na nekoj.
Ako se odlučim, javim se.

I da, testirao sam tog bartona na 2,2 na 1.675V, to mu je na kraju ispala stabilna voltaža (na 1.65V se srušio prime nakon 1:10h), i proc u idelu bude na 48-50, a prime kojeg je vrtio cijelu noć na max 56.
Ovo mi je baš mindblowing u usporedbi sa današnjim procovima koji iz idlea doslovno skoče za 30+ stupnjeva kad ih se optereti.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2021., 16:08   #3455
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Da završim svoju Adison priču...

Najprije zahvala kolegama @Chuxonja i @Riceburner, za ATA kabele koje ste mi dali. Oba su bila dovoljno dugačka, pa sam na kraju mogao i birati

A evo i razlog zašto mi je trebao podulji ATA kabel... Možete jasno vidjeti kako je spušten od CD-a do harda dolje u kućištu, i onda ide u matičnu.


A stigli su mi i BTC pogoni... Sa jednime je nažalost bilo problema, pa je dobro da imam viška. Na kraju sam presađivao maskicu sa jednog na drugi, i onda tog stavio u upotrebu dok su druga dva (jedan od prije) odlični, i rade bez problema. Evo sva tri Adisona, zajedno


A sa izmjenom CD-ROM pogona i stavljanjem ATA kabela sam više-manje završio hardver. Eventualno budem još izbijelio plastiku na frontama ali ostalo mi je samo podignuti Win98 i igrice, i rekao bih da je avantura, koja je započela prije gotovo 15 gotova NAPOKON završila.


Full specifikacije su:

Chaintech 6BTM, Slot 1 (obje mašine)
Pentium II, 350MHz (obje mašine)
64MB SD-RAM, PC-100 (obje mašine)
Creative SoundBlaster 128, PCI (obje mašine)
ATI Rage IIc, AGP (obje mašine)
Diamond Monster 3DII, 12mb (obje mašine)
Teac FDD (obje mašine)
BTC BCD 40XH (prva mašina), BTC BCD36XH (druga mašina)
Quantum Fireball 6.4GB (prva mašina), Quantum Fireball 4.3GB (druga mašina)
Windows 98 First Edition (obje mašine)


Sve u svemu, ne izgledaju loše... Kao što sam rekao Stefu neki dan, gotovo autentični, nekih 97% sličnosti onome kako su izgledali (i što su imali) u 1998/1999. godine

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 27.03.2021. u 16:26.
  Reply With Quote
Staro 27.03.2021., 18:42   #3456
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@Trekkie
Na jednom ti je baterija vodoravno, a na drugom okomito....jos k tome varta i sony....
OCD malfunction?

Jos k tome OC-as u zadnje vrijeme, i to na slocketu.... kaj je iduce, rat bike, trash metal? ^^
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2021., 18:56   #3457
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
kaj je iduce, rat bike, trash metal? ^^
Pa nisi primjetio da je rekao 3 Adison-a, jedan od njih je evidentni photoshop... Druga dva su tu da nam se zamažu oci. A u trecem 100 cudesa, sigurno custom DIY waterblock, spojen na radiator od fice/stojadina i modani Pevec ventilator sa povecanim brojem okretaja za uber airflow



@ Trekkie : No sad ozbiljno, jako lijepo si to slozio, nismo ni sumnjali da bude to "pic pic"
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2021., 20:13   #3458
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
@Trekkie
Na jednom ti je baterija vodoravno, a na drugom okomito....jos k tome varta i sony....
OCD malfunction?

Jos k tome OC-as u zadnje vrijeme, i to na slocketu.... kaj je iduce, rat bike, trash metal? ^^
Haha, zanimljivo da si baš spomenuo CMOS bateriju

To je zapravo stara (originalna) baterija koja je došla iz Njemačke (zahvaljujući Stefu) na ovoj drugoj 6BTM matičnoj. I radi OK ... međutim kako sam ionako slagao sve od nule, ne bih si oprostio da sam vratio tu Sony bateriju natrag, pa sam je prije zatvaranja kućišta zamijenio novom Vartom.

