Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2012., 20:48   #1
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 497
Komp se resetira i budu kockice po ekranu

Dogada mi se da se na racunalu u jednom trenu pojave kockice po ekranu, slika postane totalno nepregledna i zatim se komp resetira. Kod ponovnog paljenja odmah na pocetku budu kockice ili na monitoru bude no signal. Napravio cam clear cmos, izvadio sam i rame, vratio, ali za sada nista. Nedavno mi se to dogodilo, ali je nakon nekog vremena proradilo. Inace na grafu je osim monitora spojen i tv i u oba slucaja sam igrao LOL, a tv je ostao aktivan kao extend. Inace to gasim sa win+p, ali sam zaboravio. Jel to znak da se grafa pregrijava? Inace, grafa je ociscena...
simba je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 21:01   #2
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
Pogledaj si temperature na grafi, naravno i kuler. Najvjerojatnije je do njega. Ispuši prašinu, promijeni pastu i podmaži vent, ako već nije prekasno?
Jablan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2012., 21:09   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Kockice signaliziraju da je mema na grafi krepala. Trebao bi pustiti neki test za grafu da vidiš da li je to tako.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 21:23   #4
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 497
Citiraj:
Autor Jablan Pregled postova
Pogledaj si temperature na grafi, naravno i kuler. Najvjerojatnije je do njega. Ispuši prašinu, promijeni pastu i podmaži vent, ako već nije prekasno?
Ovo vec jesam nakon prvog puta, ali hladnjak je bio cist jer sam i ranije cistio.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kockice signaliziraju da je mema na grafi krepala. Trebao bi pustiti neki test za grafu da vidiš da li je to tako.
Ovo bi moglo biti, samo moram nekako upogonit komp da mogu testirat jer slika je negledljiva. Prosli put je drugi dan bilo ok.

Nasao sam temu sa istim problemom i bit ce da moram na trznicu u potragu za kvalitetnom i dostojnom zamjenom svoje stare 3870

Dogada se bas ovo:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=196946

Naišao sam na temu o prženju komponenti u rerni, moram to pokušat. Mislim si da bi moglo proradit jer se ovaj problem već događao pa prestao (sad više nije taj slučaj) pa je možda negdje stvarno popustio spoj. Ništa, nemam druge, ili nova ili pržionica...

Zadnje izmijenjeno od: simba. 14.08.2012. u 08:32.
simba je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2012., 23:11   #5
mislavgray
Registered User
Moj komp
 
mislavgray's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 41
Kad ga upalis, ako nemas kockica, skini MSI kombustor, malo je pusti da radi. Ako se "smrzne" , pocne bacat kockice, etc. mema ti mase byebye.. Kaj se tice przenja, tesko da je nes drugo... probaj druge drivere ..
mislavgray je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na