Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.03.2013., 15:46   #1
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Spajanje projektora na uredjaje

Imam pitanje koji bi bio najbolji nacin za spajanje projektora na ostale uredjaje poput laptopa i sat. receivera.

Vlasnik sam projektora Hitachi CP-X275W koji ima sljedece ulaze: VGA, RCA, S-Video i Component YPbPr.
Na laptopu imam vga i hdmi izlaz tako da trenutno je projektor i lap spojen putem vga kabla i tako ce i ostat Ono sto me najvise zanima je spajanje HD sat. receivera koji na sebi ima scart, hdmi i rca izlaze. Najvise bi mi odgovaralo spojiti receiver putem scart-vga adaptera jer onda samo postojeci vga kabel spajam na taj scart adapter ali kako to nisam isprobao ako netko ima kakva iskustva slobodno napise. Drugi prijedlozi takodjer dobrodosli.

Projektor je udaljen od uredjaja 7m žičane linije tako da u obzir dolaze samo kabeli od 7m navise.
marac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 16:09   #2
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Zašto bi radio pretvorbu SCART -> VGA, uostalom. Ne možeš jeftino pa nije važno.

Laptop spojiš preko VGA jer od svih ulaza on daje osjetno bolje perfomanse.

Receiver spojiš preko SCART-a. Bolja kvaliteta od direkt RCA-RCA. HDMI nemreš koristiti jer nemaš DVI na projektoru (kao ni HDMI). Postoje HDMI-VGA konvertori ali koštaju

Moj savjet, uzmi neki USB DVB-C tuner i gledaj preko VGA konekcije kao i sve ostalo. Najvjerojatnije najjeftinija opcija za puno bolju kvalitetu slike.

Kaj da ti velim, projektor je star.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.03.2013., 16:19   #3
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Hvala na odgovoru, znam da je projektor star ali zasada zadovoljava potrebe
Znaci najbolja solucija trenutno je laptop-projektor putem vga kabela a receiver - projektor putem scart rca kabela?
marac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 16:38   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Da. Iako možeš probat ak bu radio SCART->S-VHS kabel.
  Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 11:41   #5
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Da. Iako možeš probat ak bu radio SCART->S-VHS kabel.
Saznao sam da moj sat. HD receiver podrzava YUV izlaz sto znaci da bi teretski najbolju sliku dobio putem scart-component kabela.
Narucio sam preko ebaya 10 metara scart-rca i 10m scart-component pa kad dodju bas cu napravit usporedbe.

lp i hvala!
marac je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 12:16   #6
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Što se mene tiče , kompozit nije za ništa osim nekakvo spajanje u nuždi ...A kad je riječ od 10m kabela te velikom ekranu , onaj dot cravl zna poprilično iči na živce a zbog dužine i veličine , tu ne pomaže ni S-Video.

Komponent definitivno radi razliku u gledljivosti za razliku od to dvoje.
E sad , SCART podržava RGB prijenos , kao i kompozitni te S-Video.

Komponent nije podržan iako je skoro ista stvar (kao i VGA) kao i RGB , no uz drugačiju modulaciju tj. sinkronizaciju signala. Ne piše o kojem se resiveru radi ali nebi bilo loše prvo pogledati u meniju za kakav outpt je sve sposoban putem SCARTA. Ja na B-netovom d. prijemniku mogu namjestiti RGB, CVBS te S-Video a na nekim boljim uređajima nebi bilo čudno da postoji mogučnost da se izbaci nešto nestandardno poput komponentnog preko SCARTa u kojem slučaju bi bio dovoljan nekakav pasivni adaptor te komponentni kabel i vozi.


Ukoliko je tu samo RGB , to neče iči bez konvertera.
Ja inače koristim QEDov za gledanje TVa ( ima ovdje par slikica) koji je bio nekih 90e ako se dobro sječam ,ali ima ih raznih pa npr. na ibeju imaš ovaj ili npr. ovaj za manje. Znam da nije nekakvo riješenje za siču ali bar slika ne izgleda loše.


EDIT: LOL
Dok sam s kuckao i s strane tražio po ibeju , ti več naručio.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 15:55   #7
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
A ja nisam skužio da je 7 metara udaljena stvar. To je puno.
  Reply With Quote
Staro 14.04.2013., 17:58   #8
Dayafter
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Požega
Postovi: 14
Dali itko ima ideju kako LCD panel od laptopa spoiti na VGA kabl +napajanje...tj iskoristiti ga kao monitor?
Dayafter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na