Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2006., 00:35   #1
slink
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Požega
Postovi: 12
Problem s ASUS terminatrom...

Dakle, kolega ima doticni ASUS terminator i od nedavno mu ne radi zvuk... Ne kuzi se u kompjutere, i ja sam se ponudio da mu pomognem u nevolji...

Formatirao sam disk, stavio WIN XP SP2, resetirao BIOS, postelavao BIOS, sve sto se od zvuka moze postelati iz windowsa pojacano je na max, ustekao sam cak i PCI zvucnu karticu koja je 100% ispravna i kad ju instaliram, winamp i media player uredno pokrecu mp3-ce i equalizeri skacu kao blesavi no nema zvuka... kad sam ustekao PCI zvucnu, u BIOS-u sam probao i da ostavim on-board zvucnu ukljucenu i iskljucenu, no opet ista stvar, od zvuka nema nista...

Kabal od kompa do linije radi 100% jer ga svaki dan koristim na svom racunalu, tako da je stvar u koleginom kompu...


MOLIM POMOC, jer stvarno vise nemam pojma sto da radim... Cak sam mislio da ga nosim u HG, jer ja vec dva dana ne mogu nista s ovim krsem...
slink je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2006., 09:29   #2
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
jesi probao namjesititi u winampu output na ovu novu PCI sto si stavio? Jer mozda pokusava svirati preko on-board zvucne.
raf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2006., 14:48   #3
slink
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Požega
Postovi: 12
Jesam, sad idem napravit BIOS update, pa cemo vidjet kako cese onda ponasat...

Stvarno sam sve ostalo probao (bar mislim da jesam) i zato pitam da li mozda jos netko zna neke fore...
slink je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2006., 16:28   #4
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Softwerski problem 100%

Pazi ne radi onboard i dodatna kartica . To je, onak nemoguce.

Pogotovo to sto equilizeri rade punom parom.

Pogledaj u control panel konzoli speaker setings advance, koja ti je na audi defaultna kartica. Da ti slucajno nije ostavio ovu onboard, a ti ustekao drugu.

Takodjer pogledaj ako ima multimedijalnu tastaturu da se ne krsi sa njezinim volume kontrolom (vidio na BTC jednom taj slucaj).
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2006., 21:10   #5
slink
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Požega
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Fleks
Softwerski problem 100%

Pazi ne radi onboard i dodatna kartica . To je, onak nemoguce.

Pogotovo to sto equilizeri rade punom parom.

Pogledaj u control panel konzoli speaker setings advance, koja ti je na audi defaultna kartica. Da ti slucajno nije ostavio ovu onboard, a ti ustekao drugu.

Takodjer pogledaj ako ima multimedijalnu tastaturu da se ne krsi sa njezinim volume kontrolom (vidio na BTC jednom taj slucaj).

Ovo bldano sam odmah isao gledat, pa sam stavio da svira MP3 u winampu i ja sam prestekavao zvucnike u SVAKU uticnicu na zvucnoj kartici/karticama i dok winamp veselo skace, na zvucnicima NISTA...

Kabal od kompa do linije je 100% ispravan, kao i linija jer ja tu kombinaciju svaki dan koristim...

Tipkovnica nije multimedijalna, nego obicna jeftina NONAME tipkovnica...

Kod mene terminator radi s logitech ultra flat x tipkovnicom, koja takodjer nije multimedijalna...

Otisao u HG danas (tamo kupio PCI karticu) i kazem liku u cemu je stvar, "Ma danas do kraja dana je to rijeseno 100%. Ostavio sam mu komp, i jedva cekam da vidim cega se nisam sjetio... Rekao je da je popravak besplatan i da je to jednostavno za napravit... JEDVA CEKAM... ostavio sam mu i drivere koje sam skidao s asus stranice...

Sutra kad podignem komp, javim kako je bilo i u cemu je problem (ako uopce bude rijesen)
slink je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2006., 21:49   #6
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
i oni ce ti reci da nije bilo problema.

A problema je bilo.

Zamjenit ce ti pol kompa, a ako je pod garancijom nece ti to reci.

Tak da ti ispadnes mutav, a ne oni
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2006., 22:09   #7
slink
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Požega
Postovi: 12
Nece... Poznam covijeka, i samo cu ispast nesposoban ako to on rijesi, a ja se za j e b avao tri dana ko budala...

I kad napravi, nece mi naplatit nista, jer je uvjeren da to nije nista...

Komp je inace bila donacija tadasnjeg gradonacelnika obiteljima s 8 i vise djece, tako da je porijeklom iz King racunala (koliko sam mogao skuzit)...


Jedva cekam da vidim kako ce on to rijesiti, i ako uspije, reci ce mi u cemu je problem bio...


Zivi bili, pa vidjeli!
slink je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2006., 22:21   #8
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Neznam.

Ovako jos nesto nisam susreo a susreo sam pa paraktički sve

Od nočnih leptira u napajanjim i nestanku struje na cijelim katovima zgrada, do toga da mi bios ne vidi optiku, a windowsi vide.