I da, Varta je stavljena kako treba. Točno prema gore, tako da kvačica bude preko slova "R", i tako da slova "VA" ali i "TA" budu simetrično lijevo (i desno) od sredine

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Pa nisi primjetio da je rekao 3 Adison-a, jedan od njih je evidentni photoshop... Druga dva su tu da nam se zamažu oci. A u trecem 100 cudesa, sigurno custom DIY waterblock, spojen na radiator od fice/stojadina i modani Pevec ventilator sa povecanim brojem okretaja za uber airflow



@ Trekkie : No sad ozbiljno, jako lijepo si to slozio, nismo ni sumnjali da bude to "pic pic"
Zapravo ih je 4, ali među nama sve je to Photoshop i obmanjivanje mase. Ono što stvarno radim već dulje vrijeme je overclock jezgre na 220V i hlađenjem kroz rashladni tank kojeg sam posudio iz elektrane Krško (nadam se da ne budu skužili tako skoro)
  Reply With Quote
Staro 27.03.2021., 21:26   #3459
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Zapravo ih je 4, ali među nama sve je to Photoshop i obmanjivanje mase. Ono što stvarno radim već dulje vrijeme je overclock jezgre na 220V i hlađenjem kroz rashladni tank kojeg sam posudio iz elektrane Krško (nadam se da ne budu skužili tako skoro)
Znao sam
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 18:34   #3460
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,283
Kako sam nabavio par Tualatina (jednog na forumu i jednog s eBay-a), krenuo sam lagano pripremat ploče .

Prva je Intel D815EEA2 / D815EPEA2 koja je nedavno došla od kolege Oranje. Full integrirana ploča s ethernetom i grafikom. BIOS standardno siromašan opcijama, ali je zato kvaliteta komponenti pohvalna za ploču s početka tisućljeća (kondići Sanyo + Nichicon).
Druga je Epox EP-3PTA s jedne od Trekkijevih konfi. Tu je situacija bila obrnuta. Promijenjeno je kojih 10ak kondenzatora (zahvaljujem kolegi Overclocku), ali je zato BIOS krcat opcijama.
Obje ploče su dobile zadnje dostupne verzije BIOSa, tako da bi trebale biti spremne za proceve.

Hladnjak je Arctic Copper Silent 3 (Copper Lite). Navodno idealan hladnjak za Tulce, jer se zateže na šarafić.

Vrlo vjerojatno ću premjestit Athlon64 konfu iz Anteca u AOpen H600A, i u Anteca staviti Intela.

Ima nekoliko opcija što se tiče grafike:
* Hercules Kyro2 4500 (vrlo izbirljiva grafa što se tiče ploča), ali zanimljiva (odlično se slaže s 3dfx-om)
* MSI GeForce 460 MX
* MSI GeForce 4200 Ti (Zalman ZM80D-HP)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20210328_180346.jpg‎
Views:	204
Size:	1.93 MB
ID:	23633   Click image for larger version

Name:	IMG_20210328_174858.jpg‎
Views:	189
Size:	1.87 MB
ID:	23634   Click image for larger version

Name:	IMG_20210328_190725.jpg‎
Views:	182
Size:	1.33 MB
ID:	23635   Click image for larger version

Name:	IMG_20210328_190809.jpg‎
Views:	185
Size:	1.40 MB
ID:	23636  

Zadnje izmijenjeno od: stef. 28.03.2021. u 19:12.
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2021., 19:25   #3461
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Kako sam nabavio par Tualatina (jednog na forumu i jednog s eBay-a), krenuo sam lagano pripremat ploče .
Prvo Trekkie pa sad i ti, vidim da je krenulo sve nešto u parovima... Pa mislim da je u redu da nastavimo i dalje u tom tonu Znam da kod ovakvih primjeraka svi prisutni volimo starije dame, ali sigurno ste primjetili da ja volim i zalutati i na maloljetnice

Uglavnom nakon kracih pregovora prošli tjedan, stigle danas njih dvije...



8800GT je bila moja prva "konkretnija" kartica, i to ista ovakva XFX-ova Alfa Dog verzija. Do tada je bilo daj samo da igrice rade i trpaj bilo kaj unutra,
Od nje mi je ostao samo onaj "Do not disturb, IM GAMING" visuljak kao što se po hotelima vješa kad ne zelite da vam ulaze u sobu i smetaju vas, to visi na ulaznim vratima Sa njom ide jedna tuzna prica gdje sam joj kao pravi kanibal nakon nekog vremena skinuo shroud i cooler, i nabio umjesto toga gore accelero (poceli su restartovi i kreševi zbog temperaturi), da bih kao transfer stoljeca prodao taj komplet za 200 kuna frendu nedugo kasnije , ne razmisljajuci uopce da sam cooler vrijedi vise od toga a kamoli u kompletu sa tada prilicno usable karticom U to vrijeme sam bil kratak sa lovom da si odmah kupim GTX verziju, ali to me ne sprecava da to napravim sad

