Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2013., 23:09   #1
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 444
(riješeno) Ne ulazi u WIN ( WIN7HomePrem) Toshiba Satelite C855-S5206

Dosao mi jedan komp, sa problemcicem, naravno, vlasnica nema pojjjma kako je doslo do problemcica

WIN7HomePrem Toshiba Satelite C855-S5206

Ugl, pri ulasku u WIN, nakon upisa Passworda loadaju se WIN, to malo potraje, duze nego inace, potom bi se trabo pojavit Desktop, ali ovdje se ne pojavljuje Desktop, vec ostaje crna povrsina bez icega, na njoj je samo pokazivac, tj nije pokazivac vec pjescani sat, eto, to tako stoji, beskonacno dugo, cak i screen saver krene.

Sta napravit da se to povrati, ne zelim samo formatirat cijeli hard, jer ipak, orig WIN su na njemu, njih bi kao trebao sacuvat, i te aplikacije od Toshibe za stavljanje novog sustava itd itd itd, a da, znam, mogu to skinut sa Toshibine stranice, al ima i nekih podatak sta bi se trebalo sacuvat itd...

Hirens boot cd, nesta sa njega, sta???

pozdrav...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2013., 23:24   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,451
Safe mode?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2013., 23:28   #3
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 444
Pardon, da to nisam napisao, moze se uc u Safe mod

Evo, ja sam nekako ipak uspio uc u WIN, bas prilikom odabira u koji mod zelim, pa se pokrenuo onaj WIN AutoRepair itd, i na kraju rjesilo...

Nego, da pitam, inace, ne samo sada u ovom slucaju, kad netko ne zeli da mu se formatiraju WIN, koje radnje, kojim alatima, odradit da se sutav koliko toliko dovede u red???
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2013., 23:43   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,451
Ovisno koji je uzrok. Hardverski kvar ili softverska greska, virusi, raznorazne moddane verzije windowsa itd.
Nakon toga je presirok pojam da bi se objasnjavalo, a osobno mi najmanje sluzi Hiren's boot cd.
20 god. iskustva najvise pomaze.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2013., 23:53   #5
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 444
Vjerujem, iskustvo je ipak od velike pomoci

Hirens sam predlozio jer nisam mogao u WIN uc. Inace, nisu moddani WIN, cista verzija, kupljena s kompom.

Konkretno, ovdje se radi o nezahtjevnom korisniku, koji je manje vise surfanjem malo nanio stete, zasada sta sam bacio oko, sve djeluje ok, WIN vrte normalno, al eto, vjerujem da su se tokom godine nakupila razna nepotrebna sr***a, mozda neki virusi. U tom slucaju, koje su uobicajene radnje koje se odrade, da se to sve skupa vrati u normalu, tj na neko pocetno stanje, jer, nema ipak potrebe za formatiranjem itd.

Manualno brisanje nepotrebnih programa, skiniranje antivirusnim, dalje??
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 00:13   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,451
Malwarebytes, iskljucivanjem raznih startup nepotrebnih opcija, system restore mozda...
Vjerojatno je i tmp folder pun svega, ugasis/uninstaliras antivirus i pokrenes combofix. Odvrtis i sfc /scannow (System file checker).
Cisto preventivno odvrtis hdtune scan (ne quick) da vidis kako disk dise.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 00:24   #7
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 444
Thanks, svaki put svojim glupim pitanjem naucim neku novu sitnicu



(ZATVORENA TEMA)

Zadnje izmijenjeno od: lord051. 07.06.2013. u 00:29.
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2013., 18:40   #8
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 444
Rekao, sam da je tema zatvorena, ali pak, bolje da temu i dalje ostavim otvorenu, jer, ima tu jos problema, da ne otvaram novu temu, tu cu pisat...

Uglavnom, onaj prvi problem, koji se ticao black screen of death-a sam rjesio, to nije frka. Ali, drugi problem, je taj sta se nakon ulaska u WIN7 zamrzne Task bar, Start bar. Zapravo ne zamrzne se skroz, nego mu treba 5min da obavi zeljenu radnju, npr stisnem Start i zelim otvorit npr Office, e pa za to mi treba 5min , i onda mi jos i u Officu zamrzne

Malwarebytes sam vrtio ali stane mi nakon 10min, blokira jednostavno, probo sam dosta puta, ali nece.

SFC sam probao vise puta ali blokira na 34% i neide dalje, tj izbaci, kaze da nemoze dalje itd itd itd.

U Safe Mode-u radi sve bez greske, brzo, bez problema. Pa sam pokusao sa iskljucivanje raznih Services- a, ali nista ne pomaze nakon ulaska u normalni mod. Tj tada malo kasnije nego inace zamrzne

Citao sam vec po netu da su ljudi imali ovih problema sa Toshibom, i da ih nisu nikako bez formatiranja mogli rjesit.

OK, evidentno je da bi se ipak trebali rusit WIN i stavit cisti, ali, sta napravit da se ipak koliko toliko osposobi komp.

