Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2009., 12:29   #1
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 791
Kupovanje karticom

Daklem,
posto bi htio uzeti novu grafu, a nemam odmah keš, htio sam uzeti na rate. Citao malo u hgspotu i protisu se moze uzimat Visa Electron karticom. Ja sam planirao recimo sad odma dati 500-600kn i onda jos rate od 200kn recimo (ako je graficka 2k kn). Koji su uvjeti uopce kupnje visa electron karticom u hrv shopovima? (Da, poslao sam mail i protisu i hgspotu pred nesto vise od tjedan dana i nemam odgovora.)
Ja bi svakako krajem 7 mjeseca platio ono sto ostane, jer na ljeto radim i nisu mi novci problem, tako da bi to "na rate" placanje samo 3-4 mjeseca placao.
Ima netko iskustva kupovanjem na rate karticom?
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 12:44   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,490
Mozes na rate kupovati, npr. Mastercard ti daje 12 mjeseci beskamatno do 65k kn (valjda sam dobro zapamtio).
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2009., 13:59   #3
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 791
Ja imam Visu Electron, pa pitam ako je netko s njom kupovao.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 14:07   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,490
Kod Hg shrota lijepo pise : http://www.hgspot.hr/krediti.aspx da je moguce, ali znam da ima nekih caka, npr. barem godinu dana korisnik kartice i uredni platisa itd.

Najbolje ti je nazvat ili otici do shopa ili nazvati svoju banku i vidjet dali si kreditno sposoban, odnosno dali ce ti autorizirati kupnju.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 14:16   #5
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 791
Hmda, pokusao sam mailom, ali nista ne odgovaraju (kao sto rekoh, vidio sam na hgspotu i protisu da se moze sa visom electron).
Ako nitko nema ideju kako to ide, onda cu morat zovnut.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 17:41   #6
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,175
Visa electron na rate? Nece to ici osim ako imas neku posebnu ponudu od banke koja ti je izdala tu karticu. Visa electron je debitna kartica kao i maestro, koja eto u posebnoj ponudi u ZABI cak nudi i rate.

Zapravo vidim da je maestro i u PBZ moguc na rate. http://limun.hr/main.aspx?id=150208&NadID=150174 Za visu electroni jos nisam cuo da nudi rate...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 18:34   #7
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,314
Uzmi American ili cekove i deri

Zaboravi te makinacije sa debitnim karticama, uglavnom te zajebu s nekim provalama oko kredita.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 19:21   #8
AntiEkspert
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: lokalna birtija
Postovi: 55
možeš ti kupit sa visa electron ali stvar je u tome da ti odma skida cili iznos sa računa

tebi triba kartica sa odgodom (kreditna) s kojom možeš kupovat na rate ali opet ne može bit bilo koja banka
recimo ja iman visu od splitske i nisu je primali ni u linksa ni hgspota (prije godinu dana) dok u technomaxa jesu
AntiEkspert je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2009., 08:33   #9
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Ja sam uzeo na maestro na 12 rata svoju,bez ikakvih problema,bez provizije 141kn mjesečno tu negdje,1699kn je kartica.HG Spot je trgovina, banka je zagrebačka,kartica maestro,opcija je lepeza mogućnosti koja se inače 60kn mjesečno plaća,nudi e-bankarstvo,mpay,kupnju bonova online,obročnu otplatu kako se vidi,bez kamata i provizije,i tako dalje.

Nemam iskustva s Visom,išao sam odmah na Maestro.Isti qrc kao keš samo uz tu lepezu daju mogućnost obročne otplate u velikoj većini trgovina,bez kamata i provizije, svejedno super.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2009., 08:38   #10
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,314
Trgovini je u biti isti kurac, oni lovu od placanja karticama namlate od banke...a banka tebe kasnije izlihvari kao pravi zelenas
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2009., 10:43   #11
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Trgovini je u biti isti kurac, oni lovu od placanja karticama namlate od banke...a banka tebe kasnije izlihvari kao pravi zelenas

A slušaj ovisi o sklopljenom ugovoru,recimo mi u plinari imamo preko banaka i fine naplatu računa bez provizije,pa se opet pojedine poslovnice PBZ-a ne drže toga i uredno šibaju 6kn po svakom računu,što u krajnjoj liniji samo dovede do kaosa u našem redu za reklamacije,ili gore kod mene sa strankama.

HG-Spot mi je to uredno na blagajni obračunao,141kn mjesečno i ni lipe više, bumo vidli kako bi rekli. Ne bi smjelo biti problema, znam da sam pokušao uzeti cipele tako u city centru,pa nisu imali tu mogućnost, uvijek je potrebno pitati može li se koristiti ta lepeza mogućnosti maestra u pojedinoj trgovini..

Gledam pa neće mi valjda 1700kn skinut sa tekućeg u vražju mater odjednom ,odma u minus.

Ne znam iskreno kako se banka naplati od pojedine trgovine ako da obročnu otplatu bez provizije,sigurno ima neka kvaka u drugim stvarima,ali ne ulazim u to.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2009., 13:37   #12
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,175
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
A slušaj ovisi o sklopljenom ugovoru,recimo mi u plinari imamo preko banaka i fine naplatu računa bez provizije,pa se opet pojedine poslovnice PBZ-a ne drže toga i uredno šibaju 6kn po svakom računu,što u krajnjoj liniji samo dovede do kaosa u našem redu za reklamacije,ili gore kod mene sa strankama.

HG-Spot mi je to uredno na blagajni obračunao,141kn mjesečno i ni lipe više, bumo vidli kako bi rekli. Ne bi smjelo biti problema, znam da sam pokušao uzeti cipele tako u city centru,pa nisu imali tu mogućnost, uvijek je potrebno pitati može li se koristiti ta lepeza mogućnosti maestra u pojedinoj trgovini..

Gledam pa neće mi valjda 1700kn skinut sa tekućeg u vražju mater odjednom ,odma u minus.

Ne znam iskreno kako se banka naplati od pojedine trgovine ako da obročnu otplatu bez provizije,sigurno ima neka kvaka u drugim stvarima,ali ne ulazim u to.
Pa nece tebi HG-spot naplatiti za karticu vise nego za gotovinu (ako zanemarimo popust za gotovinu koji HG i tako nema). On ce ti podjeliti na broj rata ukupan iznos, no onaj ko ce ti naplatiti kamatu je banka. Pogledaj na izvodu racuna, negdje ce ti biti trosak obrade ili naknada za obrocno placanje.

Banke danas vole reci beskamatno, a onda sitnim slovima napisati da se placa naknada za obrocno placanje po rati.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2009., 12:32   #13
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 901
Ja bih se nadovezao uz ovu temu jer želim kupit role preko neta, pa me zanima dal bi neko mogo napisat svoja iskustva s time. Stvar je u tome da su role dosta teške tako da bi me poštarina, a i carina, dosta koštala, strah me upuštat se u take vode jer nemam pojma kak to sve funkcionira, dal bi mogo platit visa electron karticom, paypalom?
I kolko bi me odprilike sve to koštalo ako na netu piše da role koštaju 100eura ?
domina je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2009., 12:49   #14
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,490
Roba dodje na carinu, carina zatrazi od tebe racun, oderu ti carinu, pdv i taksu. Za placanje vidi sa prodavacem dali prima paypal itd...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2009., 13:36   #15
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
Ako prihvaćaju paypal i imaš shiping u Hrvatsku, nemaš nikakvih problema. Al znaj da će ti zaračunat carinu na role + shipping i onda još zavalit pdv na to tak da će te to izać onak solidno. A i shiping rola u hrvatsku sumnjam da će bit jeftin.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na