Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2023., 06:47   #661
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 236
Ja nisam neki stručnjak za audiofiliju no vidim da je tema zamrla

Uglavnom pogledaj si par reviewa pa uzmi prosjek za ocjenu i svakako kupi 2.1 sistem odnosno letvu sa basom

Panasonic tv imam i sam i umjesto soundbara imam Modecom eclipse 180 zvučnike, prezadovoljan sam. I sa tv-om i zvučnicima, no za soundbar koliko sam gledao prije Lg i Sony je slovio za top buđetne proizvođaće....imaš u SD u CCentrima nešto i izloženog pa se da nafrkati malo
Wiz3m4n je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2023., 20:44   #662
BubaSvabo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Wiz3m4n Pregled postova
Ja nisam neki stručnjak za audiofiliju no vidim da je tema zamrla

Uglavnom pogledaj si par reviewa pa uzmi prosjek za ocjenu i svakako kupi 2.1 sistem odnosno letvu sa basom

Panasonic tv imam i sam i umjesto soundbara imam Modecom eclipse 180 zvučnike, prezadovoljan sam. I sa tv-om i zvučnicima, no za soundbar koliko sam gledao prije Lg i Sony je slovio za top buđetne proizvođaće....imaš u SD u CCentrima nešto i izloženog pa se da nafrkati malo
Hvala, pogledam još. Mislio sam da netko ima kakvog iskustva, ali očito ništa. Tnx
BubaSvabo je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2023., 22:55   #663
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 750
po meni soundbar samo ako ne misliš uopće slušat mjuzu i ako ne misliš ići na 5.1 ili veći broj zvučnika.
2 + 1 stereo zvučnici sa subom za iste novce su poprilično bolji. pitanje je samo imaš li ih gdje postaviti i da li ti se vizualno sve to uklapa.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 10:53   #664
BubaSvabo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 24
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
po meni soundbar samo ako ne misliš uopće slušat mjuzu i ako ne misliš ići na 5.1 ili veći broj zvučnika.
2 + 1 stereo zvučnici sa subom za iste novce su poprilično bolji. pitanje je samo imaš li ih gdje postaviti i da li ti se vizualno sve to uklapa.
Da. U tome je dio problema. Taman imam mjesta ispod TV-a i malo pored za sub. Naravno, mislio sam i muziku puštat na to, ali nemam nikakvih iskustava s sounbarovima pa skupljam mišljenja. U pravu si, zvučnici bi bili bolji izbor. Ne znam, možda izmislim nešto pa i uzmem zvučnike 2+1. Ovi Modecom eclipse 180 što je Wiz3m4n rekao mi se čine mrak! Tnx

Zadnje izmijenjeno od: BubaSvabo. 12.12.2023. u 11:00.
BubaSvabo je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 08:24   #665
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,774
Ola narode. Razmisljam zamijeniti Creative T40 II set za nekaj malo bolje ali posto ne mislim izdvajat vise od 200 Eura (aktivni 2.0 set) - neznam dali mi se isplati bez mijenjanja zvucne (integrusa na MBO). Posto sam vecinu vremena za kompom fali mi dasak onog sto glavni sistem u dnevnoj daje. Dao sam mjesta Creative-u i zvuci malo bolje ali ako se da malo bolje - ja sretan Bas mi nije tolko bitan ne volim da grmi ali volio bi da recimo bas gitara dolazi do izrazaja. Bitniji su mi mid i high spektar. Gledao sam Q Acoustics M20 ali 400 Eura za ovaj upgrade nebih izdvajao. Dali bih uopce ista dobio na postojecem sustavom sa investicijom u bolju zvucnu karticu?


Svaki savjet i preporuka dobrodosli
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 08:58   #666
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,760
a Edifier?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 09:12   #667
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,774
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
a Edifier?
Njega sam i gledao posto mi se i vizualno svidaju ali nikad ih nisam cuo pa nemogu suditi a neda mi se experimentirat kao sa glavnim sustavom
Na primjer: Edifier R1280DBs M-Audio Presonus Eris

Pretraga daje svasta al u aktivne zvucnike se ne kuzim bas nista. Znam samo da mi apsolutno nikakve dide-mide ne trebaju. Nekakav Toslink/coax input mozda ako s vremenom odlucim WIIM spojit gore ali van toga - bas nista. Vidio sam da neki imaju USB na sebi ali kolko znam USB konekcija je jako sklona smetnjama (i da pokucam o drvo na trenutnom setupu nema nikakvih sumova).

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 18.02.2024. u 09:48.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 13:52   #668
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,177
Bass gitaru zaboravi na BX4. Nisam ih nikada slusao, imam BX5D2 vec 10 godina i na njima mi zafali basa na rocku i derivatima istog. Moras ih odvojiti od zida zbog straznjih portova, u suprotnom su priguseni. Kad slusam mjuzu pomaknem cijelu policu naprijed i onda je polje, tada dobijem i malo osjetnije basove.

