Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2015., 00:11   #931
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Neka i to fulam, samo mislim da će ipak i cijenom zamijeniti R7 265 - cca 1200kn. Inače kad smo kod te gpu ovdje sam već pisao o tome kako se već nekoliko godina kupuje jedno te ista gpu za 1300kn i unatoč tome je i dalje best-buy. AMD se vjerojatno upravo zbog toga odlučio za 2 rebrand rebranda modela (370 i 360) - nvidia nema ništa pametno u tom cjenovnom rangu pa im se ionako zbog financijske situacije ne isplati trošit novce na razvoj novih čipova za tu kategoriju. Jednostavno su zadominirali tim segmentom od 900-1000 do 2000kn (do 7 modela u prodaji naspram nvidijinih 4). Dakle da nvidia ne zabušava u mainstream segmentu, vjerojatno bi gledali bolje i novije grafe i od amd-a.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 18.06.2015. u 00:17.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 00:36   #932
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Nije nikakvo cudo da imaju tih relativno jeftinih chipova, Pitacairn ... pardon Curaçao Pro u ogromim zalihama, jer R7 265 model nije bio bas previse dostupan ni popularan u retailu. Guralo se R9 270ke a za ove nisu nalazili prostor kod proizvodjaca kartica. A krajnje je vrijeme da se rijese tih chipova Jedina losa stvar je sto zavaljavaju kupce ako losiji R7 265 sad rebrandaju u R9 370 no takvo sto im moze proci pod tiskarsku gresku.

To je zapravo jos jedan ekonomski nacin da guraju ljude da kupe R9 380ku koja ce imatiu FreeSync i kostati koliko AMD pozeli -- vjerojatno vise od R9 285ice kad je izasla! No trebao imati razumijevanja za amdove dionicarske torbare ... Ipak shtakci trebaju nekako nakupiti lovu a pritom ne prodavati najskuplje kartice koje su u prethodnoj generaciji predstavljene kao top mainstream. Eto isto tako su sacuvali 290X "golden chipove" za rebrand u 390X. Jedino pravo osvjezenje bi trebao bit taj Fury Nano za kupce kojima bude dostupan u ducanu i znaju tocno sto kupuju.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
To svakako je plus al mi je smiješno da se onda idu uspoređivat te dvije kartice sa dva totalno različita tipa coolera.

A moraju nesto napisati ... te novinarske sponzoruse Ovako barem zvuce strucnije nego kad su svojedobno bez ustrucavanja recenzirali koja od grafa ima ljepsu Ruby (khm i Pixie takodjer ) na vanjskom coveru kutije



Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Odnosno ako se radi o duplo boljem perfomance per watt omjeru i 175w gpu kao što neki nabacuju (navedite izvor za 175w) - onda je tih momirovih cca 16-17% jača od 290X. Ovo drugo ima malo više smisla jer bi po hijerarhiji nano trebala biti iznad 290X/390X - dakle i malo jača. U svakom slučaju gpu bi trebala imati jebački performance per watt kako god okreneš. Najbitnije u cijeloj priči je kakvu će cijenu imati...
na "provjerenom wccftechu" na tablici u dnu su spomenuli 450-500$ i 175W. Samo je pitanje kako ce se osjecati early adopteri jednom kad puste u promet Fury Nano ako ta kartica bude hardverski ekvivalent FuryX samo na puno umjerenijem taktu kako bi uskocila u TDP od navedenih 175W (Core na cca 750-800MHz, a HBM ionako gotovo ni ne trosi nista ako usporedujes spram GDDR5 (prema slideovima naravno )) Naravno dizajnom boarda svi OCeri mogu zaboravit na isto jer ce kartica vrlo rado pustati plavi dim

Zadnje izmijenjeno od: xnautix. 18.06.2015. u 00:58.
xnautix je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 02:57   #933
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Hawker,nemoj se ljutiti ili me krivo shvatiti ali stvarno ne znam jel tebe AMD placa da toliko pricas o njemu ili ti stvarno ne vidis/ne zelis vidjeti u kakvom je stanju AMD.