Mlađa sestra mi nije poznata do sada, ona je došla u kompletu sa mlađom i do sada se nismo družili jer sam u njezino vrijeme prešao u "team red".
Sa njom planiram malo intenzivnije druženje s obzirom da koliko sam ju pogledao nabrzaka, vec vidim da su ispod haube padovi prešli u stanje lagane dezintegracije/mrvljenja.

Starija sestra uredno radi, dok mlađa baca aftifakte koji smrde na VRAM. S obzirom da sam ih obje platio sa poštarinom u razini cifre koju lokalne barabe po ZG traže za jednu GT-jku koja uopče ne daje sliku i ide pod "za dijelove", ne bunim se Tako i tako im je namjena dekorativno/izložbena pa su svi završeci ove priče sretni (bar za mene, za kartice bumo vidli haha). Samo si trebam uzeti vremena i skompletirati neki overkill XP rig/test bench od onih 3770k i 850W Corsaira koji se prave grbavi i chillaju trenutno u HTPC-u
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 19:57   #3462
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,283
Najs .
Mene je više vuklo na "crvenu" stranu što se tiče maloljetnica. Još pred Božić je uletio jedan period-correct upgrade za LGA1366 konfu:





Testirao karticu na brzinu i ponovo je spremio u kutiju . Čekam neki veći godišnji da se primim toga, s obzirom da ću sve rastaviti.

I dvije prave "crvene":
stef je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 20:14   #3463
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Mmmmmm najs, 5850 je jako fina igračkica bila back in the day Poznat mi je ovaj dizajn Safirki, zapravo kad razmišljam nekako sam imao uvjek njih ili XFX... Iako uopce ne preferiram ni ni jedne ni druge kao brand kad razmislim, nekako se potrefilo tako... Weird

Žao mi je što su oko 2009-2010te svi prestali sa ovim slikicama, to mi je uvjek bio dragi detalj za vidjeti na karticama. Bas bi bilo super da sad imam nekog Džonija Silverhenda na 5700xt umjesto ovog RGB-a. Zato mi je valjda nekak i najnapetije razdbolje ta neka 2005-2010 cca faza kad je bilo stvarno svaceg. A i još su flagshipovi konačno postali konkretne hrge silikona i aluminija koje su fino ležale u ruci

Ove crvene su mi super, moram malo podebljati ATI da i njima malo popravim prosjek, Nvidia je malo previše zastupljena u mojoj ergeli
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 20:26   #3464
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,283
Saphirka je hladna ko špricer u radu, a backplate je baš konkretna alu-ploča od nekoliko mm. Nije komad špleha. Bila su 2 modela: standardni 1GB bez ploče i 2GB s pločom. Pretpostavljam da je ploča u funkciji hlađenja memorije na poleđini kartice.
Prva crvena je 512-bitni HD2900Pro flashan na XT. Kompletni PCB je u metalnom okviru i nema šanse da se kartica fleksa u slotu.
Druga crvena (GeCube/Info-Tek) se npr. fleksa pod težinom hlađenja.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 28.03.2021. u 20:41.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 20:53   #3465
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Ovaj dizajn hlađenja mi je jako poznat, koliko se sjecam imao sam 6850 nakon 8800 i nikad nije bilo problema sa temperaturama. A tek hlađenje na ovoj sadašnoj Nitro+, to je čudo. Hotspot koji na referentnom blower modelu ide preko 100 (i to je kao as intended), na Nitru je u high 80's. Core temp se krece oko 70, a ventovi na 1500-2000 soma, fini i tihi... Fakat čudo od kartice. Safirke opcenito vec neko vrijeme beru pohvale za svoje modele.

