Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2024., 18:35   #1441
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,683
Ako slika puca onda je stvar 99% do signala, pretpostavljam da ima onaj prikaz nivo i kvaliteta signala,
nivo može biti i full ali ako ima smetnji iz okoline onda zna pasti kvaliteta i eto kockanja, trzanja i sl.
Isto tako ako imaš ant. pojačalo u sistemu treba precizno podesiti pojačanje jer prejak signal ruši kvalitetu ...

Više puta smo / sam sugerirao da treba izbjegavati šroteks kvalitete IEC utikač nego se na kraj coax kabela stavi F konektor + gotovi F na IEC adapter,
primjer > https://www.schrack.hr/trgovina/koak...s4hfbis-1.html
već samo taj mali detalj zna raditi razliku.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2024., 12:10   #1442
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Mislim slika ne kao da puca nego se pojavljuju onako zeleno/crvene boje i kockice. Zvuk je ok. Sve imam spojeno preko F konektora čak i ovaj završni kaj si stavio link. Kad stavim bilo koji drugi DVB-T (Strong, Amiko) slika je ok nema nikakvih smetnji. Di god zaštekam taj Samsung uvijek isto. E sad jedino da taj Samsung nema neki šrot od tunera pa zato zeza. Signal je oko 50-60% nisam točno siguran koliko je koji (kvaliteta/jačina) ali sutra idem tamo pa ću slikat i postat. Imam pojačalo i power pass splitter jer se antena sharea na 2 tv-a.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2024., 13:29   #1443
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,177
Definitivno je tuner najslabija karika u tvom slučaju...

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2024., 19:11   #1444
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Evo info o signalu. Više manje je stalno isto. CNR bude u rasponu od 33 do 35 dB. Slika bude ok ali ponekad ima smetnje. Ne znam kako poboljšati jačinu signala. Napajanje je 100 mA.

Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 13:50   #1445
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,177
Po meni je ovo više nego dovoljno.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 14:15   #1446
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,683
Sad tek vidio da je kolega odgovorio,
na slici stoji da mu je nivo (na tom kanalu) -50 dBm (u nekakvim procentima 62%),
nebi bilo loše kad bi uspio izvući barem malo jači nivo (a da ti ne sruši kvalitetu.
Očito je je konkretni primjerak tunera malo "gluh"
Ako pojačalo ima onaj trimer za podešavanje pojačanja probaj ga smo malo okrenuti ...
isto tako možeš za test privremeno odspojiti coax koji ide prema drugom TV a onda ovamo vidjeti kkakva je / kolika je promjena.
Idealno bi bilo kada bi dobio nivo 85 - 95 % a da kvaliteta ostane na 100%.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 14:48   #1447
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 649
Nije samo konkretni primjerak nego cijela serija. Probao sam ih više i svi imaju takve simptome. Jednostavno, periodično se zakocka i nema načina da se to popravi. Šteta što su ugradili očito žnj tuner jer sve ostalo od izrade, pakiranja, softwarea je vrhunski. Uostalom to je jedini t2 receiver koji ima ugrađen HDMI - Cec i ima odličnu integraciju sa televizorom u smislu da zbilja ne treba 2 daljinska. Ali eto taj tuner loš...
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 17:17   #1448
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,577
Mozda postoji kakav firmware update koji bi eventualno malo popeglao takve gluposti?

Makar tu je i nivo slab i on kad padne ispod 50-40% svaki tuner bi poceo dropati...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 18:23   #1449
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 649
Probao sam sa zadnjim službeno dostupnim.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 20:37   #1450
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,159
Ta smetnja (kockice u slici) koja se povremeno pojavi može biti i od mobitela pogotovo ako je sobna antena sa pojačalom.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 21:17   #1451
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,556
ili ako imas 5g u kvartu, a pojačalo nema 5g filter
i evo kockica .. vidi i taj dio
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 22:01   #1452
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Sad tek vidio da je kolega odgovorio,
na slici stoji da mu je nivo (na tom kanalu) -50 dBm (u nekakvim procentima 62%),
nebi bilo loše kad bi uspio izvući barem malo jači nivo (a da ti ne sruši kvalitetu.
Očito je je konkretni primjerak tunera malo "gluh"
Ako pojačalo ima onaj trimer za podešavanje pojačanja probaj ga smo malo okrenuti ...
isto tako možeš za test privremeno odspojiti coax koji ide prema drugom TV a onda ovamo vidjeti kkakva je / kolika je promjena.
Idealno bi bilo kada bi dobio nivo 85 - 95 % a da kvaliteta ostane na 100%.
U međuvremenu sam i to probao. Dobio sam 10% veću jačinu signala ali ista stvar se događa. Dofurat ću ga u ZG jer doma imam 100/100 al mislim da sam to već davno prije probao i da je ista stvar.
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Nije samo konkretni primjerak nego cijela serija. Probao sam ih više i svi imaju takve simptome. Jednostavno, periodično se zakocka i nema načina da se to popravi. Šteta što su ugradili očito žnj tuner jer sve ostalo od izrade, pakiranja, softwarea je vrhunski. Uostalom to je jedini t2 receiver koji ima ugrađen HDMI - Cec i ima odličnu integraciju sa televizorom u smislu da zbilja ne treba 2 daljinska. Ali eto taj tuner loš...
Da samo mi nije jasno kako drugima radi ok? Švabama itd.? Pretraživao sam siteove o tome reciveru ali nitko se nije žalio na takav problem. Netko mi je spomeno čak da nije možda do HEVC encodinga?

Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Mozda postoji kakav firmware update koji bi eventualno malo popeglao takve gluposti?

Makar tu je i nivo slab i on kad padne ispod 50-40% svaki tuner bi poceo dropati...
Što se tiče firmware jedan švabo je imao site sa svim izdanim verzijama firmwarea ali sad ga više ne ne nalazim. Mislim da je site ugašen. Mislio sam napravit downgrade pa da još to probam. Inače imam zadnju dostupnu verziju.

Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Ta smetnja (kockice u slici) koja se povremeno pojavi može biti i od mobitela pogotovo ako je sobna antena sa pojačalom.
Pojačalo mi ima LTE filter u prodjučju di mi je tuner nema dostupnog 5g signala.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na