Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.04.2003., 18:45   #1
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Question Koji LCD monitor ?

Evo mislim da je polagano došlo i da dolazi vrijeme LCD monitora.

Zanima me kako se kreće kvaliteta na tržištu, da li je to LG, Adi, ili nešto sedmo...

Cijena im pada, i već se mogu nabaviti za cca. 3000 kn, solidni.

E kada sam vidio razliku, nisam mogao vjerovati, mislio sam da su lošiji od standardnih, no slika je KRISTALNO čista, vjerovatno jer je od kristalića :clap: , hehe.

Ajde ljudi molim savjete, komentare.
Kova je offline  
Staro 17.04.2003., 19:37   #2
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Vec je bio isti takav thread pred jedno 2 tjedna, pa si malo procitaj.
Inace, buduci da ja gledam sto jeftinije (pa i nekvalitetnije) bio sam mislio uzet PCall iz HGSROTa, ali slučajno se ukazala prilika da dobijem lg-a L1511se (ili sl) za par sto kuna manje, pa cu ipak to uzet. Taj lg-ev model je valjda neki lijevi, jel ga jedino ima na par stranica u njemackoj, nijedna nije na eng. stranica
Sutra ga uzimam, pa ti javim reakcije (nadam se pozitivne)
inace je u Info gami 2400kn
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2003., 22:03   #3
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Sorry, imaš pravo, pročitao sam bio, no zaboravio...
Evo Moderatori neka izbrišu moj post.

EDIT:

No zapravo ovaj post sam započeo radi toga šta sam u Ve-milu vidio monitore.. I naravno 2 LCD-a pored CTR-a, su toliko odskakala sa kvalitetnom slikom. E sada ili su na CTR-u oni namjerno posvjetlili sliku i tako to.. No na LCD-u je tako oštra i sve.. čak nisam primjetio problem s bojama...

Naime riječ je o LG 1810 B.

Zanima me da li postoji LCD, koji je ko CTR ili bolji1?!? Postoji li to danas???

Zadnje izmijenjeno od: Kova. 17.04.2003. u 22:18.
Kova je offline  
Staro 17.04.2003., 23:27   #4
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Kova
Sorry, imaš pravo, pročitao sam bio, no zaboravio...
Evo Moderatori neka izbrišu moj post.

EDIT:

No zapravo ovaj post sam započeo radi toga šta sam u Ve-milu vidio monitore.. I naravno 2 LCD-a pored CTR-a, su toliko odskakala sa kvalitetnom slikom. E sada ili su na CTR-u oni namjerno posvjetlili sliku i tako to.. No na LCD-u je tako oštra i sve.. čak nisam primjetio problem s bojama...

Naime riječ je o LG 1810 B.

Zanima me da li postoji LCD, koji je ko CTR ili bolji1?!? Postoji li to danas???
nije ctr nego crt..oprostio bih da nisi napisao 5 puta krivu..ali nije bed..

nebi me zacudilo da pokvare sliku na CRT-u kako bi bolje isli lcd-i..pa nisu ni oni blesavi..to je par sto kuna vise ciste zarade samo na tome...

drugo jos nisam primjetio niti jedan lcd koji u igrama ne zaboravlja sliku...tako da moras pogledati koliko je dobar u igrama ako ce ti za to sluziti...
msvrtan je offline  
Staro 18.04.2003., 01:48   #5
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ma mislim jedno pišem drugo..
Tako sam i za BMW CLS CSL...

A znam kako ide

To je kašnjenje slike. Koliko sam u tome, hm, to je navedeno u specifikacijama, zar ne..

