Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2003., 12:50   #1
denac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 8
Angry Radeon 9000 AGP problem...

Konfiguracija
Shuttle AK-12 KT133A
Duron 1200
SDRAM PC 133 320mb
Win XP pro
....ustekao sam MSI ATi Radeon 9000pro 128 DDR , tv DVI out AGP 4X, i ne mogu potjerati karticu da radi sa AGP 4X podrskom, nankon svakog pokusaja promjene sa 2X na 4X( u control panelu Catalyst 3.0 drivera) vraca se na 2X, prije ove kartice imao sam Radeon 7500 koja je normalno vrtila AGP 4X (AGP 4X u biosu je ukljucen cijelo vrijeme).
Probao sam karticu ustekati kod frienda na Gigabyteovu KT 333 plocu sa istim OS-om i istim driverima i kartica normalno vrti na AGP 4X
U cemu je problem......
Thanks......
__________________
Denac
denac je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 14:05   #2
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,894
imam ja isti problem sa svojom...
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2003., 15:46   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Da samo 9000

Imaju ljudi istih problema i sa 9700 / 9700 Pro da im je AGP 2x pa makar imali i ploče koje su 8x. Sve se uglavnom svodi da je krivac stara i poznata VIA. Mislim da je problem riješen u novim 4in1 ali možda se kod Vas to ne instalira kako treba, mada ja te 4in1 više volim na "ruke" nego setup instalrat. ovo je staro riješenje ali možda još uvijek prolazi. Nemam VIAu ima intel niti niko u mojoj blizini nema VIAu, ako ima onda nema ATi pa ne mogu probati. http://www.tweaktown.com/document.ph...e=guide&dId=68
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2003., 15:32   #4
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,481
Mislim da sam to već negdje spomenuo,ali budem opet...
Mali,odurni komadić software-a koji su ironije li...nazvali Ati smart ili tak nekak.Uputstvo kako se dotično govance de-instalira je bilo negdje na rage3d forumu.
Novi VIA su teško sranje.

I treće i najvažnije-smeće.
Od kad sam počeo uredno čistiti registry pri svakoj de-instalaciji/instalaciji drivera više nemam nikakvih problema.
Baš čudno...
I kod instaliranja OS-a prvo VIA,pa DX,pa tek onda ATI driveri.
Ak se lupe driveri prije DX-a oni znaju naseliti neka svoja sranja za AGP.
Meni se to samo jednom desilo(brzina AGP-a) i morao sam par puta čistiti prije nove instalacije.
Ja to delam ovak-prvo deinstaliram CP,onda drivere,pa MMC.Onda očistim sve ostatke u reg.pa tek onda instal.Meni su 2.5 lupili novu liniju u config sys,dakle i takve stvari treba brisati.
Sad sam već dosta dugo na 2.5 i 4.43 i sve dela beba
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na