Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2024., 08:29   #2371
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,570
Google uvodi hrpu novih mogućnosti koji imaju za cilj zaštitu mobitela i podataka na njemu kod krađe
https://blog.google/products/android...ft-protection/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2024., 10:18   #2372
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,177
Neka krenu prvo od svojih telefona... Samsung ih tu debelo dobiva!

"Find My Device already lets you remotely lock or wipe a lost or stolen phone and you can now mark it as lost for easier tracking."

Sto na Pixelima nije slucaj jer kada ga ukrades, i ako korisnik ima prikazane tileove za internet i bt (defaultno su prikazani), doslovno mozes ugasiti net i bt na potpuno zakljucanom telefonu i na miru ga probijati i cackati po njemu. Mozes ga cak i ugasiti s power off opcijom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2024., 13:56   #2373
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,924
Što je posebno retardirano kad uzmeš u obzir da za ugasit location treba login. Dakle netko je zaključio da za upaliti/ugasiti location trebaš biti logiran, a istodobno za gašenje BT/NET ne trebaš?
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2024., 14:07   #2374
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,177
Mnogo je toga retardirano zamisljeno na Pixelu kada je sigurnost u pitanju. Imao sam prije ovoga Samsung pa mi je sve ovo bio ogroman sok i nevjerica. Ne bih toliko ni srao po Guglu da ne vidim koliko se trude prezentirati nam i dati tih hebenih toboze privacy opcija. I svaki update je neki novi privacy feature u paketu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2024., 19:48   #2375
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,582
Izgleda da imam specifičan problem (bar po onome što sam uspio dobiti kao rezultate pretrage na Googleu)...

Telefonom treba da snimin audio zapis.
Izvor zvuka treba da bude 3.5 mm ulaz. Odatle dolazi audio signal koji je filtriran.

Problem je što kada spojim 3.5 mm ulaz integrisani mikoron ostane aktivan. To je u mom slučaju problem jer on snima sav ambijentalni zvuk koji uključuje neželjeni dio spektra.

Kako ISKLJUČITI interni mikrofon dok mi je spojen 3.5 mm ulaz?

Google daje rezultate koji su odgovor na pitanje suprotno mom (kako isključiti mikrofon koji dodje na kablu).
Uspio sam uhvatiti 1-2 teme stare 10+ godina koje se odnose na moj problem, i u jednoj je dato rješenje vidu Lesser Audio Switcher aplikacije, ali nažalost ta aplikacija ne radi na andoidima novijim do verzije 10.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2024., 19:52   #2376
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,570
Imam vanjski mikrofon od Rode-a. Kada ga spojim na mob, automatski on preuzima snimanje zvuka na sebe.
Na starijim modelima sam ga spajao direktno na 3,5mm konektor, a na novijim imam 15cm kabel/adapter USB-C->3,5mm.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2024., 19:59   #2377
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,582
Snima i kod mene sa tog mikroforna koji ubodem u 3.5 mm, ali ostaje aktivan i ovaj integrisani, i to mi pravi problem.

Želim da integrisani isključim dok je spojen mikroforn u 3.5 mm konektoru.

U pitanju je Xiaomi Redmi Note 10 Pro Max.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2024., 14:09   #2378
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,504
Imao sam isti problem na svim Xiaomijima i Lesser AudioSwitch mi je jednom pomogao kad mi je trebao isključivo vanjski mic jer je bio par metara od mobitela i pozadinski zvukovi nisu bili poželjni. Samo to je bio stariji Xiaomi kada je to još radilo... Bila je i neka terminal naredba, zaboravio sam više.

Huawei mi snima odmah sa 3,5 mm headseta ili USB-a, ne treba ništa čačkati, a Samsung negdje nudi izbor odakle će snimati.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2024., 17:20   #2379
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,773
Ekipa...trebam feedback ako se tko igrao sa izmjenom google Accounta na Android smartphone-u (Samsung M31s). Dakle koristim mob za privatne i poslovne svrhe (sa dodatnim bussines profilom) i planirao sam kreirat novi google account , dodat ga, syncat sve sa starog na novi i zbrisat stari account s moba. Nagradno pitanje glasi: hoce li to utjecati na aplikacije koje su instalirane na mobu (primarno netbanking, poslovni profil i Authy me zanimaju)?
__________________

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2024., 21:49   #2380
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,504
Neće, ali kupljene aplikacije ćeš morati ponovno kupiti u slučaju da nemaš neku potvrdu o kupovini i eventualno ručno pogurati prvi sljedeći update, Play Store nekad ne poveže trenutno instalirane aplikacije s novim accountom.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2024., 22:18   #2381
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,177
sjecam se da sam starcima instalirao neke appove na mobove, podesio sve, ubacio njihov account i obrisao moj koji sam koristio za setup. To je bilo na nekim starijim verzijama androida i radilo je. Nista fancy tipa net banking i sl...