Hm, no dobro, izgleda da još nije vrijeme za LCD.
Kova je offline  
Staro 18.04.2003., 02:42   #6
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
gle provjeri jos...ak imas para ok..samo kaj se prica da ce uskoro ubiti crt skroz i poceti svi samo lcd-e proizvoditi...i da se u godinu dana ocekuju veliki padovi cijene...who knows...
msvrtan je offline  
Staro 18.04.2003., 08:04   #7
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
i da se u godinu dana ocekuju veliki padovi cijene...who knows...
Ja sam sad zapeo za LCD i tocka
Tehnologija uvijek ide dalje, uvijek ce doci nesto bolje i jeftinije.
@Kova
nazalost RIJETKI kazu u specifikacijama (na svojoj stranici ... recimo hgspot, infogama, vemil) koliki je to vrijeme obnove slike.
Neznam kako se zove (nije refresh), ali kad bolje razmislim... pa ni u jednom opisu kod nasih trgovina nisam nasao tu specifikaciju... uvijek moram guglat, a ako je rijec o pcallu, onda ni to ne pomaze
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline  
Staro 18.04.2003., 18:52   #8
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Evo dobio sam taj l1511se
i mogu rec, dosad nisam naso nijedan crknuti pixel (a bas sam se trudio )
Design je odlican (ko i ostali LGi), response time je ok (zaigro sam nba2k3 i nfs) i nisam osjetio nikakve probleme, da previse kasni slika.
A jedino se jos treba naviknut na tako ostru sliku i svijetle boje
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline  
Staro 18.04.2003., 22:21   #9
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by miato
Evo dobio sam taj l1511se
i mogu rec, dosad nisam naso nijedan crknuti pixel (a bas sam se trudio )
Design je odlican (ko i ostali LGi), response time je ok (zaigro sam nba2k3 i nfs) i nisam osjetio nikakve probleme, da previse kasni slika.
A jedino se jos treba naviknut na tako ostru sliku i svijetle boje
ma nisi vidio dizajn hyundaia .. stani pani i potrosi pare jer si ostao zaljubljen..samo kaj sam bio svorc fala bogu...inace bi u sigu bio hyundai 17" ali lcd...
msvrtan je offline  
Staro 18.04.2003., 23:20   #10
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ma nisi vidio dizajn hyundaia .. stani pani i potrosi pare jer si ostao zaljubljen..samo kaj sam bio svorc fala bogu...inace bi u sigu bio hyundai 17" ali lcd...
Jel imas? Nemas...
Onda nemoras ni komentirat.
I ja sam skoro dobio mercedesa sl380, ali ga nisam smio uvesti zbog godista
Pa daj covjece, razmisljaj malo... Kaj je tebi zivotna ideologija mastati o necem sto si mogao imat?
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2003., 02:49   #11
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by miato
Jel imas? Nemas...
Onda nemoras ni komentirat.
I ja sam skoro dobio mercedesa sl380, ali ga nisam smio uvesti zbog godista
Pa daj covjece, razmisljaj malo... Kaj je tebi zivotna ideologija mastati o necem sto si mogao imat?
pa ovo i nije tak puno

Hyundai Q15 15" TFT silver 2.593,72
Hyundai Q17 17" TFT 4.385,90


a fakat su dobri...pa gle ja cesto sanjarim o nekim stvarim pa si ih kupim nakon 6-12 mjeseci kad se napokon odlucim..tolko mi je trebalo za misa,keyboard,przilicu,monitor da ni ne spominjem..njega sam kupio nakon sto je stari godinu dana crkavao..pa kad je crkao sam ga kupio...

koliki mu je response time?
msvrtan je offline  
Staro 19.04.2003., 10:35   #12
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
koliki mu je response time?
Nemam pojma. Ima koji prg za test toga?
Inace, deklarirano je :
Response Time 30 ms (max)
Rise Time 10 ms (max)
Decay Time 20 ms (max)
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline  
Staro 19.04.2003., 14:10   #13
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by miato
Nemam pojma. Ima koji prg za test toga?
Inace, deklarirano je :
Response Time 30 ms (max)
Rise Time 10 ms (max)
Decay Time 20 ms (max)
pa 30ms je lose za igre ako sam ja dobro shvatio po netu..za office rad i sl je super..ali u igrama ces imati zaborava nazalost...

