Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2010., 23:35   #31
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor luks 88 Pregled postova
znači ova 2 naprijed u solu su prvenstveno namjenjena za hlađenje HDD-a.
hvala Iggy na opširnom odgovoru
Nema na čemu. BTW, u ozbiljnim sustavima ne idu ventovi posebno za diskove već se hlade istom strujom zraka kao i sve ostalo, samo se zrak usmjerava da ulazi preko njih, što je i kod većine kućišta izvedeno na taj način.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 23:41   #32
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Old Iggy

A čuj. 90% kučišta će zadovoljiti komponente neclockane koje staviš u njih. Odnosno pružiti im normalnu radnu okolinu. Ako pričamo o neclockanom sustavu dosta je 1 vent u napajanju kaj puše prema van. (ako se nalazi gore)

Ovdje se priča o kompovima iz kojih se želi i ono malo snage kaj imaju iscijediti. Gdje 5 stupnjeva može "puno" značiti!
  Reply With Quote
Staro 02.03.2010., 02:41   #33
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor luks 88 Pregled postova
znači ova 2 naprijed u solu su prvenstveno namjenjena za hlađenje HDD-a.
Tako je

Nemas brige za te prednje propelercice ... kada slozis straznje, mozes uzivati u manjoj buci i hladnom kompu.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2010., 08:53   #34
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
@Old Iggy

A čuj. 90% kučišta će zadovoljiti komponente neclockane koje staviš u njih. Odnosno pružiti im normalnu radnu okolinu. Ako pričamo o neclockanom sustavu dosta je 1 vent u napajanju kaj puše prema van. (ako se nalazi gore)

Ovdje se priča o kompovima iz kojih se želi i ono malo snage kaj imaju iscijediti. Gdje 5 stupnjeva može "puno" značiti!
Naravno, no pet stupnjeva odradi svako dobro složeno kućište bez imalo potrebe za "turbinama". Druga stvar je što je brdo kućišta "jao i pomagaj" po pitanju i dizajna (tehnološkog) i opreme koja se stavlja unutra, a da o slaganju ne govorimo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2010., 09:37   #35
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Ja sam maknuo onaj grill i ventiće za HDD od Chiefteca,sad je samo otraga S-Flex na 800 RPM, optimalno po pitanju tišine i zagrijavanja,puše ionako hladan ili mlak zrak uvijek van.

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.908.140

Katana 3 je na proc-u,pravilno naravno okrenuta da mi ne tostira RAM-e,a gore je naravno vent od Coolermaster PSU-a.

Mislim da ništa ne bi postigao usisnim ventom,imam ionako sastrane malu milijardu rupica za šarafiti dodatne,pa je i to velikim dijelom usis.

Trebao sam kao moj frend,izvaditi 5.25 maske ,promaja - kaže.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2010., 11:00   #36
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Tako je

Nemas brige za te prednje propelercice ... kada slozis straznje, mozes uzivati u manjoj buci i hladnom kompu.

onda mi je dosta i jedan naprijed
luks 88 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2010., 11:38   #37
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor luks 88 Pregled postova
onda mi je dosta i jedan naprijed
U biti ti je teoretski svejedno kako radio protok - podtlakom ili nadtlakom. No, podtlak je u pravilu standard, zato se stavljaju zadnji. No mnoge profi mašine imaju i nadtlakom.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 00:19   #38
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Uvlaci zrak i izbacuje ga na straznju stranu, nemas brige

primjetim da nakon 3,4 sata kad komp radi napajanje ( seasonic 500w) postaje osjetno glasnije, s tim da na njemu vrtim staru konfu koja ni u max. loadu ga ne može do pola opteretit, a u ta 3,4 sata kaj radi pola od toga piskaram ,a pola ništ ne radim ,stoji upaljen. Dal možda oko procesora topli zrak koji se nakupi s vremenom pa ga napajanje "uvlači ima veze?
luks 88 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na