Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2009., 19:03   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,993
Shareanje Windowsa7 i XP-a

Ne mogu nikako postići da iz XP-a vidim kompjuter sa Win7, i obratno.
Prije je bio XP na kompjuteru na kojem je sada Win7, i sve je radilo savršeno, no čim sam stavio Win7 više ništa ne radi (drugi komp nisam dirao). Spojeni su preko routera.
Na Win7 sam isključio password protected sharing, uključio file and printer sharing, uključio network discovery, joinao ga grupi od XP-a (MSHOME) i enableao shareanje public foldera...mislim da je to manje-više to. Ne znam da li firewall može zezat? Koristim AVG Internet Security koji ima svoj firewall...
Molim za neki savjet...
Hvala.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2009., 19:37   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,659
Za test isključi / disablaj firewall, vidi napomene za istu temu Vista + XP, možada i da koristi TCP/IP v4 a ne v6.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2009., 20:43   #3
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,993
Probao sam s isključenim fw i isključenim IPv6 i ništa.
Postavio stastične IP adrese na oba kompjutera, mogu se pingat međusobno, međutim više od toga ništa. Ne vide se u Windowsima.
Tek sam nedavno instalirao ove Win7 pa mi neke stvari nisu jasne, npr. što je to Homegroup i čemu služi osim za zakomplicirat stvari? To sam isključio.
U network and sharing center, pa advanced sharing settings su mi ove postavke:

Home or work (current profile)
- network discovery ON
- file and printer sharing ON
- public folder sharing ON (so that anyone can read and write files...)
- media streaming OFF
- pass. protected sharing OFF
- homegroup connections - Use user accounts and passwords... (probao sam i sa Allow Windows to manage... pa nema razlike)

Onda ima još dolje Public, i tu je sve identično kao ovo gore navedeno...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 21:13   #4
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Ja pak imam problem u spajanju Viste i 7-ice... Spojio sam ih preko kabla, u postavkama sam isključio v6 protokol, a u v4 protokolu sam im dao IP adrese (192.168.0.1 i 192.168.0.2), postavio sve isto ko i Neo-ST, dakle uključio sve moguće sharinge i isključio passworde, zatim sam stavio i C: i D: particije i na Visti i na 7-ici da budu Shared i još sam pod Permissions stavio Full Control i to za Everyone. Kad odem na network uredno se prepoznaju no nemogu apsolutno nikako prebaciti ništa s jednoga na drugi, javlja mi da nemam dozvolu određenim fajlovima (tj. svakom fajlu kojem pristupim). Kako to rješiti pomagajte?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 22:24   #5
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 14:04   #6
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Ma kakvi, ne pomaže ne to. Konkretno oću shareat jedan folder od 7GB na D: disku. Stavio sam i cijeli D: disk i posebno taj folder da bude sharean, sve opcije uključio, i na kartici Sharing omogućio da Everyone ima Full Control, i na kartici Security napravio isto i opet krene ga kopirat i stane nakon par sekundi i veli da nemože. Pa sam ga prebacio u Public folder i sve isto uključio i opet neće. To pokušavam sa kompjutera koji ima Vistu pristupit 7-ici i kopirat si jedan folder na Vistu. Ali kad pokušam pristupit sa 7-ice Visti opet neće i stalno javlja da nemam pristup. Pa u čemu griješim?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 16:29   #7
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,993
Ne griješiš u ničemu nego su Windowsi sranje.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na