Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2024., 23:01   #31
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 279
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Imam ih 3 na balkonu plus dvije rezervne.
Čuvaj ih

Koliko sam imao prilike čuti i vidjeti, nove se više ne proizvode, i ostali smo sa onim količinama koje imamo od prije. Drugim riječima, kako vrijeme prolazi bude ih samo bilo sve manje i manje do jednoga dana kad ih više ne bude bilo uopće. Ili se pak budu prodavale po suludim cijenama.

Znam da ima onih koji su skeptični prema ovom, ali budem samo rekao "Slot 1". Kad sam se počeo baviti retro hardverom 2008-2009. godine bilo ih je na gomile, ljudi su ih doslovce poklanjali samo zato da se ne bace, a danas ih više nema ni za kupiti. Znam tipa sa drugog foruma koji je prekopao cijelo reciklažno dvorište da nađe jednu, ali je otišao praznih ruku. Slična situacija i sa 3dfx grafama, bilo ih je na tone ... sve do jednog dana kad su nestale, a cijene otišle u nebo. Pa mogu zaključiti da ista sudbina bude zadesila i kugle, u periodu kroz sljedećih 10-15ak godina.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2024., 23:10   #32
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 574
Iskreno, rijetko palim 2 rasvjetna mjesta, 1 se pali češće.


Da, sad se sjetio da su ove dvije rezervne iz kupaonice i wc-a (odvojeni su).

A još imam i ove u hodniku (i mislim 1 rezervna) te ih ima još u samom ulazu zgrade.







Edit: Da razumijem te potpuno. Kao i kad smo klinci bili pa skupljali stari papri, koliko je stripova završilo u starom papiru. Jooj da sam tada pametniji bio sve bi to završilo u kutijama i danas se prodavalo masno.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru

Zadnje izmijenjeno od: spiderhr. 18.05.2024. u 23:15.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 00:13   #33
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 279
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Iskreno, rijetko palim 2 rasvjetna mjesta, 1 se pali češće.


Da, sad se sjetio da su ove dvije rezervne iz kupaonice i wc-a (odvojeni su).

A još imam i ove u hodniku (i mislim 1 rezervna) te ih ima još u samom ulazu zgrade.







Edit: Da razumijem te potpuno. Kao i kad smo klinci bili pa skupljali stari papri, koliko je stripova završilo u starom papiru. Jooj da sam tada pametniji bio sve bi to završilo u kutijama i danas se prodavalo masno.
Yup... Ove četvrtaste smo imali u prijašnjoj zgradi, građenoj sredinom 80ih godina. Bilo ih je na stubištu, hodniku (odvojene prostorije), ali i u WCu.

S druge strane, ova crvena i zelena lampa koje vidiš gore su doslovce skinute iz stambene zgrade u kojoj trenutno živim. Dakle, originalne armature iz 60ih godina, zato sam (kad su sve to pobacali u kutiju) uzeo ono što je valjalo i nije popucalo. Bilo ih je 7 komada ukupno, 3 su nažalost bile puknute do te mjere da nisu držale kuglu i/ili navojnu šipku za grlo, dok su ostale bile samo sa manjim pukotinama ili čak u potpunosti cijele.

Svaku sam temeljito dezinficirao, uklonio boju za zidove, plijesan i stara paučja legla, te ih nakon toga prebojao permanentnim markerom i opremio novom navojnom šipkom, podmetačima i maticama koje drže sve to zategnuto i sigurno.


Jedino kugle nisu originalne sa stubišta ... pogotovo ne one prozirne. Zaključio sam da prozirne kugle izgledaju bolje na tim starim crvenim armaturama od bijelih, tim više što se kroz staklo vidi crno bakelitno grlo i/ili žarna nit, što im daje vintage štih ali i karakter.


Edit
Nego, vidim da nisam nigdje stavio fotke samih postolja, pa da i to napravim...


Bazirana su na plastičnom poklopcu za struju, a ovo što vidite ovdje je već novija i "uhodana" verzija pogodna za masovnu proizvodnju. Naime, prva lampa koju sam napravio ... reklo bi se prototip je imao aluminijske nogice sa gumenom ispunom za protiv protiv klizanja. Što je naravno OK ako vam treba za jednu lampu, ali ne i za 8 njih koliko sam ih već sastavio (4 moderne od plastike + 4 "vintage" kao na fotografiji iznad)

Postolja za starije armature su nešto malo drugačija, i imaju rupu u sredini poklopca za M10 navojnu šipku, ali je u pravilu riječ o istom dizajnu sa po tri M6 šarafa (i matice, sa druge strane) na koje sam nataknuo plastične kapice koje služe kao nogice ali i dva M5 šarafa koji služe kao uporište, nosač i spojene su sa rupama za montažu same armature (i drže sve na okupu)

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 19.05.2024. u 00:42.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 15:27   #34
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 279
Nego, ajmo u malo konstruktivnije vode... Imate li kakav savjet gdje kupiti uvodnice za električni kabel?