Stvarno,ja volim AMD i cijeli zivot sam imao ATI/AMD grafe i procesore ali nakon onog Faildozera...Ja sam bio deprimiran tjedan dana Toliko sam ga volio da sam brojao dane do izlaska tog "legendarnog" FX-a...Kao sljaker sam trcao iz skladista u kancelariju nebih li posudio komp na 5 minuta da vidim rezultate recenzija posto se taj dan dignuo NDA...Eto,toliko sam bio lud za njime.

Otvori oci Hawker,AMD kakvog pamtimo i volimo vise nije takav...Procesori mu debelo kaskaju(samo trpaju jezgre) a graficke rebrandiraju 3 puta...AMD pamtim samo po legendarnom Phenom II sa kojim sam se volio igrati svaki dan a ovaj FX nije vrijedan spomena pa koliko god ga opravdavali i hvalili da je dobar za gaming ili za ista drugo...
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 04:21   #934
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Onak tema o AMD seriji 3xx grafulja, ovaj se pojavi i krene pricat o FX procesorima te kak nisu vrijedni spomena?

Uostalom, ne kuzim zakaj hawker a nekolicina ostalih, toliko trcite pred rudo sa zakljucima. Umjesto da se lijepo opustite, popijte pivo, i pricekajte da se pojave neki testovi.
Da vidimo dali ce se nova serija 3xx bolje clockat od serije 2xx. Mozda ce bit totalni promasaj, mozda nece, sve cemo vidjet sa vremenom.
Manuel Calavera jedini ovdje pise neke korisne i realne postove. Ali imam osjecaj, da ih samo ja citam, mozda hawker po koji
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 18.06.2015. u 04:40.
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 09:19   #935
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,173
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova

.. Umjesto da se lijepo opustite, popijte pivo..
..upravo to, neki žele da AMD fejla samo zbog jednog člana, drugi žele da bude dobar samo zato da bi kontrirali ovim drugima.. omfg a di je tu hardware koji je predstavljen, totalno je nebitan

..ja od kako znam za sebe gustam u tim novotarijama, koje ionako nikad necu imat , bar ne dok su novotarije pa su kao takve jako skupe ..ali me bar takve stvari vesele.. malo sanjat kao ono imat tako jednog furya i 27" 4K monitor

PS
(s obzirom da igram diablo 2 tako nesto mi svakako treba )
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 09:39   #936
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,411
Nešto se spominje da nove Fury kartice nemaju DVI i da umjesto HDMI 2.0 koriste HDMI 1.4a.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 09:58   #937
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 739
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Nešto se spominje da nove Fury kartice nemaju DVI i da umjesto HDMI 2.0 koriste HDMI 1.4a.
DVI odlazi u povijest. Isto kao što su COM i printer portovi.

A to što nema HDMI 2.0, šteta.

Možda bi najbolje da se ova tema zaključa do 24.6. ili do pojave prvih recenzija.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 10:08   #938
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Manjak DVIja je glupost epskih razmjera, da bar ima jedan, ovako...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 10:12   #939
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,173
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Manjak DVIja je glupost epskih razmjera, da bar ima jedan, ovako...
dvi i treba da umre.. u svim svojim varijantama. ne vidim niti jedan razlog zasto bi ga se trebalo zadrzati. ako ga bas netko treba, neka koristi adaptere.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 10:13   #940
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
A zbog čega to?
I dalje je najkorišteniji priključak za monitor.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 10:19   #941
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,173
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
A zbog čega to?
I dalje je najkorišteniji priključak za monitor.
zbog toga jer su ga zapetljali, i zbog toga jer je zastario. zbog toga jer je hdmi opceprihvacen i zbog toga jer npr hdmi ili DP danas imaju i tableti, i laptopi i TVi (fotici i kamere) , nastavi niz itd itd..
Vise monitora na policama ducana danas ima HDMI nego DVI.

Mislim ono imas HDMI u tri verzije , DP u dvije verzije, i tu su ga zapetljali, a sad jos i ovaj DVI bi se trebalo kao ostaviti?

ako bas netko kupi tu grafu i treba mu DVI D , neka kupi adapter i amen
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 10:27   #942
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Koji je izvor da fury nema hdmi 2.0?

