Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2020., 14:22   #3031
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Eto i ja sam mislio da sam zabrijao kad sam sa 2060 prešao na RX580 da je sve nekako fluidnije. Između prelaska sam bio na intel integriranoj neko vrijeme pa je samo na 60Hz radio monitor. Pa je za očekivati zbog nagle promjene.
No svejedno, nakon nekoliko dana se zamislim dok sam igrao nešto, stvarno i igre djeluju bolje čak na manjim frejmovima. Mislio sam da je nekim čudom veći FPS nego na staroj kartici. Upalim FPS counter, hm, manje je...
Prošlo mi je kroz glavu kao ajde ako je monitor nativno Freesync možda mi zato djeluje bolje, mah samo placebo effect. Sad kad vidim da nisam jedini. Damnit, očito ipak ima nešto u tome. xD
Monitor je S2719DGF btw.
Meni vrag nije dal mira, pa sam (u ono vrijeme) od sestre za probu na par dana dolifral Benq XL2411, složil usporedno s ovim Dellom i bome fluidnost je (bila) na oba podjednaka.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 14:32   #3032
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Da li je još netko naručio sa mall.hr i kakav Vam je status narudžbe.
Naručio 1.10 i tek se jučer promijenio status u "narudžba je u pripremi" i piše kao Sljedeći korak, predaja dostavnoj službi

Pošiljka je pripremljena za preuzimanje od strane dostavne službe.

Znam da su spori ali ovo je ipak jako loše za ovako skup artikl koji navodno imaju raspoloživ. Već sam naručiovao nekoliko puta od njih ali su dosad slali ipak brže ako već kao imaju artikl.

Ako imate kakav info pls pm, da li je nekome došlo bez promjene tih statusa itd. Kad sam ih zvao jučer za provjeriti, dali su mi samo generički odgovor i lijep pozdrav.


EDIT: Da i pitanje, ima li netko da igra Tarkov sad aktivno te kakva su iskustva na 3080. Vidio sam nekoliko youtube videa, svatko ima drugačije performanse, iskustva....
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX

Zadnje izmijenjeno od: Michel. 10.12.2020. u 14:43.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 14:38   #3033
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Meni vrag nije dal mira, pa sam (u ono vrijeme) od sestre za probu na par dana dolifral Benq XL2411, složil usporedno s ovim Dellom i bome fluidnost je (bila) na oba podjednaka.
Znači AMD ima ''mouse smoothing'' po defaultu.
Vidiš prije, davnih dana su imali bolji RAMDAC pa je slika u 2D bila kvalitetnija, a sada imaju ovo. No dobro, ako sam shvatio, da se to poštelat i na zelenima.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 14:44   #3034
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Ma da se sve, velim meni je ta magija za obično skrolanje bila očita, a kamoli vama u igrama.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 17:37   #3035
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Dečki moji, jedino sa vama mogu podijelit ovakve dvojbe, a nadam se da sam u pravoj temi.

Jučer sam ubacio RTX 3060TI od gainwarda umjesto 5700XT. I malo sam testirao u RDR2, COD Cold War i Haven benchmark gdje su vidljiva poboljšanja u vidu FPS-a.

Ali ima jedna velika stvar koja me muči - a to je općenito feeling fluidnosti, smoothnessa koji je zapravo vezan uz frame pacing.

I ne mogu se oteti dojmu da je to bilo puno uglađenije, fluidnije na 5700XT.

Ne znam da li je do neke postavke koja mi je promaknula (ali pogirao sam se u control panelu), freesync je naravno uključen. Ne znam da li je do toga da AMD grafe bolje rade sa freesyncom, ne mogu skužit u čemu je stvar.

Dakle, 80 fps na 5700XT daje feeling puno bolje fluidnosti nego 100 fps na 3060TI. Ovo je ipak malo više "stuttery". Možda ja nisam normalan, možda cijepidilačim, ne znam, ali evo, Jay se slaže sa mnom

Pa probao sam iz zajebancije ovog novog Spužva boba koji mi sinčić igra, koji je naravno lockan na 144 hz. Na 5700XT, to je bila poezija, silky smooth, krema.

Na 3060Ti je isto naravno 144hz lock, ali kad onako vrtiš lagano kameru oko lika, ili nekakvi B-roll pokreti, tu i tamo lagano štucne ili se vidi negdje micro-tearing.

Eto, ne znam da li zabrijavam, da li se to može nekako fixati, da li je do freesynca koji bolje radi na AMD-u, ali na 5700XT je uz nešto niži framerate sve fluidnije.

Probat ću još danas ako stignem vratiti 5700XT pa ću snimiti par slow-motion videa da imam scientific proof

Jedna grafa mora ići na bubanj, a nisam još siguran koja će
Da sam sebe poserem, eto što nisam napravio:

https://youtu.be/icJnTUAaB9Y?t=307

Make sure you check box pod točkom 3 xD

Ja to u brzini jučer kasno uopće nisam gledao, dakle cijelo vrijeme mi je g-sync zapravo bio isključen. Jebote stutter i tearing

Vidjet ćemo kako sad ide
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 17:43   #3036
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Da sam sebe poserem, eto što nisam napravio:

https://youtu.be/icJnTUAaB9Y?t=307

Make sure you check box pod točkom 3 xD

Ja to u brzini jučer kasno uopće nisam gledao, dakle cijelo vrijeme mi je g-sync zapravo bio isključen. Jebote stutter i tearing

Vidjet ćemo kako sad ide
Nooob
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 17:51   #3037
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Već smo imali raspravu oko vsynca i adaptive synca u nekoj AMD temi ako se ne varam, možda bi bilo najbolje napraviti jedan sticky i jednostavno kopirati najbitnije stvari sa blurbustersa.

