| 
                |||||||||||
| 		
			
			 | 
		#32 | ||
| 
			
			
			
			 White Rabbit 
			
			
			
			
			
			
				
			
			
			Datum registracije: May 2006 
				Lokacija: - 
				
				
					Postovi: 5,068
				 
				
				
				
				
				 | 
	
	
	
		
		
		
		
		 Citiraj: 
	
 Citiraj: 
	
 ![]() Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 17.06.2023. u 10:39.  | 
||
| 
		 | 
	
	
	
		
		
		
		
			 
		
		
		
		
		
		
			
		
		
		
	 | 
| 		
			
			 | 
		#33 | 
| 
			
			
			
			 ¯\_(ツ)_/¯ 
			
			
			
			
			
			
			
			
				
			
			
			Datum registracije: Feb 2008 
				Lokacija: Sibenik 
				
				
					Postovi: 1,156
				 
				
				
				
				
				 | 
	
	|
| 
		 | 
	
	
	
		
		
		
		
			 
		
		
		
		
		
		
			
		
		
		
	 | 
| 		
			
			 | 
		#34 | 
| 
			
			
			
			 Premium 
			
			
			
			
			
			
			
			
				
			
			
			Datum registracije: Nov 2006 
				Lokacija: Zagreb 
				
				
					Postovi: 1,015
				 
				
				
				
				
				 | 
	
	
	
		
		
		
		
		 Ma OK je... Superposition bencmark postavke na High, rezolucija QHD, oko 100fps, GPU max. 78,4C, inače za vrijeme testa oko 73C-75C. CPU max. je 54C. Ma to je to... Without undervolting temp. is up to 90 degrees and card sounds like a vacuum even with opened side panel on my case. It is better when I cut the power limit to 95%, then it's around 75 degrees but performance is much lower. GPU's will always try to run between 70 and 80c. Vidim da se i ostalima takva Gigabytica kreće u istom rangu, a i ovdje je neki forumaš napisao da je to normalno baš za moju Gigabyticu tako da sam sada malo mirniji. Stvano ne mogu ništa napraviti, okrenuo sam i bočni ventilator na ispuh i nema razlike. Mogu samo kupiti novi vent za procesor, ali čemu kada je sve OK. 
				__________________ 
		
		
		
		
		
		
	
	Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?  | 
| 
		 | 
	
	
	
		
		
		
		
			 
		
		
		
		
		
		
			
		
		
		
	 | 
| 		
			
			 | 
		#36 | 
| 
			
			
			
			 Vocna iglica u mudante 
			
			
			
			
			
			
			
			
				
			
			
			Datum registracije: Oct 2005 
				Lokacija: Beograd 
				
				
					Postovi: 2,837
				 
				
				
				
				
				 | 
	
	
	
		
		
		
		
		 dobro da si stavio sliku rasporeda ventova, jer nema smisla ni najmanje.. prvo naprijed imaš samo jedan vent i to dolje a ne gore.. taj dolje vent puše ako dobro vidim po diskovima/ssdovima, što znači da nosi cca 40c temperaturu zraka prema usisu grafe grafa je totalno zatvorena i još dodatno puše u nju bočni vent koji ju samo grije.. nekako ne vjerujem da si dobio samo 1c niže temeprature s otvorenom stranicom, vjerujem da su puno niže.. nek me razuvjeri neko ako nije ovako kako sam napisao, zanima me ispravan raspored ventova, vidim da se mučimo s osnovama.. na hafu su žrtvovali masu efikasnosti radi bling blinga, čini mi se.. bolje da naprave masku kućišta kako žele i ubace neke ledice pa nek svijetli a da raspored ventova unutar kućišta bude iole razuman. zelene strelice su kako bi ventovi trebali biti a da ne smetaju ![]()  | 
| 
		 | 
	
	
	
		
		
		
		
			 
		
		
		
		
		
		
			
		
		
		
	 | 
| 		
			
			 | 
		#38 | ||
| 
			
			
			
			 Premium 
			
			
			
			
			
			
			
			
				
			
			
			Datum registracije: Nov 2006 
				Lokacija: Zagreb 
				
				
					Postovi: 1,015
				 
				
				
				
				
				 | 
	
	
	
		
		
		
		
		 Citiraj: 
	
 Citiraj: 
	
 Grafička nije zatvorena. Ovo na slici su samo držači grafičke koje ja ne koristim i neki usisni tunel kojeg isto ne koristim. Taj dio mi je u potpunosti otvoren. A ventovi su takvi kakvi jesu tvornički ugrađeni. Tko sam ja da idem mijenjati filozofiju Hvala na savjetima i cijenim trud, ali vidim po ostalim forumima da je takav Gigabyte po defaultu i da je to sasvim OK. Superposition benchmark mi tjera GPU oko 75C, a u igrama je još manje tako da prihvaćam dotične temperature kao sasvim OK. ![]() 
				__________________ 
		
		
		
		
		
		
	
	Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?  | 
||
| 
		 | 
	
	
	
		
		
		
		
			 
		
		
		
		
		
		
			
		
		
		
	 | 
| 		
			
			 | 
		#41 | |
| 
			
			
			
			 Premium 
			
			
			
			
			
			
			
			
				
			
			
			Datum registracije: Sep 2006 
				Lokacija: Zagreb, Črnomerec 
				
				
					Postovi: 2,583
				 
				
				
				
				
				 | 
	
	
	
		
		
		
		
		 Citiraj: 
	
 Jasno da je u tome stvar, gnjidibajt kako bi rekao kolega u mirovini ![]() A moguće je i da fali još 5-6 ventilatora, zna se da temperatura pada proporcionalno sa brojem ventova koji random pušu na sve strane. Otvaranje stranice inače rezultira zadržavanjem toplog zraka unutar kučišta jedino ako je taj otvor nabijen na neku prepreku, inače se po fizikalnim zakonima   temperatura u prostoriji izjednačava sa onim u kučištu pa dođe na isto dal je kučište otvoreno ili zatvoreno sa 20 ventilatora u njemu. | 
|
| 
		 | 
	
	
	
		
		
		
		
			 
		
		
		
		
		
		
			
		
		
		
	 | 
![]()  | 
		
	
		
| Uređivanje | |
		
  | 
	
		
  |