Nisam siguran kako ide syncanje sa starog na novi account, nekako ne pamtim da sam vidio te opcije. Tipa sync kontakata, fotki, i sl... Mozda ces trebati koristiti google takeover uslugu.

I zadnje, ako imas dosta kupljenih appova (kao ja npr) i zelis to podijeliti sa svojim novim accountom (ili drugim osobama) - napravi google family sa starim accountom kao nositeljem, dodaj novi acc, ukljuci playstore library sharing. Stari acc ne moras ni koristiti vise, novi ce biti potpuno neovisan i nece vam se mijesati sadrzaji i sl. Ne vidite se uopce - kao sto ni ja ne vidim svoju familiju. Samo ideja...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2024., 22:25   #2382
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,773
Ma placene aplikacije me ne muce, imam samo 2 i mogu bez obje Export kontakata sam vec napravio, ostalo nemam vise nista gore - planiram vec duze gasenje starog accounta. Jedino me brine da tom akcijom ne shebem poslovni profil i netbanking.
__________________

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2024., 22:53   #2383
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,177
Toplo se nadam da su u samsungu znali kako sloziti izolirani work profile (ili business profil kako ga oni zovu). Mislim, prilicno sam siguran da je bolje slozen od stock google/pixel rjesenja i da bi trebao biti imun na prckanje po user profilu.

Authy backupiraj (ako se dobro sjecam trebalo bi se moci). Ne znam kojim si cudom na tom appu, ali ako se i raspadne, razmisli o necem perspektivnijem tipa Aegis.

Netbanking provjeri mozes li generirati novu aktivaciju bez odlaska u banku. Ako se moze, isao bi u tom smjeru zlu ne trebalo. Novi kodovi i sta bude bude.

Bas me zanima kako ce to proci, updejtaj nas ako se sjetis.

I ja sam razmisljao o promjeni accounta, ali toliko toga mi je vezano za njega da bi to radio valjda mjesecima. Dosta mi ne bilo jednom kad sam si zakljucao password manager i ostao bez svega u njemu. Pa mjesecima kasnije resetirao passworde kako bi naletavao na sajtove gdje sam bio regan... Ugh!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2024., 07:28   #2384
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,773
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Toplo se nadam da su u samsungu znali kako sloziti izolirani work profile (ili business profil kako ga oni zovu). Mislim, prilicno sam siguran da je bolje slozen od stock google/pixel rjesenja i da bi trebao biti imun na prckanje po user profilu.

Authy backupiraj (ako se dobro sjecam trebalo bi se moci). Ne znam kojim si cudom na tom appu, ali ako se i raspadne, razmisli o necem perspektivnijem tipa Aegis.

Netbanking provjeri mozes li generirati novu aktivaciju bez odlaska u banku. Ako se moze, isao bi u tom smjeru zlu ne trebalo. Novi kodovi i sta bude bude.

Bas me zanima kako ce to proci, updejtaj nas ako se sjetis.

I ja sam razmisljao o promjeni accounta, ali toliko toga mi je vezano za njega da bi to radio valjda mjesecima. Dosta mi ne bilo jednom kad sam si zakljucao password manager i ostao bez svega u njemu. Pa mjesecima kasnije resetirao passworde kako bi naletavao na sajtove gdje sam bio regan... Ugh!

Kaj ne stima sa Authy? Iskreno nisam bas previse istrazivao , samo sam htio neku vrstu 2fa za sve racune koje imam. Lozinke i backup kodove imam u lokalnom Keepassu tak da me taj dio mrvicu manje brine Najvise me muci poslovni profil al bumo vidli....javim rezultate svakako.