Ovo za dvi je ok. Uvijek mozes uzet adapter od 20kn kome treba.
Dvi je obsolete i vrijeme je da ode u ropotarnicu povijesti.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 10:37   #943
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Nešto sam čitao da je DP dosta problematičan priključak što se tiče kompatibilnosti...iako, mislim da sam to čitao u Bugu...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 10:41   #944
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
zbog toga jer su ga zapetljali, i zbog toga jer je zastario. zbog toga jer je hdmi opceprihvacen i zbog toga jer npr hdmi ili DP danas imaju i tableti, i laptopi i TVi (fotici i kamere) , nastavi niz itd itd..
Vise monitora na policama ducana danas ima HDMI nego DVI.

Mislim ono imas HDMI u tri verzije , DP u dvije verzije, i tu su ga zapetljali, a sad jos i ovaj DVI bi se trebalo kao ostaviti?

ako bas netko kupi tu grafu i treba mu DVI D , neka kupi adapter i amen
U kom smislu zapetljali?
Kakve veze tko danas ima sa DP i HDMI kad je monitor prvenstveno za spajanje sa kompom, a ako nije VGA izumro onda bome nije ni DVI.
Od 4 priključka barem je jedan mogao biti DVI.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 10:44   #945
dj_darko
kinsirok inarirtsigeR
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hr
Postovi: 96
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Koji je izvor da fury nema hdmi 2.0?

Ovo za dvi je ok. Uvijek mozes uzet adapter od 20kn kome treba.
za dvi ti treba aktivni adapter a ne ovaj od 20 kuna. Znači iz kine oko 90 kuna a iz chipoteke oko 160 kuna
dj_darko je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 10:58   #946
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor dj_darko Pregled postova
za dvi ti treba aktivni adapter a ne ovaj od 20 kuna. Znači iz kine oko 90 kuna a iz chipoteke oko 160 kuna
Karikiram.
Ko kupuje te kartice ne brine o dvi ionako.

Takvoj ekipi je vaznije ima li hdmi 2.0 ili dp 1.3(ako se ne varam)
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 10:58   #947
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 739
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Manjak DVIja je glupost epskih razmjera, da bar ima jedan, ovako...
Sjećam se kada su ISA utori nestali sa matičnih ploča, bilo je pitanje kuda ćemo sa zvučnim karticama? Više nema IDE utora po matičnim pločama i dalje ima ljudi kojima to smeta. Isto tako je i s PCI koji polako isčezava.

Matične ploče su prešle sa SDR na DDR, prešlo se s DDR2 na 3, nestali su COM i printer portovi i umjesto njih USB.

I uvijek je bilo ljudi kojima promjena nije odgovarala. Ne tvrdim da je promjena uvijek dobra, ali u slučaju DVI - jest.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 11:11   #948
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,078
Mislim da za hdmi na dvi-d ne treba nikakav skupi aktivni konverter jer je sve digitalija.

Al opet bezveze, šta nemaju mjesta iza na kartici stavit konektor...
nub je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 11:22   #949
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,090
imam doma dvi->hdmi 1.5$ s ebaya je koštao, moja neka pretpostavka je da i kontra fercera bez ikakve aktive/pasive
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 11:32   #950
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,173
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Karikiram.
Ko kupuje te kartice ne brine o dvi ionako.

Takvoj ekipi je vaznije ima li hdmi 2.0 ili dp 1.3(ako se ne varam)
ja ne znam da li da se smijem ili da placem.. neki bi DVI na furya stavili, i to najbolje DVI A


Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
U kom smislu zapetljali?
Kakve veze tko danas ima sa DP i HDMI kad je monitor prvenstveno za spajanje sa kompom, a ako nije VGA izumro onda bome nije ni DVI.
Od 4 priključka barem je jedan mogao biti DVI.

prijatelju moj, potpuno si u krivu, VGA je samo sto nije umro, a vrijeme je i da DVI pomalo krene u tom smjeru.. ponavljam, u svim svojim verzijama, jer nisi rekao koja to verzija DVIa ti posebno fali Govorim naravno o novom hardwareu, a ne o tome sto ljudi imaju doma 7 godina stare kante.

pa vidis da i HDMI i DP moras gledat koju verziju imas (govorimo o 4K kartici, dakle i 4K monitorima) jer su i tu neke verzije vec "starije" , a ti bi koristio nesto sto nema smisla, i sto se moze ako je bas nekom sila rijesiti adapterom?
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 11:36   #951
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Eladio,
Vjerojatno ce aib partneri ionako ubacit dvi na fury.
Valjda je to moguce.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 11:41   #952
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Koji je izvor da fury nema hdmi 2.0?

