Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2006., 19:01   #31
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Citiraj:
Autor VARAN Pregled postova
Evo ako smijem uletiti ( ako se pokretač teme ne ljuti ).
Kupio sam jučer istu tu pržu, ali imam drukčiji problem, očitava mi da prža može pržiti dvd-e na 4x, prži ok ali samo na 4x, cd-e bez problema prži na 48x.

Stavio sam novij Nero 7 ultra - isto.
Promjenio sam medij - isto.

Šta da radim, šta, šta?

Uleti slobodno. Moj je problem u potpunosti riješen, ali ako iskrsne nešto novo znat ću di prvo da gledam
Nakon ispravka onog windows(ili ploča)-problema prža sve snima k'o nova. Dakle, u mom je slučaju bila potpuno nepravedno optužena. Do sad sam spržio nekoliko CD-a i samo jedan DVD - ako nekog zanima bio je to philipsov DVD-R s mogućnošću snimanja do 16x, a čini mi se da je tom brzinom i snimljen.
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 05:20   #32
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,046
Citiraj:
Autor tigman Pregled postova
...
... problem sa snimanjem potvrđujem na 22L modelu...

iz čista mira error, bez ikakvog valjanog razloga...fajl dužine 50Mb nije mogla snimiti iz prve...


kako mene vidi logika...ne ponavljati, Lite On je sada jedini izbor, možda i Pioner 111D , sa ovim novim firmwareom izgleda da su rješili i problem čitanja...ili nisu ?!?

ma Lite on jedino što i radi kako treba...

da ga ne ureknem , ali več 50-tak komada rade iz prve i nitko nije javio da nešto ne valja

nemam više povjerenja kada mi prva prža zakaže na prvom CD-u u snimanju najlakšeg fajla....

ili je istina da u Vemulju kupuju iza baje u tvornicama ?
pitanje:
imali i lite-on lock, kao što ima lg na h220L?
dvoumim se između ova dva modela. već sam bio siguran da ću uzeti lg, kad pročitam ovo za lock. ne namjeravam stavljati flash gore koji nije od lg-a
a lg h22N - ima li taj model lock? lightscribe mi nije bitan, tako da mogu uzeti i H22N
inače uzimam LITEON LH-18a1H

thx, i poz
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 15:51   #33
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Lite-on koliko znam nema riplock. LG ima riplock - to se odnosi samo na DVD-VIDEO, dakle originalne DVD-e iz videoteke ukoliko imaju implementiranu CSS zaštitu (a većina ima). Ostali mediji su lockani kao i na svakom drugom snimaču/čitaču tj. određena im je max. brzina na kojoj mogu pouzdano i sigurno čitati. Kod H10N ili H10L to je 16x za DVD-ROM/+R/-R, 13x za DVD-RW/+RW i 12x za DVD-ROM DL/+R DL/-R DL/-RAM. S tim brzinama radi se o jednom od najbržih čitača (većina drugih recimo čita RW na 12x ili manje, a DL medije na 8x, RAM da ne spominjemo). Uz ovo stoji napomena da LG te brzine zaista i postiže, čak ih malo i prelazi. Dakle, ako misliš koristiti snimač i za čitanje (ripanje) originalnih DVD VIDEO diskova, onda uzmi neki drugi. U ostalim slučajevima...

Inače, za model koji ja imam postoje dva firmware-a, oba službena (nisu moddana), samo je jedan od LG-a (JL11), a drugi od Hitachija (JJ11). Dakle, iako sam ja flashanjem poništio svoju garanciju (a lako ju vratim jer mogu natrag flashati na JL11, ako ikad bude potrebno), nisam flashao promjenjenim firmware-om, već Hitachijevim koji ima nekoliko prednosti. Inače svi ovi optički pogoni koje mi spominjemo kao LG su zajednički proizvod LG-ja i Hitachija tj. njihove zajedničke tvrtke Hitachi-LG Data Storage (HL-DT-ST).

Lite-on LH-18A1P (model sličan ovome kojeg spominješ) ima slične brzine čitanja kao LG H10/20, samo nema riplock i ripa SL medije na 16x, a DL medije na 12x. Mislim da ne možeš pogriješiti ni s njim, barem što se tiče performansi (tu je Lite-on uvijek bio dobar) i kvalitete snimanja (tu su bili mrdavi prije godinu-dvije, ali su se popravili). Ono u čemu kaskaju za LG-jem je glasnoća (LG je dosta tiši, to je činjenica) i trajnost/pouzdanost (ovo je moj subjektivni dojam i odnosi se na Lite-on DVD čitače koje sam imao, ne na snimače).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 17:21   #34
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,046
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Lite-on koliko znam nema riplock. LG ima riplock - to se odnosi samo na DVD-VIDEO, dakle originalne DVD-e iz videoteke ukoliko imaju implementiranu CSS zaštitu (a većina ima). Ostali mediji su lockani kao i na svakom drugom snimaču/čitaču tj. određena im je max. brzina na kojoj mogu pouzdano i sigurno čitati. Kod H10N ili H10L to je 16x za DVD-ROM/+R/-R, 13x za DVD-RW/+RW i 12x za DVD-ROM DL/+R DL/-R DL/-RAM. S tim brzinama radi se o jednom od najbržih čitača (većina drugih recimo čita RW na 12x ili manje, a DL medije na 8x, RAM da ne spominjemo). Uz ovo stoji napomena da LG te brzine zaista i postiže, čak ih malo i prelazi. Dakle, ako misliš koristiti snimač i za čitanje (ripanje) originalnih DVD VIDEO diskova, onda uzmi neki drugi. U ostalim slučajevima...