P.S.- kad si vec natuknuo temu - planirao sam za koju godinu zamjenit Samsung sa necim malo novijim i gledao sam Pixel medu ostalim...znaci bussines profili na ostalima bas nisu neka sreca?
__________________

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2024., 10:18   #2385
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,177
Authy je closed source i osim sto je imao nekih breacheva, nije se bas lako maknuti s njega jednog dana kad to pozelis. Tj export tokena van njihovog ekosustava i tome slicno, ne ide. Klasicna prica za velike igrace, zatvore te unutra a ti kako hoces. Bio sam jedan od tih koji su 2022 kad su imali zadnji breach otisli od njih i naravno, farbaj Jovo nanovo, sve tokene sam morao nanovo presloziti. Isao sam na Aegis koji je puuuno fleksibilniji tool. Cloud backup je fleksibilniji (nisi zatvoren ni ogranicen), lokalni backup je isto moguc pa dalje radi s backupom sto zelis (enkripcija, kopiranje na usb i cuvanje pod zemljom, you name it). Ali najvise od svega mi se svidja sto mogu tokene eksportati i importati na drugi uredjaj - i imati sve duplo za slucaj havarije primarnog mobitela. Spasilo me samo jednom doduse.

Koristim work profil na pixelu, radi sasvim ok, nisam imao problema oko toga. Radi rekao bih vrlo slicno samsungu, appovi su pomjesani, imaju badge, ali su nekako odvojeni na razini sustava.

Ali... mislim da samsung ima puuuno bolje slozenu sigurnost uredjaja i, vjerujem, business profil u pozadini (knox i sve to). Pixel je koma po pitanju sigurnosti ako ti ga netko ukrade - bez beda na lockanom mobu mozes ugasiti wifi, bt, lokaciju, mozes ugasiti i sam mob. Maltene sve sto imas upaljeno u quick settingsima mozes kliknuti i ugasiti/upaliti. Jako lose. Nemas ni priliku pokusati daljinski locirati sam mob ako mu netko ugasi net/bt. Bez neta ga ne mozes ni wipeati/lockati (nisam probao, ali logika mi tako nalaze). Probaj to na samsungu i ostat ces iznenadjen koliko malo toga mozes napraviti na mobu kada je zakljucan pin-om/prstom.

Nije cudno da velika vecina firmi nudi i podrzava samo samsung telefone za poslovne potrebe.

Nadalje, na pixelu ako koristis work profile, tvoj privatni profil postaje ogranicen! Moras koristiti pin od 8 znamenki (uvjet kompanije), ne mozes sideloadati .apk fajlove na svoj privatni profil (blocked by IT department, odluka kompanije). Mislim ono, ako su privatni i work profili odvojeni, i mogu staviti odvojeni pin na work profil, zasto mi ogranicavas koristenje privatnog profila.

Zbog toga sam dugo vremena poslovni profil koristio kao odvojenog usera (multiple users opcija). Doslovno se moras odlogirati sa svog usera, i ulogirati u drugog usera. Kao da imas dva fizicki odvojena moba, za novog usera ide kompletan setup od nule, maksimalna separacija. I to je bilo super, nije me nista ogranicavalo na privatnom accountu. Dok pixel nije izbacio faulty update i brickao telefone koji koriste multiple users opciju sirom svijeta. Dugo su se vadili iz tih govana do te mjere da su savjetovali NE koristiti tu opciju. Cmon! Zavrsio sam sa mobom kojem je bio krešan filesystem i... Farbaj Jovo nanovo.

Tako da... Ne, ne mogu ti preporuciti pixel ako ti je sigurnost bitna. Tim vise sto updejtove ne mozes blokirati bez roota pa strepis svakog 5. u mjesecu. Ja mu ne vjerujem da je stabilan i da me nece nesto sjebati za x mjeseci. Takodjer, ne vjerujem mu do te mjere da na mobu maltene nista ne drzim od podataka i pomirio sam se s tim ako ga nekad i izgubim ili mi ga papnu, da ga vjerojatno necu moci wipeati na daljinu.

Ali ima odlicnu kameru i dok mi klinka malo ne poraste, ostat cu na njemu. Nemam puno izbora. Kasnije cu se, vjerujem, opet vratiti na samsunga.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2024., 20:50   #2386
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,773
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Authy je closed source i osim sto je imao nekih breacheva, nije se bas lako maknuti s njega jednog dana kad to pozelis. Tj export tokena van njihovog ekosustava i tome slicno, ne ide. Klasicna prica za velike igrace, zatvore te unutra a ti kako hoces. Bio sam jedan od tih koji su 2022 kad su imali zadnji breach otisli od njih i naravno, farbaj Jovo nanovo, sve tokene sam morao nanovo presloziti. Isao sam na Aegis koji je puuuno fleksibilniji tool. Cloud backup je fleksibilniji (nisi zatvoren ni ogranicen), lokalni backup je isto moguc pa dalje radi s backupom sto zelis (enkripcija, kopiranje na usb i cuvanje pod zemljom, you name it). Ali najvise od svega mi se svidja sto mogu tokene eksportati i importati na drugi uredjaj - i imati sve duplo za slucaj havarije primarnog mobitela. Spasilo me samo jednom doduse.

