Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2009., 18:28   #1
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,177
Talking Gdje nabaviti žicu za WiFi ruter?

Pozdrav. Na USRobotics WiFi ruteru mi se isčupala žica (jer nije nikad bio taj jack fiksan pa se zajedno vrtio sa antenom i isčupao iz rupice) iz onog pozlaćenog jacka/konektora za zašarafiti antenu. Pokušao sam zalemiti, ali je nemoguće ugurati žicu unutra zbog ostataka. Zalemio sam je nekako bezveze, preko cijelog jacka, ali čini se da jedva stvarno sada funcionira, naime, signal je neprestano Weak i ne prelazi preko 18%. Da ne duljim slika govori tisuću riječi, pa ako tko zna gdje nabaviti ili kako sankcionirati taj problem, bio bih jako zahvalan.


http://isl3893.wdfiles.com/local--fi...112pcb_top.jpg

(To je ta žićica koja povezuje PCB i jack od antene)
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2009., 20:39   #2
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,559
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2009., 20:52   #3
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Gdje kupiti U.FL pigtail
Čini se da je traženje teme ipak malo više trajalo…
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2009., 21:23   #4
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,177
Tnx, ni manje ni više žica nemaš šta vidjeti - 80-ak kuna.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2009., 01:40   #5
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 521
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Pozdrav. Na USRobotics WiFi ruteru mi se isčupala žica (jer nije nikad bio taj jack fiksan pa se zajedno vrtio sa antenom i isčupao iz rupice) iz onog pozlaćenog jacka/konektora za zašarafiti antenu. Pokušao sam zalemiti, ali je nemoguće ugurati žicu unutra zbog ostataka. Zalemio sam je nekako bezveze, preko cijelog jacka, ali čini se da jedva stvarno sada funcionira, naime, signal je neprestano Weak i ne prelazi preko 18%. Da ne duljim slika govori tisuću riječi, pa ako tko zna gdje nabaviti ili kako sankcionirati taj problem, bio bih jako zahvalan.


http://isl3893.wdfiles.com/local--fi...112pcb_top.jpg

(To je ta žićica koja povezuje PCB i jack od antene)
sori na realno blesavom odgovoru, al nauči se lemit XD

ak imaš lemilicu sa oštrim špicom, nebi trebo imat preveć problema s tim. osim ak nemaš mirne ruke doduše...
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2009., 01:56   #6
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,177
U svakom slučaju, dobro da nisam napisao. Ali još jednom, nije problem.

Nemoguće je to zalemiti, zato jer RPSMA ima onu malu rupicu i kako je taj kabal mali pukao, unutar konektora ostali su ostaci te žice koje je apsolutno nemoguće izvući bilo kako van, jer je presitno, prestisnuto i tvornički napravljeno, kako god da sad zalemim neće nikad biti kao onako tvornički, najbolje napravljeno.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2009., 02:16   #7
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 521
jel moš poslikat nekak di je to točno pukloprelaz iz žičice u jack ili iz žičice na pcb?
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2009., 03:13   #8
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
jel moš poslikat nekak di je to točno pukloprelaz iz žičice u jack ili iz žičice na pcb?
Sada sam zašrafio ruter. Žica se isčupala taman na početku samog đeka. Znači, iz đeka je virilo par sitnih žićica koje su kao ostale utisnute u njemu i nekako sam ih počupao jer sam ih htio sve izvaditi. Ali situacija je takva kakva jeste i to je nemoguće, tako da je sada rupica od đeka "puna" tih žićica tako da ne mogu nikako ugurati unutra ovu žicu sa PCB-a. Jednostavno je nemoguće to nekako napraviti. Mislio sam si kad bi našo RPSMA sa žićicom od neke stare mrežne kartice pa bi samo zalemio jednu žicu U.FL sa ovom drugom.

EDIT: Samo radi male usporedbe. U nas, ovakav kabel ukoliko naručim poštom doći će me oko 110 kuna. Ni manje ni više. Ako ga naručim iz hong konga, koštat će US $0.99 ebay.com. Eto.

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 31.05.2009. u 01:39.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na