BX5 su jaaako usko usmjereni, pogotovo visokotonci. Moras sjediti bas u sweetspotu. Vjerojatno su i BX4 slicnih osobina.

Osobno, za aktivne zvucnike bi uvijek birao USB DAC. Koliko para das za DAC o tome ovisi hoces li zavrsiti na balansiranim TRS/XLR ulazima ili nebalansiranim RCA/TS ulazima. Spajao sam ih svakako, a najvise smetnji je bilo kada sam spajao Chromecast audio preko 3.5mm jacka na TS. Kabel iz Chipoteke Na kompu sam dugo vremena koristio Focusrite 2i2 i spajao ih balansirano na XLR. Nema greske, sve je radilo super.

Kasnije sam ih potpuno prenamjenio na dnevni boravak i nabavio E30 DAC s 3 inputa pa sam ih spojio na tv, streamer i Chromecast audio.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2024., 09:53   #669
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Pozdrav
Ima netko ovaj Bose soundbar, trenutno je nekakva rasprodaja.
Isplati li se ovaj model, ili opcenito svi soundbarovi nisu bas isplativi ako ne idu skupa sa sub-om?
Gledajuci prethodne postove i recenzije po netu svatko hvali nesto, i za svaki brend nedostaje nesto tako da nigdje nista konkretno. ��
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2024., 23:33   #670
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 679
Joj znam da tražim svašta ali nešto u nižem cjenovnom rangu soundbara samo za ispod monitora koji služi kao monitor i telka (prištekan dvb-t2).

Ne bi htio sad aktivne zvučnike a ni pasivne i pojačalo. To je tak i tak u spavaćoj. Na njega nekad lap prištekam.


Ajd do cca 50-60 ojra.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2024., 08:48   #671
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 679
Kaj mislite o Kenwood ls-600bt? Od konektora ima, AUX input, OPTICAL input, HDMI (TV ARC) Input, USB input.



Potrebno mi je da ima 3.5 mm ulaz što Kenwood ima. Naime monitor ima 4 ulaza (vga, dvi, hdmi i dp) te audio izlaz na 3.5 mm.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2024., 20:55   #672
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,488
Posto imam problema sa pucketanjem i pucanjem zvuka na AMD grafickoj kad je preko hdmi spojena na tv, gledam uzet neki soundbar za tv. Imam LG 55 C9, nisam audiofil, al soundbar mora imati 3.5mm in, za komp, nekako se spojit sa tvom, idealno ako tv moze bit passthrough posto imam i firestick i poekad ps5.

Bezicni Subwoofer može i ne mora nice to have.

Do 200 europksih bi isao

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 08.07.2024. u 21:14.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2024., 22:40   #673
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,488
Mislim da cu uzet ovo, ima sve zive kontektore, review je ok, cijena prijvatljiva, s40 i s50 razlika je 40w, i s50 ima dolbi atmos, sta god to bilo

https://www.amazon.de/-/en/Soundbar-...s%2C217&sr=8-1
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2024., 23:05   #674
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,311
samsung 990d je zadnji model, ali ako nađeš C , ja ga imam, to je bomba. uopće mi ne fale samostojeći
vex je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 00:01   #675
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,488
Kupim za te pare 4070 TI i rijesim problem i pucketanja i 16gb vrama i jos si poboljsam performanse MLa
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 11:32   #676
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Kupim za te pare 4070 TI i rijesim problem i pucketanja i 16gb vrama i jos si poboljsam performanse MLa
Kupiš da ali neće 4070ti zaokružiti doživljaj Tv+soundbar . Tv je samo pola priče, ko nije imao 5.1 ili nešto bolje, neće ni shvatiti što mu je falilo cijelog života
vex je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2024., 12:14   #677
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,488
Ma cujes kat povise mog dnevnog spava beba, kad ispod baba od 90 godina, u prostoriji do spava moja beba, na LGu ton nikad nije isa priko 15...


Mene samo frustrira to prekidanje i pucketanje zvuka i ubija imerziju kad igram nešto il playam sa kompa.

TV nema niti jedan Audio IN tako da mi je soundbar najjednostavnije rjesenje,
ali sad opet ne zelim da mi soundbar ima bas smece od zvucnika no da cu cut neku razliku necu.
Kad sam bio u USA isprobao sam neke sluse od 1500 dolara, tamo su skupe stvari izlozene da potencijalni kupac moze i isprobat.
Meni osobno minimalna razlika izmedju njih i nekih sony od 100 dolara, drugaciji eq ofc, al ja ne vidim tu razliku,
dok sluse 20 dolara su bile totalno smece i to se čuje (ili bolje reć ne čuje)
Tako da moje uho nije dovoljno osjetljivo, prosjecan best buy soundbar je meni ok nek je malo bolji od tva zvuk i da mogu ustekat i komp i tv, eventualno mob sa BT i ja miran.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2024., 11:47   #678
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 679
Nakon 2 tjedna natezanja s poštom stigao soundbar Kenwood ls-600bt. U paketu je strujni adapter, daljinski, 2 baterija, kabel 3.5mm na chinch, nosač u 2 dijela s tiplama i šarafima. Ima gumene nožice s lijeve i desne strane a na sredini s zadnje strane su konektori (aux, optical, hdmi tv arc, usb i struja). S desne strane su tri tipke (pojačavanje, paljenje i stišavanje).