Koristim work profil na pixelu, radi sasvim ok, nisam imao problema oko toga. Radi rekao bih vrlo slicno samsungu, appovi su pomjesani, imaju badge, ali su nekako odvojeni na razini sustava.

Ali... mislim da samsung ima puuuno bolje slozenu sigurnost uredjaja i, vjerujem, business profil u pozadini (knox i sve to). Pixel je koma po pitanju sigurnosti ako ti ga netko ukrade - bez beda na lockanom mobu mozes ugasiti wifi, bt, lokaciju, mozes ugasiti i sam mob. Maltene sve sto imas upaljeno u quick settingsima mozes kliknuti i ugasiti/upaliti. Jako lose. Nemas ni priliku pokusati daljinski locirati sam mob ako mu netko ugasi net/bt. Bez neta ga ne mozes ni wipeati/lockati (nisam probao, ali logika mi tako nalaze). Probaj to na samsungu i ostat ces iznenadjen koliko malo toga mozes napraviti na mobu kada je zakljucan pin-om/prstom.

Nije cudno da velika vecina firmi nudi i podrzava samo samsung telefone za poslovne potrebe.

Nadalje, na pixelu ako koristis work profile, tvoj privatni profil postaje ogranicen! Moras koristiti pin od 8 znamenki (uvjet kompanije), ne mozes sideloadati .apk fajlove na svoj privatni profil (blocked by IT department, odluka kompanije). Mislim ono, ako su privatni i work profili odvojeni, i mogu staviti odvojeni pin na work profil, zasto mi ogranicavas koristenje privatnog profila.

Zbog toga sam dugo vremena poslovni profil koristio kao odvojenog usera (multiple users opcija). Doslovno se moras odlogirati sa svog usera, i ulogirati u drugog usera. Kao da imas dva fizicki odvojena moba, za novog usera ide kompletan setup od nule, maksimalna separacija. I to je bilo super, nije me nista ogranicavalo na privatnom accountu. Dok pixel nije izbacio faulty update i brickao telefone koji koriste multiple users opciju sirom svijeta. Dugo su se vadili iz tih govana do te mjere da su savjetovali NE koristiti tu opciju. Cmon! Zavrsio sam sa mobom kojem je bio krešan filesystem i... Farbaj Jovo nanovo.

Tako da... Ne, ne mogu ti preporuciti pixel ako ti je sigurnost bitna. Tim vise sto updejtove ne mozes blokirati bez roota pa strepis svakog 5. u mjesecu. Ja mu ne vjerujem da je stabilan i da me nece nesto sjebati za x mjeseci. Takodjer, ne vjerujem mu do te mjere da na mobu maltene nista ne drzim od podataka i pomirio sam se s tim ako ga nekad i izgubim ili mi ga papnu, da ga vjerojatno necu moci wipeati na daljinu.

Ali ima odlicnu kameru i dok mi klinka malo ne poraste, ostat cu na njemu. Nemam puno izbora. Kasnije cu se, vjerujem, opet vratiti na samsunga.

Fuuuuuuuuuck...thanks na ovome, pomaze na vise razina.
__________________

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2024., 15:55   #2387
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,773
Headsup...



@xlr > thanks jos jedno na infu, na vrijeme maknuo gofno
__________________

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2024., 16:37   #2388
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 5,033
Srecom ni ne koristim to, odnosno 2FA uopce. Jedino valjda za mail account.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 04.07.2024., 16:59   #2389
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,177
A joh, njih baš nikako neće i svako malo neki škandal.

Ovo s krađom telefona mi je baš koma jer moj broj se već bar godinu dana koristi za neke scamove preko poziva, a odnedavno i preko sms-a. Ljudi dobivaju pozive kao da ih ja zovem, a zadnji scenario je bio čovjek koji je dobio sms s mog broja da mu danas stiže paket dostavom.

