Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2007., 03:40   #1
Zyklon
Premium
 
Zyklon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Caller ID preko routera

Preselio sam se s T-coma na amis. Ne znam jer to tema za ovaj podforum ali najbliže je... Da skratim priču, amisova telefonija ide preko routera thompson speedtouch 706 i sve uredno radi osim CLIP-a. Njihova teh podrška tvrdi da je kod njih sve u redu i da je problem u mom telefonu... Taj isti telefon je na T-comu uredno prikazivao broj.... Čak mi je i na amisu jednom uspio pokazat... Zbunjujuć problem Čitao sam nešto o adsl filterima koji bi eventualno mogli rješiti taj problem, ali ne znam ni što je to ni gdje ih ima za kupit.. Može pomoć? Hvala
Zyklon je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 11:43   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,654
Neznam do kojeg nivoa su otvorene / zaštićene postavke routera. Probaj ući u postavke routera preko web sučelja u Toolbox -> Telephony -> Configure -> Configure telephony services. Tu aktiviraj ako nije Calling Line Identification Presentation (stavi kvačicu na Activated + Apply). Isto možeš probati na telefonu otkucat *30*, sačekaj ton potvrde i poklopi telefon.
Ako je ovo već postavljeno onada je samo stvar podešavanja Amis - a na koje nemožeš utjecati. Koliko znam postoji više standarda CLIR "signalizacije" i sad je pitanje kompatibilnosti tvog telefona, router - a i implementirane verzije na Amis - ovoj centrali i prosljeđivanje CLI - a preko VoIP - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2007., 15:37   #3
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Znaci tvoj tel. ne prikazuje dolazne brojeve uopce ili prikaze neke cudne brojeve?
Da li si ista dirao po setingsima tel. od onda kad ti je jednom prikazao broj?
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2007., 00:39   #4
Zyklon
Premium
 
Zyklon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Znaci tvoj tel. ne prikazuje dolazne brojeve uopce ili prikaze neke cudne brojeve?
Da li si ista dirao po setingsima tel. od onda kad ti je jednom prikazao broj?
Nisam... Znam da ima različitih standarda CLIP-a ali to doznat za svoj telefon je mudrost... Inače ne mogu ni pristupit routeru sad jer imam nekakve probleme s vezom... Ak se ne popravi to za par dana postam novi post
Zyklon je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2007., 14:21   #5
Zyklon
Premium
 
Zyklon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Zyklon Pregled postova
Nisam... Znam da ima različitih standarda CLIP-a ali to doznat za svoj telefon je mudrost... Inače ne mogu ni pristupit routeru sad jer imam nekakve probleme s vezom... Ak se ne popravi to za par dana postam novi post
Net sam popravio, al tel tu i tamo pokazuje broj.... Ima ko kakvu ideju? Bio bih neizmjerno zahvalan
Zyklon je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 15:41   #6
Zyklon
Premium
 
Zyklon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Standard je ETSI, podržava ga router, telefon i centrala, na routeru je uredno uključen, na telefonu isto...

Više ni sam ne znam kaj da napravim... Ima itko kakvu ideju... ?
Zyklon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na