dobar test ti je da uzmes neku dugu stranicu na netu i scrollas misem gore dolje...pa javi jel boli glava ili ne..
msvrtan je offline  
Staro 19.04.2003., 17:09   #14
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Probaj malo odigrat Quake 3, UT, UT2003 pa javi kakvi su rezultati u svezi i glede kasnjenja slike na monitoru.
Pozdrav!
marac je offline  
Staro 19.04.2003., 20:00   #15
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ok. Koji je najveći problem LCD-a???

Samo kašnjenje ili ima još nešto? (naravno osim mrtvih pixela..)

Ovo što se govori za boje, da li jako odskače?! Mislim ja sam vidio testove 3D Marka u Ve-milu, dok su se vrtili, i činilo mi se sasvim ok...

Ajde idemo, mane LCD-a ...
Kova je offline  
Staro 19.04.2003., 20:26   #16
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Kova
Ok. Koji je najveći problem LCD-a???

Samo kašnjenje ili ima još nešto? (naravno osim mrtvih pixela..)

Ovo što se govori za boje, da li jako odskače?! Mislim ja sam vidio testove 3D Marka u Ve-milu, dok su se vrtili, i činilo mi se sasvim ok...

Ajde idemo, mane LCD-a ...
prvo i jedino cijena...da su iste cijene ko crtovi kupio bih ga odmah i zaboravio da ima ikakvih problema...


problemi su ostrina i svjetlost slike,zaboravnost,mrtvi pixeli..

s time da molim da se ne jave sad ljudi sa time da moj to nema jer svjetlost slike ovisi gdje ga drzite..i to jako...stoga koa premjestite taj monitor negdje drugdje vidjet cete da imate problem...
msvrtan je offline  
Staro 19.04.2003., 21:54   #17
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Ma odigro sam nfs i nba2k3. U nijednom mi nije sralo, slika ide dosta tecno, bez zaostajanja.
ut i q3a nisam jos probao jel ih nemam
al ionak se vise skoro nikad ne igram na kompu, pa mi i nije toliko vazan taj response time... Za office i sl. u redu
a kod skrolanja, da slova se mijesaju, al ne boli glava. Valjda sam vec otporan na to
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline  
Staro 20.04.2003., 00:57   #18
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ok, no koliko sam shvatio. Problemi s pixelima i nemoraju postojati.

Što se tiče boje, neznam točno o čemu se radi, slika je presvjetla ili šta??? A oštrine, šta nije oštrije nego na normalnom?! Ili ???

Ajde malo detaljnije o problemima.

A što se tiče kašnjenja ?! Hm, to očito ne navode svi proizvođaći, no valjda će napraviti uskoro nešto u vezi toga...
Kova je offline  
Staro 20.04.2003., 02:14   #19
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
slika je tamna...naime lcd nije izvor svjetlosti nego mu treba dodatno nekakav izvor da bi se moglo vidjeti na njemu...naravno da ce se u mracnoj sobi vidjeti na njemu ali navodno dosta lose..nek neko ko ima tocnije kaze jer ja pricam samo tudja iskustva plus moja s noteboocima...

slika je ako je nedrzis iskljucivo na preporucenoj rezi uzasno mutna...evo doma imam a31p ibm laptop koji ima rezoluciju 1280x1024 kao referentnu (mozda cak i 1600x1280 ali nisam ziher) i meni na tom nbu je slika na 1024x800 uzasno mutna...sta je najgore kad pokusam naci gdje je to slika mutna nemogu...samo jako cudan osjecaj dok blejim u taj monitor...naravno moja stara to ne kuzi i njoj je to super i blabla...kao poklonjenome konju ne brojis zube i sl .. (sluzbeni nb za koji se jedva izborila da dobije jel joj treba...)