Tako da, ako je neki breach passworda, to je lako samo ih promjeniš. A broj telefona ako krenu koristiti za scam, onda je baš banana.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2024., 08:51   #2390
chief_wolfinjo
Guest
 
Postovi: n/a
pozdrav

s obzirom da imam galaxy s4 kao drugi mobitel

želio bih instalirati custom rom.... a kako to više ne radim

tako prečesto, molio bih pomoć

korak po korak, što trebam napraviti da ne bi brickao mobitel

koristio bih ovaj rom: https://xdaforums.com/t/rom-11-jflte...-m919.4681038/
  Reply With Quote
Staro 26.07.2024., 11:27   #2391
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,870
Pokloni mob kolekcionaru a sebi uzmi normalan mob
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Fujitsu U7311

Intel i5 1135G7

16GB DDR4 3200MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

13.3" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2024., 11:34   #2392
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,177
Zasto ne bi sam pokusao ako si takve stvari vec radio, valjda onda znas sto trazis, zar ne? Ruku u vatru da nema zive osobe na forumu koja se jos tocno sjeca procedure za taj mob, kamoli da cuva sve potrebne fajlove i upute na kompu pri ruci.

Jesam, rootao sam ga nekome davnih dana, ali se ne sjecam nijednog koraka i ne mogu si opravdati da se sad vracam na google i izvlacim upute koje ces i sam naci. I jos ti moram garantiram tocnost uputa za nesto sto je toliko dugo out of date, tesko je to traziti od nekoga. Just sayin, nhf
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2024., 11:58   #2393
chief_wolfinjo
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Pokloni mob kolekcionaru a sebi uzmi normalan mob
poklanjaš mob ?

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Zasto ne bi sam pokusao ako si takve stvari vec radio, valjda onda znas sto trazis, zar ne? Ruku u vatru da nema zive osobe na forumu koja se jos tocno sjeca procedure za taj mob, kamoli da cuva sve potrebne fajlove i upute na kompu pri ruci.

Jesam, rootao sam ga nekome davnih dana, ali se ne sjecam nijednog koraka i ne mogu si opravdati da se sad vracam na google i izvlacim upute koje ces i sam naci. I jos ti moram garantiram tocnost uputa za nesto sto je toliko dugo out of date, tesko je to traziti od nekoga. Just sayin, nhf
ma znam, mislio sam da je netko možda nedavno nekaj prčkao.
pa da iz prve ruge podijeli iskustvo. jer koliko više manje postupak
je isti za večinu mobova
  Reply With Quote
Staro 28.07.2024., 13:32   #2394
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,959
Pa nemaš brige, staviš custom recovery, root ne trebaš, iz custom recoverya flashas rom i to je to.

Sent from my 23078PND5G using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2024., 16:43   #2395
chief_wolfinjo
Guest
 
Postovi: n/a
pročitao sam ovo:

gdje piše:

How to Update Galaxy S4 LTE – A to crDroid 7.0 (Android 11)?
Installing crDroid 7.0 requires an unlocked bootloader and a custom recovery installed on the phone. This is the reason the entire installation guide is divided into three parts as below:

Unlocking bootloader on the phone
Installing Custom Recovery on the phone
Installing the crDroid 7.0 ROM on the phone

sutra ću vjerojatno to probati, pa javim što je ostalo od moba, cigla ili ?
  Reply With Quote
Staro 30.07.2024., 18:26   #2396
chief_wolfinjo
Guest
 
Postovi: n/a
uspio sam instalirati custom rom na galaxy s4, custom rom je baziran na Android 12.1

a prije je bio android 5.1

  Reply With Quote
Staro 10.08.2024., 06:13   #2397
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,383
Još da i mreža nije okljaštreno implementirana.

https://9to5google.com/2024/08/08/hands-on-moto-tag/
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 13.08.2024., 10:26   #2398
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 241
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
uspio sam instalirati custom rom na galaxy s4, custom rom je baziran na Android 12.1
a prije je bio android 5.1

Hmm, ja na svojem S4 imam LineageOS (18.1), ali je baterija katastrofa.
Ukoliko nadjem negdje u ZG zamjensku bateriju, mogao bih se i ja malo poigrati...
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2024., 08:20   #2399
chief_wolfinjo
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bodisson Pregled postova
Hmm, ja na svojem S4 imam LineageOS (18.1), ali je baterija katastrofa.
Ukoliko nadjem negdje u ZG zamjensku bateriju, mogao bih se i ja malo poigrati...
ja sam kupio od ovog bateriju: https://www.ebay.com/itm/385640098436

dođe za nekih 10 dana...

iako sam negdje pročitao da na Galaxy S4 inače baterija nije najbolja sreća
  Reply With Quote
Staro 17.08.2024., 09:10   #2400
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 744
po čemu je taj samsung tolko poseban?
gledam cijene na njuškalu i to nije normalno

mislim da imam jedan negdje
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na