Idealno bi bio okrugli gumeni "insert", poput onih amortizera unutar CD/DVD pogona koji drže mehanizam. U stvari, za prve 4 lampe i jesam koristio CD amortizere kao uvodnice za kabel, ali sad bih kupio više toga čisto da ne moram tražiti stare optikanere i uništavati ih samo iz tog razloga.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 17:53   #35
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 279
Rekao bih da smo off-topic ... ali obzirom na naslov teme i pod-foruma, mislim da je off-topic u ovom slučaju nemoguć.

Imam dojam da me većina vas potpuno krivo shvatila. Nije ovdje stvar o kuglama, i da li ih netko bude razlupao ili sačuvao. Ovdje je isključivo stvar o aroganciji i bahatosti (zapravo objesti), što nema nikakve veze sa samim predmetom. Jučer su to bile gramofonske ploče, danas kugle, sutra ili prekosutra računalne komponente, uopće nije bitno.

Ono što /jest/ bitno je to da ljudi bacaju ili uništavaju radije nego da bi nešto poklonili ili napravili dobro djelo, kao što je kolega @kopija napisao. I onda dođu drugi, vide ovog ili onog kako uništava predmete i zaključi da je to "OK", i da te stvari nemaju vrijednost, pa isto naprave i oni. I tako iznova i iznova ... sve do jednog trenutka kad tih predmeta više ne bude bilo. Zato kad sljedeći put budete tražili neku staru grafičku za komp, LP album vašeg omiljenog glazbenika ili sjenilo za lampu ... i kad budete trebali platiti sumanutu cijenu za navedeno sjetite se u mislima "zahvaliti" pojedincima poput xlr-a i sličnih, koji su vas do takve situacije i doveli.

A da ljudska glupost ne poznaje granice najbolje govori primjer mega korporacija kao što je Panasonic. Naime, malo je poznata činjenica da se audio "gigant" Technics (Panasonic) početkom 2000-ih godina odlučio na prestanak proizvodnje gramofona, uključujući njihovu najpoznatiju seriju SL-1200. Jer kao, prodaja gramofonskih ploča je bila na minimumu, i tu više nije bilo mjesta za zaradu. I što su genijalci napravili? PRODALI su prava na dizajn SL-1200 serije Kineskoj firmi "Hanpin Electron" za sitnu lovu, kako bi uspjeli izvući nešto malo novaca iz mrtvog izvora i riješiti se "utega" iz prošlosti.

Naravno, ono što Panasonic nije znao u tom trenutku je to da se gramofonske ploče budu vratile natrag, i da ih je trenutno (u trenutku dok ovo pišem) gotovo jednako prodanih kao i CDova, jer su long plejke opet jedan od najtraženijih oblika za pohranu glazbe. Što je naravno dovelo i do masovne proizvodnje NOVIH gramofona (pogotovo onih koji izgledaju kao SL-1200), ali pod raznim nazivima. Pioneer, Audio Technica, Reloop, Akai, Denon, itd. Ali ono što vjerojatno niste znali je to da se SVI ti gramofoni proizvode u Kini, na istom mjestu i u istoj firmi samo pod drugačijim imenom i u različitoj shemi pogonskih dijelova i boja. I da, proizvodi ih firma Hanpin, potpuno legalno i uz "blagoslov" Technics-a, koji se da jedino može lupati šakama po glavi.

Naravno da je Technics i sam nastavio proizvodnju ali stvari više nisu iste, a čitam ogroman broj komentara gdje ljudi napominju kako im nije jasno "zašto Technics dopušta Kini očito kopiranje njihovog dizajna, i da bi ih trebalo tužiti". Očito nemajući pojma o tome što se (i zašto) dogodilo.

Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Ili još bolje pokloni kolegi Trekiju
Ma stvarno mi nisu potrebne, ali da ih je poklonio BILO KOME, bilo bi bolje od bacanja. Meni je kolega Miki9 nedavno izašao u susret i donio mi čitavu kutiju tih kugli, što ste vjerojatno i vidjeli na prethodnoj stranici. Još je rekao da ih vjerojatno ima 3-4 komada, a onda se pojavio sa njih 10 Imam ih sad viška, i budem ih proslijedio dalje kad i ako nekome budu bile potrebne. Ali ih sigurno ne budem uništavao.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 18:29   #36
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,024
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ono što /jest/ bitno je to da ljudi bacaju ili uništavaju radije nego da bi nešto poklonili ili napravili dobro djelo, kao što je kolega @kopija napisao. I onda dođu drugi, vide ovog ili onog kako uništava predmete i zaključi da je to "OK", i da te stvari nemaju vrijednost, pa isto naprave i oni. I tako iznova i iznova ... sve do jednog trenutka kad tih predmeta više ne bude bilo. Zato kad sljedeći put budete tražili neku staru grafičku za komp, LP album vašeg omiljenog glazbenika ili sjenilo za lampu ... i kad budete trebali platiti sumanutu cijenu za navedeno sjetite se u mislima "zahvaliti" pojedincima poput xlr-a i sličnih, koji su vas do takve situacije i doveli.

Kolega, morate se malo opustiti, nije vam ovo uopće zdravo. Kad dođeš na forum sa pričom kako skupljaš stare kugle po stubištima, lol, moraš bit spreman da će te malo trolati. Nema tu ništa čudnog, puno čudnije je skupljat te kugle.

P.S. xlr, dužan si mi jednu Vudujicu2, zbog tebe i takvih je to skupo, da ste bili normalni ljudi i arhivirali svu kramu, danas bi bilo vudujica na svakom uglu.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 20:39   #37
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 279
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
P.S. xlr, dužan si mi jednu Vudujicu2, zbog tebe i takvih je to skupo, da ste bili normalni ljudi i arhivirali svu kramu, danas bi bilo vudujica na svakom uglu.
Ja bih se prije javio onim "zlatarima" koji su lomili keramičke procesore sa čekićem, i onda sve to ubacili u kućni blender kako bi dobili kile zlata (i postali milijarderi preko noći), jer im je tako rekao "lokalni" influencer na Jubito-u

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ne smijem ni spomenuti da sam 486ice busio i od njih radio privjeske za kljuceve Valjda me vec ceka tepih na ulasku u pakao.
Bolje nemoj, molim te. Budem se tješio argumentom da su vjerojatno bili neispravni ili sa razvaljenim nogicama, pa se eto niš drugo od njih nije moglo napraviti

Čisto da se razumijemo, ne kažem da sam ja svetac ... i osobno sam napravio više gluposti u životu, bacio ono što nisam trebao ali sam zato potrošio 12 ili 13 godina tražeći i masno plačajući to isto što sam dao za ništa samo da "izravnam račune" sam sa sobom. Iz svega toga i je proizašla moja opsesija Adisonima, za koje vjerojatno svi znate.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Oke sad ozbiljno, ja sam se ZAJEBAVAO da cu ih porazbijati. Ali eto nije se primilo i otislo je u totalno krivom smjeru. Sta ce biti s kuglama, nije moja briga jer nisu moje. Poznavajuci punca, bacit ce ih u smece (ovo nije sala)





Idemo dalje!
Imaš pravo, nije se primilo. Barem ne sa moje strane, jer svjedočim takvim stvarima gotovo svaki dan. Čim nešto više nije "in", ili ima nekakav problem odmah treba baciti i kupiti novo. Možda bih čak i pomislio da se zaje... da nisam vidio (i zapamtio) tvoj prijašnji post gdje si napisao da ti je dosta tih lampi i da sve to želiš zamijeniti za LED sa senzorima. A budimo realni, svi ionako bacaju te lampe jer se nitko ne sjeti ostaviti ih u nekoj kutiji ili pokloniti prije nego što se razbiju.

Isto tako, pozlije mi kad vidim klinca Z-generacije kako zabija Pink Floyd long plejku na zid kao sobnu dekoraciju, ili izreže ploču da bi od nje napravio analogni sat. Jer je to "fora za vidjeti", podijeliti na FB (ili Instagramu) i zaraditi par "lajkića".

Ostavljao sam komentare na YT godinama, komentirao slično ponašanje više puta i na kraju odustao. Ne kaže se bez razloga da ljudska glupost ne poznaje granice...
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 22:59   #38
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Bože drame...

Ne žive svi u kućama s neograničenim prostorom za skladištenje svega ikad iz povijesti čovječanstva.

Nekome je to smeće, želi se tog riješiti što prije i osloboditi prostor. Nekome nije pa hoarda to doma jer je to nešto vrijedilo ili tek bude.