Trenutno ga samo na brzinu uključio na poslu i pustio s mobitela i meni je zvuk ok. Doma ću se poigrati dalje.



Trenutno samo 2 fotke.



__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2024., 15:27   #679
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,488
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Mislim da cu uzet ovo, ima sve zive kontektore, review je ok, cijena prijvatljiva, s40 i s50 razlika je 40w, i s50 ima dolbi atmos, sta god to bilo

https://www.amazon.de/-/en/Soundbar-...s%2C217&sr=8-1
ja uzeo ovo za 113 eurica, bas, pa cak prejak, zena mi se na 1 zali da je previse, ali u movie modu, u music game okej, ali je i losiji zvuk onda

Soundbar bez basa ukljucenog zvuci grozno, al valjda je dizajniran tako da bas bude na basu, bas je žičani iako sam mislio da je bežični inicijalno. Sa LG tvom hdmi (e)arc radi ali je vol up i down tako urnebesno spor(3-4 sekunde) delaya tako da sam ga na kraju spojio sa optickim kabelom jer mi tako moze radit i on i TV istovrmeno pa muteam po potrebi

Kad radi istovremeno svaki video moram namjestati AV sync rucno cak i tokom videa, zašto se to mijenja pojma neman ali mislim da je do tv-a ne do bara, jer sam primjećivao da mi nekad kao pobjegne na tv-u zvuk, tocnije ne tv nego firestick.

Ugl za te pare ja zadovoljan, kad smim ukljucit bas zvuk je dobar, uglavnom ne smim pa i dalje korisitm od tv-a a što je najbitnije 3.5mm je spojeno u komp i napokon više nemam prekide zvuka na kompu i zvuci pristojno.

Disclamer nisam audiofil, most basic user.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2024., 17:37   #680
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,527
Ekipa, ponestalo mjesta na stolu, pa KRK Rokit5 moraju ici ca.
Gledam neki kompaktni 2.1 sistem, i za oko mi je zapeo Logitech Z560

https://www.ozone.hr/product/gaming-...560-lightsync/

Po reviewima su dosta hvaljeni, ali volio bih čuti iskustva iz prve ruke

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2024., 20:51   #681
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Uf, koja šteta..stavi ih negdje sa strane na zid, debelu policu, bilo kaj.. grehota je mijenjati te krkove za taj logitech.
Još se dan danas sjećam kada sam ih uzeo, priključio i pustio prve taktove... Ostao sam paf..

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 21:04   #682
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,007
Preporuka za neki solidan soundbar za malo bolji osjecaj za filmove i poneki koncert do 200-250€?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 21:55   #683
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 804
Ako nisi audiofil mislim da ce te manje više svaki zadovoljiti pogotovo ako ima sub.

Ja sad imam Polk Signa S4 i meni je sasvim ok, plaćen 240€ u Linksa prije par mjeseci, prije toga sam imao LG SK5, isto dobar za moj sluh

Samo vidi da ima dobar review da opet nije neki škart.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2024., 09:45   #684
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,488
Ako si audiofil za 250 eura te nece nista zadovoljit

Ja imam taj neki ultimea S50 sa amazona, bio bi dobar al zena mi kaze "ugasi taj bubanj" tako da je vise ugasen nego upaljen. Sam zvuk iz soundbara je bez trunke dubine, ali uparen sa subom je bomba, kad se prebacim na tv zvucnike bas fali te dubine, cekam prijatelja koji je više u zvuku da on ocjeni jel dobro il nije.

Nezz jel mora bit tako, tj jel sa drugim soundbarovima tako da SB ima samo srednje i visoke tonove a bas se brine za sve niske.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2024., 12:11   #685
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,103
Ako se uz soundbar može smjestiti i poseban niskotonac onda se može svašta naći za 250 EUR. Ako ne, onda je problem . Isti problem sam imao pa sam uzeo Sony HT-X8500 iako nije ni to najsretnije rješenje.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2024., 14:32   #686
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,719
Citiraj:
Autor spawn Pregled postova
Preporuka za neki solidan soundbar za malo bolji osjecaj za filmove i poneki koncert do 200-250€?
Uf, teško, osim ako je neki stariji ali bolji model, tipa Samsung Q950A rabljeno.
Ja imam zadnji Q990D i jako je dobar.
Za 200-250€ nemreš dobre bookshelfe uzeti, kamoli nešto aktivno...
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2024., 12:12   #687
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,087
Citiraj:
Autor spawn Pregled postova
Preporuka za neki solidan soundbar za malo bolji osjecaj za filmove i poneki koncert do 200-250€?
https://www.hgspot.hr/soundbar-hisen...5-0-ai-eq-crni

kupio ovaj prije devet mjeseci i skroz sam zadovoljan...
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na