Meni smrdi na software, jer hardwerski _NE_ može biti. Barem ne vidi objašnjenje.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2006., 22:38   #9
slink
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Požega
Postovi: 12
Cuj, kako softverski, kad sam formatirao disk vise puta i isprobao dvije verzije windowsa... jedno 5-6 vrsti drivara za chipset, on board zvucnu, i PCI zvucnu, no winamp i dalje veselo svira, dok ni na jednom izlazu nema ni prdca, a kamo li nekog zvuka???

Ovaj komp je kao zona sumraka... majke mi...
slink je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2006., 10:16   #10
Imitator
Banned
 
Imitator's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: ZG - Dugo Selo
Postovi: 524
Ako sam dobro skužio kolega ima spojenu liniju na komp?
Ako je odgovor potvrdan......jeste probali pogledati liniju....da nije problem do nje, a ne do Kompa?

Pozdrav!
Imitator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2006., 17:27   #11
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Da?

Da nije aux na liniji prdnuo?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2006., 00:11   #12
slink
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Požega
Postovi: 12
Ovako, kako sam napomenuo gore da su linija i kabal 100% ispravni, jer ih ja koristim svakodnevno na svom kompu...

Dalje, fleks je bio u pravu da cu ispast tukac kad dodjem po komp u HG. Nazvao me lik i keze da je komp gotov i da ga mogu doc podic... I nisam mu kupio obecanu kokakolu dok se ne uvjerim da zvuk zbilja radi... Kad ono, malac se upali i sav sretan svira da to nije za slusat...

Pitam ja KAKO?!? u cemu je bio stos?

Lik mi kaze da je najprije pokusao osposobit onboard zvucnu, za koju je i on ustanovio da ne radi, pa je ustekao PCI i instalirao njene drivere. Kad se restartirao komp, prvi put mu nije htio radit mis, drugi put mu nije radila tipkovnica i komp se zablokirao, a treci put se upalio i zvuk ej radio... ne zna ni on kako, ali za divno cudo RADI!!!

Ne zelim vise prckat po tom kompjuteru nista, jer to nije za ljude s tankim zivcima...

Prica sretno zavrsena, sto se mene tice, moze LOCK teme...

Hvala svima na pomoci, pogotovo fleksu, jer se zbilja iskazao da moze i zeli pomoc u nevolji : cheers2
slink je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2006., 00:17   #13
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Tocno ono sto sam ti rekao.

Dam se kladit da je zamjenio pol kompa, al nece priznat.

100%

Neznam, ovo jos nisam vidio i samo zato sam si dao truda

Nemoj se naviknut
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2006., 00:19   #14
slink
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Požega
Postovi: 12
Alo, ASUS terminator??? Hdd nije ziher mijenjao, jer je isti koji je bio s istim windowsima gore, ram je ostao isti, plocu i da hoce, en moze ju zamijeniti, tako da cisto sumnjam da je ista mijenjao...
slink je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2006., 00:23   #15
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Fleks
Tocno ono sto sam ti rekao.
Dam se kladit da je zamjenio pol kompa, al nece priznat.
100%
Neznam, ovo jos nisam vidio i samo zato sam si dao truda
Nemoj se naviknut
To se meni čini da tvoja ljubav prema Požegi (i njihovim građanima) jača svakim danom sve više i više...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2006., 03:06   #16
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor slink
Alo, ASUS terminator??? Hdd nije ziher mijenjao, jer je isti koji je bio s istim windowsima gore, ram je ostao isti, plocu i da hoce, en moze ju zamijeniti, tako da cisto sumnjam da je ista mijenjao...
Znam ja dobro kaj je asus terminator. Cuo sam ga pa jos imam traume

Ti mislis da je tak tesko zamjenit i ghostat disk?

Ok, ploču teško, ali opet....

Mislim i sam si reko da si napravio SVE sto i on

Neznam smrdi mi nesto tu jako, pitaj ti njega jos jednom kaj je reko i zaprijeti mu da ako laže da ces ga traktorom
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2006., 08:58   #17
slink
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Požega
Postovi: 12
Ok, znci hdd je ostao isti, dakle, mislim na to da ga prepoznajem "izvana" jer ima dvije ogrebotine made by me... A i da je mijenjao HDD, ne bi mu pomoglo... Dalje, da je mijenjao plocu, valjda bi zvuk radio, pa se en bi morali yebat s PCI karticom, te na racun zvuka ostat bez modema...

Ma ok, glavno da "komp" sad radi i da smo se u hg-u salili na racun "racunala" wanna be...

Eto, kako mi je i sam rekao, zaglavio mis, pa tipkovnica i cijeli komp, i onoda proradilo... cisto moguce da sam i ja nesto previdio, no mislim da se radi o, kako ja volim rec, vlagi u zraku... tako da i vlaga zraka, podzemni tokovi i babe vracare imaju nesto s tim, sigurno... Kazem, ne zanima me sto ni kako, kostalo me 1 kokakola od 2 kile i ja zadovoljan...
slink je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2006., 12:24   #18
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Evo, velim ti. Neznam. Nisam vidio, čuo ili sanjao nista slično.

Najbliže ovome mi je fantomska pržilica (bios ne vidi, windowsi vide) .
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na