XFX on the other hand... Mixed bag. RX480 black edition je bila dobra dobra kartica, a vec spomenuta 8800gt se krenula jadna restartat nakon cca godinu dana i isla preko 100tke na coreu. Ono kad otkriješ program koji se zove furmark i kod prvog runa dobijes najgori skor ever, nikad kasnije nisam vidio gore temperature nego tad na toj kartici a to je bilo sigurno pred bar 10 godina I recimo RX480 je imala popriličan sag dok Nitro koliko vidim puno bolje stoji u slotu. Iako je možda i do ploče, sumnjam da je jadna Extreme3 Gen3 bila dizajnirana za taj raspon godina i kartica koje su prešle preko nje Ali on the other hand eno je radi ko beba u HTPC-u i izgledno je da bude se opet podružila sa ovim XP zvjerkama iz moje kolekcije kad ulovim cajta

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 28.03.2021. u 20:59.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 21:06   #3466
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,796
Sapphire je općenito glavni ATi-AMD partner od samog početka, tak da su njihovi modeli uvijek među (naj)boljima po kvaliteti izrade, a nove RX 6700 XT, 6800 (XT) i 6900 XT također ne razočaravaju.

Kaj se XFX modela tiče, da - tu ima svega i svačega, a ista stvar je bila kad su primarno proizvodili nVidia modele, a onda krenuli i s ATi Radeon, pa je nVidia (tak jasno) promptno prekinula suradnju.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 21:11   #3467
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
pa je nVidia (tak jasno) promptno prekinula suradnju.
Šokiran sam da bi Nvidia bila upletena u takve poslovne prakse... "A ja mislaaa" da su oni prijatelji nas gamera
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 21:17   #3468
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,796
Znaš da jesu, dokle god je u interesu firme, nVidia je prijatelj svega gamerskog.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 21:32   #3469
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Znam da je offtop i nema veze sa starim hw, ali moram na guzicu progovoriti i napisat da im isto tako vjerujem da im je slucajno iscurio ovaj driver koji je trebao "zaje.." majnere, baš zato jer više vole nas gejmere koji kupimo 1 ili 2 kartice umjesto majnera koji kupuju 10tje ili stotine za svoje rigove/farme

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 29.03.2021. u 01:08.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 21:36   #3470
ICT Avatar
Premium
 
ICT Avatar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Area 51
Postovi: 199




Malo bakra
ICT Avatar je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 21:37   #3471
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,796
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Znam da je offtop i nema veze sa starim hw, ali moram na guzicu progovoriti i napisat da im isto tako vjerujem da im je slucajno iscurio ovaj driver koji je trebao "zaje.." majnere, baš zato jer više vole nas gejmer koji kupimo 1 ili 2 kartice umjesto majnera koji kupuju 10tje ili stotine za svoje rigove/farme
Ma to su sve preCtave za javnost, a s druge strane sad uredno nude dedicirane kritpomodele i općenito kontroliraju prodaju na sve strane, dok AiB ne smiju pisnuti, inače završe ko nekad XFX.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 23:29   #3472
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
(...) Druga je Epox EP-3PTA s jedne od Trekkijevih konfi. Tu je situacija bila obrnuta. Promijenjeno je kojih 10ak kondenzatora (zahvaljujem kolegi Overclocku), ali je zato BIOS krcat opcijama.
Obje ploče su dobile zadnje dostupne verzije BIOSa, tako da bi trebale biti spremne za proceve. (...)
Lijepo je vidjeti da si toj 3PTA udahnuo nov "život", zvuči zabavno

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Prvo Trekkie pa sad i ti, vidim da je krenulo sve nešto u parovima... Pa mislim da je u redu da nastavimo i dalje u tom tonu
Da pogodim ... sad još budeš OPET rekao da je to moja krivnja...

A evo, bavim se i ja svime i svačime... BTC pogoni su službeno dokazali svoju reputaciju, ali i činjenicu zašto su ih ljudi pobacali u otpad

U svega dva dana softverskih instalacija, uspio sam proći kroz dva pogona. Jedan je prestao čitati odmah prilikom prvog paljenja, a drugi kroz par sati rada. Naravno da si ne mogu priuštiti trošenje tih pogona takvom brzinom, pa sam danas rastavio dva komada i napravio im generalno čišćenje. Za sad rade bolje nego prije, i moram priznati da sam impresioniran dizajnom mehanike unutra. Od činjenice da su koristili zvučnu izolaciju, pa do toga da su neki zupčanici "pod kutem", poput zupčanika u mjenjačkoj kutiji na autu, kako bi se smanjila buka pretpostavljam.

