Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2016., 22:24   #1
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Mreže u današnje vrijeme

Pošto već dosta vremena nisam u mrežama, zanima me kakva je situacija danas kaj se tiče izvedbe mreža te konfiguracije? I dalje sve po principu računala - switcha - server (domena, group policya,...), ili se dosta toga promijenilo? Osim što je izašlo nekoliko verzija server platformi, zadnje na kojem sam radio je 2008..što se koristi za neki backup, zaštitu i ostalo? Kakva je situacija sa mail serverima? Koristi se i dalje file server u raidu? Ili je sve prešlo u neke cloud verzije?
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 22:31   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ovisi o potrebama i mogućnostima korisnika. Ne znam šta bi se promjenilo još uvijek imaš fizički sloj bez kojeg ništa ne ide .

Sad oćeš ti koristiti fizički server (on site) ili server u cloudu ovisi o politici firme, mogućnostima veze itd.

Potraži po forumu bilo je nedavno o tome riječi mislim da se raspravljalo da li se isplati fizički server ili cloud solucija i kakvo je stanje u Hrvatskoj .
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2016., 22:52   #3
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Dobro, što se tiče clouda..ne bi se bavio tom temom, ali ipak mislim da ozbiljnije firme, ne bi sigurno stavljale svoje interne dokumente nekamo u oblak..nego, čisto me zanima vezano za infrastrukturu i samu konfiguraciju..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 00:42   #4
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,488
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Dobro, što se tiče clouda..ne bi se bavio tom temom, ali ipak mislim da ozbiljnije firme, ne bi sigurno stavljale svoje interne dokumente nekamo u oblak..nego, čisto me zanima vezano za infrastrukturu i samu konfiguraciju..
Iznenadio bi se, jer ipak je cloud sigurniji od njihove zakljucane serverske sobe.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 11:31   #5
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,626
ako ti ne treba nuzno ActiveDirectory i sl., za small business dobar NAS moze biti prakticno rjesenje (+offsite backup)

npr. Synology DS216II+ (Btrfs) ili neki bolji model od QNAP-a i slicno
+ obavezno offsite backup - da ne postanes zrtva ransomware-a
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na