Posto ce se uskoro, nakon sta se spreme stvari koje trebaju bit sacuvane, laptop ipak naravno formatirati, zanima me slijedece. Da li formatirati cijeli disk, znaci i onu particiju na kojoj su kupljeni WIN(image), potom spojit te dvije particije, formatirat ih i imat jednu novu, cistu particiju na kojoj cu stavit novi OS. Ili da ipak sacuvam tu particiju na koj su kupljeni WIN i preko Toshibinog software-a idem instalirat novi OS, a pritom ce se instalirat i 200 milijuna nepotrebanih Toshibinih programa i potprograma koji ne sluze nicem dobrom. Sto je pametnije?
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2013., 18:55   #9
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
osobno sam uvijek pobornik instalacije cistih vindozera, pa fino nakacit drivere koji se poskidaju sa sluzbenih stranica (toshiba ima vrlo dobar support, ima drivera na njihovim stranicama garant), eventualno nesto ako i nema - hardwareID. jer upravo to sto kazes, sranje jer nerijetko ta instalacija sa hard diska je malo promjenjena (iako ne nuzno, sve ovisi), ali masa sranja sta se sama instalira......... ovako ciko zna sta je stavljeno, a sta nije .

naravno, moras pogledati na naljepnici koji je tocno W7 u pitanju, 32/64 bit. ima se za skinuti cak sa MSovih stranica OEM verzija, ja skidao prosli tjedan za nekog acera. jedino sto kod aktivacije mi nije proslo nego sam morao zvati MS CRO, potrajalo par minuta, ali prosla aktivacija sa onim njihovim brojevima i to je to. jos puknes update naknadno sistema i mirna bosna..........


no prije svega, posto mozes do safe moda, nakaci hdtune pa stavi neka skenira bad sectore. nekako mi cak smrdi HDD da bi mogao biti u klincu, nisam vidio da si ista napisao po pitanju hdtunea, za svaki slucaj prvo neka prode skeniranje. ako nema bad sectora, cupaj podatke i reinstaliraj sistem, IMHO najbolja i najsigurnija solucija.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2013., 18:57   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,686
Očito imaš neko smetje, provrti Malwarebytes kroz Safe mode.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2013., 19:01   #11
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,676
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
Rekao, sam da je tema zatvorena, ali pak, bolje da temu i dalje ostavim otvorenu, jer, ima tu jos problema, da ne otvaram novu temu, tu cu pisat...

Uglavnom, onaj prvi problem, koji se ticao black screen of death-a sam rjesio, to nije frka. Ali, drugi problem, je taj sta se nakon ulaska u WIN7 zamrzne Task bar, Start bar. Zapravo ne zamrzne se skroz, nego mu treba 5min da obavi zeljenu radnju, npr stisnem Start i zelim otvorit npr Office, e pa za to mi treba 5min , i onda mi jos i u Officu zamrzne

Malwarebytes sam vrtio ali stane mi nakon 10min, blokira jednostavno, probo sam dosta puta, ali nece.

SFC sam probao vise puta ali blokira na 34% i neide dalje, tj izbaci, kaze da nemoze dalje itd itd itd.

U Safe Mode-u radi sve bez greske, brzo, bez problema. Pa sam pokusao sa iskljucivanje raznih Services- a, ali nista ne pomaze nakon ulaska u normalni mod. Tj tada malo kasnije nego inace zamrzne

Citao sam vec po netu da su ljudi imali ovih problema sa Toshibom, i da ih nisu nikako bez formatiranja mogli rjesit.

OK, evidentno je da bi se ipak trebali rusit WIN i stavit cisti, ali, sta napravit da se ipak koliko toliko osposobi komp.

Posto ce se uskoro, nakon sta se spreme stvari koje trebaju bit sacuvane, laptop ipak naravno formatirati, zanima me slijedece. Da li formatirati cijeli disk, znaci i onu particiju na kojoj su kupljeni WIN(image), potom spojit te dvije particije, formatirat ih i imat jednu novu, cistu particiju na kojoj cu stavit novi OS. Ili da ipak sacuvam tu particiju na koj su kupljeni WIN i preko Toshibinog software-a idem instalirat novi OS, a pritom ce se instalirat i 200 milijuna nepotrebanih Toshibinih programa i potprograma koji ne sluze nicem dobrom. Sto je pametnije?
Napraviti backup podataka, kopiraj i taj .iso image od orginal Wina, al ti ništa ne znaci ako nemaš key iza na naljepnici .

Ako želiš i dalje legalno, onda znaš proceduru, instaliraš Winse koje si dobio uz njega.

Ili cisti Win 7 64 bit ( ako je više od 4 GB rama ), 32 bit ako je manje od 4 GB rama.