Ali sve to uzalud, kad se vole zakočiti, i onda sruše sistem. A da o KRRRRRčanju i ne pričam, imam flashback iz mladosti svaki put kad mi to naprave
  Reply With Quote
Staro 29.03.2021., 00:22   #3473
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ali sve to uzalud, kad se vole zakočiti, i onda sruše sistem. A da o KRRRRRčanju i ne pričam, imam flashback iz mladosti svaki put kad mi to naprave
Da te malo uveselim ja sam jučer navečer isto testirao svoj "lager", nakon eliminacije po sistemu "mora čitati bar 10xcd-rw" ostao sam na Plextorovoj 40x "prži", 52x NEC-u koji je došao sa MMX-om originalno i 32x Toshibi koja voli raditi taj isti WRRRR KRRRR kod izbacivanja ladice Svi drajvovi su raskopani, ocisceni i podmazani (to the best of my knowledge that is hehe) i čitali su sve tipove rw-a koje imam doma na lageru.

Plextor radi puno "KRR/WRR" zvukova na razne nacine, tray je ljepljen super ljepilom jer mu se desilo tko zna što u prijašnjem životu, i ima oštećenu prednju masku na jednom cosku (dobio sam info od prijašnje vlasnice da je mačka grizla ladicu tako da... go figure) Također je najglasniji od trojke, ne puno ali ipak nijansu, predpostavljam radi svih tih trauma koje je preživio... Ima najbolji transfer rate istina, ali jednostavno su me previse smetali svi ti zvukovi, a i maskica mi je lagano trigerala OCD Tako da od njega sam prvog odustao, dobio je status "bekap bekapa".

NEC je najmanje radio "KRR/WRR" zvukova tj. nije ih radio uopče, ali akustika je bila dosta lošija od Toshibe tako da je on postao nositelj titule "bekapa" tj. prve pratilje.

A pobjednica je postala ona tvoja "neugledna" Tošibica koju mi dao za "neka se nađe". Ima istina najmanji transfer (jer je i najsporija) ali zato i uvjerljivo najbolju akustiku sa maximumom oko 35db nakon svih testova, ispod ostatka ekipe koji idu i do 50+db. Ostao sam ugodno iznenađen jer je buka koju je generirala bila (po mom sjecanju barem) na razinu 8-10x brzinaca. I da, mjerio sam ih i koliko su glasni, smijte se slobodno Ugrađena u kuciste skoro pa da je se ni ne cuje, savršeno. Jedina mana joj je poprilični "KRR/WRR" prilikom izvlačenja/uvlačenja ladice ali na to sam odlučio zažmiriti oko jer realno, ubacim cd, i odem igrat igru par sati. Ili u mom slucaju taj cd ostane unutra i po par dana... Tako da akustika u radu debelo pobjeđuje ispred "roktave" ladice. Još da je riješti to nekako bila bi idealna ali velim, not that big of an issue.

Nadam se da ti je sada malo lakše kada znaš da nisi bio sam u cd-rom nightmare dimenziji
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2021., 01:00   #3474
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 225
D00D's Easter Giveaway!!!
Malo mi je hitno pa tko hoce neka se sto prije pokupi.


AMD na 1100-1300MHz (ne sjecam se tocno, zao mi je)
k7vm2
ima 2 opticka drivea because reasons, inace su svi slotovi bili popunjeni ali izvadio sam neke uredjaje i stavio neoriginalne ali good enough srebrne poklopce




Intel 500MHz
RivaTNT2
bx 6xp2
nazalost isaran flomasterom

D00D je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2021., 01:38   #3475
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Da te malo uveselim ja sam jučer navečer isto testirao svoj "lager", nakon eliminacije po sistemu "mora čitati bar 10xcd-rw" ostao sam na Plextorovoj 40x "prži", 52x NEC-u koji je došao sa MMX-om originalno i 32x Toshibi koja voli raditi taj isti WRRRR KRRRR kod izbacivanja ladice Svi drajvovi su raskopani, ocisceni i podmazani (to the best of my knowledge that is hehe) i čitali su sve tipove rw-a koje imam doma na lageru.

Plextor radi puno "KRR/WRR" zvukova na razne nacine, tray je ljepljen super ljepilom jer mu se desilo tko zna što u prijašnjem životu, i ima oštećenu prednju masku na jednom cosku (dobio sam info od prijašnje vlasnice da je mačka grizla ladicu tako da... go figure) Također je najglasniji od trojke, ne puno ali ipak nijansu, predpostavljam radi svih tih trauma koje je preživio... Ima najbolji transfer rate istina, ali jednostavno su me previse smetali svi ti zvukovi, a i maskica mi je lagano trigerala OCD Tako da od njega sam prvog odustao, dobio je status "bekap bekapa".