svi proizvodjaci ti imaju naveden response time...to ti je nes kao refresh rate na CRT-u..ne racuna se tako ali sluzi kao mjerna jedinica za kvalitetu promjene slike...i 30ms je navodno dosta za ured ali za igre nije...25 je ok za igre a ovi sa 20ms su gatesu skupi...

eh sto se tice ostrine jedan moj frend pizdi da mu je slika preostra i da mu to nekad smeta...nema lcd nego je bio kod nekoga na poslu i to primjetio..

ja sam ljepo rekao ... sa 17" kosta 2000kn uzeo bih ga odmah..ma da je 3000kn uzeo bih ga odmah..ali 4500 mi je puno..a 15" ima mi premalu rezu...(malo sam razmazen oko rezi)
msvrtan je offline  
Staro 20.04.2003., 02:37   #20
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ma imaš istu spiku kao i ja. Da dođe 3000 uzeo bih ga... I isto sam ciljao na 17".

Ma i mislio sam da je response time naveden, samo sam čitao postove, pa eto tamo je pisalo da nije navedeno, što mi je bilo čudno no tako sam to prihvatio

E pa valjda će pojeftiniti još i valjda će taj response time pasti još malo, a šta se tiče izvora svijetla, to bi meni bio veći problem, pošto moram raditi u potpunom mraku nekada

A što se tiče prostora, stvarno bi mi dobro došao
Kova je offline  
Staro 20.04.2003., 02:44   #21
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Kova
Ma imaš istu spiku kao i ja. Da dođe 3000 uzeo bih ga... I isto sam ciljao na 17".

Ma i mislio sam da je response time naveden, samo sam čitao postove, pa eto tamo je pisalo da nije navedeno, što mi je bilo čudno no tako sam to prihvatio

E pa valjda će pojeftiniti još i valjda će taj response time pasti još malo, a šta se tiče izvora svijetla, to bi meni bio veći problem, pošto moram raditi u potpunom mraku nekada

A što se tiče prostora, stvarno bi mi dobro došao
ja imam ocajno malu sobu..a jos je i pretrpana...ali si za sad nemrem priustiti 17" lcd...nazalost i da je sada 3000kn ne bih mogao ali bih skupio pare pa kupio..ovako mi se neda skupljati pare jer mi je 4500 kn previse za to....
msvrtan je offline  
Staro 20.04.2003., 08:44   #22
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
..ovako mi se neda skupljati pare jer mi je 4500 kn previse za to....
Pocni sad skupljati, pa kako ti kazes, za godinu dana ce ti kostati 3k kuna i imat ces odma pare
@kova
Ja u mraku nemam nikakvih problema s osvjetljenjem. Mozda sam ja samo ocaran svime tim sto konacno imam LCD monitor (kojeg sam btw zelio od davne 97 (ili cak i prije, kad sam ga prvi put vidio). No onda je kostao cijelo bogatstvo, ko 2 kompa
A za osvjetljenje, recimo vidis ko na mobitelima (dobro ne toliko izrazeno, ali na rubovima ti je slika svjetlija nego u sredini, i vidis tocno kako ima 10tak svjetala za osvjetljenje.
No dok ima imalo danjeg svjetla ili cak i bilo kakva lampa, ovo prethodno se uopce ne primjecuje, nego je sve jednako osvjetljeno.
A za response time, pogledaj si malo cjenike hgspot, vemil, infogama... za 90% monitora ne navode response time :confused:
Trebas ic guglat i trazit sam... dok navode neke glupe standarde Eho veho itd.
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline  
Staro 20.04.2003., 11:03   #23
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by miato
Pocni sad skupljati, pa kako ti kazes, za godinu dana ce ti kostati 3k kuna i imat ces odma pare
@kova
Ja u mraku nemam nikakvih problema s osvjetljenjem. Mozda sam ja samo ocaran svime tim sto konacno imam LCD monitor (kojeg sam btw zelio od davne 97 (ili cak i prije, kad sam ga prvi put vidio). No onda je kostao cijelo bogatstvo, ko 2 kompa
A za osvjetljenje, recimo vidis ko na mobitelima (dobro ne toliko izrazeno, ali na rubovima ti je slika svjetlija nego u sredini, i vidis tocno kako ima 10tak svjetala za osvjetljenje.
No dok ima imalo danjeg svjetla ili cak i bilo kakva lampa, ovo prethodno se uopce ne primjecuje, nego je sve jednako osvjetljeno.
A za response time, pogledaj si malo cjenike hgspot, vemil, infogama... za 90% monitora ne navode response time :confused:
Trebas ic guglat i trazit sam... dok navode neke glupe standarde Eho veho itd.
da znam za to da pocnem cuvat odmah pare...samo sto pare imaju svoju volju i odcure iz dzepa htio to ja ili ne...trenutno skupljam lovu za neke druge stvari koje smatram potrebnijima a imaju i bolji cijenovni omjer naspram potrebi za istima...