EDIT: Preticala me ekipa.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2013., 23:22   #12
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 444
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
osobno sam uvijek pobornik instalacije cistih vindozera, pa fino nakacit drivere koji se poskidaju sa sluzbenih stranica (toshiba ima vrlo dobar support, ima drivera na njihovim stranicama garant), eventualno nesto ako i nema - hardwareID. jer upravo to sto kazes, sranje jer nerijetko ta instalacija sa hard diska je malo promjenjena (iako ne nuzno, sve ovisi), ali masa sranja sta se sama instalira......... ovako ciko zna sta je stavljeno, a sta nije .

naravno, moras pogledati na naljepnici koji je tocno W7 u pitanju, 32/64 bit. ima se za skinuti cak sa MSovih stranica OEM verzija, ja skidao prosli tjedan za nekog acera. jedino sto kod aktivacije mi nije proslo nego sam morao zvati MS CRO, potrajalo par minuta, ali prosla aktivacija sa onim njihovim brojevima i to je to. jos puknes update naknadno sistema i mirna bosna..........


no prije svega, posto mozes do safe moda, nakaci hdtune pa stavi neka skenira bad sectore. nekako mi cak smrdi HDD da bi mogao biti u klincu, nisam vidio da si ista napisao po pitanju hdtunea, za svaki slucaj prvo neka prode skeniranje. ako nema bad sectora, cupaj podatke i reinstaliraj sistem, IMHO najbolja i najsigurnija solucija.
Da, i nadao sam se da cu dobit takav odgovor, jer i ja tako razmisljam, onda stavljam ciste WIN, ne trebam ove fantazije od Toshibinih programa i sl.

Evo, odradio sam sken sa hdtune-om u Safe modu, i naso mi je 7 errora.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Očito imaš neko smetje, provrti Malwarebytes kroz Safe mode.
Ista stvar, blokira jednako kao i u Normal modu. Nisam rekao ali bio sam uspio odradit Quick scan u normal modu, nesto je naso, to sam maknuo.

Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Napraviti backup podataka, kopiraj i taj .iso image od orginal Wina, al ti ništa ne znaci ako nemaš key iza na naljepnici .

Ako želiš i dalje legalno, onda znaš proceduru, instaliraš Winse koje si dobio uz njega.

Ili cisti Win 7 64 bit ( ako je više od 4 GB rama ), 32 bit ako je manje od 4 GB rama.

EDIT: Preticala me ekipa.
Ima, ima key iza. Nije problem, to cu sredit, pa cu napravit backup, nego samo me zanimalo dali je pametno da rusim sve ili da idem onako preko Toshibinih "pametnih" programcica itd itd itd
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2013., 23:27   #13
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
Evo, odradio sam sken sa hdtune-om u Safe modu, i naso mi je 7 errora.
errora? mislis bad sectora? jer ako su bad sectori u pitanju, najbolje rjesenje je drugi hard disk. mozes ih pokusati "popeglati" sa npr hdd regeneratorom, no to nije trajno rjesenje, tj pojavit ce se opet. i najvjerovatnije opet sve usporiti + lako vjerovatno ovakva sranja ili slicna kakva sada imas.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2013., 23:33   #14
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 444
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
errora? mislis bad sectora? jer ako su bad sectori u pitanju, najbolje rjesenje je drugi hard disk. mozes ih pokusati "popeglati" sa npr hdd regeneratorom, no to nije trajno rjesenje, tj pojavit ce se opet. i najvjerovatnije opet sve usporiti + lako vjerovatno ovakva sranja ili slicna kakva sada imas.
Ako je to to, evo, iso sam na error scan, i zacrvenila su mi se 3 polja, a dole mi je ispisao da je naso 7 errora.

Nisam jos radio sa hdd regeneratorom...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 21:51   #15
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 444
OK, sa hdtune-om u Safe modu, naso mi je 7 errora.

Kojim jos alatom mogu provjeriti to stanje itd?

Znaci, ukoliko imam(a imam ocito ) bad sectora, ne postoji trajno rjesenje, samo privremeno, poput hdd regeneratora, ha?

(edit) Inase, citajui, naiso sam na to da ukoliko ima malo bad sectora da se ne ispalti nista raditi sa npr hdd regeneratorom jer da riskiram mogucnost njihovog sirenja( sire se kako god, ali ovako valjda moguce brze i trenutno pri toj operaciji), a kod mene je slucaj da imam 7 errora, tj ispod testa mi je ispisao 7 errora i njihove lokacije a zacrvenio mi je 3 kvadratica.

Zadnje izmijenjeno od: lord051. 11.06.2013. u 22:27.
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2013., 09:38   #16
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 444
Trazio, citao, pa sam se odlucio za jedno rjesenje koje sam nasao, naravno, privremeno rjesenje.

Ugl, bad sectori se nalaze do 12GB diska, tako da sam prvih 13 GB diska pretvorio u Unllocated space, a od ostalog zdravog prostora napravio particiju na koju sam digo WIN. WIN bi trebali raditi normalno, bez smetnji, DOK se bad sectori ne prosire...

(Tema zatvorena)
lord051 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na