Masu puta sam stavio da dajem raznorazne stvari besplatno jer realno, i dalje se mogu koristiti. Javi čovjek da će doć, kune se cijelom familijom da 200% dolazi i da mu čuvam. Ostavim to da mi smeta dulje od planiranog, da se čovjek ne bi pojavio, ni udostojio javiti da je odustao i da dam nekom drugom.
I tako x puta dosad.

Gledam kuće koje ljudi prodaju jer su sprašili roditelje u domove. Brdo vrijednih "retro" stvari, što tehnike, što namještaja i raznoraznih sitnica. Pitam što će s tim. Vele da ide u otpad. Pitam zašto to ne doniraju ili potraže udruge koje zanimaju takvi aktikviteti.

Vele da nemaju vremena baviti se s istim takvima kakve sam spomenuo iznad. Pozovu ekipu za odvoz krupnog otpada i nosi sve.
To su retaji/neradnici a ne ljudi.

Covik napravija od nicega nesto pa mu nije vise smeće ima volje i mista za to i sad kao ajmo lose trolat i pametovat ,opcenito sabili su neki forum u dno totalno da se neda nikome vise ista pametno i konstruktivno pisat vec oftopićarit svaku temu iz ciste ljudske dosade.
LP


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2024., 14:06   #39
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 279
Stara DIY Rasvjeta i Bijele Kugle

Najprije napomena da je ovaj post zamišljen i stavljen privremeno, dok kolega admin @Tor ne premjesti postove pa molim modove da ne brišu ili premještaju.

Naime, rasprava o bijelim kuglama u Svaštari bude dobila svoje zasebno mjesto kako bismo u budućnosti izbjegli off-topic rasprave, svađe i zadirkivanja. Drugim riječima, vrijede ista pravila kao i za svaku drugu temu na forumu.

Ako imate nešto lijepog ili konstruktivnog za reći slobodno se pridružite, a ako ne preskočite temu i nađite drugu. Ovako barem ne budemo spamirali Svaštaru, a postovi ne budu bili porazbacani preko 2, 3 ili više stranica.


Edit
Riješeno, puno hvala kolegi @Tor

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 23.05.2024. u 17:19.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2024., 15:43   #40
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 279
I evo nas gotovo tjedan dana kasnije... Iskreno, nisam namjeravao još ništa javljati u temu sve do početka sljedećeg mjeseca, ali obzirom na razvoj situacije budem podijelio "zabavu" sa ostatkom foruma

Naime, obiteljski prijatelj mi se danas neočekivano pojavio i donio čak 7 komada NOVIH armatura za kugle, koje je negdje pokupio. 4 ravne (plastično-keramičke), 2 kose (plastično-keramičke), kao i jednu ravnu, u potpunosti keramičku.


Moram priznati, uopće nisu loše napravljene i izgledaju OK. Jedino možda što keramička pokazuje klasične probleme već u samome startu, zbog kojeg sam savjetovao svima da ih se klone pa ovo bude tražilo veći oprez prilikom montaže i sastavljanja. Ali sad barem mogu eksperimentirati

U planu je i izrada priključnih kabela za postojeće lampe, ali to bude pričekalo još nekih tjedan-dva, ovisno o troškovima. Moram nabaviti par komada KF-DS-5 prekidača, euro utikača i 6-8m električnog kabela ILI naručiti cijeli komplet preko Ali Expressa, sve ovisi o troškovima dostave i eventualnim akcijama.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 13:05   #41
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,226
Isss, čitam ovu temu i ne vjerujem.
Od izjave da LEDice nisu štedljivije (70%-90% struje ide u svijetlo, naspram 3%-9% klasičnih žarulja), pa da su kvarljivije, pa da je sve to varka....
Molim brojeve za te izjave.

Iz svog džepa znam koliko mi je veća ušteda sa ledicama, točnije 6.3 puta mi je jeftinija struja na rasvjetnim tijelima.

A što se tiče kugli, samo udaraj, fora je skroz osuvremenjivanje istih.
Možda još i bojanje tih baza....
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 13:50   #42
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 279
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Isss, čitam ovu temu i ne vjerujem.
Od izjave da LEDice nisu štedljivije (70%-90% struje ide u svijetlo, naspram 3%-9% klasičnih žarulja), pa da su kvarljivije, pa da je sve to varka....
Molim brojeve za te izjave.

Iz svog džepa znam koliko mi je veća ušteda sa ledicama, točnije 6.3 puta mi je jeftinija struja na rasvjetnim tijelima.
Tražio sam preseljenje teme iz generalne Svaštare u zasebnu temu sa razlogom - da više ne idemo u off-topic.