Ovo za dvi je ok. Uvijek mozes uzet adapter od 20kn kome treba.
Dvi je obsolete i vrijeme je da ode u ropotarnicu povijesti.
Danas na zalost standardi izumiru relativno brze nego prije desetak godina, pa se tako prastari D-SUB-15 provukao sve do danasnjih dana tweakovima preko raznih adaptera s DVI-I. Ili cak "specijalnim dizajnom" koji cijene "odabrani kupci" na nekim value karticama.
AMD je obsoleted DVI vec pri masovnom uvodenju DP1.2 na prvim karticama iz GCN serije. No eto card makeri su omoguili proizvodjacim starijih tipova konektora (zastupljenih na plocama) da im prodaju zalihe

DVI niti moze progurati 4K bitnu za Fury marketing niti moze koristiti FreeSync. Znaci i proizvodjaci monitora vrlo jednostavno ce izbaciti zastarjele konektore iz upotrebe.

I kakva korist AMDu da gura tehnologiju naprijed a korisnik bi pristekao svoj pet godina stari monitor koji nema ni HDMI 1.3a. Moraju i proizvodjaci monitora ponesto zaraditi

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
U kom smislu zapetljali?
Kakve veze tko danas ima sa DP i HDMI kad je monitor prvenstveno za spajanje sa kompom, a ako nije VGA izumro onda bome nije ni DVI.
Od 4 priključka barem je jedan mogao biti DVI.
Imas cudne zelje
Ako nisi primjetio, AMD na samo jednom RAMDACu za analogiju jos od izlaska HD6800 i HD6900 serije (2010). A pet godina poslije je stvarno dobro vrijeme za izbaciti ogromni DVI koji samo smeta ovinmm tri-cetiri puta manjim i fleksibilnijim konektorima.

A vrlo vjerojatno ako imas za karticu od 500-700USD imat ces i za WQXGA monitor koji ne kosta vise od graficke. A k tome uzmi jos u obzir kako treba krenuti s "poticajima" za usvajanje 4K standarda.

btw. Niti jedna recentna FirePro kartica odavno ne podrzava DVI. a niti jedna moderna konzola nema nis drugo osim HDMIja

Do izslaska USB3.0 standarda jos se nekako shlepao slabo prihvaceni FireWire (izvan pro svijeta) zbog puno bolje konekcije nego sto je bila moguca na starim USBovima, ne brzine A nakon USB3-ojke vise ga ni GB ploce ne forsiraju kao marketinski trik.
xnautix je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 11:43   #953
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
miješate kruške i jabuke... jedno je neka interna tehnologija tipa isa, ide i sl., a drugo je konekcija na periferiju, da oke rs232, paralelni, ps2 i to je stvarno zastarjela tehnologija i trebala je biti poslana u ropotarnicu povijesti ako ništa drugo zbog tehničkih karakteristika makar i dalje ima ploča sa dotičnim portovima.

dvi iliti digitalna konekcija sa monitorom ili bilo kakvim drugim prikazivačem slike je u grubo rečeno hdmi minus/plus zvuk kako u kojoj verziji, monitori se ne mijenjaju baš često kao interne komponente kompova i ne znam zašto bi bilo pozitivno izbacivanje istog.

ovo sve ne bi tipkao da se nije problem u tim glupim adapterima... hdmi nema nikakav "lock" na sebi i to jednostavno visi bezveze i naravno napreže ga sam hdmi kabel, ne znaš jel gori baš konverter ili ficlek kabela hdmi-dvi i onda dvi kabel, sa druge strane dp ima lock, ali je po mom iskustvu osjetljiv u vražju mater... maltene jače udarim po stolu i nestane mi slika na ekranu di je spojen dp - dp-dvi kabel - dvi kabel. lenovo dock, lenovo adapter, lenovo dvi kabel... dakle kompletno po ps-u.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 11:47   #954
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dvi iliti digitalna konekcija sa monitorom ili bilo kakvim drugim prikazivačem slike je u grubo rečeno hdmi minus/plus zvuk kako u kojoj verziji, monitori se ne mijenjaju baš često kao interne komponente kompova i ne znam zašto bi bilo pozitivno izbacivanje istog.
Bez brige jos uvijek ces moci kupiti rebrandiranu value karticu koja ce imati mogucnost prikljucka DVI-a, primjerice rebrandirani R9 370 Koja ima i previse snage za monitor star 5g. A ni profesionalne kartice vise ne podrzavaju DVI osim preko adaptera ili eventualnog headera