Inače, za model koji ja imam postoje dva firmware-a, oba službena (nisu moddana), samo je jedan od LG-a (JL11), a drugi od Hitachija (JJ11). Dakle, iako sam ja flashanjem poništio svoju garanciju (a lako ju vratim jer mogu natrag flashati na JL11, ako ikad bude potrebno), nisam flashao promjenjenim firmware-om, već Hitachijevim koji ima nekoliko prednosti. Inače svi ovi optički pogoni koje mi spominjemo kao LG su zajednički proizvod LG-ja i Hitachija tj. njihove zajedničke tvrtke Hitachi-LG Data Storage (HL-DT-ST).

Lite-on LH-18A1P (model sličan ovome kojeg spominješ) ima slične brzine čitanja kao LG H10/20, samo nema riplock i ripa SL medije na 16x, a DL medije na 12x. Mislim da ne možeš pogriješiti ni s njim, barem što se tiče performansi (tu je Lite-on uvijek bio dobar) i kvalitete snimanja (tu su bili mrdavi prije godinu-dvije, ali su se popravili). Ono u čemu kaskaju za LG-jem je glasnoća (LG je dosta tiši, to je činjenica) i trajnost/pouzdanost (ovo je moj subjektivni dojam i odnosi se na Lite-on DVD čitače koje sam imao, ne na snimače).
čovječe, hvala na dobrom postu
to mi je trebalo.
mislim da ću uzeti LG ako ću moći
još jednom ću pročitati tvoj reply, ali znači:
ako flasham LG na neku verzju koja miče lock, ako se nešto desi i trebati ću ga odnijeti na servis onda mogu ga flashati natrag na neki "orginalni" flash bit će sve ok? neću izgubiti garanciju?
je li netko bio u takvoj siutaciji? da je vraćao "crossflashani" lg snimač...
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 17:28   #35
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,046
lg h22L
to je model a koji ću se odlučiti, je li ima netko taj model, pa ako može da napiše kakav je?
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 19:55   #36
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,287
Citiraj:
Autor jollyb Pregled postova
lg h22L
to je model a koji ću se odlučiti, je li ima netko taj model, pa ako može da napiše kakav je?
Vecina ovoga cijeloga threada ti je o toj przi,procitaj od pocetka sve a za ovo oko flashanja s nesluzbenim firmverom bi mogao imati problema zbog garancije,neka me netko od kolega ispravi ako grijesim....

Edit: ta prza je inace dobra,jedino joj je mana zasad taj riplock,koji ce se vjerojatno s nekim firmverom uskoro rijesiti...
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad






Zadnje izmijenjeno od: undo. 02.12.2006. u 22:35.
undo je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 20:17   #37
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,423
Stari firmware se vrati bez problema.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 20:18   #38
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Khm, naime, govorio sam za model H10N (iako isto vrijedi za još nekoliko H1x i H2x modela) - može se flashati natrag na originalni firmware koji je lagano modificiran tj. promijenjena su mu 2-3 bita kako bi se moglo flashati drive s firmware-om koji nije predviđen u programu za flashanje (npr. kad se vraća na stariju verziju, ili kad netko crossflasha H10N u H12N pa se odluči vratiti i sl.). Takvi firmware-i su identični originalu osim tih par bitova u flasheru koji malo olabave restrikciju. Ovaj Hitachi-jev firmware koji sam ja stavio ima par prednosti u odnosu na LG-jev (povećane brzine čitanja u određenim slučajevima, UDMA4 sučelje, automatski booktype u hardveru), dakle ja nisam micao riplock, samo je on 8x umjesto 5x.

Za H22 nema takvih firmware-a, ti ga u biti možeš flashati firmware-om koji ima uklonjen riplock (kad se pojavi, a to će biti uskoro), i taj firmware je isti (ista oznaka) kao i originalni, samo što je maknut riplock. Inače, kad bi ti takav drive riknuo, pa ga odneseš reklamirati, baš me zanima kako bi oni ustanovili da je maknut riplock... :confused: A ako te je baš strah, mislim (siguran sam jedno 99%) da ga možeš flashati ponovno originalnim firmware-om (ista verzija npr. 1.01 riplock removed -> 1.01 original) i onda ga odnijeti na reklamaciju.

Inače, osim riplocka, za H22 nemaš niti jedan drugi razlog za flashanje nekakvim modificiranim firmware-om - sve drugo radi odlično.

Napomena za kraj, svako flashanje (originalnim ili modificiranim firmware-om) može imati nepredviđene posljedice, i ne flashajte zato jer sam ja flashao, nego ako želite unaprijediti rad i/ili dodati nove mogućnosti svom optičkom pogonu, i radite to na vlastitu odgovornost.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 13:05   #39
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,046
dečki, thx

nije taj lock toliki problem, ne ripam dvd-e toliko često koliko sam ovdje ispitivao. pitao sam samo zato jer me zanimalo
cijeli topik je dobar, pročitao sam ga odmah
ali, ipak izlgeda da ništ od h22L jer mi je benq 1650 ipak ispravan
kod mene nije htio pržiti izbrisive medije, a kod frenda hoće, ne znam, ionako xp svako toliko vaca neke errore, prošla je više od pola godine od zadnjeg reinstalla pa možda to riješi stvar

inače benq je predobar
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2007., 16:13   #40
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
nisam stručnjak za pržilice al pretpostavljam da postoji veća mogućnost nekvalitetnog prženja ako ima i funkcija lightscribe jer je za oboje zadužen isti laser, ako je tako onda treba odkantat taj cirkus od lightscribe-a, tolko pak nije bitan

Conroe je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na