Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2014., 02:17   #1
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
(riješeno) Problem s novom matičnom i grafičkom

Pozdrav, jucer sam uzeo ECS Z77A2-H2X deluxe black i i5 3570k. Sve sam spojio sa ostalim stvarima iz siga i imam problem kad spojim gtx660 u PC. Naime, kad nema gtx660 unutra i komp radi na integriranoj grafickoj sve je ok i mogu uc u windowse i bios, a kad stavim gtx660 u pcie slot(probao sam oba) ne mogu nikako uc u bios ili windowse. kad je dvi kabel spojen u integriranu graficku a unutra je i gtx660 ne daje mi nikakvu sliku, a kad dvi ustekam u gtx660 pojavi se ovaj screen ( https://s3.amazonaws.com/pushbullet-...y/IMAG0079.jpg ) i ne mogu se nigdje pomaknut,jednostavno stoji i svakih cca 30sec baci 1 beep te se eventualno komp restarta. probao sam u biosu disableat integriranu graficku kad je samo ona u kompu ali onda naravno pc ponovo restarta bios jer nema druge graficke unutra, a kad je unutra gtx660 onda kao sto sam rekao,ne mogu doc do biosa. procitao sam 2 manuala koja su dosla uz gfx i onaj treci vezan uz virtu ali nista nisam nasao sto bi mi pomoglo.takoder na googleu nema puno informacija jer ta maticna nije zastupljena bas.

mozda netko ima ideju,hvala
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2014., 07:07   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
napajanje na grafu si spojio? Imaš li gdje tu grafu isprobati na drugom kompu, odnosno matičnoj?
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2014., 08:19   #3
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,336
Update biosa.. Meni bila identična stvar sa ECS pločom i HD7790
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2014., 10:47   #4
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Ako ideš radit update biosa obrati pozotnost na ovo
http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Sup...ID=0&FAQID=119
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2014., 11:20   #5
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
tor, spojio sam bio napajanje, ali trenutno nisam u mogucnosti isprobati na drugom kompu.

Probat cu ovo sto hedgehog,moram prvo proucit sto i kako,dosad nisam updateo bios pa ne zelim nesto zeznut.

Shantech,mislis da je dobro stavit jumper ovako vec i prije samog pokusaja flashanja?


EDIT: Pokrenuo sam eBLU software iz windowsa za flashanje biosa i kaze mi da nema updatea, a ono zadnji koji i je na ploci je 2012/07/04
btw. pri paljenju kompa(s integriranom graf),prije windows boota samo mi se ovaj screen pokaze https://s3.amazonaws.com/pushbullet-uploads/ujyWeutvGNg-kXV8p4yDZYvLUuFlv8f7AmeleRaXR5p4/IMAG0082.jpg (nema onog standardnog bios screena sa informacijama o cpu,ramima i slicno) te nakon tog direktno ide u windowse

EDIT2:
Evo bios je updatean, sad radi sve te instaliravam drivere. Znaci treba updateat bios ako se ovakav problem nekom javlja na ECS ploci, puno hvala svima, a posebno hedgehogu!
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda

Zadnje izmijenjeno od: rokoko. 08.05.2014. u 13:41.
rokoko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na