Jednostavno je neprakticno promovirat moderni slim kabel (HDMI/DP) pored kojeg imas robusno crijevo za usisavac koje ima neke svoje zamisli oko cable managementa


Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Eladio,
Vjerojatno ce aib partneri ionako ubacit dvi na fury.
Valjda je to moguce.
Iskreno drzim fige da nece izdavati takve hibridorizirane kartice. I slazem se s tobom da je DVI za ropotarnicu povijesti. Vec godinama ga nema na FirePro karticama a ljudi placu za njim ( ... not)
xnautix je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 11:55   #955
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Puno buke nizašta. Samo Fury kartice po defaultu nemaju DVI-D konektor; R9 390 i ostatak ekipe imaju.
  Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 11:56   #956
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor xnautix Pregled postova
Bez brige jos uvijek ces moci kupiti rebrandiranu value karticu koja ce imati mogucnost prikljucka DVI-a, primjerice rebrandirani R9 370 Koja ima i previse snage za monitor star 5g. A ni profesionalne kartice vise ne podrzavaju DVI osim preko adaptera ili eventualnog headera

Jednostavno je neprakticno promovirat moderni slim kabel (HDMI/DP) pored kojeg imas robusno crijevo za usisavac koje ima neke svoje zamisli oko cable managementa
ma oke nebitno sada za konkretnu karticu jer sigurno nećeš u nekom većem okruženju (poslovnom pogotov) ići na takve kartice, ali eto to je očito još jedan (po meni bezvezni) trend koji će postati opće prihvaćen.

jedno je entuzijast level, 4k, 27" i to sve šta ide uz to, a drugo je je ono područe da-daje-sliku koje je puno šire.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 11:58   #957
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,411
A što im je bio problem stavit hdmi 2.0?
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 12:02   #958
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ovo sve ne bi tipkao da se nije problem u tim glupim adapterima... hdmi nema nikakav "lock" na sebi i to jednostavno visi bezveze i naravno napreže ga sam hdmi kabel, ne znaš jel gori baš konverter ili ficlek kabela hdmi-dvi i onda dvi kabel, sa druge strane dp ima lock, ali je po mom iskustvu osjetljiv u vražju mater... maltene jače udarim po stolu i nestane mi slika na ekranu di je spojen dp - dp-dvi kabel - dvi kabel. lenovo dock, lenovo adapter, lenovo dvi kabel... dakle kompletno po ps-u.
sam oblik HDMI konektora dosta dobro locka kabel u utoru osim ako neki kriploviti kinez nije krivo zakrimpao-sfusao kabel i ostavio previse plastike na konektoru ili da je sam konektor na tv/laptopu neprakticno smjesten iza ogromnog komada plastike. Inace postoje HDMI kabeli sa zglobovima aka pregibnicom koji osim cudnih kuteva pokrivaju i iscupavajuce naprezanje koje imaju cvrsti ravni konektori

Da adapteri su uvijek jadna rjesenja jer im je cijena takva da se uvije moze prodati jos par komada dok ne nadjes odgovarajuci. Kao kutija cigareta ili kauguma. Inace ako imas stvarno takav problem hot glue (tekuca plastika) je tu da ti pomogne. Definitivno dobro drzi na sugavoj kineskoj plastici Ili mozda one UHU bijele kaugume koje se lakse razdvajaju nego hot glue


Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Puno buke nizašta. Samo Fury kartice po defaultu nemaju DVI-D konektor; R9 390 i ostatak ekipe imaju.
R9 390 i ostatak ekipe su uber rebrand Bilo bi lose da je za ocekivat da ne podrzavaju isti ficher set koji su stare kartice podrzavale.
xnautix je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 12:02   #959
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
A što im je bio problem stavit hdmi 2.0?
A di je potvrda toga da nema HDMI 2.0?
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 12:05   #960
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,411
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
A di je potvrda toga da nema HDMI 2.0?
Guru3d, na frontpejđu.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na