NEC je najmanje radio "KRR/WRR" zvukova tj. nije ih radio uopče, ali akustika je bila dosta lošija od Toshibe tako da je on postao nositelj titule "bekapa" tj. prve pratilje.

A pobjednica je postala ona tvoja "neugledna" Tošibica koju mi dao za "neka se nađe". Ima istina najmanji transfer (jer je i najsporija) ali zato i uvjerljivo najbolju akustiku sa maximumom oko 35db nakon svih testova, ispod ostatka ekipe koji idu i do 50+db. Ostao sam ugodno iznenađen jer je buka koju je generirala bila (po mom sjecanju barem) na razinu 8-10x brzinaca. I da, mjerio sam ih i koliko su glasni, smijte se slobodno Ugrađena u kuciste skoro pa da je se ni ne cuje, savršeno. Jedina mana joj je poprilični "KRR/WRR" prilikom izvlačenja/uvlačenja ladice ali na to sam odlučio zažmiriti oko jer realno, ubacim cd, i odem igrat igru par sati. Ili u mom slucaju taj cd ostane unutra i po par dana... Tako da akustika u radu debelo pobjeđuje ispred "roktave" ladice. Još da je riješti to nekako bila bi idealna ali velim, not that big of an issue.

Nadam se da ti je sada malo lakše kada znaš da nisi bio sam u cd-rom nightmare dimenziji
Hehe, da ... dobro pamtim tu Toshibu.

Ali nažalost krivo si me shvatio ... nisam govorio o ladici, već o transportu lasera. Naime, BTC "voli" zaglaviti s vremena na vrijeme (inače ima fini, futuristički "robotski" zvuk dok normalno čita) ali onda kad mu dođe jednostavno čuješ "klank" i "KRRRRRRRRR"

Pretpostavljam da transport lasera preskače (ili zaglavi), pa zupci krče dok motor pokušava pomaknuti zaglavljeni laser. Barem imam takav dojam, ... fakat nemam pojma. Još bi netko možda rekao da je to do jedne jedinice, i da je do potrošene mehanike, ali to čujem na svim BTC pogonima "XH" serije. Iste zvukove je proizvodio i onaj moj, iz '98, '99 što je i bio jedan od razloga što sam ga bacio i kupio LG. Nažalost nisam jedini, pa upravo zato i je problem bio pronaći BTC pogon za sve ove Adisone

@D00d
Poslao sam ti mail
  Reply With Quote
Staro 29.03.2021., 15:15   #3476
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Talking

Evo jedne crvene, nisam mogao odoliti, svidio mi se dizajn



Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2021., 17:46   #3477
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,283
Sad si me podsjetio slikom ... jel zna netko meštra koji se bavi lemljenjem SMD komponenti?
Imam X1800XT kojoj je odvaljen kond na poleđini, na regulaciji napona. Mislim, kartica radi, ali ...
To je jedan u nizu kao na slici gore.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2021., 18:35   #3478
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Prvo provjeri da nisu lemne površine (padovi) odletjele s komponentom - ako jesu, popravak je znatno teži do nemoguć

Baci fotku ako imaš
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2021., 18:59   #3479
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Sad si me podsjetio slikom ... jel zna netko meštra koji se bavi lemljenjem SMD komponenti?
Imam X1800XT kojoj je odvaljen kond na poleđini, na regulaciji napona. Mislim, kartica radi, ali ...
To je jedan u nizu kao na slici gore.
Ak je slucaj kao kod aliena, to ide lijevom nogom ... vrijeme je problem, jer dok je suho i suncano, nemam ga :/ (u subotu se nazire kisa)

Cak i ak je stradal PCB, napravi se most na susjedne komponente u takvim slucajevima.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2021., 19:00   #3480
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
To je jedan u nizu kao na slici gore.
Btw misliš da nisam to prvo išao googlati i provjeravati na netu kad sam dobio karticu u ruke. Ali i na slikama na netu na tom modelu na tom mjestu je praznina, pa sam se ipak primirio... A na nekim modelima ih fali i više od jednog haha. Ali srecom na jedno 2-3 koje imaju ovaj layout uvjek fali baš taj famozni c057. Šta god on bio

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 29.03.2021. u 19:07.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na