to s mobitelima je dobar primjer...ja na s35 kad nemam illumination ne vidim ako vani nema svijetla nista na ekranu...problem je slicne naravi (nikako iste)
msvrtan je offline  
Staro 06.01.2008., 19:51   #24
esmeraldo
Premium
Moj komp
 
esmeraldo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: sarajevo
Postovi: 25
ja bih ti preporucio lg flatron l226wtq-sf 22 inca odziv:2ms ultra fast ikontrast 5000:1 wide za vistu.njegov mladji 20inci l206wtq-sf brat je iso tako dobar kontrast mu je 3000:1 odziv isto.Ako hoces samsung onda sm 206bw,sm2032ili2232.Ako hoces samsunga profesionala sa led pozadinskim svjetlom onda sm xl2o. za hrvatsku mi cijene nisu poznate posto sam iz bih pa vidi koliko to kosta uvas
esmeraldo je offline  
Staro 06.01.2008., 19:52   #25
esmeraldo
Premium
Moj komp
 
esmeraldo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: sarajevo
Postovi: 25
ja bih ti preporucio lg flatron l226wtq-sf 22 inca odziv:2ms ultra fast ikontrast 5000:1 wide za vistu.njegov mladji 20inci l206wtq-sf brat je iso tako dobar kontrast mu je 3000:1 odziv isto.Ako hoces samsung onda sm 206bw,sm2032ili2232.Ako hoces samsunga profesionala sa led pozadinskim svjetlom onda sm xl2o. za hrvatsku mi cijene nisu poznate posto sam iz bih pa vidi koliko to kosta u vas
esmeraldo je offline  
Staro 06.01.2008., 19:59   #26
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Ovaj hmmm tema je stara skoro 5 godina..
Možda vremeplov pomogne...
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 06.01.2008., 20:01   #27
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,789
Citiraj:
Autor esmeraldo Pregled postova
ja bih ti preporucio lg flatron l226wtq-sf 22 inca odziv:2ms ultra fast ikontrast 5000:1 wide za vistu.njegov mladji 20inci l206wtq-sf brat je iso tako dobar kontrast mu je 3000:1 odziv isto.Ako hoces samsung onda sm 206bw,sm2032ili2232.Ako hoces samsunga profesionala sa led pozadinskim svjetlom onda sm xl2o. za hrvatsku mi cijene nisu poznate posto sam iz bih pa vidi koliko to kosta u vas
Ti bi njemu preporučio, je l'?

Mislim da je čovjek nakon 5 g. već kupio monitor.
flajpan je online  
Staro 06.01.2008., 20:18   #28
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
LOL, LOL i još jednom LOL

more ovo pod ključ?
Gabre je offline  
Staro 06.01.2008., 21:15   #29
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
aa
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na