Ali kad si već spomenuo LEDice, budem samo ovo rekao ... čak i NAKON povratka na stare žarulje sa žarnom niti, račun za struju mi je ostao više-manje jednak nego prije, a svaki dan mi rade barem DVIJE, katkad čak i TRI klasične žarulje od 100W. Jedna povremeno (par sati), druga cijelo popodne (od 18:30, 19h pa sve do 1h u jutro) a treća gotovo isto kao i prethodna, ali sat-dva manje. Uz navedeno povremeno koristim i dvije od 75W, koje rade kratko ali se pale i gase puno puta po potrebi.

Čisto da se razumijemo - ne, NE tvrdim da su klasične žarulje "štedne", i naravno da dobar dio uložene energije bude otišao u pogrešnom smjeru (toplina, IR spektar), ali definitivno LEDice nisu ni "Bogom dane", kako neki na forumu sugeriraju. Slobodno komentirajte ili tumačite ovo kako želite, nemam namjere komentirati raspravu žarulja jer uostalom za ovo imamo i zasebnu temu.

Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
A što se tiče kugli, samo udaraj, fora je skroz osuvremenjivanje istih.
Možda još i bojanje tih baza....
Hvala, hvala

Ovo sam već imao i napravio One crvene armature, koje sam postao na prijašnjoj stranici su prebojane. Jasno možeš vidjeti kako su izgledale prije:


a kako poslije "generalke":


Dugo vremena sam razmišljao čime ih prefarbati ... nekim lakom, bojom u spreju, ili sličnim. I onda mi je na pamet pala bizarna ideja, da ih jednostavno išaram permanentnim markerom Ako se boja bude skidala ili izgubila sa vremenom, uvijek ih mogu ponovno rastaviti i prebojati drugom metodom. Ali sad kad sam to rekao, sviđa mi se kako ovo izgleda. Gotovo da ima drvenu teksturu, sa mrljama i linijama, pa se čini kao da je staklena kugla na drvenom postolju
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 14:16   #43
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,226
ne znam kakav je permanentni marker po pitanju topline.
provjeri da ti ne ispušta neke gluposti, pa da ne bi bilo nepredviđenih reakcija.

Ali da, ovo izgleda ko obojano crveno drvo.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 14:31   #44
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 279
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
ne znam kakav je permanentni marker po pitanju topline.
provjeri da ti ne ispušta neke gluposti, pa da ne bi bilo nepredviđenih reakcija.

Ali da, ovo izgleda ko obojano crveno drvo.
Misliš na otrovne plinove? Sumnjam da ima toliko "otrova" u tako maloj količini boje, ali da budem potpuno iskren o ovome nisam ni razmišljao.

Zapravo, ironija je u tome da namjeravam u tim starim armaturama koristiti LEDice, što se nekako nadovezuje na onu prijašnju raspravu Ne zbog uštede energije, već zato što ne bih želio da plastika i bakelit (na grlu) popuca od pregrijavanja, jer su ove lampe stare najmanje 50-ak godina, što se i vidi na onoj fotki gore, prije nego što sam je prebojao. Sve je puno pukotina, dobar dio tih grla je bio i za otpis pa sam morao kombinirati ... ono grlo koje je bilo OK (ali je bilo upareno sa puknutom armaturom) sam prebacio u drugu, koja nije bila puknuta, ali je zato grlo bilo skureno od prejakih žarulja.

Zapravo imam u planu nabavku dva, tri komada starih, bakelitnih grla kako bih u potpunosti izbacio keramiku van, koja se nikako ne uklapa u vintage izgled na kojeg ciljam. Naravno, ovo se više ne može kupiti novo u kakvom "elektro materijalu", ali znam tipa koji ima više lampi, armatura, rasvjetnih tijela, kabela i tome slično pa se jednom prilikom budem zaletio do njega. U svakom slučaju ove lampe budem koristio samo kao dekoraciju za blagdane, budu izgledale ludo kroz 11, 12 mjesec tim više ako do njih stavim one "Božićne Kugle", sa vodom i motivom.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 16:12   #45
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 574
Svaka ti dala, samo šibaj. Ako budem išao uređivat stan jednog dana onda ću pažljivo skinuti postolje.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 17:03   #46
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 279
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Svaka ti dala, samo šibaj. Ako budem išao uređivat stan jednog dana onda ću pažljivo skinuti postolje.
Hehe, hvala kolega
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na