Ukratko, peri-deri rješenje za korisnike Adaptive sync monitora i Nvidije:
  1. Upali Gsync/Gsync compatible i globalni vsync u Nvidia Control Panelu
  2. Pogasi vsync i double/triple bufferinge u igri
  3. Ograniči framerate na jedan od navedenih načina, od najboljeg prema najgorem:
    • Upali frame limiter unutar igre i postavi ga na minimalno 3 framea niže od refresh ratea
    • Koristi frame limiter u Rivatuner Statistics Serveru i postavi ga na minimalno 3 framea niže od refresh ratea
    • Koristi Max Frame Rate u Nvidia Control Panelu i postavi ga na minimalno 3 framea niže od refresh ratea


Što se tiče Nvidia Low/Ultra Low Latency, najbolje ih je koristiti na sljedeći način:
  1. Ako ne možeš iskoristiti nijedan od gore navedenih limitera ili ti nije potreban specifičan limit, a fps ti je uvijek iznad refresh ratea, upali Nvidia Ultra Low Latency
  2. Ako koristiš frame limiter i fps ti pada ispod refresh ratea, upali Nvidia Low Latency


Za AMD vrijedi jednaka shema, samo što se stvari u Radeonovim driverima zovu drukčije. I za oldskul non-adaptive sync monitore također vrijede ova pravila, samo izuzmite Gsync/Gsync compatible.

Možda se netko i sjeća, dok su rašireni bili samo 60Hz monitori, da je u starijim Nvidijinim driverima za frame limit od 58 fps-a pisalo da se koristi za smanjenje input laga uz vsync.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 18:02   #3038
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Da li je još netko naručio sa mall.hr i kakav Vam je status narudžbe.
Naručio 1.10 i tek se jučer promijenio status u "narudžba je u pripremi" i piše kao Sljedeći korak, predaja dostavnoj službi

Pošiljka je pripremljena za preuzimanje od strane dostavne službe.

Znam da su spori ali ovo je ipak jako loše za ovako skup artikl koji navodno imaju raspoloživ. Već sam naručiovao nekoliko puta od njih ali su dosad slali ipak brže ako već kao imaju artikl.

Ako imate kakav info pls pm, da li je nekome došlo bez promjene tih statusa itd. Kad sam ih zvao jučer za provjeriti, dali su mi samo generički odgovor i lijep pozdrav.


EDIT: Da i pitanje, ima li netko da igra Tarkov sad aktivno te kakva su iskustva na 3080. Vidio sam nekoliko youtube videa, svatko ima drugačije performanse, iskustva....
Šta ti je pisalo pod Predviđeni datum otpreme?
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 18:37   #3039
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Šta ti je pisalo pod Predviđeni datum otpreme?
Pisalo je 7.12. - 14.12.
Ne znam što njima znači točno otprema. Da li bi tad "otpremili" prema meni ili bi ja trebao dobiti paket u ruke do isteka tog datuma.
Uglavnom prekjučer ujutro je promijenilo status kao da čeka kupljenje od strane DPD-a i do sada još nije ni pokupljeno. Negdje sam bio vidio da dpd u mene ne dostavlja Ponedjeljkom, pa ako sutra recimo pokupe mislim da su minimalne šanse da to stigne do tog predviđenog 14.

Ne razumijem da jedna online trgovina šalje ovako izuzetno sporo artikle koje bi trebali imati na skladištu. Dakle u boljem slučaju će proći preko 2 puna tjedna da dostave.

Nekako se nadam da je pokupljen paket i na dostavi samo da još nisu u sustavu promijenili status.

EDIT : Stavili su dva datuma, kad je obrađena a kad je spremna za preuzimanje. Još su ih zamijenili, ispada da je paket prvo zapakiran i spreman, pa da su onda krenuli provjeravati da li ga imaju xd.
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 18:40   #3040
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Pisalo je 7.12. - 14.12.
Ne znam što njima znači točno otprema. Da li bi tad "otpremili" prema meni ili bi ja trebao dobiti paket u ruke do isteka tog datuma.
Uglavnom prekjučer ujutro je promijenilo status kao da čeka kupljenje od strane DPD-a i do sada još nije ni pokupljeno. Negdje sam bio vidio da dpd u mene ne dostavlja Ponedjeljkom, pa ako sutra recimo pokupe mislim da su minimalne šanse da to stigne do tog predviđenog 14.

Ne razumijem da jedna online trgovina šalje ovako izuzetno sporo artikle koje bi trebali imati na skladištu. Dakle u boljem slučaju će proći preko 2 puna tjedna da dostave.

Nekako se nadam da je pokupljen paket i na dostavi samo da još nisu u sustavu promijenili status.
Sve ti je onda ok. Nije pisalo da imaju na skladištu nego kod dobavljača i datum otpreme je upravo to što piše - kad je otpremljeno, odnosno predano dostavnoj službi.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 18:50   #3041
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Sve ti je onda ok. Nije pisalo da imaju na skladištu nego kod dobavljača i datum otpreme je upravo to što piše - kad je otpremljeno, odnosno predano dostavnoj službi.
Ok, hvala ti.
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 21:05   #3042
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Malecka je stigla, upravo update drivera vrtim )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	131069218_455833222478715_7218360221735942304_n.jpg‎
Views:	367
Size:	259.8 kB
ID:	23069   Click image for larger version

Name:	131016028_1475090862685954_2132838181362791080_n.jpg‎
Views:	334
Size:	223.3 kB
ID:	23070  
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 21:07   #3043
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323